teresė birutė burauskaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teresė birutė burauskaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teresė birutė burauskaitė“.

Burauskaitė apie „juodąjį birželį“: Sovietų Sąjungai Baltijos šalys buvo laikinai prarasta teritorija

Prieš 79 metus vaiskią birželio dieną tūkstančiai lietuvių prievarta paliko savo namus, daugelis jų atgal niekada nesugrįžo. 1941 metų birželio 14-18 dienos tremtys beveik 18 tūkst. žmonių pasmerkė kančioms, o mėnuo įgavo „juodojo birželio“ pavadinimą.

Lietuvos gyventojų likimai: artimųjų tremtį ir kalinimus galima pamatyti internete

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro iniciatyva visuomenei atverta vieša prieiga prie informacijos apie anuomet vykdytas Lietuvos gyventojų tremtis ir kalinimus Sovietų Sąjungoje, tad daugelis žmonių dabar gali nesunkiai surasti tikslią informaciją apie savo artimųjų likimus internete.
Aktualijos 2020-06-04

Po Marijampolės valdžios sprendimo, grėsmingas Rusijos atsakas

Marijampolės savivaldybė nukėlė sovietmečiu statytą paminklą NKVD darbuotojams ir perdavė jį Grūto Parkui. Rusija sprendimą kritikuoja bei žada „koreguoti požiūrį“ į Rusijoje palaidotų lietuvių atminimą.

2017-ųjų netektys Lietuvoje

Baigiantis metams, naujienų agentūra BNS primena svarbias 2017-ųjų netektis Lietuvoje. Rokas Žilinskas „Rokas mokėjo dirbti kaip profesionalas. Jis dirbo greitai, tiksliai ir kėlė tikrai aukštus reikalavimas sau ir savo darbui. Jis stengėsi kruopščiai ir sąžiningai viską atlikti. Kai jis buvo išrinktas į Seimą, pasikeitė tik jo įvaizdis viešumoje, tačiau su draugais išliko toks pats“, – sakė kolega žurnalistas Gintaras Deksnys. Po sunkios ligos 44 metų R. Žilinskas mirė birželio 6 dieną.
Aktualijos 2017-12-27

Archyvuose skaičiuojama sovietų okupacijos padaryta žala

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) pavyko rasti ir pasamdyti specialistę, kuri archyviniais dokumentais bei konkrečiais skaičiais turėtų pagrįsti per keliasdešimt SSRS okupacijos metų mūsų šaliai padarytą žalą, rašo „Lietuvos žinios“. Okupacijos žalą norima apskaičiuoti taikant kaimynėje Latvijoje naudotą metodą. Pagal Lietuvos archyvuose saugomus dokumentus mėginama nustatyti finansinių srautų tarp Vilniaus ir Maskvos balansą 1946–1986 metais.

KGB 1989–1990 metais planavo suimti prof. Vytautą Landsbergį?

„Lietuvos SSR (LSSR) KGB padalinys 1988–1990 metais blaškėsi, neretai vadovavosi pasenusiomis instrukcijomis, tačiau vis tiek sudarinėjo sulaikytinų, sovietiniam režimui pavojingų asmenų sąrašus“, – teigia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Pasak T. Burauskaitės, kol kas rasti juodraštiniai sąrašų variantai ir konkretūs nurodymai dėl kelių asmenų.

J. Ohmanas: trauminė tremčių patirtis Lietuvoje dar nėra tinkamai suvokta

Ką patyrė į Sovietų Sąjungos gulagus ištremti kaliniai, kokias istorines, kultūrines ir politines traumas tai sukėlė ir kokiu keliu einame ieškodami istorinės tiesos? Šiuos klausimus penktadienį Vilniaus knygų mugėje kėlė diskusijos dalyviai per straipsnių rinkinio „Maps of Memory: Trauma, Identity and Exile in Deportation Memoirs from the Baltic States“ (sudarė V. Davoliūtė ir T. Balkelis) pristatymą.

Holokausto tyrime Genocido ir rezistencijos tyrimo centras dės tašką

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras numato padėti tašką holokausto tyrime ir galutinai išsklaidyti lietuvių tautai primetamus priekaištus. Tai būsiąs vienas iš šio centro kitų metų veiklos prioritetų, antradienį Seime teigė šio centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Siūloma viešinti išlikusius KGB dokumentus

Liustracijos komisija skundžiasi, jog liustracija stringa dėl nesibaigiančio teismų maratono. Jiems dažnai nepakanka iš KGB archyvų surinktų likučių, dėl bendradarbiavimo su šia represine struktūra. Istorikams tuo tarpu atrodo, jog faktų užtenka. „Dėl istorinio ir teisinio fakto priešpriešos kenčia Liustracijos komisija. Mes negalime suvesti istorinių faktų į teisinius ir juos pateikti teismui“, - žurnalistams sakė Liustracijos komisijos vadovas Algimantas Urmonas.

Pagerbti gyvybę paaukoję Lietuvos vietinės rinktinės kariai

Iškilmingai paminėtos Lietuvos vietinės rinktinės karių savanorių sušaudymo Aukštuosiuose Paneriuose 65-osios metinės. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos vietinės rinktinės karių sąjungos atstovai nulenkė galvą už tėvynę savo gyvybę paaukojusiems asmenims. Kruviną istorijos datą, laisvės ir nepriklausomos šalies idealais patikėjusių jaunų vyrų žūtį, dar mena šimtametės pušys, ošiančios Aukštuosiuose Paneriuose, greta Vilniaus.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų