vadas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vadas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vadas“.

Mirė itin nusipelnęs Lietuvos karininkas

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė informavo, kad mirė buvęs rinktinės vadas Egidijus Budraitis. Tarnybą Lietuvos kariuomenėje karininkas pradėjo 1991 m. tuometinėje Šiaulių rinktinės 621-oje kuopoje. 1997 m. karininkas baigė Lietuvos karo akademiją, 2005-2010 metais tarnavo KASP štabe. 2011 m. mjr. E Budraitis Baltijos gynybos koledže (Estija) baigė Jungtinį vadų ir štabo karininkų kursą.
153 2023-06-20

„Politico“: NATO desperatiškai ieško vadovo, kyla netikėtos pavardės

NATO ieško generalinio sekretoriaus, bet šis darbas netikėtai tapo toks politiškai jautrus ir aukšto lygio, kad imama kalbėti net apie Ursulą von der Leyen, esą ji galėtų imtis vadovauti NATO. Tiesa, toks įvykių posūkis mažai tikėtinas, rašo „Politico“. Gandai Briuselyje sklinda greitai. Kalbama, kad ES Komisijos vadovė Ursula von der Leyen gali keisti darbą  ir imti vadovauti NATO. Toks gandas yra gana logiškas.

Generalinio komisaro pavaduotoju laikinai dirbs Marius Draudvila

Generalinio komisaro pavaduotoju laikinai paskirtas vyriausiasis komisaras Marius Draudvila, pirmadienį pranešė Policijos departamentas. Jis iki šiol ėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas. Jį buvusiose pareigose laikinai pakeis vyresnysis komisaras, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

Kariuomenės vadas apie nesulaukiamas raketas ir karinius dronus: „Jeigu bus per vėlu, kariausime su tuo, ką turime“

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys antradienį susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Oro pajėgų štabo viršininku generolu Charlesu Q. Brownu Jr.  Kokių naujų susitarimų, ypač mūsų oro gynyboje, tikimasi ir kada mus pasieks kariniai dronai bei raketos TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė pats kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. Krašto apsaugos ministras pareiškė, kad tikėtina, jog artimiausiu metu pasirašysime sutartį dėl kovinių dronų „Switchblade“ įsigijimo.

Rusai vėl keičia karo vadus: pajėgoms diriguos generolas, dirbęs Sirijoje

Rusija vėl paskyrė naują aukšto rango Rusijos pajėgų Ukrainoje vadą. Naujas pareigas eis buvęs Rusijos operacijų Sirijoje vadas Sergejus Surovikinas. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu šeštadienį paskyrė generolą S. Surovikiną vadovauti Ukrainoje kovojančioms Rusijos pajėgoms.
173
2022-10-08

Keičiasi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje trečiadienį vyks Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija. Vadovavimą batalionui perima Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Marco Maulbeckeris, kuris pakeis nuo vasario kovinei grupei vadovavusį kitą Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Danielį Andrą.
Aktualijos 2022-08-10

VSAT vadas: dalis neteisėtų migrantų pasibaigus jų sulaikymui bus integruojami Lietuvoje

Dalis per Baltarusiją Lietuvą užplūdusių neteisėtų migrantų baigiantis jų sulaikymo terminui bus integruoti Lietuvoje, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. Anot jo, šiuo metu pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą beveik metus čia jau esantys neteisėti migrantai galės būti apgyvendinami dar pusei metų pabėgėlių centruose, apribojant jų laisvę judėti.
Aktualijos 2022-04-13

Kadyrovas į karą Ukrainoje pasiėmė ir savo paauglį sūnų: jis – liūdnai pagarsėjęs boksininkas

Milijonierius, Čečėnijos Respublikos prezidentas Ramzanas Kadyrovas galimai prisijungė prie Rusijos pajėgų Kyjive. Skelbiama, kad liūdnai pagarsėjęs čečėnų lyderis pasiėmė savo 14-metį sūnų Adomą ir kelis kitus šeimos narius kovoti už Rusiją įnirtingame Mariupolio regione. 14-metis – vienas iš 12 R. Kadyrovo vaikų – buvo pastebėtas lydintis savo tėtį, kai šis keliauja į rusų kariuomenės apsuptą Mariupolį, skelbė dailystar.co.uk.
2022-03-30

Kas vadovauja Rusijos puolimui Ukrainoje? Arba vado nėra, arba jis netinkamas, sako ekspertai

JAV iki šiol nepavyko nustatyti, ar Rusija yra paskyrusi karinį vadą, atsakingą už karą Ukrainoje. Pasak ekspertų, jei vadas ir yra, jis dirba prastai. Jų akimis, Rusijos veiksmai yra nekoordinuoti ir chaotiški. Dviejų CNN cituojamų JAV gynybos pareigūnų teigimu, neturėdami aukščiausio vado Ukrainoje ar šalia jos, padaliniai iš skirtingų Rusijos karinių apygardų, veikiančių įvairiose Ukrainos dalyse, konkuruoja dėl išteklių, o ne koordinuoja savo pastangas.
2022-03-21

Lietuvos kariuomenė padidino parengties lygį dėl pratybų Baltarusijoje

Lietuvos kariuomenė padidino parengties lygį dėl prasidedančių pratybų Baltarusijoje, kuriose dalyvauja ir Rusijos kariai, interviu BNS pirmadienį patvirtino kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. Rusijai jau kurį laiką telkiant dešimtis tūkstančių karių prie Ukrainos sienų, Baltarusijoje vasario 10–20 dienomis vyksiančios pratybos dar labiau didina Vakarų nerimą dėl saugumo Vidurio ir Rytų Europoje. NATO duomenimis, Baltarusijoje bus dislokuota apie 30 tūkst. Rusijos karių.
Aktualijos 2022-02-07
REKLAMA
REKLAMA

NATO bataliono vadas: pajėgos ginti Lietuvą būtų pasiruošusios per kelias valandas

Rukloje dislokuotos NATO priešakinės pajėgos Lietuvą nuo užpuolimo būtų pasiruošusios ginti per kelias valandas, sako bataliono kovinės grupės vadas pulkininkas leitenantas Hagenas Ruppeltas. „Pratybos visada prasideda nuo įspėjamojo signalo. Taigi, kai tik suskamba įspėjamasis signalas – dieną ar naktį – pajėgos išvykti pasiruošia per kelias valandas“, – žurnalistams antradienį sakė NATO pajėgų 10-osios rotacijos vadas. „Kalbame apie valandas, ne dienas“, – pridūrė jis.

Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys: karo tikimybė tikrai didelė

Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad karo Ukrainoje tikimybė yra didelė.  Valdemaras Rupšys taip pat pabrėžė, kad ginklų perdavimo Ukrainai procesas dar tęsiasi –  Lietuva dar tariasi su Jungtinėmis Valstijomis.  „Aišku, karo tikimybė Ukrainoje yra didelė ir dabar eskaluojama padėtis daugiausia susijusi su ja, bet arčiau Lietuvos sienų taip pat yra Rusijos ir Baltarusijos ženklų arba veiksmų, kurie kelia daugiau nei susirūpinimą.

Kariuomenės vadas: karo grėsmė Europoje yra didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys sako, kad karo grėsmė Europoje yra didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Taip jis kalbėjo Vakarų šalims baiminantis dėl galimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Maskva prie kaimyninės šalies sienų yra sutelkusi iki 100 tūkst. karių. „Žiūrint iš karinės perspektyvos arba kario akimis, turbūt, dabar grėsmė Europai dėl karo yra pati aukščiausia po 1945 metų.

Lietuvos kariuomenės vadas Rupšys: NATO įdėmiai stebi situaciją rytiniame regione ir pasaulyje

NATO įdėmiai stebi situaciją rytiniame regione ir pasaulyje, teigia Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, antradienį dalyvavęs Nyderlanduose ir nuotoliniu būdu vykusioje neeilinėje NATO karinio komiteto konferencijoje. „Buvo pristatytas bendras saugumo supratimas arba paveikslas. Situaciją matome vienodai – tiek Europoje, tiek plačiau“, – BNS telefonu iš NATO vadavietės Briunsiume sakė V. Rupšys.
Aktualijos 2021-12-07

Pasieniečių vadas apie ramų trečiadienį pasienyje: tai gali būti tyla prieš audrą

Pasienyje trečiadienį ramu – patekti į Lietuvą bandė vos pora dešimčių migrantų, tačiau tai kelia nerimą, nes įprastai tokiomis dienomis jų būdavo kur kas daugiau, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas (VSAT) Rustamas Liubajevas. „Pasienyje ramu, bet man, kaip VSAT vadui, neramu – nuo vidurnakčio iki šio momento buvo neįleista tik 20 neteisėtų migrantų. Tai iš tikrųjų labai nedidelis skaičius.
Aktualijos 2021-11-10

VSAT vadas Liubajevas: migrantų aktyvumas prie valstybės sienos didėja

Vis daugiau migrantų siekia neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos, taip pat pastebimos ir didesnės jų grupės, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. „Aktyvumas didėja prie valstybės sienos ir apie tai byloja skaičiai tų asmenų, kurie bando nelegaliai atvykti į Lietuvą. Užvakar 155, vakar šiek tiek mažiau, tačiau tas didėjimas yra“, – žurnalistams penktadienį Seime sakė pasieniečių vadas.

Putinas priėmė pagrindinį karinio laivyno paradą Sankt Peterburge

Rusijos kariuomenės vadas prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį priėmė Karinio jūrų laivyno dienos proga surengtą karinio laivyno paradą, kuris vyko Nevos upės akvatorijoje Sankt Peterburge. „Šiandien Rusijos karinis jūrų laivynas turi viską, kas būtina garantuoti gimtosios šalies ir mūsų nacionalinių interesų apsaugą. Esame pajėgūs aptikti bet kokį priešininką po vandeniu, ant vandens ar ore ir suduoti jam, jei reikia, neatremiamą smūgį“, – sakydamas kalbą pareiškė V. Putinas.
2021-07-25

Sausio 13-osios aukos sūnus Povilaitis nori bylinėtis su Gorbačiovu: tai, jog jam nepareikšti kaltinimai – nesusipratimas

Tėvo per Sausio 13-osios įvykius netekęs vilnietis Robertas Povilaitis ketina bylinėtis su buvusiu sovietų sąjungos prezidentu Michailu Gorbačiovu dėl jam padarytos žalos. Civilinį Ieškinį planuojama pateikti Lietuvos teismui šių metų rudenį. „Baudžiamojoje byloje M. Gorbačiovas nefigūruoja, jo atžvilgiu institucijos nevykdė jokių persekiojimo veiksmų, jo vaidmuo ir atsakomybė nėra įvertinti“, – BNS sakė R. Povilaitis.
Aktualijos 2021-07-05

VSAT vadas: per savaitgalį Baltarusijos pasienyje sulaikyti 32 migrantai

Per savaitgalį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyti 32 neteisėti migrantai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas. Jo duomenimis, Ignalinos rajone šeštadienį sulaikyta 12 neteisėtai sieną kirtusių migrantų, sekmadienį – dešimt, pirmadienio rytą – dar dešimt. „Deklaruoja, kad yra Irako piliečiai, tačiau yra ir Sirijos, Irano ir kitų šalių piliečiai. Tačiau dauguma tai Irako piliečiai.

Mirė šaulė, Žemaitijos šaulių rinktinės vado pavaduotoja Ragauskienė

Pirmadienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia. Mirė šaulė Dalia Ragauskienė. Apie šią žinią „Facebook“ paskyroje pranešė Lietuvos šaulių sąjunga. „Šį rytą Anapilin iškeliavo mūsų sesė šaulė, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado pavaduotoja Dalia Ragauskienė.

Kariuomenės vadas: Rusijos pajėgų telkimas kelia nerimą

Rusijos pajėgų telkimas prie Ukrainos kelia grėsmę bendram regiono saugumui, tačiau tiesioginės grėsmės Lietuvai nėra, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.  „Telkimas pajėgų rytinėje Ukrainos dalyje arba prie Ukrainos rytinės sienos yra grėsmė bendrai saugumui ir tuo pačiu, aišku – NATO ir mūsų, kaip NATO narės, saugumui.
Aktualijos 2021-04-22

Kariuomenės vadas ramina žemaičius: kariniam poligonui bus ieškoma naujos vietos

Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad naujo karinio poligono vietos paieška bus atnaujinta, o pirminė parinkta teritorija netoli Kuršėnų ir Telšių turi būti atmesta, įvertinus žemdirbių interesus išsaugoti derlingas žemes. „Gynybos resursų taryboje sutarėme, kad reikia atlikti naują studiją ir žiūrėti plačiau visoje Lietuvoje, ne tik Vakarų Lietuvoje,“ – interviu BNS sakė generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Pasieniečių vadas: po Lukašenkos pareiškimų situacija nesikeičia, eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai

Eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai, BNS penktadienio rytą sakė Lietuvos pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas. „Aiškumo kol kas neturime – būtų sunku tikėtis, kad per naktį galėtume gauti iš mūsų Baltarusijos kolegų kažkokį oficialų pranešimą, tačiau situacija iš esmės nepasikeitė prie valstybės sienos per naktį: vykimas per valstybės sieną vyksta“, – sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas.

Kariuomenės vadas: koronaviruso židinys Kęstučio batalione suvaldytas

Koronaviruso židinys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione Tauragės rajone yra suvaldytas, sako kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. „Šiuo metu židinys yra suvaldytas, yra 27 atvejai, šio ryto duomenimis, nė vieno papildomo kario nėra“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė generolas. Kariuomenės vado teigimu, batalione izoliuotas 161 karys. Dalinyje yra apie 460 šauktinių karių.

Kariuomenės vadas: Lietuvos oro gynybos sistema pasiekė naują lygį

Lietuvą pasiekus iš Norvegijos įsigytoms vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS, Lietuvos gynyba pakilo į naują aukštesnį lygį, sako kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Jo teigimu, toks oro gynybos skydas dabar leistų padengti atkarpą nuo Vilniaus iki Kauno, o ilgainiui sistema bus integruota į vieningą NATO oro gynybos sistemą.  Generole, į Lietuvą jau atvežtos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos NASAMS.
Aktualijos 2020-07-10

Lietuvos šauliai išsirinko naują vadą

Lietuvos šaulių sąjunga šeštadienį pranešė išrinkusi naują vadą – sąjungai nuo šiol vadovaus pulkininkas Albertas Dapkus, pareigose pakeisiantis nuo 2017 metų organizacijai vadovavusi pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną. Nuotoliniu būdu organizuotame sąjungos suvažiavime Kaune A. Dapkaus kandidatūrai pritarė 225 delegatai, vienas susilaikė, nepritariančiųjų nebuvo. Išrinkto vado kandidatūrą vadovauti šauliams siūlė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Aktualijos 2020-06-06

JAV Afganistane įvykdė antskrydį: nukovė nuo Talibano atskilusios grupuotės vadas

Afganistano vakarinėje Herato provincijoje per JAV aviacijos smūgį buvo nukautas nuo Talibano atskilusios grupuotės vadas ir dar keli kovotojai, ketvirtadienį pranešė kariniai šaltiniai.   Grupuotės vadas mula Nangyalay'us buvo nukautas Šindadndo rajone netoli sienos su Iranu, sakė Herato provincijos gubernatoriaus atstovas Jailani Farhadas.  Nangyalay'us atsiskyrė nuo Talibano po šio judėjimo įkūrėjo mulos Omaro mirties 2013 metais.
2020-01-10

Vokietijos kariuomenės vadas Lietuvoje: šalis stiprina savo karių atsparumą hibridinėms atakoms

Vokietija stiprina Lietuvoje dislokuotų ir kitų savo karių atsparumą įvairioms hibridinėms atakoms, sako Vilniuje viešintis šalies kariuomenės vadas. Generolas Eberhardas Zornas sakė, kad Vokietijos kariams prieš kelis mėnesius išplatintos instrukcijos, kaip elgtis su mobiliaisiais telefonais, socialiniuose tinkluose. „Mums puikiai žinoma apie kylančias kibernetines ir informacines grėsmes, todėl mes bandome padidinti savo karių sąmoningumą“, – pirmadienį žurnalistams teigė karininkas.

JAV leido Lietuvai įsigyti 500 šarvuotų visureigių, planuojama pirkti mažiau

Vašingtonas antradienį patvirtino, kad leidžia Lietuvai įsigyti JAV gaminamų šarvuotų visureigių. Pentagono pranešime rašoma, kad Lietuvai bus parduodama 500 mašinų, tačiau lietuviai planuoja pirkti 200 transporto priemonių. Vašingtonas teigia, kad sandorio vertė sieks 170,8 mln. dolerių (154 mln. eurų). Anksčiau Lietuva nurodė, kad pirkimui ketina skirti 142 mln. eurų.

Naujasis kariuomenės vadas: turiu savo prioritetus

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad sieks paankstinti naujų šarvuočių ir artilerijos sistemų įsigijimus, jeigu tai leis augantis finansavimas gynybai. Šiuo metu į Lietuvą pristatomos „Vilkais“ vadinamos pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, jomis per artimiausius kelerius metus bus aprūpinti du brigados „Geležinis Vilkas“ pėstininkų batalionai Rukloje ir Alytuje.
Aktualijos 2019-07-19

Naujasis kariuomenės vadas pasisakė apie privalomą moterų šaukimą

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad yra prieš privalomą moterų įtraukimą į šauktinių sąrašus. Pasak jo, moterys į šauktinių tarnybą toliau turi eiti savanoriškai. „Aš manau, kad reikėtų išlaikyti situaciją, kokia dabar yra, tai yra merginos turi būti šaukiamos savanoriškai“, – interviu BNS sakė V. Rupšys. Pasak jo, kariuomenei sudėtinga šiandien sudaryti sąlygas dideliam šauktinių merginų skaičiui, nes tam reikėtų atskirų patalpų.

Rupšys apie kariuomenę: reikia nuoseklaus darbo, ne revoliucijų

 Kandidatas į kariuomenės vadus generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad nuosekliai tęs kariuomenės modernizavimą ir nesiims revoliucijų.   „Esu tikras, kad nebegalime daryti kariuomenėje revoliucijų, kardinalių pakeitimų. Turi būti nuoseklus darbas, nuoseklus kariuomenės vystymas, nuosekliai turime vystyti Lietuvos kariuomenės pajėgumus ir vykdyti tarptautinius įsipareigojimus“, – antradienį prisistatydamas Seime sakė karininkas.

Ugniagesių vadas kabo ant plauko: siūlo atleisti, kreipiasi į STT

 Baigus vidinį tyrimą, Vidaus reikalų ministerija pirmadienį pranešė siūlanti atleisti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovą Kęstutį Lukošių. Atlikus tyrimą konstatuota, kad K. Lukošius pažeidė įstatymą, kai pernai pratęsė sutartį dėl penkių automobilinių kopėčių nuomos. Dėl K. Lukošiaus atleidimo spręs Vyriausybė. Tyrimo metu surinkta medžiaga bus perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai.

Policija apie Bronislavą Vyšniauską: rastas didelis kiekis dopingo medžiagų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) atliekamame ikiteisminiame tyrime pranešimas apie įtariama nusikalstamos veikos padarymą įteiktas Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui Bronislavui Vyšniauskui. Uostamiesčio teisėsaugininkai ikiteisminį tyrimą pradėjo pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą dėl dopingo medžiagų platinimo Lietuvos sportininkams.
2018-04-30

Teismas: buvęs KOP vadas nušalintas neteisėtai, tačiau į pareigas grąžintas nebus

Buvęs karinių oro pajėgų vadas Audronis Navickas nuo pareigų užpernai buvo nušalintas neteisėtai, tačiau į jas grąžintas nebus, trečiadienį paskelbė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis atmetė A. Navicko ir Krašto apsaugos ministerijos skundus ir paliko nepakeistą galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Aktualijos 2018-04-11

Rukloje – ypatingas svečias

Lietuvoje trečiadienį lankėsi NATO pajėgų Europoje vadas generolas Curtisas Scaparrotti, aplankęs tarptautiniame batalione Rukloje tarnaujančius karius. Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Mindaugas Neimontas BNS teigė, kad C. Scaparrotti su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku aptarė saugumo situaciją. Pasak jo, Lietuvos kariuomenės vadas pristatė Lietuvos kariuomenės aktualijas ir vystymo planus, padėkojo už paramą stiprinant šalies ir regiono saugumą.
Aktualijos 2018-04-04

Lietuva laukia ypatingo vizito

Nyderlandų gynybos ministrė ir kariuomenės vadas trečiadienį lankys Lietuvoje tarnaujančius savo šalies karius. Ministrė Ank Bijleveld-Schouten ir kariuomenės vadas admirolas Robas Baueris vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje Švenčionių rajone susitikti su Nyderlandų kariais, dalyvaujančius lauko taktinėse pratybose „Žiemos vilkas“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Aktualijos 2017-12-05

Paviešinta, kaip galėjo būti išgelbėta Sovietų Sąjunga

 Valstybės subyrėjimo 1991 metais buvo galima išvengti, jeigu specialiųjų pajėgų grupės „Alfa“ kariai būtų įvykdę įsakymą ir šturmavę „Baltuosius rūmus“ – tuometinės Rusijos Tarybų Federacinės Socialistinės Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pastatą, mano Rusijos gvardijos vadas Viktoras Zolotovas. „Noriu pateikti pavyzdį iš valstybės istorijos, 1991 metų rugpjūčio pučą, kai grupė „Alfa“ nešturmavo Baltųjų rūmų.
2017-10-25

„Miręs“ džihadistų vadas kreipėsi į pasaulį

  Grupuotė „Islamo valstybė“ po ilgos pertraukos paskelbė garso įrašą, kur kalba organizacijos lyderis Abu Bakras al Baghdadi (Abu Bakras Bagdadis), nors Rusija dar prieš kelias mėnesius skelbėsi galbūt jį nukovusi Sirijoje.   Garso įrašą ketvirtadienį paskelbė „Islamo valstybės“ valdomas tinklalapis „al-Furqan“. Jame kalbėjusio žmogaus balsas iš tikrųjų buvo panašus į grupuotės vadovo, kuris viešai buvo pasirodęs vos kartą.
2017-09-28

Naujasis FNTT vadas žada saugoti pareigūnus nuo politikų

Naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Antonis Mikulskis sako, kad sieks apsaugoti pareigūnus nuo politikų ir žiniasklaidos spaudimo. „Jeigu kažkas bandys daryti įtaką, tam yra žiniasklaida, kuri, tikiuosi, tą problemą padės išspręsti“, - interviu BNS sakė A.Mikulskis. Daugiau kaip 30 metų Vilniaus policijoje dirbęs pareigūnas interviu BNS trečiadienį sakė, kad stiprins analitinę tarnybos dalį, o veiklos efektyvumą matuos pagal šešėlinės ekonomikos mastą šalyje.
Aktualijos 2017-09-13

Lietuvoje lankysis vienas NATO itin greito reagavimo pajėgų vadų

Į Lietuvą trečiadienį atvyks vienas NATO itin greito reagavimo pajėgų vadų brigados generolas britas Mike'as Elvissas (Maikas Elvisas), BNS informavo Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas. Jis vadovauja pajėgų sausumos komponentui. Per trijų dienų vizitą generolas susipažins su galimybėmis veikti regione, taip pat vyks į pietų Lietuvą, kur Kalvarijos punkte susitiks su šalies pasieniečiais. M.Elvissas apžiūrės vietovę Suvalkų koridoriuje.
Aktualijos 2017-06-28

Lietuvos kariniais pajėgumais susidomėjo kaimynė

Ketvirtadienį Lietuvoje su dviejų dienų oficialiu vizitu lankysis Latvijos kariuomenės vadas generolas majoras Leonidas Kalninšas. Svečias susipažins su Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir jų vystymo planais, informacinių grėsmių, ypač susijusių su Baltijos šalimis, analize, aptars tolesnio dvišalio karinio bendradarbiavimo planus ir perspektyvas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Aktualijos 2017-03-30

Po tarnybinio tyrimo atleidžiamas Karinių oro pajėgų vadas

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nusprendė, kad dėl planų remontuoti karinius sraigtasparnius Rusijoje nuo pareigų anksčiau nušalintas Karinių oro pajėgų (KOP) vadas pulkininkas Audronis Navickas galutinai neteks šių pareigų. Ministro sprendimu pulkininkas įtrauktas į Lietuvos kariuomenės personalo laikinąjį rezervą, jam gresia būti išleistam į atsargą.
Aktualijos 2017-02-10

Seimas priartėjo prie lemtingo sprendimo

Seimas patvirtino komitetų sudėtis, tačiau jie vadovų dar nerenka, nes iki galo nesuderintos pavaduotojų kvotos. Tikimasi, kad ketvirtadienį bus pasiektas galutinis susitarimas ir šią savaitę komitetai išsirinks pirmininkus.
Aktualijos 2016-11-16

Toliau naikinamas „al Qaeda“ tinklas: JAV smūgis pašalino lyderį

 Viena Sirijos kovotojų grupuotė, anksčiau palaikiusi glaudžius ryšius su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“, pirmadienį patvirtino, kad vienas jos aukšto rango lyderis žuvo per numanomą JAV aviacijos smūgį.
2016-10-04

Kariuomenės vadas neslepia: galiu tuoj pat išeiti

Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas tikina nedalyvavęs jokiose galimai korupcinėse schemose, tačiau, anot jo, jei „auksinių šakučių“ skandalas pakenks kariuomenės įvaizdžiui, jis pasitrauks.

Baltijos šalių kariuomenių vadai: reikia stiprinti mūsų gynybinę galią

Balandžio 19-20 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas dalyvavo Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime Tapa, Estijoje, kuriame vadai aptarė aktualius Baltijos regiono saugumo ir karinio bendradarbiavimo klausimus. Gen. ltn.

VSAT vadas: Šengeno erdvei kyla reali grėsmė

Nesustiprinus Europos Sąjungos (ES) išorės sienos apsaugos, laisvo judėjimo Šengeno erdvei kyla reali grėsmė, penktadienį paskelbtame interviu sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla. „Jei nebus vykdomi sprendimai dėl išorės sienos apsaugos, nebus nuspręsta, kaip tai efektyvinti, vienareikšmiškai kyla reali grėsmė Šengeno erdvei. Jau šiandien matome, kad Europos viduryje atsiranda sienos: ir fizinės, ir psichologinės“, - savaitraščiui „Veidas“ sakė pasieniečių vadas.
Aktualijos 2016-04-01

Keičiasi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas

Liepos 10 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vado pasikeitimo ceremonija. Tris metus Aviacijos bazei vadovavusį pulkininką Vidmantą Raklevičių pareigose pakeis pulkininkas leitenantas Marius Matulaitis. Naujasis Aviacijos bazės vadas plk. ltn. M. Matulaitis 1999 m. baigė Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto Antano Gustaičio Aviacijos institutą, kur įgijo orlaivių piloto – inžinieriaus specialybę.
Aktualijos 2015-08-09

Butigeidžio dragūnų batalione – vado pasikeitimo ceremonija

 Rugpjūčio 3 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje vyko vado pasikeitimo ceremonija, kurios metu Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika bataliono kovinę vėliavą iš buvusio vado pulkininko leitenanto Giedriaus Anglickio perdavė naujajam bataliono vadui majorui Viktorui Bagdonui. Iki paskyrimo vadovauti Dragūnų batalionui mjr.
Aktualijos 2015-08-03
Į viršų