paplūdimiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paplūdimiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paplūdimiai“.

Svarbu išsiruošusiems prie vandens telkinių: šiame paplūdimyje uždraudė maudytis

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad liepos mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 101 maudyklos iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktos maudyklos vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų Vilnios upės Naujosios Vilnios paplūdimio maudykloje.
Aktualijos 2024-07-16

Už rūkymą paplūdimiuose – bauda iki 3 tūkst. eurų: nenustebkite, jei per atostogas čia reiks papurtyti piniginę

Temperatūrai šoktelėjus iki 30 laipsnių, britai plūstelėjo į paplūdimius. Tačiau ekspertai įspėjo, kad už kelių mažai žinomų įstatymų pažeidimą Jungtinėje Karalystėje rūkantiems paprastas bei elektronines cigaretes gali tekti sumokėti iki 2,5 tūkst.
2024-07-06

Vilniuje šiemet veiks 14 viešųjų paplūdimių – „Grinda“

Vilniuje, šį savaitgalį skelbiančiame maudymosi sezono pradžią, šiemet veiks 14 viešųjų paplūdimių, šeštadienį pranešė sostinės viešuosius paplūdimius  prižiūrinti įmonė „Grinda“. Mėlynoji vėliava, rodanti  aukščiausią tarptautinį paplūdimių kokybės ir aplinkosaugos ženklą, šią vasarą plevėsuos trijuose paplūdimiuose – Balsio, Žirmūnų ir Valakampių I-jame.
2024-06-01

Mėlynąsias vėliavas šią vasarą iškels septyni Lietuvos paplūdimiai

Septyniems Lietuvos paplūdimiams šiemet suteiktos Mėlynosios vėliavos, liudijančios švarią ir saugią aplinką. Apie tokį sprendimą Lietuvą informavo Kopenhagoje veikiančio Aplinkosaugos švietimo fondo sudaryta tarptautinė Mėlynosios vėliavos tarybos komisija, pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija.
Aktualijos 2024-05-01

36 tūkst. eurų bauda už per garsią muziką, 270 eurų – už asmenukę: įspėja turistus apie naujus apribojimus

Dėl koronaviruso pandemijos buvo atšaukta labai daug kelionių, taigi šiemet turistai panoro atsigriebti už prarastą laiką. Po pandemijos turistų kiekis kai kuriose šalyse vis dar sparčiai auga, todėl populiarios vietovės 2023 m. ėmėsi priemonių kovoti su pernelyg dideliu turizmu. Pavyzdžiui, turistams buvo skiriamos baudos už per garsiai grojančią muziką ir net už asmenukes.
2023-12-30

Sostinės paplūdimiuose baigiamas maudynių sezonas: per jį pagalbos prireikė 28 plaukikams

Trylikoje Vilniaus paplūdimių penktadienį oficialiai baigiasi maudynių sezonas – per jį „Grindos“ gelbėtojai padėjo pasiekti krantą 28 neatsargiems poilsiautojams. „Pastaraisiais metais atlikti paplūdimių infrastruktūros gerinimo darbai paskatino vilniečius iš naujo atrasti viešuosius paplūdimius.
Aktualijos 2023-09-15

Vaizdas Palangos pliaže nustebino gelbėtojų vadą: saulės voniomis lepinosi bebaimis lapiukas

Karštą vasaros dieną Palangos pliažuose galima sutikti bebaimį lapiuką, kuris lepinasi saulės voniomis lyg pats tikriausias poilsiautojas. Išskirtinį vaizdelį nufilmavo Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas, kuris filmuota medžiaga pasidalino su portalu musupalanga.lt. Nors gelbėtojų vadas visureigiu privažiavo prie pat lapiuko, šis tokio dėmesio nė kiek neišsigando ir toliau raivėsi saulėje. „Galvojau, kad paplūdimyje šuniukas laksto, bet pasirodo – lapė. Nėra šeimininko.

Prasidėjo atranka į paplūdimių gelbėtojus: atskleidė, koks šiemet laukia atlyginimas

Lietuvos pajūryje – pirmieji vasaros požymiai. Prasidėjo atranka į paplūdimių gelbėtojus. Jėgas pasiryžo išbandyti dešimtys vaikinų ir merginų iš visos Lietuvos, tačiau darbą gaus tik pusė jų. Gelbėtojai profesionalai pasakoja, kad dažnai kandidatai prisižiūri filmų ir šią profesiją romantizuoja, tačiau tikrovė kitokia – visa romantika išgaruoja, kai pamatai iš jūros kyšančią ranką, o orą perskrodžia pagalbos šauksmas. Pajūris jau ruošiasi vasarai.

Įspėja dėl nuogų vaikų pliaže: gali laukti liūdnos pasekmės

Tikriausiai daugelio nebestebina pajūryje ar prie ežero bėgiojantys ar vandenyje besiturškiantys nuogi vaikai. Tačiau visuomenėje vis dažniau kyla klausimų, ar tikrai reikėtų leisti savo mažyliams viešose vietose būti be drabužių. Savo nuomonę apie tai naujienų portalui tv3.lt išsakė 3,5 metukų mergytės mama Erika, o atsakymus į svarbiausius šios temos klausimus padėjo išsiaiškinti psichologė Vitalija Mikutienė.
2022-07-12

Po žiemos audrų į paplūdimius sugrįžo du trečdaliai smėlio, Kuršių nerijoje – trečdalis

Po siautusių žiemos audrų į krantą žemyninėje dalyje sugrįžo apie 60 proc. nuplauto smėlio, o Kuršių nerijoje – apie 30 proc., sako mokslininkai.  Audrų niokotus pajūrio ruožus po audros ir gegužę pakartotinai aplankė Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojai Gintautas Žilinskas ir Darius Jarmalavičius.  „Situacija pajūryje pagerėjo ir pakankamai neblogai. Žemyno krante sugrįžo apie 60 proc.
Aktualijos 2022-06-24
REKLAMA
REKLAMA

Vasaros pradžia paplūdimiuose: girtuoklystės ir paauglių muštynės

Pastarosiomis dienomis plykstelėjus saulutei ir termometro stulpeliams perkopus 20 laipsnių ribą poilsiautojų suaktyvėjimą pajuto Klaipėdos gelbėtojai. Jiems vis dažniau tenka įspėti paplūdimyje girtuokliaujančius piliečius, taip pat dažnai tenka priminti, kad paplūdimio poilsio zonose negalima vaikštinėti su naminiais gyvūnais. Neapsieita ir be medikų pagalbos – vienas paauglys su praskelta galva buvo išgabentas į ligoninę. „Pirmadienį susimušė du paaugliai – penkiolikmečiai.
Aktualijos 2022-06-08

Gelbėtojai dirba išsijuosę: pajūrį užplūdusiems poilsiautojams – incidentai

Karštąjį savaitgalį BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojai dirba išsijuosę. Laimei, didelių nelaimių nėra, skendusiųjų taip pat. Gelbėtojams tenka perspėti per daug saulėje nusideginusius poilsiautojus, netgi juos žadinti, kad per daug nenusviltų. Beje, vandens temperatūra prie kranto sekmadienį – 21 laipsnis. „Klaipėdos paplūdimių" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sako, kad, nors žmonių Klaipėdos paplūdimiuose tikrai labai daug, iš esmės situacija nėra labai bloga.
Aktualijos 2021-06-21

Lietuvoje planuojama nuo COVID-19 skiepyti ir paplūdimiuose

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja nuo COVID-19 skiepyti šalies paplūdimiuose, penktadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt. Tai ketinama daryti siekiant padidinti vakcinavimo punktų skaičių, kad vakcina būtų kaip įmanoma prieinamesnė tvirtai neapsisprendusiesiems dėl skiepo. „Planuojame ekstremaliai skambančius būdus, bet tikime, kad tai veiks: palapinės Palangos, Šventosios paplūdimiuose.

DIENOS PJŪVIS. Ar bus ribojamas patekimas į paplūdimius?

Šią savaitę Klaipėdos pareigūnas pareiškė, kad gali būti ribojamas žmonių patekimas į pajūrį. Vėliau tiek policija, tiek uostamiesčio valdžia atsitraukė nuo šių pareiškimų. Ar pablogėjus pandeminei situacijai, būtų ribojamas patekimas prie jūros? Kaip su koronavirusu kovoja Klaipėda ir kokios vasaros tikisi uostamiestis? Apie tai penktadienio „Dienos pjūvio“ laidoje kalbėsimės su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku.

Išvydę paplūdimius skambina pavojaus varpais: kaukės turi būti privalomos

Po praėjusio rekordinio savaitgalio Palangoje epidemiologai skambina pavojaus varpais, kad tai yra puiki terpė virusui plisti, todėl reikėtų Lietuvos paplūdimiuose pagalvoti apie privalomas kaukes. Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ klausytojų ir ekspertų nuomonės dėl privalomų kaukių pliaže išsiskyrė. Vieni siūlo jas įvesti kuo greičiau, kiti – nemato reikalo.

Į paplūdimius grąžinus alkoholį nutįso eilės: policija ir galbėtojai prakalbo apie išgėrusius „vaiduoklius“

Palangos gelbėtojams teko darbuotis moterų pliaže ir iš vandens traukti visiškai girtą vyrą, kuris užsimanė paspoksoti į nuogas moteris. Vyriškiui už viešosios tvarkos pažeidimą buvo skirta bauda. Palangos policija ir gelbėtojai teigia, kad bėgant metams situacija keičiasi į gerąją pusę ir vis mažiau įvyksta incidentų, kuriuose dalyvauja girti asmenys.

Perspėja tautiečius: šios valandos pajūryje – pačios pavojingiausios

Vasarą stengiantis maksimaliai išnaudoti poilsio laiką, ištisos dienos praleidžiamos saulėkaitoje – net ir per patį saulės piką. Pats nesaugiausias metas saulės vonioms yra laikas tarp 11 ir 16 val., tačiau net ir tada paplūdimiai yra pilni žmonių, gaudančių įdegį.
2020-08-07

Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje sulaukė pasipiktinimo: „Šokis ant sukilėlių kaulų“

Vilnius vėl siekia nustebinti pasaulį ir pačiame miesto centre sukūrė dirbtinį paplūdimį vilniečiams ir miesto svečiams. Antradienio rytą Lukiškių aikštėje atidaromas pirmasis dirbtinis pliažas sostinėje ir pristatomas kinas po atviru dangumi. Tačiau dalis politikų tokiu sprendimu pasipiktino ir ragina nedelsiant stabdyti šį projektą.

Paplūdimiams gresia rimtas pavojus: netrukus jų gali visai nebelikti

Jei dar tikitės pasimėgauti saule smėlėtuose paplūdimiuose, verčiau paskubėkite. Klimato pokyčiai gali pridaryti rimtų bėdų. Maždaug pusės smėlėtų pasaulio paplūdimių iki šio amžiaus pabaigos gali nebelikti, jei dėl klimato pokyčio nebus imtasi efektyvių veiksmų, teigiama žurnale „Nature Climate Change“ paskelbtame tyrime. Naujasis tyrimas pasinaudojo palydoviniais pakrančių vaizdais, fiksuotais 35-erius metus.
2020-06-13

Kaip gelbėti skęstantį žmogų: žingsnis po žingsnio, ką daryti nutikus nelaimei

Dažnai skęsdami žmonės nešaukia ar negali šaukti, nes springsta vandeniu, stengiasi visomis jėgomis galvą išlaikyti virš vandens – kiekvienas panirimas po vandeniu gali būti paskutinis. Todėl širdies sustojimas skendimo metu yra hipoksijos pasekmė. Kad atsikurtų spontaninė kraujotaka, gaivinant svarbu kuo greičiau pradėti dirbtinius įpūtimus ir krūtinės paspaudimus.

Pajūris ruošiasi vasaros sezonui, laukia poilsiautojų: kai kur už savaitgalį prašoma ir 920 eurų

Lietuvoje dar tęsiasi karantinas, bet pajūryje jau verda pasiruošimo vasaros sezonui darbai. Ruošiami paplūdimiai, tvarkomi pajūrio takai, ieškomi darbuotojai gelbėtojų pareigoms. Poilsiautojų jau laukia ir paslaugų teikėjai, kurie tikisi atvykstant ne tik lietuvių, bet ir latvių su lenkais. Pažiūrėjus į kurias kainas, neatrodo, kad dar gyvename karantine.
2020-05-09

Sostinės gatvėse keičiasi automobilių stovėjimo tvarka: prie paplūdimių teks susimokėti

Dalyje sostinės gatvių keičiasi automobilių stovėjimo tvarka. Nuo gegužės 1 d. pagrindinių miesto paplūdimių prieigos – Balsio ežero, Valakampių pirmojo ir antrojo paplūdimio, Tapelių ir Balžio ežerų – tampa geltonąja rinkliavos zona. Parkavimo tvarkos pakeitimai įvedami ir dalyje Antakalnio bei Naujamiesčio, kurių gatvės nuo šiol pateks į žaliąją rinkliavos zoną.
Aktualijos 2020-04-27

Vieniems gražiausių Brazilijos paplūdimių gresia ekologinė katastrofa

Vienus gražiausių Brazilijos paplūdimių ir toliau teršia nežinia iš kur atnešami naftos teršalai. Brazilai kaltina šalies prezidentą, kad šis nesiima veiksmų ekologinei katastrofai stabdyti ir patys būriais traukia gelbėti pakrančių. Auksinio smėlio Brazilijos paplūdimiai dabar nukloti juoduoju auksu – nafta. Jūra klampią masę į krantą meta jau du mėnesius. Iš viso užteršta jau daugiau nei 2200 kilometrų gražiausių Brazilijos paplūdimių, esančių šalies šiaurės rytuose.
2019-10-22

Lietuvos gėjų lyga: pajūryje trūksta dar vieno pliažo

Lietuvos pajūryje kai kurie vyrai pasigedo tik jiems skirtų paplūdimių. Kuršių nerijoje vyrams skirtas tik ruoželis ties Juodkrante, o klaipėdiečiai priversti keltis į Smiltynę. O štai Lietuvos gėjų lygos pirmininkas pastebi, kad Lietuvos pajūryje trūksta ir dar vieno pliažo. Klaipėdoje vasarotojai gali rinktis, kuriame pliaže apsistoti: bendrame, moterų arba nudistų. Pliažo lopinėlis skirtas ir šunims, o štai vyrams – ne. Jiems skirtas paplūdimys – Smiltynėje.

Laukia liūdna vasara: paplūdimiuose neleis įsigyti alkoholio

Ateinantis vasaros sezonas bus paskutinis, kai pajūrio paplūdimiuose bus galima įsigyti alkoholinių gėrimų sezoninėse lauko kavinėse, rašo "Lietuvos žinios". Nuo 2020-ųjų įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, pagal kurias savivaldybės nebegalės išduoti atskirų licencijų kurortinio sezono metu veikiančioms nestacionarioms alkoholio prekybos vietoms.
Aktualijos 2019-01-18

Dėmesio poilsiautojams: paskelbė, kur geriau nesimaudyti

Higienos reikalavimų neatitinka 11 šalies maudyklų, tai yra beveik dešimtadalis visų tirtų telkinių, pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Liepos antrojoje pusėje trumpalaikė tarša – daugiau, nei leidžiama, žarninių enterokokų – buvo nustatyta Marijampolės II tvenkinyje, Paežerių ežere Vilkaviškyje, Platelių ežere Plokštinės ir Linelio maudyklose Telšių rajone. Tarša buvo nustatyta dar trijose maudyklose, bet atlikus tyrimus kiek vėliau bakterijų nebeaptikta.
Aktualijos 2018-08-04

Iš specialistų – skubus perspėjimas: lietuviai maudosi fekalijose, gresia pavojingos ligos

Klaipėdos Girulių ir Neįgaliųjų paplūdimiuose net keletą dienų rekomenduota nesimaudyti, mat paėmus vandens mėginius, čia rasta ir du kartus daugiau žarninių lazdelių, galinčių sukelti salmoneliozę ar vidurių šiltinę. Ir dėl fekalinio užterštumo kalti patys poilsiautojai, sako specialistai.  Išties Klaipėdos Girulių ir Neįgaliųjų paplūdimiuose vanduo net porą dienų neatitiko higienos normų: žarninių enterokokų rasta ir dvigubai daugiau, nei leidžiama.

Naras nufilmavo radinius JAV paplūdimiuose: galima tik pavydėti

 Socialiniuose tinkluose netoli šimto tūkstančių sekėjų turintis Brandonas Jordanas yra ne tik užkietėjęs žvejys, bet ir naras. „YouTube“ kanale amerikietis neseniai pradėjo rodyti vaizdo klipus, kuriuose nardo populiariausiuose JAV paplūdimiuose bei dalinasi žmonių pametamais daiktais. Vyras tikina, jog ilgiau panardžius nesunku rasti netgi naujausių „Iphone“ telefonų, brangių akinių ar kitų vertingų daiktų.
2018-07-04

Poilsiautojai netiki tuo, ką išvydo automobilių aikštelėje šalia paplūdimio

Praėjusią vasarą kentę dideles automobilių spūstis jūros link, klaipėdiečiai ir šiemet turės apsišarvuoti kantrybe. Kelyje jūros link ir vėl remonto darbai. Nuo šio pavasario pradėtas Pamario g. remontas. Nepaisant eismo nepatogumų, automobilių stovėjimo aikštelės šalia paplūdimių virto statybviete. Į portalą tv3.lt parašiusi moteris (vardas, pavardė redakcijai žinoma) atsiuntė ir nuotraukas.

Įvertino populiariausius Vilniaus paplūdimius: štai ką verta rinktis

Nuo birželio 1 d. Vilniaus mieste skelbiama maudymosi sezono pradžia, praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamentas. Artėjant vasarai, kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus departamento specialistai dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės organizuotoje komisijoje, kuri patikrino, ar miesto paplūdimiai ir maudyklos atitinka švaros ir saugumo reikalavimus.
2018-06-04

Atostogas prie jūros gali tekti pamiršti: jau uždaromi pirmieji paplūdimiai

Daugelis tikriausiai gali pamanyti, kad jei ir bus uždaromi visi paplūdimiai, tai tik tolimoje ateityje ir tik, kai pakils jūrų lygis. Deja, tai jau vyksta. Žemės poliai be ledo, vandenynai be deguonies ir žmonėms neįmanomos gyventi vietovės. Tai tik keletas sparčiai besikeičiančio klimato padarinių. Į šį sąrašą reikia pridėti ir dar vieną punktą: pakrantės be paplūdimių. Šis procesas įsibėgėja ir klimato kaita fiziškai atima paplūdimius iš žmonių.
2018-04-28

Klaipėdos paplūdimiai pildomi švariu smėliu

Vykdant Klaipėdos uosto išorinio laivybos kanalo valymo darbus, iškastas smėlis pilamas pakrantėje ties Giruliais. Iškasamą švarų smėlį žemsiurbė, priklausomai nuo oro sąlygų, gabena Girulių link ir čia pila 5–7 metrų gylyje. Taip siekiama papildyti nešmenų srautus, kurie maitina paplūdimius, šią savaitę informavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Iki ketvirtadienio iškasta ir ties paplūdimiais išpilta apie 17 tūkst. kubilių metrų grunto.
Aktualijos 2018-02-10

Kritinė padėtis Lietuvos paplūdimiuose: užsimena apie patį blogiausią scenarijų

Šalies paplūdimiuose smėlio sparčiai mažėja. Ypatingai bloga situacija – Klaipėdoje. Anot mokslininkų, taip yra todėl, kad taikomos priemonės paplūdimių saugojimui, neturi nieko bendro su krantų būklės gerinimu ar jų atstatymu. Norint stabdyti krantų eroziją, nedelsiant reikia imtis kompleksinių ir strateginių krantų priežiūros priemonių. Juolab, kad smėlio pernaša ir toliau gerokai blogins planuojama uosto plėtra. „Visi suprantame, kad uosto plėtra – būtina.
Aktualijos 2018-01-30

Reginys Lietuvoje kelia nerimą: Klaipėdoje skęsta gatvės, audra – nesiliauja

Šiandien pajūrio gelbėtojai baigia darbą. Tačiau šėlstanti audra niokoja paplūdimius. Daugiausiai nuostolių skaičiuojama Klaipėdos pliažuose. Čia jūros bangos pasiekia net kopas. Plušėti pliažuose atsakingiems darbuotojams tenka ir naktį. Tuo tarpu rugsėjo 15 ryte, kai kurios Klaipėdos gatvės – skendo. Lietus nesiliauja.  Pastarosiomis dienomis reginys prie jūros išties įspūdingas. Bangavimas siekia 5 balus, o vėjo nešamos bangos ritasi net iki kopų. „Pagrindinė audra vakar buvo.

Vasariškų orų laukę lietuviai užplūdo paplūdimius: kur sostinėje geriau nevažiuoti

Vasariškų orų tautiečiai laukė bene du mėnesius, tad saulei pagaliau išlindus visi skuba į paplūdimius. Štai Vilniuje prie Žaliųjų ežerų net vidudienį vos telpa visi poilsiautojai, o pasipliuškenus gaiviame vandenyje tenka pasėdėti ir spūstyse. Prie ežero rikiuojasi ištisos eilės automobilių. Išties, stovėjimo aikštelė sausakimša, tad žmonėms automobilius tenka palikti tiesiog kelkraščiuose. Jau ketvirtą valandą čia vinguriuoja mašinų eilės.
Aktualijos 2017-08-03

Sausakimšiausi paplūdimiai pasaulyje

Manote mūsų numylėtame vasaros kurorte, Palangoje, sezono metu būna pernelyg daug žmonių ir nėra, kur prigulti? Na, žmonių nemažai, tačiau mums dar pasisekė. Štai, pasižiūrėkite, kaip atrodo labiausiai žmonių pamėgti paplūdimiai pasaulyje. Tik todėl, kad sezono metu jie sausakimši tikrai nereiškia, kad šie paplūdimiai yra neverti apsilankymo, jie populiarus ne šiaip sau, kaip rašoma weather.com.
Orai 2017-05-28

Nykstantys Klaipėdos paplūdimiai pradėti maitinti smėliu

Tūkstančiai kubinių metrų smėlio išgaunami valant uosto prieigas ir plukdomi Girulių link. Tačiau mokslininkai įspėja, kad vien tokių kosmetinių papildymų norint išsaugoti Lietuvos paplūdimius nepakaks. Štai tokį vaizdą pastarosiomis dienomis gali išvysti vaikštinėjantys Girulių ar Melnragės paplūdimiuose: puikiai nuo kranto matoma žemsiurbė purškia vandens ir smėlio fontanus: taip smėliu pildomi Klaipėdos paplūdimiai.

Žalieji ežerai pasitiks poilsiautojus gerokai pasikeitę

Vilniečių pamėgtame Žaliųjų ežerų paplūdimyje rekonstruotas 66 metrų ilgio tiltas, kuris buvo avarinės būklės. Poilsiautojų patogumui ant tilto įrengti 5 suolai ir šimtas šiukšliadėžių, kurių iki tol nebuvo. Kad atnaujintas tiltas tarnautų kuo ilgiau, buvo pasirinktos giluminiu – vakuuminiu būdu impregnuotos medienos lentos ir pakeistos pagrindinės tiltą laikančios sijos, įrengti nauji turėklai. Rekonstrukcijai sunaudota 5 puspriekabės medienos, apie pusę tonos vinių ir varžtų.
Aktualijos 2016-04-14

Dienos kadrai: karščiausių Holivudo vyrų linksmybės paplūdimyje

Prasidėjus maudynių sezonui, išpuoselėtas figūras paplūdimiuose demonstruoja ne tik dailiosios lyties atstovės. Šie garsūs kino, muzikos ir sporto pasaulių atstovai turi kuo didžiuotis ir nusimetę marškinėlius sudaužo šimtus moterų širdžių. Mūsų rekomendacija: ši galerija subalansuota moterims, tačiau tinkama ir vyrams.
2015-06-02

Darosi karšta: Remigijus Žiogas pristatė tipinius lietuvių paplūdimio įvaizdžius

Netrukus Lietuvos kurortuose prasidėsiantis maudynių sezonas įkvėpė renginių vedėją ir organizatorių Remigijų Žiogą ir jo kolegą Marių Vasilevičių nuotaikingai fotosesijai. Šįkart buvo pademonstruota, kaip atrodo Lietuvos vyrai paplūdimiuose. „Vasara prasideda! Lietuvos vyrai, būkime stilingi! Galvokime, kaip atrodome ir kaip elgiamės paplūdimyje. Kartais labai gėda žiūrėti į mūsų lietuvius. Tikiu, kad šiame TOP 10 kiekvienas atras savo draugą, giminaitį ar pažįstamą.
2015-05-28

Rusų laivas – grėsmė Kanarų paplūdimiams

 Degalai, nutekėję iš Rusijos laivo, nuskendusio Atlanto vandenyne praėjusią savaitę, pasiekė vaizdingų, turistų pamėgtų Kanarų salų paplūdimius, pranešė penktadienį Ispanijos vyriausybė. „Ketvirtadienį ir šį rytą (penktadienį) susiurbta apie 200 kubinių metrų jūros vandens, užteršto nafta. Iš paplūdimių pašalinta apie 200 kg naftos“, – sakoma vyriausybės pranešime. Specialistai pasirengę imtis veiksmų, jeigu daugiau naftos pasieks salų krantus.
2015-04-25

Švariausi Lietuvos paplūdimiai, prie kurių verta atostogauti

Norintys atostogauti švariausiuose paplūdimiuose turėtų rinktis piečiau Klaipėdos sąsiaurio arba ties Latvijos pasieniu esančius paplūdimius, pataria gamtosaugos specialistai. Jie taip pat aiškina, kada geriausia rinktis atostogas prie Baltijos jūros. Ar maudynės Baltijos jūroje – sveikos? Ar jūros oro ir vandens teigiamas poveikis sveikatai nenublanksta prieš jūros užterštumą chemikalais, nuotekomis ir kitais teršalais? Baltijos jūra – labiausiai užteršta vidinė jūra pasaulyje.
Aktualijos 2015-04-20

Atmosfera kaista: dailias figūras garsenybės demonstruoja paplūdimiuose

Lietuvoje prasidedant pavasariui, o žvaigždžių pamėgtuose kurortuose įsibėgėjant ir vasarai, vis daugiau garsenybių plūsta į paplūdimius. Pasigrožėkite dailiomis figūromis.
2015-03-17

Pajūryje – didžiulė talka

Asta Kažukauskienė, LRT Radijas, LRT.lt Audros „Feliksas“ nusiaubtiems pajūrio paplūdimiams tvarkyti telkiami savanoriai. Penktadienį talka vyko Kuršių nerijoje, šeštadienį rengiama Klaipėdoje. Specialistai sako, kad po audros paplūdimius nuklojusias šiukšles, šakas, įvairias nuolaužas pašalinti būtina kuo skubiau, antraip jas užneš smėliu, ir tai padaryti bus dar sunkiau.

Mokslininkas ramina: paplūdimiai niekur nedingo

Baltijos jūra audrų metu taip skalauja mūsų krantus, paplūdimius ir kopas, kad pasigirsta perspėjimų, kad nei paplūdimių,nei kopų gali nebelikti. Klaipėdos universiteto mokslininkas Edvardas Valaitis „Žinių radijui“ sakė, jog savaitgalį praūžusio uragano „Feliksas“ padariniai nemenki. „Buvau vakar nuvažiavęs į Palangą, tai Palanga gana gerai atsilaikė, bet Kuršių nerijos dalį nuostoliai kur kas didesni, ką pastebėjau nuotraukose.
2015-01-13

TOP 10: įspūdingiausi pasaulio paplūdimiai

Šie kvapą gniaužiantys ir apie atostogas svajoti verčiantys vaizdai padės atsipalaiduoti šį žvarbų ketvirtadienį. Anse Lazio, Seišeliai   Baia do Sancho, Brazilija   Cliftonas, Pietų Afrika   Jeeva Beloam, Indonezija   Lanikai, Havajai Ngarunui, Naujoji Zelandija Nikki Marbela, Ispanija   Rhossili, Velsas   Turkio Bay, Australija   Walvis, Namibija  ...
2014-11-20

Paplūdimių priežiūrai – didesnis finansavimas

Arnas Mazėtis, Asta Kažukauskienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Siekdama gerinti lankytojų komfortą, Klaipėdos valdžia 2015 m. paplūdimių priežiūrai ketina skirti papildomus 800 tūkst. litų. Šiemet už daugiau kaip milijoną Smiltynėje buvo renovuota pirtis, įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Melnragėje ir Smiltynėje pastatyti dušai, remontuoti paplūdimių takai, laiptai, įrengta naujų suoliukų. Kitąmet paplūdimiams prižiūrėti žadama skirti daugiau nei 2 mln. litų.
Lietuva 2014-09-29

Vilnius paplūdimiuose – medikų pamokos, kaip neperkaisti

LRT radijo laida „Litas prie lito“, LRT.lt Tęsiantis karščiams sveikatos specialistai ragina žmones būti atsargius ir neperkaisti. O didžiųjų Lietuvos miestų sveikatos biurai organizuoja akcijas, kuriose žmonėms bus pasakojama, kaip apsisaugoti. Šią savaitę Vilniaus paplūdimiuose bus galima sutikti visuomenės sveikatos specialistų. Jie besideginantiems žmonėms dalys informacines korteles, pasakos, kaip saugiai degintis, bus galima pasimatuoti kraujospūdį.
Lietuva 2014-07-29

Kauniečiams laikinai rekomenduojama nesimaudyti dviejuose miesto paplūdimiuose

LRT.lt Šią savaitę atlikus Kauno miesto maudyklų vandens kokybės tyrimus nustatyta, kad Kauno marių I ir II paplūdimiuose žarninių enterokokų kiekis viršija nustatytas higienos normas, rašoma pranešime žiniasklaidai. Miesto gyventojams ir kitiems poilsiautojams laikinai nerekomenduojama maudytis šiuose paplūdimiuose. Šį ketvirtadienį, bus atliktas papildomas maudyklų vandens kokybės tyrimas siekiant nustatyti taršos pobūdį ir trukmę.
Lietuva 2014-06-12

Gamtos prieglobstyje jau laukia pavojingos maudynės ir traumos

Medikai ir draudikai iš ilgametės patirties žino, kad poilsis gamtoje ir traumos – du neatsiejami dalykai. Vasariško atokvėpio išsiilgusiems miestiečiams jau skubant į artimiausius paplūdimius bei stovyklavietes, kaip ir kasmet, beveik ketvirtadaliu išaugo draudikų fiksuojamų traumų skaičius.
Lietuva 2014-05-23
Į viršų