LGBTIQ

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „LGBTIQ“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „LGBTIQ“.

Gražulio byloje dėl LGTIQ asmenų niekinimo teismas vėl paskelbė pertrauką

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį dar kartą paskelbė pertrauką byloje, kurioje į Europos Parlamentą (EP) išrinktas Petras Gražulis kaltinamas LGBTIQ asmenų niekinimu. Bylos nagrinėjimą ketinama tęsti rugsėjį, teismas prokurorę įpareigojo iki to kreiptis į EP dėl P. Gražulio patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. „Teismas baudžiamojoje byloje padarė pertrauką, kadangi teismui kilo neaiškumų dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės, nes jis išrinktas į EP.

LGBTIQ eitynių metu – smūgis į veidą protestuotojui: paviešino vaizdo įrašą

Šeštadienį LGBTIQ bendruomenės renginių metu už viešosios tvarkos pažeidimus policija sulaikė tris vyrus. Tačiau, panašu, tam tikra bausmė gali grėsti ir renginyje dalyvavusiems asmenims. Štai socialiniame tinkle „Facebook“ viena iš protestuotojų pasidalijo vaizdine medžiaga.

LGBTIQ vėliavą padegusiam vyrui – tyrimas dėl neapykantos ir diskriminacijos kurstymo

LGBTIQ simboliu laikomos vaivorykštės spalvų vėliavą sostinėje šeštadienį padegusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir diskriminacijos kurstymą dėl seksualinės orientacijos. Kaip skelbia policija, 1977-asiais gimęs vyras sulaikytas ir apklaustas po to, kai šeštadienį, apie 16 val. 55 min. Vilniuje, Gedimino prospekte vykstant LGBTIQ eitynėms degiu skysčiu apipylė ir padegė prie savadarbio stovo pritvirtintą šios bendruomenės vėliavą.

Ataskaita: trečdalyje pasaulio šalių už homoseksualius santykius vis dar baudžiama

Tarptautinės teisių gynimo grupės ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad trečdalyje pasaulio šalių tos pačios lyties asmenų lytiniai santykiai vis dar laikomi nusikalstamais.  Tarptautinės lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų asociacijos (ILGA) paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad 62 iš 193 Jungtinių Tautų valstybių narių yra priėmusios įstatymus, kuriais baudžiama už savanoriškus tos pačios lyties asmenų lytinius santykius.
2024-05-30

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl LGBTIQ mitingo trukdymo nenustačiusi įžūlaus elgesio

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl trukdymo LGBTIQ  mitingui šalia Martyno Mažvydo bibliotekos Vilniuje, nenustačiusi, kad šie veiksmai galėtų būti vertinami kaip įžūlus elgesys. Vis dėlto prokurorai perdavė tyrimo medžiagą policijai, kuri toliau aiškinsis šį incidentą. Kelios dešimtys LBGTIQ bendruomenės atstovų pernai rugsėjį protestavo prieš diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatą, kuria remiantis ne kartą buvo apribota su LGBTIQ bendruomene susijusi informacija.

KT priėmė nagrinėti Vyriausybės prašymą dėl draudimo skatinti LGBTIQ šeimos sampratą

Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį priėmė nagrinėti Vyriausybės prašymą dėl įstatymo nuostatos, draudžiančios nepilnamečiams skleisti informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės“ ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata. Ministrų kabinetas į KT kreipėsi praėjusią savaitę. Toks sprendimas priimtas reaguojant į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, kad taikydama šią nuostatą Lietuva pažeidė rašytojos Neringos Macatės teises.

Vyriausybė spręs, ar kreiptis į KT dėl draudimo skatinti LGBTIQ šeimos sampratą

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar pritarti Teisingumo ministerijos siūlymui kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl įstatymo nuostatos, draudžiančios nepilnamečiams skleisti informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės“ ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata. Šitaip ministerija reaguoja į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) 2023-iųjų pradžioje paskelbtą sprendimą, kad taikydama šią nuostatą Lietuva pažeidė rašytojos Neringos Macatės teises.

Rusijoje už vaivorykštės spalvų demonstravimą nubausti arba įkalinti pirmieji asmenys

Rusijos žiniasklaida ir teisių gynimo grupės pranešė apie pirmuosius viešai žinomus atvejus, kai Rusijos valdžia nubaudė žmones pagal teismo sprendimą, kuriuo LGBTIQ aktyvizmas uždraustas kaip ekstremizmas. Lapkričio mėnesį Aukščiausiasis Teismas uždraudė Rusijoje veikiantį „Tarptautinį LGBT visuomeninį judėjimą“, kurį vyriausybė pavadino ekstremistine organizacija.
2024-02-06

Teismas ketina pradėti nagrinėti LGBTIQ atstovų niekinimu kaltinamo Gražulio bylą

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ketina pradėti nagrinėti LGBTIQ atstovų niekinimu kaltinamo buvusio Seimo nario Petro Gražulio bylą. P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.
REKLAMA
LGBTI teisių planas Lietuvoje: stiprintų žmogaus teisių apsaugą, valstybės autoritetą ir geopolitines kryptis (nuotr. Augustas Didžgalvis)  LGBTI teisių planas Lietuvoje: stiprintų žmogaus teisių apsaugą, valstybės autoritetą ir geopolitines kryptis (nuotr. Augustas Didžgalvis)

LGBTI teisių planas Lietuvoje: stiprintų žmogaus teisių apsaugą, valstybės autoritetą ir geopolitines kryptis

Šiemet trisdešimtmetį šventusios nacionalinės LGBTI teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko sako, kad nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pokyčiai LGBTIQ srityje kelią į politinę darbotvarkę skinasi sunkiai: „Vilčių Lietuvai atkūrus nepriklausomybę LGBTIQ bendruomenė turėjo tikrai daug ir tikėjome, kad pokyčiai ateis greitai Lietuvai siekiant tapti Europos Tarybos, Europos Sąjungos (ES) ir kitų tarptautinių mechanizmų nare.
2023-12-28
REKLAMA
REKLAMA

Ministerija inicijuoja kreipimąsi į KT dėl draudimo skatinti LGBTIQ šeimos sampratą

Teisingumo ministerija inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl įstatymo nuostatos, draudžiančios nepilnamečiams skleisti informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės“ ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata. „Šiandien Teisingumo ministerija pateiks institucijoms derinti Vyriausybės nutarimo projektą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą“, – BNS trečiadienį sakė ministrė Ewelina Dobrowolska.

Prokuratūra: Gražulio byla dėl LGBTIQ niekinimo perduota teismui

Seimo nario Petro Gražulio byla dėl LGBTIQ atstovų niekinimo perduota teismui, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra. P. Gražulis kaltinamas tuo, kad pernai gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Ministerija svarsto skųsti Konstituciniam Teismui draudimą skatinti LGBTIQ šeimos sampratą

Teisingumo ministerija svarsto kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl įstatymo nuostatos, draudžiančios nepilnamečiams skleisti informaciją, „kuria niekinamos šeimos vertybės“ ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata. Šitaip ministerija reaguotų į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sausį paskelbtą sprendimą, kad taikydama šią nuostatą Lietuva pažeidė rašytojos Neringos Macatės teises.

Petrui Gražuliui pateikti įtarimai dėl LGBTIQ narių niekinimo

Seimo nariui Petrui Gražuliui pateikti įtarimai dėl LGBTIQ narių niekinimo. Ketvirtadienį jis policijoje apklaustas kaip įtariamasis, BNS patvirtino sostinės policija ir pats parlamentaras. „Taip, pateikė įtarimus. Dėl Šventojo Rašto skaitymo“, – teigė P. Gražulis. Jis sakė nežinąs tikslaus Baudžiamojo kodekso straipsnio, pagal kurį sulaukė įtarimų. „Pagrindinis dalykas, kad negaliu skaityti Šventojo Rašto viešoje vietoje“, – kartojo Seimo narys.

Rusija prašo savo Aukščiausiojo Teismo uždrausti „Tarptautinį LGBT visuomeninį judėjimą“

Rusija penktadienį paprašė savo Aukščiausiojo Teismo uždrausti „Tarptautinį LGBT visuomeninį judėjimą“, nenurodydama, ar draudimas būtų taikomas LGBTIQ bendruomenei apskritai, ar konkrečioms teisių organizacijoms. „Rusijos teisingumo ministerija Aukščiausiajam Teismui pateikė administracinį teisinį ieškinį pripažinti Tarptautinį LGBT visuomeninį judėjimą ekstremistiniu ir uždrausti jo veiklą Rusijoje“, – sakoma pareiškime, kuriame priduriama, kad teismo posėdis numatytas lapkričio 30 dieną.
2023-11-17
REKLAMA
Apskritojo stalo diskusija (Nuotr. Augusto Didžgalvio)  Apskritojo stalo diskusija (Nuotr. Augusto Didžgalvio)

Žmogaus teisių aktyvistai: kol Lietuvos politikai bando uždirbti taškų iš homofobijos, turime stiprinti ekspertinį branduolį

2023 m. spalio 30 d. Lietuvos gėjų lyga kartu Seimo kontrolierių įstaiga surengė tarpinstitucinę apskritojo stalo diskusiją dėl ES LGBTIQ lygybės strategijos įgyvendinimo ir nacionalinio LGBTIQ žmogaus teisių plano poreikių, kurioje dalyvavo virš 20 atstovų iš ministerijų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių žmogaus teisių srityje.
2023-11-09

Sprendimą palikti draudimą skatinti LGBTIQ šeimos sampratą Landsbergis vadina apmaudžiu

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Seimo antradienį priimtą sprendimą palikti įstatymuose numatytą draudimą skatinti LGBTIQ šeimos sampratą vadina apmaudžiu. „Aš suprantu ir svarbus klausimas koalicijos partneriams, apmaudus balsavimas man asmeniškai vakarykštis“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Prokurorė: Gražulio pasisakymais buvo niekinama žmonių grupė

Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jurgita Jasiūnienė sako, kad parlamentaro Petro Gražulio pasisakymais apie LGBTIQ bendruomenės atstovus buvo niekinama žmonių grupė. Seimo komisijai dėl P. Gražulio neliečiamybės antradienį ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos nusikaltimo pristačiusi prokurorė teigė, jog teisėsauga įtarimus grindžia lingvistų išvadomis.

Prokurorė: fiksuota, kad Gražulis galėjo tyčiotis iš LGBTIQ bendruomenės atstovų

Liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos, vaizdo įrašai ir lingvistinė ekspertizė rodo, kad Seimo narys Petras Gražulis galimai viešai tyčiojosi ir niekino LGBTIQ žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos, ketvirtadienį sakė generalinė prokurorė. „Šiame ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys (...) leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys Petras Gražulis 2022 metų gegužės 26 dieną apie 12 val.

Gražulis neketina atsiprašyti LGBTIQ, teigia perpasakojęs Šventąjį Raštą

Mišrios Seimo narių grupės narys Petras Gražulis, dėl kurio teisinės neliečiamybės atėmimo į Seimą ketvirtadienį kreipsis generalinė prokurorė, teigia neketinąs atsiprašyti LGBTIQ bendruomenės, nes nemano juos įžeidęs ir niekinęs. „Tikrai jaučiuosi pasielgęs labai pilietiškai ir teisingai. Mes gyvename demokratinėje šalyje ir Šventąjį Raštą galima cituoti.

Generalinė prokurorė prašo panaikinti Gražulio imunitetą dėl LGBTIQ žmonių niekinimo

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį kreipėsi į Seimą dėl parlamentaro Petro Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo. Ji prašo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl įtariamo viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos. Ikiteisminis tyrimas dėl to pradėtas po P. Gražulio viešų pasisakymų apie LGBTIQ bendruomenės narius praėjusių metų gegužės 26 dieną Seime.

Honkongo teismas pritarė tos pačios lyties porų civilinėms sąjungoms

Honkongo aukščiausios instancijos teismas antradienį priėmė sprendimą, kuriuo pritarė tos pačios lyties porų civilinėms sąjungoms, tačiau neįteisino galimybės jiems sudaryti santuoką. Per pastarąjį dešimtmetį buvusios britų kolonijos LGBTIQ aktyvistai pasiekė pavienių pergalių teismuose, panaikindami diskriminacinę vyriausybės vizų, mokesčių ir būsto išmokų politiką.
2023-09-05

Sunakas atsiprašė LGBTIQ karių už netinkamą elgesį iki 2000 metų

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį oficialiai atsiprašė už netinkamą elgesį su LGBTIQ kariais, kurie tarnavo, kai homoseksualumas kariuomenėje buvo draudžiamas.  „Draudimas LGBTIQ asmenims tarnauti mūsų kariuomenėje iki 2000 metų – tai siaubinga Jungtinės Karalystės valstybės nesėkmė, dešimtmečiais atsilikusi nuo šios šalies įstatymų“, – JK parlamento žemiesiems rūmams teigė R. Sunakas.
2023-07-19

Rusijoje sulaikytas dėl paramos Ukrainai išdavyste apkaltintas translytis aktyvistas

Rusijos saugumo tarnyba FSB ketvirtadienį paskelbė sulaikiusi translyčių teisių aktyvistą, kaltinamą valstybės išdavimu dėl paramos Ukrainai. Pareigūnai „sustabdė neteisėtą Rusijos piliečio, Oriolo regiono gyventojo, veiklą“, sakoma FSB pranešime. Jame teigiama, kad šis asmuo kaltinamas tėvynės išdavimu, nes teikė finansinę paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.
2023-07-13

Po incidento sostinėje – LGBTIQ aktyvistų atsakas: Vilniuje reikia daugiau vaivorykščių perėjų

Vilniaus senamiestyje esanti vaivorykštės spalvų pėsčiųjų perėja vėl tapo vandalų taikiniu. Po triukšmingų LGBTIQ eitynių policija sulaikė keturiasdešimtmetį vyrą, pilkais dažais uždažiusį spalvotą perėjos asfaltą, kaltindama jį viešosios tvarkos pažeidimu. Vaizdai iš įvykio vietos užfiksuoti Vilniuje Pylimo gatvėje, netoli Mo muziejaus.

Dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo Izraelio Tel Avivo „Pride“ eitynėse

Izraelio pakrantės didmiestyje Tel Avive ketvirtadienį maždaug 150 000 žmonių dalyvavo didžiausiose Artimuosiuose Rytuose „Pride“ eitynėse, vykstant protestams dėl LGBTIQ bendruomenei priešiškų ministrų vyriausybėje. Tel Avivas, Izraelio kultūros ir finansų centras, laikomas viena iš retų tolerancijos LGBTIQ atžvilgiu oazių regione.  Kasmetinės spalvingos eitynės pirmą kartą surengtos valdant vyriausybei, kurioje daug svarbių postų užima kraštutiniai dešinieji.
2023-06-09

Taline prasidėjo LGBTIQ festivalis „Baltic Pride“

Taline antradienio vakarą prasidėjo Estijos, Latvijos ir Lietuvos LGBTIQ kultūros ir solidarumo festivalis „Baltic Pride“. Šių metų šūkis – „Vienas už visus ir visi už lygybę“, kuris taip pat iliustruoja ir pabrėžia su santuokų lygybe susijusias temas.
2023-06-07
Į viršų