lina liubertaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lina liubertaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lina liubertaitė“.

Nustokite kapuose dėti dirbtines gėles: paaiškino, kodėl

Artėjant Vėlinėms prekybos centrai nukrauti vienkartinėmis žvakėmis, o turguose pilna prekiautojų, kurie siūlo puokštes iš dirbtinių gėlių. Tačiau prieš perkant dirbtines gėles ar kalnus žvakių reikėtų pagalvoti apie ekologiją bei apie tai, kokia iš tikrųjų yra kapų puošimo prasmė. „Kapai tiesiogiai susiję su gyvenimo ir mirties ratu, todėl ir gėlės turėtų būti natūralios.
2023-10-20

Atsakė, kada būtina dengti rožes: įsidėmėkite

Ruduo rožių augintojams – šių augalų paruošimo žiemai metas, tačiau ne vienam kyla klausimas, kada reikėtų jas uždengti ir kaip geriausia tai padaryti. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė atsakė, kada dengti rožes ir kokius jų priežiūros darbus dar reikia atlikti. L. Liubertaitės teigimu, jei norite sutaupyti ir laiko, ir jėgų, dar renkantis rožių veisles reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių faktorių.
2023-10-20

Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite ir išbandykite kitąmet

Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė apžvelgė 2023 m. augintas pomidorų veisles ir atskleidė, kurios buvo pačios skaniausios ir derlingiausios. Dėl skonio nesiginčijama – sugrįžtu su subjektyvia skaniausių ir derlingiausių pomidorų apžvalga 2023 metais iš mūsų šiltnamio.
2023-10-16

Kapuose sodinkite šias gėles: per Vėlines nereikės net puokštės

Prasidėjus rudeniui, metas pasirūpinti tuo, kokias gėles sodinti ant kapų ir iš kur jas pirkti. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja Lina Liubertaitė sako, kad geriausia ant kapų sodinti daugiametes gėles, o jas pirkti ne turguje, bet internetu, nes taip galima ilgiau pagalvoti ir išsirinkti tikrai tinkamas gėles.
2023-09-13

Atgaivinkite parudavusias tujas: štai, ką reikia daryti

Kai ruduoja tujos, dažnai žmonės pasimeta – juk sakoma, kad tujos yra nereiklūs augalai, ir nieko daryti joms nereikia, tai kas čia dabar? Vis dėlto tujos – ne plastikinės ir joms skirti dėmesio tikrai reikia. Priežastis, kodėl ruduoja tujos, apžvelgė apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė kartu su kursų lektore, želdynų specialiste Vaiva Maroziene.
2023-03-28

Auksiniai sodo patarimai iš ekspertės lūpų: nedarykite šių medžių priežiūros klaidų

Nors žiemą įprastai ilsimės nuo įvairiausių sodo ir daržo darbų, tačiau pamažu galvoti apie ateitį ir pavasario planus dabar yra kuo puikiausias metas. Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė teigia, kad darbų lauke šiuo metu gali rasti ir tie, kuriems itin knieti noras po truputėlį rūpintis savo aplinka bei ruoštis artėjančiam sezonui. Pasak specialistės, žiema yra pats geriausias metas galvoti apie darbų planus ateityje.
2023-02-18

Žiemą padarykite tai kapuose: apsaugosite gėles nuo nelauktų svečių

Lankydami artimųjų kapus, neretai žmonės įdeda nemažai triūso ir pastangų tvarkydami kapo dizainą – sodina dekoratyvinius augalus, prižiūri jų klestėjimą. Tačiau neretai žiemos metu rūpestingai prižiūrimas kapavietes ištrypia maisto ieškančios stirnos, kurios ne tik palieka savo pėdsakus, tačiau ir gerokai suniokoja augalus. Į kapines užklydusios stirnos bei kiti laukiniai gyvūnai nuėda gėlių žiedus, augalų šakeles ar pumpurus bei kitus sumedėjusius augalus.
2022-12-16

Atskleidė geriausias 2022 m. pomidorų veisles: užsirašykite ir auginkite kitąmet

Apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė apžvelgė 2022 m. augintas pomidorų veisles ir atskleidė, kodėl šie metai buvo patys blogiausi pomidorų augintojams. Siaubas kažkoks: ligos, krintantys žiedai ir neužsimezgę pomidorai ištisomis kekėmis – tokia pomidorų apžvalga 2022 metais aš galiu pasidalint. Žinoma, pomidorų vis tiek nors vežimu vežk, bet noriu aptarti veisles ne tik pagal skonį, bet ir pagal atsparumą negandoms, kurios užpuolė.
2022-10-28

Rudens darbai lauke: ekspertė atskleidė, ką būtina padaryti

Nors sodo ir daržų darbų sezonas pamažu eina į pabaigą, tačiau būtina nepamiršti likusio rudens laikotarpio metu atlikti paskutiniuosius darbus lauke ir taip pasiruošti kitų metų sezonui. Ką reikėtų padaryti bei kodėl vienas svarbiausių likusių darbų yra vejos sutvarkymas, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams paaiškino kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė.
2022-10-16

Ekspertė parodė, kaip sukurti Vėlinių puokštę: nieko nekainuos

Nebūtina pirkti Vėlinių puokštės – ją galima pasigaminti ir pačiam bei taip papuošti kapus. Koks yra paprastas sprendimas, kuris nepadarys žalos nei jūsų piniginei, nei gamtai, o kapai atrodys estetiškai, dalinasi Lina Liubertaitė, kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja. Kiekvienais metais kapai tampa tiksinčia ekologine bomba – tiek prinešama pigių plastikų, stiklo dirbinių, parafininių žvakių ir dirbtinių gėlių, sukaišytų į neperdirbamas floristines oazes.
2022-10-14
REKLAMA
REKLAMA

Padarykite tai sode ir darže rugpjūtį: augalai jums atsidėkos

Rugpjūtis – derliaus rinkimo metas bei puikus laikotarpis pasirūpinti savo aplinka nenumaldomai artėjant rudeniui. Šį mėnesį darbų nepritrūks nei darže, nei sode, nei šiltnamyje. Ką reikėtų padaryti savo augalams, vejai bei derliui sutiko papasakoti apželdinimo specialistė bei kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė. Dauguma Lietuvos sodininkų, kitaip nei kiti gyventojai, šiuo metu tikrai nepoilsiauja. Atvirkščiai, jie triūsia, pluša, ravi bei renka derlių užaugusį jų sode.
2022-08-21

Pomidorai sukraus neregėtą derlių: ekspertė atskleidė aukso vertės patarimus

Pomidorai – tikri lietuvių sodininkų šiltnamių karaliai, užėmę didžiausius plotus. Kad derlius džiugintų, o augalų nepultų ligos, svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Kaip prižiūrėti pomidorus bei kokius darbus šiltnamyje reikia atlikti artimiausiu metu, naujienų portalui tv3.lt pasakojo „Geltonas karutis“ apželdinimo kursų organizatorė, tinklaraštininkė Lina Liubertaitė. Į šiltnamį užsukite kasdien Pomidorams reikia nemažai dėmesio, ypač, jei norite, kad derlius nudžiugintų.
2022-06-25

Jokiu būdu nekartokite šių klaidų savo sode: ekspertė pasakė, ką daryti

Pradėjusi vis labiau busti gamta, šiltėjantys orai, vis dažniau girdimas sugrįžusių paukščių čiulbesys praneša, kad dabar yra pats metas pradėti rūpintis sodo ir daržo darbais. Apie tai, ką vertėtų atlikti gegužės mėnesį, kokie darbai turėtų būti būtinybė ir kokios vienos svarbios klaidos nereikėtų daryti, tv3.lt naujienų portalui pasakoja apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja Lina Liubertaitė.
2022-05-16

Šiemet padvigubinkite pomidorų derlių: ekspertė išdavė auksinius patarimus

Pomidorai – tikra lietuvių daržo pažiba, kasmet deranti, ko gero, kiekviename šiltnamyje. Vis populiarėjant madai maistą augintis patiems, pomidorų auginimo subtilybės gali būti ne taip lengvai įkandamos. Kokius darbus jau reikėjo atlikti, ar dar tinkamas metas sėti pomidorus bei kaip perkelti juos į šiltnamį, kad vėliau džiaugtumėtės derliumi, patarimais su naujienų portalu tv3.lt dalijosi „Geltonas karutis“ apželdinimo kursų organizatorė, tinklaraštininkė Lina Liubertaitė.
2022-04-30

Kapuose sodinkite šias gėles Motinos dienai: ekspertės patarimai pravers

Artėjanti Motinos dienai, į kapines suplūsta daugelis Lietuvos gyventojų, kurie prieš šventinę dieną tradiciškai atvyksta aptvarkyti artimųjų kapų. Dauguma jų šluoja, renka, valo ir sodina įvairiausius sodinukus, taip bandydami sukurti harmoningą ir deramą kapo dizaino vaizdą. Apie tai, ką reikėtų žinoti, prieš sodinant į kapus gėles bei kokias klaidas dažniausiai daro žmonės, tv3.lt naujienų portalui papasakojo apželdinimo žinovė ir kursų „Geltonas karutis“ autorė Lina Liubertaitė.
2022-04-27

Lietuviai jau šluoja sėklas: ekspertė atskleidė, kaip išsirinkti geriausias

Parduotuvių stovuose ir lentynose jau nugulė daugybė įvairiausių gėlių, daržovių, prieskoninių žolelių sėklų. Nuo visos pasirinkimo gausybės net raibsta akys, o išsirinkti darosi be galo sunku. Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė pasidalijo patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis sėklas ir ką gali padaryti tie, kurie nekantrauja pradėti darbus darže ar sode.
2022-02-08

Atskleidė didžiausią pomidorų ligą: įsidėmėkite ir žinokite kitiems metams

Pomidorų maras, kitaip vadinamas fitoftorozė, yra grybinės kilmės susirgimas. Ši grybelinė liga yra klastingas susirgimas, nes greitai pažeidžia augalo audinius ir jį sunaikina. Kaip ją atpažinti bei kokių priemonių nedelsiant imtis pastebėjus ligą, pasakoja apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ kūrėja Lina Liubertaitė. Ši liga pomidorus dažniausiai užklumpa rudenį, kuomet orai tampa šiek tiek vėsesni, o dienos yra lietingos. Tokios sąlygos yra puikios pomidorų maro plitimui.
2021-10-09

Iš specialistės – auksiniai patarimai: padarykite šiuos darbus sode jau dabar

Rudens sezonas kiekvieną kartą tampa nemenku iššūkiu sodininkams ir daržininkams. Ilgas sąrašas darbų, kuriuos reikia atlikti, ne tik spėti laiku nuimti derlių, tačiau ir pasirūpinti liekančiomis žaliosiomis atliekomis.
2021-08-31

Kapuose sodinkite šias gėles: ekspertė garantuoja žydėjimą iki pat rudens

Vis artėjanti šiluma priverčia susimąstyti ne tik apie sodo, tačiau ir apie artimųjų kapų apželdinimą. Tinklaraštininkė ir apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja Lina Liubertaitė atskleidė, kokius augalus reikėtų sodinti, jei norite žydinčias kapavietes matyti nuo pavasario iki rudens, ir papasakojo, kokios naujos kapų apželdinimo tendencijos ateina į Lietuvą. Apželdinimo specialistė pasakojo, kad prieš renkantis augalus labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiose sąlygose jie augs.
2021-03-28

Ruošiamės pomidorų derliui: atskleidė geriausias rūšis ir tinkamiausią laiką sėjimui

Kalendorinei žiemai persiritus į antrąją pusę, parduotuvėse atsirado stovai, kviečiantys pirkti daržovių sėklas ir planuoti pavasario sėją. Pamažu internete sukruto ir pomidorų mylėtojai – kada gi galima bus sėti šių raudonskruosčių sėklas. Apie tai, kada laikas sėti pomidorus, pasakojo tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė ir rekomendavo, kokias veisles išbandyti.
2021-01-26

Ant palangės žalumynai augs greičiau: ekspertė pasakė, ką daryti

Vis svajojate ant palangės ar balkone auginti prieskonines žoleles? O galbūt ne kartą bandėte tai daryti, tačiau baziliko ar mėtos lapeliais taip ir neteko pasimėgauti? Tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė dalijasi dažniausiai daromomis klaidomis ir pataria, kaip užsiauginti žalumynų tiesiog savo namuose. Ji sako, kad visiškai normalu, jei iš pirmo karto to padaryti nepavyksta.
2020-04-30

Verslo idėją lietuvei pakišo netvarkinga aplinka

Nijolė Baronienė VL žurnalistė Šaltuoju metų laiku galima paplanuoti, ką įdomaus nuveikti, kai vėl ims žaliuoti žolė. Vieni idėjų bando semtis televizijos laidose, spaudos leidiniuose, kiti nori išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Sostinės pašonėje, Dvarčionių gyvenvietėje esančioje sodininkų bendrijoje įsikūrusi Lina Liubertaitė mano, kad gėda ne nežinoti, o nenorėti žinoti. Ši mintis padėjo jai surengti „Geltono karučio“ apželdinimo kursus.
2013-12-01
Į viršų