nato viršūnių susitikimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nato viršūnių susitikimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nato viršūnių susitikimas“.

Ar Vašingtone NATO ir vėl nuvils Ukrainą?

NATO lyderiai, šią savaitę aukščiausiuoju lygiu susitiksiantys Vašingtone, pasveikins Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir dar kartą patvirtins, jog vieną dieną jo šalis taps NATO nare bei pažadės ir toliau ginkluoti Kyjivo kariuomenę. Tačiau jie nesuteiks V. Zelenskiui to, ko jis trokšta labiausiai: ryžtingo pakvietimo karo draskomai šaliai artimiausiu metu prisijungti prie Aljanso. Pernai NATO negebėjimas pateikti Ukrainai aiškius narystės terminus sukėlė nepasitenkinimą.
2024-07-08

Aukščiausi Lietuvos pareigūnai dalyvauja NATO viršūnių susitikime

Prezidentas Gitanas Nausėda, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas  ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vieši Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur pirmadienį-trečiadienį vyksta Vašingtono NATO viršūnių susitikimas.

Rusų žvalgyba Vilniuje pasikėsino į amerikiečių pareigūną: panaudojo vadinamąjį Havanos sindromą

Vilniuje pernai liepą vykusio NATO viršūnių susitikimo metu rusų žvalgyba pasikėsino į amerikiečių pareigūną. Taip skelbia Amerikos ir vokiečių žiniasklaida. Lietuvos institucijos to nei patvirtina, nei paneigia. Tačiau tampa vis akivaizdžiau, kad vadinamąjį Havanos sindromą – išpuolius aukšto dažnio garsu, kuris smarkiai sutrikdo sveikatą – visame pasaulyje rengia būtent rusų smogikai, norėdami eliminuoti amerikiečių diplomatus. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

KAM negali nei patvirtinti, nei paneigti informacijos dėl galimo „Havanos sindromą“ sukeliančio ginklo panaudojimo

Krašto apsaugos ministerija (KAM) skelbia neturinti duomenų apie pernai Vilniaus NATO viršūnių susitikimo metu fiksuotą incidentą, kai prieš JAV pareigūną galimai buvo panaudotas „Havanos sindromą“ sukeliantį ginklas. Todėl ministerija negali nei patvirtinti, nei paneigti spaudoje pasirodžiusios informacijos. „Šia tema žiniasklaidoje rašoma daug, tačiau detaliau pakomentuoti, patvirtinti ar paneigti tokių vertinimų negalime.

NATO viršūnių susitikimo atgarsiai: „Litexpo“ gresia bauda, siūloma keisti įstatymus

Po Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo praėjus trims mėnesiams, prastos naujienos pasivijo „Litexpo“ rūmus. Viešųjų pirkimų tarnyba skelbia, kad „Litexpo“ beveik devynių milijonų eurų vertės pirkimus renginiui organizavo pažeisdama įstatymą, nes paslaugas pirko neskelbiamų derybų būdu. Laimėtojų konkurentai dėl to piktinosi dar pavasarį, tačiau „Litexpo“ aiškina, kad kitaip Lietuva būtų rizikavusi nespėti pasiruošti didžiausiam istorijoje renginiui.

Opozicija apie kaistančias ambasadorių kėdes: Gabrielius Landsbergis kerštauja

Užsienio reikalų ministerijai pradėjus tarnybinius tyrimus iškart dėl 2 diplomatų veiklos, kai kurie opozicijos politikai vieną tyrimą vadina konservatorių politiniu žaidimu prieš rinkimus ar net kerštu prezidentui Gitanui Nausėdai. Lietuvos ambasadorių prie NATO Deividą Matulionį ministerija įtaria valstybės institucijų suteikto mandato nesilaikymu.

Propagandistai nesnaudžia: didžiausio jų dėmesio liepą sulaukė NATO virūnių susitikimas

Didžiausio priešiškos propagandos šaltinių dėmesio praėjusį mėnesį sulaukė Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas, penktadienį pranešė kariuomenė. Tarp temų taip pat vyravo karinė parama Ukrainai bei tariama grėsmė Rusijai. „Rusijos ir Baltarusijos režimų kontroliuojami šaltiniai kryptingai kvestionavo patį renginio turinį, siekdami pristatyti jį kaip beprasmį ir nereikšmingą tiek politine, tiek gynybine prasme.
Aktualijos 2023-08-11

Lietuvoje buvęs limuzinas „Cadillac One“ ne veltui vadinamas „žvėrimi“: jis įsibrovėlius gali nukrėsti elektra ir turi kulkosvaidį

150 tūkst. JAV dolerių – tiek atsieina valanda kelionės ne kokiu nors lėktuvu, o Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno limuzinu „Cadillac“. „Žvėrimi“ vadinamas limuzinas yra neperšaunamas, nepramušamas, įsibrovėlius galintis nukrėsti ir 120 voltų elektros srove, jame įmontuotas netgi kulkosvaidis. Tačiau automobilių specialistams kyla klausimų ir dėl Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio automobilio, kurį jam suteikė Lietuvos saugumo tarnybos.

Atskleidė, kaip kūrė interjerą NATO viršūnių susitikimui: apie tokią galimybę net nesvajojo

NATO stiliaus knygą ir Lietuvos menininkų darbus bei augalų kompozicijas į vieną išskirtinį dizaino projektą sukūręs Artūras Čižiūnas pripažįsta – jaudulio bei darbo valandų įgyvendinant idėjas buvo daug, tačiau rezultatas ne tik pelnė užsienio svečių padėkas, atitiko protokolą, bet ir perteikė Lietuvos grožį.
2023-07-18

„Taurakalniui“ – išskirtinis Joe Bideno dėmesys: atskleidė reikalavimus maistui ir personalui

NATO viršūnių susitikime Vilniuje dalyvavusios įvairių šalių delegacijos išsivežė geriausius įspūdžius apie Lietuvos maisto kultūrą, teigia maistą susitikimo dalyviams tiekusios UAB „Taurakalnis“ įkūrėja Monika Čereškaitė. Pasak bendrovės savininkės, didžiausiu įvertinimu jos komandai šio susitikimo metu tapo NATO generalinio vadovo Jenso Stoltenbergo komandos pagyros bei JAV prezidento parodyta išskirtinė iniciatyva.
2023-07-18
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainietės kirtis Vakarams: „Kodėl mums teikiate ginklus, jeigu jūs manote, kad tik mes kalti“

Ekspertei iš Ukrainos Vakarų ir NATO elgesys yra keistas. Pasak jos, nors ginklai yra tiekiami, trypčiojama dėl Ukrainos kvietimo į NATO, bijoma įvardinti Rusijos kaltės. Ekspertė teigia, kad nepagrįstos Vakarų baimės riboja laisvojo pasaulio lyderių veiksmus ir taip neprisideda prie greitesnės Ukrainos pergalės.

Prezidento patarėjas Budrys atskleidė, kada Lietuva jausis saugi: „Daug ką reikia padaryti“

Nors didžiausias Vilniaus NATO viršūnių susitikimas Lietuvoje dėmesio sulaukė dėl Ukrainos narystės NATO klausimo, yra priimta daugybė mūsų šalį ir lietuvius konkrečiai paliesiančių klausimų – šalys narės sutarė dėl bendro komunikato, kuriame yra gerų žinių ir pačiam aljansui, ir Lietuvai bei Baltijos regionui. Lietuvos politikai sako, kad susitikimo rezultatai geri, o vienintelis kartėlis – tik dėl Ukrainos.

Verslas po NATO susitikimo: vienų lūkesčius viršijo, kiti patyrė ir nuostolių

Pasibaigus NATO viršūnių susitikimui Vilniuje sostinės viešbučiai sako, kad renginys pateisino lūkesčius, o daugiausiai naudos iš to bus dėl išaugusio Lietuvos žinomumo. Tuo metu kai kurie prekybininkai sako nusivylę, nes klientų tomis dienomis buvo kur kas mažiau. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad renginys pateisino lūkesčius, tai užtikrino Lietuvos žinomumą daugeliui metų į priekį.
Aktualijos 2023-07-15
REKLAMA
NATO ryšio tiekėja „Telia“: blogiausiu atveju, „Litexpo“ būtų buvusi vienintelė vieta Lietuvoje su internetu  NATO ryšio tiekėja „Telia“: blogiausiu atveju, „Litexpo“ būtų buvusi vienintelė vieta Lietuvoje su internetu

NATO ryšio tiekėja „Telia“: blogiausiu atveju, „Litexpo“ būtų buvusi vienintelė vieta Lietuvoje su internetu

Vilniui savaitę tapus saugiausiu miestu pasaulyje, „Litexpo“ teritorija buvo tapusi interneto tvirtove. Visą ryšių infrastruktūrą NATO viršūnių susitikimui užtikrinusios telekomunikacijų bendrovės „Telia“ vadovė teigia, kad jei visoje Lietuvoje renginio metu būtų dingęs internetas, „Litexpo“ būtų vienintelė vieta šalyje, turinti internetą ir jungtį su pasauliu.
56 2023-07-14

Kojalos atsakas NATO viršūnių susitikimo kritikams: „Lietuvos tikslai buvo realizuoti“

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis baigiantis NATO viršūnių susitikimui Vilniuje sakė, jog iš šio susitikimo „daug kas tikėjosi daugiau”. Tačiau, anot Rytų Europos studijų centro vadovo, politologo Lino Kojalos, Lietuvos tikslai buvo realizuoti, o priimti sprendimai taip pat nuteikia optimistiškai.

Vilniaus kavinės nustebino net čia atvykusius švedus: „Kai pamatėme kainas, galvojome, oho“

Kol dalis vilniečių nuo kamščių ir nepatogumų per NATO viršūnių susitikimą buvo pabėgę į sodybas ar pajūrį, į Vilnių atvykę užsienio svečiai ir žurnalistai vakarais ėjo į Vilniaus gatves ir barus, skubėjo ragauti lietuviškų cepelinų, šaltibarščių, gėrė alų, skanavo keptą duoną. Tačiau keli tūkstančiai atvykėlių restoranų apyvartų neišgelbėjo – vieno restoranų tinklo vadovas, sako, kad dėl ribojimų Vilniuje jie prarado šimtus tūkstančių eurų pajamų.
2023-07-13

To Vilniuje dar nebuvo ir suvokė ne visi: be NATO, čia vyko G7 susitikimas

Dar turi praeiti šiek tiek laiko, kad suvoktume, kas įvyko Vilniuje – taip ekspertai kalba apie praėjusį NATO viršūnių susitikimą. Taip pat įvyko ir G7 susitikimas, apie kurį iš anksto nežinojo net ir mūsų diplomatai, kurie viską organizavo. Ta proga, svečiams išvykus, diplomatai parodė užkulisius – kur pasaulio galingieji ilsėjosi, rengė privačius susitikimus ir kokių pageidavimų turėjo dėl maisto.

NATO susitikimo aidai, (ne)piktas Zelenskis ir laimingas Nausėda

Istorinis susitikimas Vilniuje – dėl priimtų sprendimų ar dėl išvaistytų progų? Tokį klausimą dėl NATO vadovų suvažiavimo prieš kelias savaites kėlė Gabrielius Landsbergis. Pasibaigus susitikimui kyla klausimas, kaip vertinti NATO pažadus Ukrainai, sprendimus dėl Lietuvos saugumo ir kokią reikšmę šis įvykis apskritai turi? NATO viršūnių susitikimą Vilniuje tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Andrius Jakimčuk ir Vilmantas Venckūnas.

NATO susitikimo Vilniuje atgarsiai: susitarti nepavyko tik dėl vieno

Nors didžiausias Vilniaus NATO viršūnių susitikimas Lietuvoje dėmesio sulaukė dėl Ukrainos narystės NATO klausimo, yra priimta daugybė mūsų šalį ir lietuvius konkrečiai paliesiančių klausimų – šalys narės sutarė dėl bendro komunikato, kuriame yra gerų žinių ir pačiam aljansui, ir Lietuvai bei Baltijos regionui. Lietuvos politikai sako, kad susitikimo rezultatai geri, o vienintelis kartėlis – tik dėl Ukrainos.

Žiniasklaida paviešino, kodėl Zelenskis prieš lyderių susitikimą paskelbė piktą žinutę

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį bandė paveikti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje diskusijų eigą, kai paaiškėjo, kad JAV ir Vokietijos reikalavimu galutinės deklaracijos tekstas buvo pakeistas į Ukrainai mažiau palankią formuluotę. Apie tai skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“, kalbėjusi su daugiau nei dešimt Aljanso viršūnių susitikime dalyvavusių diplomatų ir pareigūnų.
178 2023-07-13

Vilniečiai ilgam strigo spūstyse: savivaldybė ginasi – viskas dėl paskutinę minutę įvestų naujų ribojimų

Uždarytų sostinės gatvių kulminacija: dėl po miestą važinėjančių kortežų vilniečiai nuo pat ankstyvo ryto įstrigo kilometrinėse spūstyse. Kol vieni dar kantriai laukė kamščiuose, kiti keikėsi, nes kelionė kai kuriems vietoj 15 minučių užtruko visą valandą. Sostinės savivaldybė teisinasi, kad paskutinę akimirką papildomus ribojimus įvedė miestą saugojantys pareigūnai, o Vadovybės apsaugos tarnyba aiškina, kad visi ribojimai buvo žinomi iš anksto.

Anušausko kuriozai NATO susitikime: diena prasidėjo pasikinkius paspirtuką, baigėsi prie „Patriot“ sistemos

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas apžvelgė Vilniuje prabėgusį NATO viršūnių susitikimą. Ministro išskyrė ne tik esminius susitikime priimtus sprendimus, bet ir kuriozines situacijas, į kurias pakliuvo. „NATO viršūnių susitikimas baigėsi. Buvo emocijų, geresnių ir blogesnių vertinimų. Ne taip jau ir svarbu, ar Vilniaus NATO viršūnių susitikimas bus vadinamas mažiau ar daugiau istoriniu, bet yra ne vienas konkretus pasiekimas“, – feisbuke parašė A. Anušauskas.

Nustebino NATO delegacijas vežančio automobilio numeriai: savininkai atskleidė, ką jie reiškia

Trečiadienį ėmė socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotrauka, kurioje užfiksuotas NATO delegacijas vežantis automobilis. Interneto vartotojai viešai pasipiktino automobilio numeriais „M1R“.  Susisiekus su UAB „Verslo rykliai“, atsiliepęs asmuo tikino, kad automobilio M1R numeriai – jo vardo inicialai ir jis esantis įmonės vadovės sūnus. „Mano vardas Miroslavas“, – pasakė jis. Pavardė naujienų portalui tv3.lt žinoma. Užsienio reikalų ministerija naujienų portalą delfi.

CNN: Zelenskis Vilniuje pasitiktas kaip roko žvaigždė

Antradienio vakarą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasakė kalbą Vilniaus Lukiškių aikštėje, kur jį didžiulėms gyventojų minioms pristatė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, rašo CNN.
111
2023-07-12

Landsbergis prakalbo apie naują Europos realybę: mes atstatėme Berlyno sieną ir žingsniuojame atgal

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pažymi, kad nors dėl Ukrainos narystės NATO daugelis tikėjosi ryžtingesnių sprendimų NATO viršūnių susitikime, jis priimtus sprendimus laiko strateginiu laimėjimu. Jis taip pat prakalbo apie naują saugumo realybę Europoje, kurioje iškilo nauja simbolinė „geležinė uždanga“. Taip jis kalbėjo trečiadienį greta NATO viršūnių susitikimo vykstančiame NATO viešajame forume. „Kai kas tikėjosi daug daugiau, bet žiūrint strategiškai, mes laimėjome.

Paaiškino nuvylusį sprendimą dėl Ukrainos: NATO ir Rusijos karas šiuo metu neturi prasmės

JAV prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimams Jake'as Sullivanas teigia, kad tarp Aljanso lyderių yra platus pritarimas dėl sprendimo kol kas nepriimti Ukrainos į NATO, tačiau nurodyti, kad Kyjivo ateitis yra Aljanse, kai Ukraina įgyvendins numatytas sąlygas. Taip jis kalbėjo trečiadienį greta NATO viršūnių susitikimo vykstančiame NATO viešajame forume.

Zelenskis Vilniuje: „Mes turime tris prioritetus“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į NATO viršūnių susitikimą. Pokalbyje su Aljanso lyderiais V. Zelenskis teigė kovosiantis dėl trijų svarbiausių prioritetų. „Mūsų darbotvarkėje mes turime tris prioritetus“, – NATO viršūnių susitikime susirinkusiems žurnalistams kalbėjo V. Zelenskis. Pirmiausia, anot Ukrainos prezidento, bus aptarta parama ginklais ir kaip būtų galima dar labiau sustiprinti Ukrainos pajėgas mūšio lauke.

Antroji NATO viešojo forumo diena

Kartu su NATO viršūnių susitikimu Vilniuje vyksta ir NATO viešasis forumas (angl. NATO Public Forum), kuriame savo įžvalgas ir nuomonę apie pasaulio saugumo situaciją išsakys esami ir buvę valstybių vadovai, aukšto rango pareigūnai, karininkai. Kviečiame stebėti tiesioginę forumo transliaciją naujienų portale tv3.lt. NATO VIEŠASIS FORUMAS (angl.
Aktualijos 2023-07-12

Intriga atskleista: į Lietuvą atvyko Volodymyras Zelenskis

Antradienį apie 15.45 val. Vilniaus oro uoste nusileido lenkiškas vyriausybinis lėktuvas PLF109. Šiuo lėktuvu į NATO viršūnių susitikimą atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Iš pradžių buvo spėliojama, ar lėktuve tikrai Ukrainos vadovas. Vėliau V. Zelenskis pastebėtas mojuojantis pro automobilio langą. Apie 16.30 val. V. Zelenskis pasirodė Pilies gatvėje.

Arestovyčiaus širdį suvirpino tūkstančiai Ukrainos vėliavų Vilniuje: „Ačiū, Lietuva!“

Oleksijų Arestovyčių, buvusį Ukrainos prezidentūros kanceliarijos patarėją, sužavėjo ukrainietiškų vėliavų gausa Vilniuje, kur liepos 11–12 dienomis vyksta NATO viršūnių susitikimas. „Trisdešimt tris tūkstančius Ukrainos vėliavų lietuviai iškabino visame Vilniuje – ir didžiąją dalį jų – delegacijų atvykimo iš oro uosto maršrute.  Viršūnių susitikimas bus dramatiškas. Mūsų draugai kovoja už Ukrainos ateitį.
Aktualijos 2023-07-11

Paaiškėjo, kad vilniečiai tokio vaizdo mieste dar nematė: priminė žaidimą GTA

Liepos 11 d. Vilniuje prasidėjo NATO viršūnių susitikimas. Savaitgalį pagrindinėse miesto gatvėse įvesti ribojimai, o antradienio rytą eismas dar labiau sugriežtintas, nes sostinės keliais riedėjo pasaulio lyderių delegacijos. Daliai Vilniaus gyventojų kelionė į darbą ir kitas vietas apkarto – kai kuriose gatvėse nusidriekė spūstys, o viešasis transportas važiavo ne pagal tvarkaraštį.

NATO lyderių atvykimas į viršūnių susitikimą

NATO lyderiai antradienį Vilniuje renkasi į dvi dienas truksiantį viršūnių susitikimą, jame sąjungininkai turėtų apsispręsti dėl Ukrainos narystės Aljanse perspektyvos, gynybos finansavimo. Kviečiame tiesiogiai stebėti pasaulio lyderių atvykimą į LITEXPO rūmus naujienų portale tv3.lt. Bloko narės svarsto atleisti Ukrainą nuo pareigos įvykdyti Narystės veiksmų planą (angl. Membership Action Plan, MAP), remti Ukrainą karinėmis priemonėmis ir įsteigti NATO ir Ukrainos tarybą.
Aktualijos 2023-07-11

Iš Joe Bideno lūpų – svarbus JAV įsipareigojimas Lietuvai

Lietuvoje – istorinis Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno vizitas Lietuvoje. Antradienį J. Bidenas Prezidentūroje susitiko su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. J. Bideno kortežas įvažiavo į vidinį Prezidentūros kiemelį, kur jo ant raudono kilimo jau laukė G. Nausėda. Lietuvos ir Jungtinių Valstijų prezidentus pasitiko Lietuvos kariuomenės orkestras, kuris atliko Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos Respublikos himnus.

Lietuviams – užsieniečių pagyros dėl pasauliui siunčiamos žinios: „Pagarba mūsų draugams Lietuvoje“

Lietuvoje šiandien prasidėjo NATO viršūnių susitikimas, į kurį savo akis atsuko visas pasaulis. Ne be reikalo lietuviai šią progą panaudojo tam, kad siųstų pasauliui palaikymo žinutes Ukrainai. Tokios palaikymo žinutės jau pusantrų metų nuo Rusijos didvyriškai besiginantiems ukrainiečiams atsidūrė ant Vilniaus viešojo transporto ir kitose viešose vietose. Jos patraukė užsieniečių akį ir sulaukė komplimentų.
Aktualijos 2023-07-11

NATO viešojo forumo pirmoji diena

Kartu su NATO viršūnių susitikimu Vilniuje vyksta ir NATO viešasis forumas (angl. NATO Public Forum), kuriame savo įžvalgas ir nuomonę apie pasaulio saugumo situaciją išsakys esami ir buvę valstybių vadovai, aukšto rango pareigūnai, karininkai. Kviečiame stebėti tiesioginę forumo transliaciją naujienų portale tv3.lt. NATO VIEŠASIS FORUMAS (angl.

Istorinė akimirka: į Lietuvą atvyko JAV prezidentas Joe Bidenas

Pirmadienį apie 19.20 val. į Lietuvą atvyko JAV prezidentas Joe Bidenas. Prezidento lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste. JAV lyderį ovacijomis pasitiko didelė grupė smalsuolių. Pamojavęs jiems J. Bidenas lengvu žingsniu nusileido trapu. Apačioje jo laukė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, kuris spausdamas JAV prezidentui ranką pasveikino atvykus į mūsų šalį dalyvauti NATO viršūnių susitikime. JAV prezidentui pagarbą atidavė Lietuvos kariuomenės garbės kuopa.

Kita Vilniaus NATO viršūnių susitikimo pusė: nematomi snaiperiai ir branduoliniai lagaminėliai

NATO viršūnių susitikimo išvakarėse sostinėje Lietuvos kariuomenė veikia pilnu pajėgumu: saugomi vandens telkiniai, oro erdvė, sausuma, tiltai, keliai, delegacijos. Darbuojasi daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių. Tiesa, iššūkių netrūksta kibernetinėje erdvėje, kur piktavaliai programišiai atakuoja internetinius puslapius, įsilaužę į radijo stoties bei prekybos centro sistemas skleidžia dezinformaciją. Negana to, šalia Rusijos ambasados į Nerį išsiliejo teršalai.
81 2023-07-10

Aiškėja, kokių norų turi Bidenas, Macronas ir ko labiausiai bijo Erdoganas: virtuvės šefai tenkins netikėčiausius pageidavimus

Vilnius pasiruošęs – šią savaitę sostinė priims pasaulio galingiausiuosius, kurie atvyksta į NATO viršūnių susitikimą. Ypatinga užduotis tenka ir lyderius bei jų delegacijas priimantiems viešbučiams. Darbuotojai gavo griežtą instruktažą, kaip elgtis prie aukščiausio rango pareigūnų, viešbučiai įrengė papildomas apsaugos sistemas.

Lyderių gretos gausėja: Vilniuje nusileido Erdogano lėktuvas

Pirmadienio popietę Vilniaus oro uoste nusileido Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano lėktuvas. Turkijos vadovas į Lietuvą atvyko dalyvauti NATO viršūnių susitikime.  Į NATO viršūnių susitikimą R. T. Erdoganas atvyko su žmona Emine Erdogan. Apie savo atvykimą gegužę dar vienai kadencijai perrinktas Turkijos lyderis paskelbė feisbuke.

Prieš NATO viršūnių susitikimą policija siunčia skubų pranešimą: palies visus sostinės vairuotojus

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena šalies ir sostinės gyventojams, svečiams, besiruošiantiems dalyvauti eisme 2023 m. liepos 11–12 dienomis, kai Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, – specialiąsias transporto priemones su įjungtais švyturėliais ir jų lydimas transporto priemones reikia praleisti suformuojant avarinį koridorių „eglutės principu“. Jau nuo rytojaus Vilniaus miesto gatvės bus perpildytos užsienio svečių delegacijų ir jas tarnybiniu transportu lydinčių pareigūnų.

Šioje vietoje sostinėje dirba ginkluoti kariai ir gausios policijos pajėgos: vaizdai iš vietos

Liepos 10-ąją Vilnius atrodo kitaip nei įprastai. Senamiestyje stovi kontrolės punktai, o viešąją tvarką prižiūri gausios policijos pajėgos ir sostinės centre retai matomi kariai. Jau rytoj Vilniaus gatvėmis važiuos svarbiausi pasaulio lyderiai, tokie kaip JAV prezidentas Joe Bidenas, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir kiti.

Iš gyventojų lūpų – įvertino barikadas Vilniuje, gausias policijos pajėgas: pasakė, ką tikisi pamatyti iš arti

Pirmadienį Lietuvoje prasideda istorinis renginys – NATO viršūnių susitikimas. Ankstų rytą, prieš pat atvykstant visoms delegacijoms, praėjome Vilniaus senamiesčiu, kad įsitikintume, kaip atrodo šiuo metu saugiausias miestas Europoje. Ribojamo eismo zonose (Seimo prieigose, senamiestyje, prie Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ ir oro uosto teritorijose) užtvaros sustatytos jau nuo sekmadienio. Patikrinimo punktai pradeda veikti nuo pirmadienio 8 val. ryto.

Prieš pat susitikimą Vilniuje – „skubios paskutinės minutės derybos“ NATO užkulisiuose

Nedidelė NATO valstybių grupė dalyvauja „paskutinės minutės derybose“, siekdamos užbaigti deklaraciją dėl saugumo garantijų Ukrainai prieš liepos 11–12 dienomis Lietuvoje įvyksiantį NATO viršūnių susitikimą. Apie tai „Politico“ pranešė keturi su derybomis susipažinę pareigūnai. JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija šį klausimą su Kyjivu diskutuoja jau keletą savaičių, rašo „Politico“. Jie taip pat kreipėsi į kitas NATO sąjungininkes – Europos Sąjungą ir Didžiojo septyneto (G7) šalis.
2023-07-10

Buvęs kariuomenės vadas apie NATO susitikimą Vilniuje: norėčiau tikėti, kad įvyks daugiau pozityvių sprendimų, negu nusivylimo

Kitą savaitę Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas. Apie tai, kaip atrodys Baltijos šalims skirti gynybos planai, naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbasi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Giedrius Česnakas ir buvęs kariuomenės vadas, Seimo narys Arvydas Pocius. Pone Česnakai, apie regioninius gynybos planus.

Įspėjimas tūkstančiams gyventojų: nenustebkite, policija stabdys automobilius, gali patikrinti, ką nešatės

Tai, kas vyks Vilniuje liepos 10–13 d. šiek tiek primins pandemijos laikus. Gyventojai negalės patekti į kai kurias sostinės vietas, o dalį pėsčiųjų miesto prieigose budintys pareigūnai gali patikrinti. Daugiausia ribojimų bus transporto priemonėms. Liepos 10–13 d. joks transportas, išskyrus specialiąsias tarnybas, negalės judėti Vilniaus senamiestyje, Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ ir oro uosto teritorijose.

Nausėda: NATO Vilniuje turi suteikti „labai aiškų“ statusą Ukrainai po karo

NATO sąjungininkėms iki šiol derantis dėl Ukrainos narystės Aljanse perspektyvų, prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog blokas per viršūnių susitikimą Vilniuje turi sutarti dėl „labai aiškaus“ Kyjivo statuso, kurį šalis įgytų po karo. „Lietuva palaiko tokią formuluotę, kuri suteiktų labai aiškų Ukrainai statusą po to, kai karas pasibaigs, NATO požiūriu“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė G. Nausėda.

Per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje – nemokamas transportas: viso pasiruošimo kaina jau pasiekė 10 mln. eurų

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje – jau kitą savaitę. Vilniaus savivaldybė skelbia, kad miestas renginio pasiruošimui išleido 10 mln. eurų – klojo asfaltą, tvarkė gatves ir pėsčiųjų takus. O štai vilniečiai dėl ribojimų nepyksta, sako, dėl tokio renginio kelias dienas gali ir pakentėti. Pasipuošęs Vilnius jau laukia NATO viršūnių susitikimo, kuris vyks liepos 11-12 dienomis. Prezidentūros kolonos yra papuoštos Ukrainos vėliavos spalvomis, juk valstybių viršūnės diskutuos apie pagalbą Ukrainai.

Nuo TV bokšto iki gatvių: NATO viršūnių susitikimui Vilnius nusidažo Ukrainos spalvomis

Artėjant NATO viršūnių susitikimui, Vilnius, reikšdamas paramą narystės Aljanse siekiančiai Ukrainai, nusidažo jos spalvomis: mėlyna bei geltona pasitiks ir atvykstančius į oro uostą, ir nuo kone visoje sostinėje matomo televizijos bokšto. Penktadienį ant prekybos centro „Nordika“, esančio netoli Vilniaus oro uosto, stogo ištiesta didžiulė Ukrainos vėliava.

NATO susitikimui parengto „Litexpo“ patalpas ir teritoriją perima NATO sekretoriatas

NATO viršūnių susitikimui parengto parodų ir kongresų centro „Litexpo“ patalpas ir visą teritoriją penktadienį perima NATO tarptautinio sekretoriato atstovai, penktadienį pranešė centras. „Po dvi dienas trukusio patikrinimo šiandien išgirdome galutinę NATO atstovų išvadą – visos viršūnių susitikimui pastatytos ir pritaikytos patalpos, inžineriniai bei technologiniai sprendimai atitinka NATO reikalavimus.

Skubiai perspėja gyventojus: atsargiai su „Facebook“ ir kitomis programomis – galite netekti daug pinigų

Per paskutiniuosius kelis mėnesius padaugėjo kibernetinių atakų atvejų. Specialistai įspėja – tikėtina, kad per NATO viršūnių susitikimą jų bus dar daugiau. Kibernetiniai nusikaltėliai gali ne tik trikdyti institucijų, svarbių įmonių ar žiniasklaidos portalus, bet ir pavogti iš gyventojų asmeninius duomenis bei pinigus. Nepriklausomų dezinformacijos ir misinformacijos tyrimų centro „Debunk.org“ vadovas Viktoras Daukšas primena, kad labai svarbu nepasiduoti provokacijoms bei sensacijoms.
Į viršų