medikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „medikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „medikas“.

Jau penkta mediko savižudybė per 5 metus: kolegos kelia įvairias versijas

Santaros medikų bendruomenę sukrėtė žinia – namuose nusižudė jaunas, vos trisdešimt šešerių pilvo chirurgas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, tad informacijos šykšti ir nusižudžiusio gydytojo vadovai, tyli ir pareigūnai. Policijos teigimu, medikų namuose rastas legaliai laikytas šautuvas. Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė prabyla apie nepakeliamą darbo krūvį, mažus atlyginimus medikams. Esą prieš du mėnesius dėl šios priežasties nusižudė ir Šiaulių ligoninės akušerė.

Mirtinai elektros nupurtyto mediko nepamiršta kolegos: skyrė jautrius žodžius

Lygiai prieš metus įvyko skaudi nelaimė – gelbėdamas elektros iškrovą patyrusį stipriai nudegusį jaunuolį Naujojoje Vilnioje, sunkiai sužalotas 36-erių greitosios pagalbos gydytojas Dmitrijus Alimovas, kuris vėliau nuo patirtų sužalojimų mirė. Minint mirties metines, kolegos jam skyrė jautrius žodžius. Greitosios medicinos pagalbos tarnyba Vilniaus filialas socialiniuose tinkluose pasidalino širdį veriančiu įrašu, prisimindami amžinybėn iškeliavusį kolegą.
2023-11-14

Šiukštu nenaudokite šių priemonių hemorojaus gydymui: medikas įspėja

Praverti proktologo duris lietuviams – vis dar didelis iššūkis. Nors medikai ir sutartinai tvirtina, kad uždelsus hemorojaus gydymą jis gali baigtis itin liūdnai, vis tik lietuviai kartais į tai numoja ranka. Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ vieši pilvo chirurgas, proktologas Donatas Danys, kuris sutiko papasakoti lietuviams, kas yra hemorojus, kuo jis pasireiškia ir kodėl užsukti į jo kabinetą – būtina. Hemorojumi vadinamas išangės kraujagyslių išvešėjimas.
2023-07-04

Skurstantis gydytojas ir benamis šuo sukūrė medicinos stebuklą – išgelbėti tūkstančiai žmonių

XX a. pradžioje diabeto diagnozė prilygo mirties nuosprendžiui, kol galop 1922 m. vos galą su galu suduriantis gydytojas Frederikas Bantingas suprato, kad vaistą galima rasti šuns kasoje. Blyškioje sausio šviesoje Toronto universiteto ligoninės palata yra apytamsė. Kanados gydytojas Edas Jeffrey įžengia į vidų ir tiesiu taikymu eina prie vienos iš lovų. Rankoje jis laiko švirkštą su 45 mm ilgio injekcine adata. Jis švelniai nutraukia antklodę nuo Leonardo Thompsono.

Paramediką Kėdainiuose sumušęs vyras gavo baudą ir virš metų kalėjimo

„Smurtautojas sulaukė bausmės!“ – tokia žinia socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras. Pernai šio centro darbuotoją užpuolusiam ir sumušusiam vyrui teismas skyrė baudą ir laisvės atėmimo bausmę. „Esame informavę, jog praėjusių metų gruodžio 13 d. apie 18 val.
Kriminalai 2023-03-15

Medikas prabilo, ką išvydo Ukrainoje: kraujuojantys, nudegintais kvėpavimo takais, sutrenktomis smegenimis

Karas Ukrainoje jau perkopė metų slenkstį, tačiau parama skubios medicinos pagalbos priemonėmis reikalinga ne ką mažiau nei pačią pirmąją karo dieną. Tą patvirtina ir neseniai iš teritorijų šalia Bachmuto grįžęs gydytojas anesteziologas-reanimatologas Rokas Tamošauskas, rašoma „Circle K“ pranešime žiniasklaidai. „Vienaip ar kitaip padėti Ukrainos žmonėms stengiuosi nuo pirmos karo dienos, kai sureagavau į Sveikatos apsaugos ministerijos kvietimą prisijungti prie medikų savanorių.
2023-03-14

Naujausia žinia apie neatsargiai gyvybę atėmusį mediką: nuteistas 2 metams

Už neatsargų gyvybės atėmimą Marijampolės medikas nuteistas dvejiems metams lygtinai.  Kaip antradienį pranešė Marijampolės apylinkės teismas, G. K. nuteistas už tai, kad dirbdamas Marijampolės ligoninės vidaus ligų gydytoju netinkamai atliko teisės aktuose jam nustatytas pareigas, dėl ko pacientei atimta gyvybė.

Žuvus elektros nukrėstam medikui paaiškėjo, ar išgyveno jo gelbėtas paauglys

Lapkričio mėnesį įvyko skaudi nelaimė, kai gelbėdamas paauglį, žuvo elektros nukrėstas greitosios pagalbos medikas. Po sunkios kovos už gyvybę Vilniuje ligoninėje mirė 36-erių greitosios pagalbos darbuotojas. Vyras užlipęs ant traukinio vagono bandė gelbėti paauglį, bet ir pats patyrė elektros iškrovą, užsidegė jo drabužiai ir be sąmonės nukrito nuo traukinio. Jauno vyro gyvybės nepavyko išgelbėti, jis mirė ligoninėje.
94 2023-01-04

Į iškvietimą atvykę Kauno rajono greitosios medikai pakraupo: juos užpuolė paciento artimasis

Gruodžio 27 dieną į iškvietimą atvykę Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos centro medikai susidūrė su ypač nemalonia patirtimi. Paciento artimasis panaudojo prieš komandą psichologinį ir fizinį smurtą. Apie šį įvykį jie papasakojo savo „Facebook“ paskyroje. „Gruodžio 27 d. vakare prieš mūsų kolegą ir visą GMP komandą, paciento artimasis panaudojo PSICHOLOGINĮ IR FIZINĮ smurtą. Šis asmuo elgėsi agresyviai medikų atžvilgiu, grasino, naudojo fizinę jėgą.
105 2022-12-29

Padėkite policijai atpažinti smurtautoją: vyras sumušė greitosios pagalbos vairuotoją

Vilnaius policija prašo padėti atpažinti vaizdo įraše užfiksuotą asmenį.  Lapkričio 12 d. apie 7 val. ryto Vilniuje, Antakalnio g., degalinės teritorijoje, viešoje vietoje, nenustatytas asmuo sumušė VšĮ greitosios medicinos pagalbos stoties medikų automobilio vairuotoją – be priežasties kumščiavo į galvos sritį, o nukentėjusiajam nukritus, spardė nukentėjusiajam į įvairias kūno vietas.  Asmenį, įvykdžiusį nusikalstamą veiką, užfiksavo degalinės vaizdo stebėjimo kameros.
Kriminalai 2022-11-24
REKLAMA
REKLAMA

Mirus medikui kelia svarbius klausimus: kur buvo padarytos klaidos?

Trečiadienį medikų bendruomenę sukrėtė skaudi netektis. Po sunkios kovos už gyvybę ligoninėje mirė Naujoje Vilnioje nuo tilto ant traukinio nušokusį ir elektros nupurtytą jaunuolį gelbėjęs 36-erių greitosios pagalbos darbuotojas. Po žinios apie jauno vyro mirtį kolegos kelia klausimus, kas įvykio vietoje turėjo užtikrinti saugumą. Jų akys krypsta į Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovus ir gelbėtojus.

Elektros nutrenkto 36-erių mediko mirtis sukrėtė bendruomenę: „Ilsėkis ramybėje, mūsų Kolega, mūsų Didvyri“

Po sunkios kovos už gyvybę Vilniuje ligoninėje mirė 36-erių greitosios pagalbos darbuotojas. Vyras užlipęs ant traukinio vagono bandė gelbėti paauglį, bet ir pats patyrė elektros iškrovą, užsidegė jo drabužiai ir be sąmonės nukrito nuo traukinio. Jauno vyro gyvybės nepavyko išgelbėti, jis mirė ligoninėje. Jo kolegos buvo sukrėsti tragedijos ir apie šį jauną vyrą atsiliepia tik pačiais geriausiais žodžiais, vadina didvyriu. Po šios tragedijos medikams teikiama psichologinė pagalba.

Arūnas Dulkys apie mirusį 36-erių mediką: „Tragiškas įvykis. Spaudžia gerklę ir trūksta žodžių“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pakomentavo tragišką greitosios medicinos pagalbos darbuotojo mirtį. Ministras teigia, kad mediko mirtis spaudžia gerklę ir trūksta žodžių. Vilniuje ligoninėje mirė 36-erių greitosios pagalbos darbuotojas. Vyras užlipęs ant traukinio vagono bandė gelbėti paauglį, bet ir pats patyrė elektros iškrovą, užsidegė jo drabužiai ir be sąmonės nukrito nuo traukinio. A. Dulkys apie 36-erių greitosios pagalbos mediko mirtį pasisakė socialiniame tinkle.

Prabilo Vilniuje po elektros nukrėtimo mirusio mediko kolega: be tėčio liko du vaikai

Mirė Naujojoje Vilnioje elektros nukrėstą paauglį gelbėjęs ir pats elektros nukrėstas greitosios medicinos pagalbos medikas, praneša Vilniaus budinti policija. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktoriaus pavaduotojas Tadeušas Rodzas apie mirusį gydytoją Dmitrijų Alimovą (1986 m) atsiliepė tik pačiais gražiausiais žodžiais ir neslėpė nuoskaudų dėl įvykusios tragedijos. Iškvietimai visada kelia pavojų  D.Alimovas dirbo apie penkerius metus.
777 2022-11-17

Liūdna žinia: mirė paauglį Vilniuje gelbėjęs ir elektros nukrėstas medikas

Mirė Naujojoje Vilnioje elektros nukrėstą paauglį gelbėjęs ir pats elektros nukrėstas greitosios medicinos pagalbos medikas, praneša Vilniaus budinti policija. Mediko mirtis konstatuota trečiadienį apie 21:15. Primename, kad skaudi nelaimė Naujojoje Vilniuje įvyko pirmadienį. Apie 16:00 buvo gautas pranešimas, kad nuo tilto ant traukinio galimai nušoko apie 15 m. amžiaus vaikinas. Buvo manyta, kad vaikinas užkabino elektros laidus ir užsidegė.

Aiškėja, kad asmenukę ant traukinio bandęs pasidaryti 17-metis ir medikas reanimacijoje: jaunuolis apdegė pusę kūno

Pirmadienį Naujoje Vilnioje nuo tilto ant traukinio nušokęs ir elektros nupurtytas jaunuolis, o taip pat ir jį gelbėjęs nukentėjęs medikas dėl sunkios būklės paguldyti į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės reanimacijos skyrių. „Abu jie dėl sunkios būklės buvo pristatyti į ligoninę ir paguldyti į reanimaciją“, – antradienį naujienų portalui tv3.lt patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.

Vilnietis medikas metė darbą ir tapo suvirintoju: išdavė, kiek uždirba

Vilniuje gyvenantis Karolis Briedelis šešerius metus dirbo Santaros klinikų laboratorijoje, rūpinosi kraujo bei kitais ėminiais iš pacientų bei jų diagnostika. Vis dėlto išdirbęs eilę metų medicinos srityje, jis nusprendė ją mesti ir mediciną iškeitė į suvirintojo profesiją. Karolis atviras: specialybę ir darbus jis pakeitė dėl atlyginimo ir tikina, kad gaudamas vos 1000 eurų į rankas už darbą laboratorijoje, nesugebės išlaikyti šeimos.
176 2022-11-10

Medikas atskleidė, kas nutinka mirties akivaizdoje: kiti apie tai nesusimąsto

Daugumai įdomu sužinoti, kas atsitinka po mirties. Pasaulyje žinomas gydytojas atskleidė, kas nutinka po to, kai žmogus miršta. Anot jo, šis procesas yra „ramus ir malonus“. Gydytojas Samas Parnia, NYU Langone medicinos mokyklos Niujorke kritinės priežiūros ir gaivinimo tyrimų direktorius, sakė, kad mirti yra „labai patogu“. Gydytojas tikina, kad žmonės, atsidūrę beveik mirties patale su juo dalinasi tuo, ką regėjo, tačiau anot jo, tokie liudijimai nėra pomirtinio gyvenimo įrodymas.
2022-09-02

Sulaikytas kyšininkavimu įtariamas Rokiškio rajono ligoninės medikas

Antradienį sulaikytas kyšininkavimu įtariamas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas Alfonsas Vitkus, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Pasak STT pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas medikas šių metų liepos mėnesį paėmė kyšius iš mažiausiai penkių asmenų.
Kriminalai 2022-08-09

Teismas: SAM sprendimas neišmokėti kompensacijos nuo koronaviruso mirusio gydytojo artimiesiems – nepagrįstas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nepagrįstai atmetė nuo COVID-19 mirusio gydytojo artimųjų prašymą išmokėti kompensaciją, nusprendė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Jis patenkino mirusio gydytojo sutuoktinės skundą ir panaikino atitinkamą SAM komisijos sprendimą bei įpareigojo ministeriją iš naujo išnagrinėti pareiškėjos prašymą ir priimti naują sprendimą.
Aktualijos 2022-06-16

Iš karo Ukrainoje grįžęs kariuomenės medikas negali atsigauti: „Priešais mus prasivėrė pragaro vartai“

Vienas iš pirmųjų britų karių Ukrainoje papasakojo apie įnirtingą kovą su Rusijos kariais Antonovo mūšyje. Buvęs kariuomenės medikas Jasonas Haigh (34) su Raudonąja armija apsikeitė šūvių serijomis, kai rusų kariai bandė užimti oro uostą. Du kartus Irake tarnavęs Jasonas sakė: „Ukrainiečiai kovėsi kaip liūtai ir aš didžiavausi būdamas kartu su jais. Tai, ką daro Putinas, yra terorizmas. Jis bombarduoja vaikus ir šeimas už nieką.
2022-03-14

Vaikų skiepijimas nuo COVID-19: imunologas išdėstė argumentus „už“ ir „prieš“

Pasaulis vaduojasi nuo koronavirusu. Pamažu daugelyje valstybių vakcinomis nuo koronaviruso pradedami skiepyti ir vaikai. Tą daro ir Lietuva. Tiesa, ne visi valdžios sprendimais skiepyti vaikus džiaugiasi. Gausu ir vakcinos vaikams priešininkų. Imunologas Marius Stroga savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo didelės apimties įrašu, kuriame aiškina, kokia yra skiepų nauda vaikams.

Daktaras pratrūko apie nesiskiepijančius: mylimi vaikų tėveliai gargaliuoja ir kankinasi, kol iškeliauja į amžiną laisvę

Koronaviruso situacija Lietuvoje išlieka komplikuota. Ligoninės ir toliau praneša apie didinamą COVID-19 pacientų lovų skaičių, o atvejų kasdien fiksuojama tūkstančiais. Specialistai vis garsiau kalba apie ligoninėse matomus vaizdus, tačiau dalies lietuvių skiepytis tai neįtikina.

Skaudi netektis: mirė Kėdainių ligoninės chirurgas Vaitkus

2021 m. birželio 24 d. po ilgos ir sunkios ligos netekome kolegos, ilgamečio VšĮ Kėdainių ligoninės darbuotojo – gydytojo chirurgo Raimundo Vaitkaus. 1981 m. baigęs Kauno medicinos institutą, Raimundas atvyko į Kėdainių rajono centrinę ligoninę internatūros praktikai, o nuo 1982-08-02 pradėjo dirbti gydytoju chirurgu chirurgijos skyriuje.

Mediko dienoraštis: „kankina nerimas, kad šis virusas mutuos vėl ir vėl“

Jungtinėje Karalystėje siaučiant naujai COVID-19 atmainai, jaunas gydytojas-rezidentas savo dienoraštyje dalinasi išgyvenimais. Pateikiame jo penktadienio dienoraštį. Koronavirusui ir toliau siaučiant, nebetyli ir patys medikai. Vieni po kitų dalijasi sunkiais išgyvenimais iš darbo. Šįkart prabilo Jungtinės Karalystės medikas – Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojas. PENKTADIENIS Esame pratę prie mirties, bet ne tokios Dėl nerimo šiąnakt beveik nemiegojau.

Mediko dienoraštis: 9 pacientai perkelti, kur – neturiu laiko aiškintis, artimiesiems nebeskambinsiu

Jungtinėje Karalystėje siaučiant naujai COVID-19 atmainai, jaunas gydytojas-rezidentas savo dienoraštyje dalinasi išgyvenimais. Pateikiame jo ketvirtadienio dienoraštį. Koronavirusui ir toliau siaučiant, nebetyli ir patys medikai. Vieni po kitų dalijasi sunkiais išgyvenimais iš darbo. Šįkart prabilo Jungtinės Karalystės medikas – Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojas.

Mediko dienoraštis: „Ir vėl apsimetu Dievu, spręsdamas kitų žmonių likimus“

Jungtinėje Karalystėje siaučiant naujai COVID-19 atmainai, jaunas gydytojas-rezidentas savo dienoraštyje dalinasi išgyvenimais. Pateikiame jo trečiadienio dienoraštį. Koronavirusui ir toliau siaučiant, nebetyli ir patys medikai. Vieni po kitų dalijasi sunkiais išgyvenimais iš darbo. Šįkart prabilo Jungtinės Karalystės medikas – Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojas.

Mediko dienoraštis: „Situacija blogėja“

Jungtinėje Karalystėje siaučiant naujai COVID-19 atmainai, jaunas gydytojas-rezidentas savo dienoraštyje dalinasi išgyvenimais. Šįkart – antradienio dienoraštis. Koronavirusui ir toliau siaučiant, nebetyli ir patys medikai. Vieni po kitų dalijasi sunkiais išgyvenimais iš darbo. Prabilo Jungtinės Karalystės medikas – Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojas.
Aktualijos 2021-01-15

Meras – apie skandalu virtusias laidotuves su šimtais žmonių: „Mirė rajonui nusipelnęs žmogus“

Išskirtinėmis sąlygomis nuo koronaviruso paskiepytais ne medikais išgarsėjusi Šilalė, vėl dėmesio centre. Policija ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai aiškinasi, ar nebuvo pažeisti karantino reikalavimai laidojant šio miestelio ligoninės vadovą. Esą į šarvojimą ir išlydėti velionį į paskutinę kelionę susirinko apie šimtas žmonių. Tai patvirtina ir Šilalės meras bei laidojimo namų vadovas, tačiau abu tvirtina, esą susirinkusieji laikėsi visų saugumo reikalavimų.

Medikas parodė paskutines Covid-19 paciento akimirkas: prašo tik vieno

Nuo Covid-19 pacientus gydantys medikai geriausiai žino ir mato pandemijos padarinius. Misūrio valstijoje, JAV, gyvenantis gydytojas pasidalijo susimąstyti verčiančiu vaizdeliu, kuriame imitavo, kaip atrodo paskutinės nuo Covid-19 mirštančio paciento akimirkos. Intensyviosios terapijos skyriaus gydytojas Kennethas E. Remy'is, dirbantis vienoje Sent Luiso ligoninėje, savo „Twitter“ paskyroje pasidalijo 78 sekundžių vaizdeliu.
2020-11-26

Skubią pagalbą teikiantis medikas: yra ženklų, kad situacija daug sudėtingesnė

Dirbdamas su pacientais, kuriems reikalinga skubi pagalba, gydytojas rezidentas Karolis Kilčauskas konstatuoja, kad situacija kai kuriais atvejais jau darosi nevaldoma. Net didžiausiose ligoninėse ima stigti izoliacinių palatų, o Covid-19 diagnozuojamas jau „švariame skyriuje“ gulintiems pacientams.

Iš Trumpo rankų – neeilinė padėka Klaipėdos medikui: tokio įvertinimo sulaukia retas

Žinia apie unikaliomis operacijomis garsėjantį klaipėdietį chirurgą Nerijų Kaselį pasiekė ir JAV prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump). N. Kaselio rankose – asmeninė respublikonų lyderio padėka jam ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės komandai. Atrodytų, nieko keisto, juk Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas N. Kaselis – įspūdingų rezultatų pasiekęs chirurgas. Keletą ypač sudėtingų operacijų jis atliko vienas pirmųjų ar net pirmasis pasaulyje.
2020-09-30

Praneša apie Covid-19 atvejį Marijampolės ligoninėje: užsikrėtė medikas

Penktadienį Marijampolė užfiksuotas neraminantis atvejis – koronavirusu susirgo miesto ligoninėje dirbantis medikas. Tai – pirmasis atvejis, kuris po ilgo laiko užfiksuotas medicinos darbuotojui. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Marijampolės meras Povilas Isoda. „Marijampolės ligoninėje COVID-19 atvejis Kaip informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras profilaktinių patikrinimų metu Vidaus ligų skyriaus medikui nustatytas COVID-19 teigiamas testas.

Prognozuoja alinantį karštį: medikas pataria, kaip jį išgyventi

Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis karštis iš Lietuvos nesitrauks ir kai kur termometro stulpeliai šoktels net iki 31 laipsnio. Medikai perspėja per karščius saugotis šilumos ir saulės smūgio. „Žmonės nelabai suvokia, kas yra karštis. Jiems atrodo, kad saulė ir vasara yra puiku, reikia išeiti į lauką. Bet ne visi įvertina savo amžių ir, kad 30 laipsnių karštis organizmui nėra malonumas.

Lietuvoje paskelbus apie kaukių atšaukimą Ispanijos medikas perspėja: saugokime gyvybes

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad apsauginių kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Ispanijoje gyvenantis lietuvis medikas Mindaugas Gudelis papasakojo, kokia situacija pas juos. Pasak jo, kaukės čia taip pat nėra privalomos, tik rekomenduojamos, tačiau gyventojai yra sąmoningi ir visi nešioja apsaugines kaukes viešoje vietoje net ir atėjus karštiems orams.

Vilniuje girtas vyras puolė peiliu į pagalbą skubėjusį mediką

Policijos pareigūnai praneša, kad gegužės 12 d. apie 21 val. 15 min. Vilniuje, Šilo g., neblaivus vyras į įvykio vietą atvykusiam greitosios medicinos brigados darbuotojui (g. 1972 m.) grasino peiliu bei jį iškeikė necenzūriniais žodžiais. Neblaivus (1,98 prom. alkoholio) įtariamasis (g. 1970 m.) uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2020-05-13

Dukros žodžiai ligoninėje dirbančiam tėčiui spaudžia širdį: mama negalėjo sulaikyti ašarų

Koronaviruso pandemija daug ką atskyrė nuo artimųjų, nes žmonės buvo priversti likti namuose ir saviizoliuotis. Tai yra ypač sunku tiems, kurių artimieji, dirba fronto linijoje, siekdami padėti išgelbėti gyvybes. Vienai mažai mergaitei ypač sunku būti atokiau nuo tėčio, o jis gydo ligonius skubios pagalbos skyriuje. Amerikiečių tinklaraštininkė Mary Katherine Backstrom įraše „Instagram“ atviravo apie dukters baimes pandemijos metu, rašo mirror.co.uk.
2020-04-29

Lazdijų ligoninė – pavojuje, susirgo ten ir Marijampolėje dirbęs medikas

Lazdijų savivaldybė savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad jų ligoninėje dirbusiam medikui diagnozuotas koronavirusas. Šis medikas, dirbęs skubiosios pagalbos ir chirurgijos skyriuose, manoma užsikrėtė Marijampolės ligoninėje, kur buvo pagrindinė jo darbo vieta.  „Šiandien gauta informacija, kad VšĮ „Lazdijų ligoninė“ dirbusiam gydytojui, kurio pagrindinė darbo vieta Marijampolėje, buvo diagnozuotas COVID-19 virusas.
Aktualijos 2020-04-08

Koronavirusas patvirtintas ir Vilniaus Žalgirio klinikos skyriaus vadovui

Kaip BNS patvirtino ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė, koronavirusas nustatytas Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos ir Santaros klinikų medikams. „Vienas medikas yra iš Santarų, vienas iš Žalgirio“, – sakė ministerijos atstovė. Daugiau detalių apie užsikrėtusius medikus sveikatos apsaugos ministerijos atstovė neatskleidė. Teigiama, kad virusu užsikrėtė klinikos vieno skyriaus vadovas.
Aktualijos 2020-03-26

Profesorius Kasiulevičius: pirmas 2 paras negalite užkrėsti kitų

Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo svarbiomis įžvalgomis apie tai, kada ir kaip užsikrečiama koronavirusu, kada pasirodo pirmieji simptomai ir koks yra inkubacinis ligos laikas.  „Užsikrėsti COVID-19 galima jau 2-3 paros iki simptomų pradžios. Tikėtina, kad iki 44 procentų pacientų užsikrečia būtent tame laikotarpyje.
Aktualijos 2020-03-20

Žinomas Marijampolės politikas feisbuke gyrė sovietmetį

Sovietinė nostalgija, regis, kankina ne tik mokytojas ir dėstytojas, bet ir politikus. Buvęs socialdemokratų partijos narys, buvęs valstiečių-žaliųjų sąjungos atstovas Marijampolės savivaldybės taryboje, o dabar vienas iš Krikščionių sąjungos kūrėjų, medikas Gediminas Akelaitis „Facebook“ nedviprasmiškai ilgisi geresnių laikų, kai „valkatos gaudavo parų, buvo aštuonmetės mokyklos, vyko šokiai“, o štai dabar – užkaltos sodybos, paleisti šunys. Tiesa, politikas sako, kad buvo ne taip suprastas.

Šis būsimos mamos įprotis sugriauna vaikų gyvenimus: medikai perspėja nėščiąsias

Kasmet Lietuvoje gimsta šimtai alkoholio sužalotų vaikų. Alkoholinis vaisiaus sindromas sudarko embrioną, jei motina nėštumo metu vartoja svaigalus. Medikai įspėja, kad net viena taurė alkoholio gali turėti fatališkų pasekmių. Apie tai kaip vaikus paveikia alkoholis, kurį nėščiosios vartoja nėštumo metu, studijoje kalbamės su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentu gydytoju-neonatologu docentu Arūnu Liubšiu.
2020-01-27

Medikams reikės pildyti mažiau popierių: sutaupytą laiką galės skirti pacientams

Gydymo įstaigose turėtų sumažėti procedūrų, kurioms pacientams reikia pasirašyti sutikimą. Sausį įsigalioja tai numatančios Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisos. Seimas jas vienbalsiai priėmė gruodį. Vienas pataisos iniciatorių sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad pakeitimais bus sumažinta biurokratinė našta medikams.
Aktualijos 2020-01-01

Medikų bendruomenė gedi nusižudžiusio kolegos: dega žvakeles prie ministerijos ir ligoninės

Jau nuo ryto prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės rinkosi medikai ir žmonės nešini žvakėmis. Tokiais veiksmais buvo pagerbtas nusižudžiusio gydytojo atminimas. Susirinkę žmonės taip pat siunčia žinutę valdžiai – tikisi, kad ši imsis veiksmų, kad ateityje tokie skaudūs įvykiai nepasikartotų.

Dėl nusižudžiusio kolegos medikų bendruomenė siunčia jautrią žinią: ragina nelikti abejingais

Po šią savaitę pasirodžiusios žinios apie nusižudžiusį jauną gydytoją penktadienį Lietuvos medikų sąjūdis paskelbė šeštadienį organizuojantys akciją. Ragindami visus nelikti abejingais ir atkreipti valdžios dėmesį į medicinos sektoriuje bujojantį mobingą ir psichologinės pagalbos stygių medikų bendruomenė kviečia uždegti žvakelę.

Veryga neliko abejingas mediko savižudybei: pasidalino savo nuomone

Paskelbus apie jauno gydytojo savižudybę apie kasdienius skaudulius prabilo ne tik medikų bendruomenė. Savo nuomone išdėstė ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „Kiekviena netektis sukrečia ir skaudina. Nuoširdi užuojauta tiems, kurie neteko artimojo. Stiprybės. Visgi norėtųsi pakalbėti apie šią problemą plačiau. Ir pirmiausia svarbu akcentuoti, kad vietoje atjautos ir susitelkimo prasideda „kaltųjų“ paieškos, vadinamoji raganų medžioklė.

Aiškėja naujos detalės apie girtą gydytoją: tai – jau ne pirmas jo atleidimas

Respublikinę Šiaulių ligoninę purto alkoholio skandalas. Onkoligijos klinikos pacientus konsultavo, kaip išsiaiškino specialiai sudaryta komisija, girtas medikas. Ir ne šiaip apgritęs, o būdamas sunkaus girtumo. Ligoninės vadovybė po pacientų skundų lavinos ir tyrimo prisilėbavusį gydytoją tuoj pat atleido iš darbo. Tiesa, aiškėja, kad Šiauliuosse gydytojas pradėjo dirbti kai buvo išmestas iš darbo Vilniuje. Šiaulietis Rimas netveria pykčiu.

Mergaitę tvirkinęs logopedas sulaukė dar vieno smūgio

Dėl sukčiavimo ir nepilnametės mergaitės tvirkinimo nuteistas Panevėžio rajono poliklinikoje dirbęs Algimantas Šukys atleistas iš darbo. Tai antradienį BNS patvirtino Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. „Turėjo pirmadienį jam būti paskutinė darbo diena“, – sakė jis. Mero teigimu, savivaldybės atstovai susitiko su poliklinikos vadovybe ir nusprendė, kad A. Šukys toliau dirbti negali.

Rusijos ligoninėje aptiko gydytoją-žudiką: šizofrenijos diagnozė niekam neužkliuvo

Čeliabinske buvo suimtas šeimos gydytoju apsimetęs vyras su padirbtu medicinos daktaro diplomu. Prieš mažiau nei 20 metų vyras buvo gydomas nuo šizofrenijos, kuomet atlikdamas ritualą nužudė savo klasioką. Tuomet jis buvo pripažintas nepakaltinamu. Vasario 1-ąją sulaikytas Borisas Kondrašinas kaltinamas dėl fiktyvaus dokumento panaudojimo ir disponavimo itin dideliu narkotikų kiekiu. Kaip jis pateko į ligoninę B. Kondrašinas dirbo Čeliabinsko klinikinėje ligoninėje nr.
2019-02-01

Kalibatas pasakė, kas išgydys slogą: rasite savo namuose

Šeimos Gydytojų Asociacijos vadovas, profesorius ir gydytojas Julius Kalibatas įvertino sparčiai plintančius slogos gydymo būdus. Jo teigimu, dažnai virusinės ligos prasideda būtent sloga. Ji, pasak pašnekovo, būdinga kone kiekvienai eilinei virusinei infekcijai.  „Dažniausiai sloga būna virusinė ir ją gydyti galima liaudiškomis priemonėmis. Vienas iš galimų variantų yra gydymas alijošiumi. Turbūt daugeliui vaikystėje yra tekę išbandyti metodą, kurį nemažai žmonių taiko iki dabar.
2019-01-26
Į viršų