neurologas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neurologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neurologas“.

Bideno gydytojas paneigė susirūpinimą dėl neurologo vizitų į Baltuosius rūmus

Po JAV žiniasklaidos pranešimų, kad Baltuosiuose rūmuose kelis kartus lankėsi Parkinsono ligos specialistas, JAV prezidento Joe Bideno asmeninis gydytojas pirmadienį pareiškė, jog prezidentas „nebuvo susitikęs su neurologu, išskyrus per kasmetinę sveikatos apžiūrą“. Asmeninio J. Bideno gydytojo Kevino O'Connoro pirmadienį paskelbtame laiške sakoma, kad neurologijos specialistas Dr.
2024-07-09

Pasakė, kiek minučių reikia judėti per savaitę: kitaip gali baigtis liūdnai

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie judėjimo naudą žmogaus organizmui kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.    „Sveikatos DNR“ laidos vedėjai paklausus, kiek laiko per dieną žmogus turėtų būti aktyvus, J. Fišas atsako, kad reikėtų judėti daugiau nei 150 minučių per savaitę.
2023-11-20

Garsus Lietuvos neurologas atskleidė, kaip išlikti jaunam ir sveikam: štai, ką reikia žinoti

Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas. Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
2023-11-13

100 metų sulaukęs Lietuvos profesorius išdavė, kaip išlaikyti sveiką protą ir kūną

Vis dažniau išgirstame, jog fizinis aktyvumas – raktas į ilgaamžiškumą. Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį šimto metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR” kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
2023-10-08

Įvardijo pirmuosius Parkinsono ligos simptomus: daugelis to nežino

Parkinsono liga – viena žinomiausių neurodegeneracinių ligų. Teigiama, kad pagal dažnumą ji yra antroje vietoje po Alzheimerio ligos. Kiekvienais metais Lietuvoje yra registruojama 1,5 tūkst. naujų atvejų. Gydytoja įvardijo pirmuosius Parkinsono ligos simptomus, kad galėtumėte juos pastebėti laiku.
2023-07-04

Vizito pas gydytoją Eglė laukė du mėnesius: atvykusi pakraupo, ką pamatė

„Jau nuo sausio mėnesio turiu problemų su kaklu. Kreipiausi į polikliniką – gavau siuntimą pas neurologą ir reabilitologą. Pas neurologą iki šiol neturiu talonėlio, o pas reabilitologą gavau po dvejų mėnesių nuo užrašymo“, – dalinasi laišką naujienų portalui tv3.lt atsiuntusi Eglė. „Aišku, laukiau kaip Dievo dovanos to vizito ir atėjus tai dienai, bėgau pas daktarą. Atėjus pas gydytoją buvau gerokai nustebusi, nes nei prieš mane, nei po manęs nebuvo nei vieno žmogaus.
2023-05-29

Vyturys, pelėda ar kolibris: koks jūsų miego tipas ir ką svarbu daryti prieš užmiegant?

Jei vagiate iš savęs miegą darbo dienomis, o savaitgaliais bandote „atsimiegoti“ prarastų jėgų ir miego laiko, anot mokslininkų, susigražinti nepavyks. Taip dar labiau pakenksite savo sveikatai ir rizikuosite susirgti tokioms ligomis kaip vėžys ar kraujotakos sutrikimai. Tiesa, ne ką mažiau svarbu nepažeisti savo vyturio, pelėdos ar kolibrio režimo.
2022-07-16

Atskleidė tiesą apie valerijoną: pasakė, ar jis nekenkia

Su miego sutrikimais ir dažniausia, bei ko gero, labiausiai varginančia sutrikimo forma-nemiga bent kartą gyvenime susiduria kiekvienas žmogus. Pablogėjus užmigimui, dažnai prasibundant , jaučiantis nepailsėjus po miego, dažnai griebiamasi pagalbinių priemonių iš kurių populiariausia-valerijonas. Gydytojas neurologas Jokūbas Fišas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kaip valerijonas veikia miegą ir ar jo vartojimas gali sukelti neigiamų pasekmių žmogaus organizmui.
2022-06-03

Profesorius atskleidė, kaip atpažinti insultą: svarbu veikti žaibiškai

Lietuviai skiria per mažai dėmesio savo sveikatai, įsitikinęs Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų profesorius, gydytojas neurologas Dalius Jatužis. Gydytojas nuogąstauja, kad daug žmonių dar nežino insulto simptomų ir rizikos veiksnių, o net ir žinodami – neskuba kreiptis į gydytoją. Laiku nesuteikus pagalbos, žmogus gali tapti neįgalus, o kai kuriais atvejais net mirti.  Insultas yra ūminė liga, pažeidžianti galvos smegenis.
2020-10-10

Atminties sutrikimu prasidedanti liga iš esmės pakeičia šeimos gyvenimą

Alzheimerio ligos pradžia pasireiškia visai nekaltu atminties sutrikimu, kuris, atrodo, dažnai būdingas daugeliui senyvo amžiaus žmonių. Vėliau, uždelsus gydymą, liga ima sparčiai progresuoti, pasireikšdama kitais simptomais, kaip, pavyzdžiui, visiškas nesiorientavimas aplinkoje. Šie visi negalavimai ypač apsunkina ne tik ligonio, tačiau ir jo artimųjų kasdienybę, todėl specialistai dalinasi rekomendacijomis, ką būtina apie ligą žinoti kiekvienam.
2017-10-13
REKLAMA
REKLAMA

Neurologas Jonas Girskis: apie išvaržas sporto klube ir šundaktarių armiją

Neurologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis sako, kad pagrindinė žmonių, besiskundžiančių nugaros skausmais, problema yra ne tik judėjimo stygius, bet ir netinkamas sportavimas, nes neretai pradedama sportuoti nežinant realios savo raumenų ir kaulų sistemos būklės. Specialisto teigimu, daugelis stuburo problemas įgyja būtent sporto klubuose ar kituose sveikatinimo užsiėmimuose.

Neurologai: vaikų miegas trumpėja ir prastėja

Vaikų ligoninės vaikų neurologų Pasaulinei miego dienai skirtoje konferencijoje „Ramus miegas. Lengvas kvėpavimas. Sveikas kūnas“ gydytojai savo praktika ir moksliniais tyrimais dar kartą patvirtino, koks svarbus žmogaus, ypač augančio, organizmui geras ir sveikas miegas. Prof. Vanda Liesienė, miego medicinos pradininkė Lietuvoje, pristatydama miego medicinos istoriją ir svarbiausius šios medicinos srities atradimus, priminė, koks sudėtingas fiziologinis procesas yra miegas.
2014-03-18
Į viršų