sendaikčiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sendaikčiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sendaikčiai“.

Dzūkė netpažįstamai pakeičia senus daiktus: vaikystės lovelė virto sofa

Seni daiktai, patekę į Alytaus rajone gyvenančios Solveigos Gutauskienės rankas, pakeičiami neatpažįstamai. Moteris juos atnaujina, restauruoja ir „pavargusiems“ daiktams atranda tinkamą vietą. Ji žino kiekvieno jų istoriją, nes visi sendaikčiai – išjausti, „išglostyti“. Solveiga teigia, kad senų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui jai – pomėgis, darbas ir savotiškas būdas „pagydyti“ sielą, kurio labai reikėjo po mamos mirties.
2023-09-04

Užėję į klaipėdiečių namus, svečiai netenka žado: tokį vaizdą pamatysi retai

Klaipėdoje gyvenančios šeimos namuose – įspūdinga ežių kolekcija. Kartu su vyru ežius ir daiktus, susijusius su jais, kolekcionuojanti Kristina Smyslova pasakoja, kad šiuo metu jų yra apie 1900. Tokiam pasiekimui prireikė nei daug, nei mažai – viso labo 14 metų. Iš Akmenės rajono kilusi Kristina juokiasi, kad jau daugiau nei 20 metų gyvena Klaipėdoje ir gali drąsiai sakyti, kad nusipelnė klaipėdietės vardo. Šiame mieste ji prieš 14 metų susipažino ir su savo išrinktuoju.
2023-08-05

Garsaus Panevėžio „Blusturgiuko“ savininkas meldžia padėti: atėjo sunkūs laikai

Prieš penkerius metus turguje „Tau, žemdirby“ pradėjęs veiklą ir atidaręs vadinamą „blusturgį“ – sendaikčių prekyvietę, panevėžietis A. Skačkauskas negalvojo, kad teks prašyti pagalbos. Prašymą vyras patalpino socialiniame tinkle „Facebook“: „Kreipiuosi į jus su prašymu. Nemėgstu prašyti sau – mums. Lengviau padėti kitiems, bet kartais tenka paprašyti pagalbos. Laikas sudėtingas, turgelyje labai sumažėjo žmonių. Pragyvenimui mums užtenka, bet nebesigauna užsisakyti sendaikčių iš užsienio.
2022-08-22

Olandijoje gyvenanti lietuvė daiktus prikelia antram gyvenimui: padeda sutaupyti

Net trečdalis Lietuvos gyventojų nebereikalingus daiktus išmeta. Tačiau 38 proc. džiaugtųsi galėdami jiems suteikti antrą gyvenimą. Daugeliu įkvėpimu galėtų tapti Olandijoje gyvenanti lietuvė dekoravimo specialistė Miglė Rijkhoek, kuri ieško senų daiktų ir juos prikelia naujam gyvenimui. Dvi specialistės atskleidžia, kaip tai gali padėti sutaupyti ir dargi prisidėti prie mažesnio išmetamų daiktų kiekio.
2021-07-08

Sendaikčių parduotuvėje nusipirko sofą: radinys viduje privertė išsižioti

Studentė nenorėjo išleisti daug pinigų baldams savo namuose, todėl nusprendė įsigyti panaudotą sofą. Už ją sumokėjo vos 20 dolerių. Tik atsigabenus baldą į namus mergina su draugu netyčia aptiko, kad sofos viduje kažkas yra. Jie buvo nustebę, kai atrado, jog į sofos vidų buvo įkritusios nuotraukos. Jie sumanė, kad būtų labai smagu surasti šių fotografijų savininkus, todėl įrašą patalpino į socialinį tinklą „TikTok.
2020-12-27

Šiukštu nepirkite šių panaudotų daiktų: rizikuojate savo sveikata

Pirkimas iš dėvėtų prekių parduotuvių gali būti tikrai naudingas: sutaupote daug pinigų ir galite rasti tikrai ypatingą daiktą, kurio neturi niekas kitas. Tačiau specialistai įspėja, kad yra keli daiktai, kuriuos vis dėlto derėtų pirkti tik naujus. Dalis to, dėl ko dėvėti daiktai yra tokie įdomūs, yra žinojimas, kad perkama prekė turi istoriją. Už tos gražios kėdės, kurią nusipirkote, gali būti tikrai šauni istorija! Vis dėlto tai taip pat yra spąstai.
2020-09-27

Aikštelės sparčiai populiarėja: žmonės atsikrato nereikalingais daiktais, bet retai išvyksta tuščiomis

Pernai Vilniuje atsiradusi pirma dalinimosi kažkam nebereikalingais, bet dar gerais daiktais aikštelė taip išpopuliarėjo, kad Vilniaus apskrityje viena po kitos duris atveria vis naujos dalinimosi vietos. Netrukus jų bus dvi dešimtys. Beje, paskaičiuota, ir kiek dešimčių tonų daiktų surado naujus namus. Kokių naudingų ar įdomių daiktų ten galima rasti, nusprendėme pasižvalgyti ir TV3 Žinios. Dalinimosi daiktais aikštelės operatorius Artūras rodo kelių dešimčių kvadratinių metrų patalpas.
Aktualijos 2020-03-07

Sendaikčių mugė Vilniuje: pardavėjų prašytos sumos – įspūdingos

Nusikelkime į tarptautinę sendaikčių mugę, atidarytą sostinėje. Joje ne tik užkietėję kolekcionieriai, konkuruojantys dėl senų istorinių monetų ar sportininkų kortelių, bet ir tautiečiai, besidairantys savo namams išskirtinės vazos prie židinio, ar dešimtmečius menančio lagamino. Kai kurių sendaikčių kainos siekia tūkstančius eurų. Už ką ir kiek pasiryžę suploti lietuviai? Kolekcionierius Rimantas dalį savo per ilgus dešimtmečius sukaupto turto atsivežė čia – į sendaikčių mugę.
Aktualijos 2019-05-19

Apleistą butą prestižinėje Vilniaus vietoje pakeitė neatpažįstamai: viena detalė stebina

Apleistą ir nešildomą butą Užupyje, su apipelijusiomis sienomis, sulūžusiomis grindimis ir įsismelkusiu nemaloniu kvapu architektė Indrė Mylytė-Sinkevičienė pakeitė neatpažįstamai. Dabar norinčių bent trumpam apsigyventi šiame bute ir pajusti jo autentiką – daugybė. Vis dėlto, kelias tikslo link architektei nebuvo lengvas. „Kada su buto savininku stovėjome šiame apleistame bute ir iš jam tvirtai sakiau, kad bus gražu, galite įsivaizduoti, kad iš karto jam patikėti buvo sunku.
2018-06-11

Lietuviai parodė, ką sukūrė iš senų daiktų

Pasaulyje vis stiprėjantys judėjimai už klimato kaitos mažinimą rodo, kad visuomenei rūpi kokioje aplinkoje gyvename ir kokį pasaulį paliksime savo vaikams. Vienas svarbiausių gamtos išsaugojimo aspektų yra atsakingas vartojimas, atliekų prevencija. Svarbu ne tik žinoti, kaip tinkamai tvarkyti atliekas, tačiau ir gyventi taip, kad jų susidarytų kuo mažiau. Tad aktyvūs aplinkosaugos idėjų propaguotojai kiekvieną skatina pagalvoti prieš perkant naują pirkinį – ar jums tikrai jo reikia.
2018-04-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų