kortizolis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kortizolis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kortizolis“.

Atskleidė, kelintą valandą ryte reikėtų gerti kavą: sveikata padėkos

Vien Jungtinėje Karalystėje kasdien išgeriama beveik 100 mln. puodelių kavos, tačiau ekspertas atskleidžia, kada geriausia ryte gerti kavą. Daugelis britų dieną padeda puodeliu kavos, o kasdien Jungtinėje Karalystėje išgeriama beveik 100 milijonų puodelių. Įprasta, kad žmonės ryte geria kavą žvaliai dienos pradžiai, o po pietų – kad papildytų senkančios energijos atsargas. Tačiau paaiškėjo, kad gerti kavą iškart pabudus nėra pati geriausia mintis.
2024-04-19

Ištyrė lietuvių plaukus: štai, kas didina infarkto ir insulto riziką

Atliekant įvairius tyrimus įprasta, kad imamas kraujas, šlapimas ar net seilės. Tačiau medicinos biologė dr. Eglė Mazgelytė su komanda ištyrė lietuvių plaukus ir išsiaiškino, kas ženkliai prisideda prie didesnės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos. Kalbant apie širdies ir kraujagyslių ligas, Lietuva neturi kuo didžiuotis – mūsų šalyje mirtingumas nuo minėtų ligų yra maždaug keturis kartus didesnis nei Europos sąjungos vidurkis.
2023-09-08

Atskleidė geriausią laiką gerti kavą: įsidėmėkite

Kava yra vienas populiariausių gėrimų visame pasaulyje. Jos sudėtyje yra labai populiaraus stimulianto, vadinamo kofeinu. Daugelis žmonių kavą geria vos pabudę, tačiau specialistai pasakė, kada iš tiesų geriausia gerti kavą.  Daugelis vos atsikėlę ar netrukus po to pasimėgauja puodeliu ar dviem kavos. Tačiau manoma, kad geriant kavą per anksti, jos energizuojantis poveikis sumažėja, nes vos pabudus streso hormono kortizolio kiekis būna didžiausias, rašo healthline.com.
2023-06-28

Jokiu būdu negerkite kavos vos pabudę: gali laukti liūdnos pasekmės

Specialistai įspėja, kad rytinis kavos puodelis prieš pusryčius gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, jei kava geriama tuščiu skrandžiu. Bato universiteto mokslininkai patarė prieš pirmąjį kavos gurkšnį, kuris, anot jų, gali smarkiai paveikti gliukozės kontrolę, būtina bent kažką užkąsti, rašo mirror.co.uk. Kaip anksčiau pranešė dienraštis „Daily Express“, tyrimai parodė, kad miego sutrikimai ir kavos vartojimas gali paveikti suaugusiųjų gliukozės kiekį ir jautrumą insulinui.
2022-12-03

Nustokite gerti kavą vos prabudę: ekspertė paaiškino, kodėl

Dauguma žmonių neįsivaizduoja savo ryto be karštos kavos puodelio, kadangi toks ritualas – gerti kavą – yra tapęs kasdienės rutinos dalimi. Visgi, viena ekspertė pasakė, kad toks malonus įprotis gali kelti žalą sveikatai, kadangi išbalansuoja hormonų veiklą.
204 2022-11-05

Nuolatinis stresas silpnina atmintį

Naujausio Ajovos universiteto mokslininkų tyrimo duomenimis, egzistuoja potencialus ryšys tarp streso hormonų ir trumpalaikės atminties: didelis kortizolio (natūralaus atpalaiduojančio hormono, išsiskiriančio streso metu) kiekis kraujyje gali lemti trumpalaikės atminties sutrikimus vyresniame amžiuje, skelbia sciencedaily.com. Trumpalaikiai kortizolio kiekio padidėjimai organizmui yra itin svarbūs norint išlikti.
2014-06-20

Mokslininkai atrado naujo bučinio paslaptis

Britų mokslininkai sukūrė naują mokslą, tyrinėjantis fundamentalius fiziologinius ir kitas bučinių ypatybes. Jo mokslinis pavadinimas - filematologija (philematology), rašo BBC. Naujo mokslo sritis oficialiai buvo pripažinta  Amerikos mokslo pažangos asociacijos (American Association for the Advancement of Science) kongrese. BBC pranešimu,  nepaisant to, jau buvo atlikti ir kiti tyrimai filematologijos klausimais.
2014-05-31

Pirmą kartą pavyko aptikti depresijos biožymenį

JAV mokslininkams pirmą kartą pavyko atrasti klinikinės depresijos biožymenį. Tyrimo autorių straipsnį paskelbė žurnalas PNAS. Pranešama, kad tai pavyko padaryti vykdant eksperimentą, kurio metu buvo matuojamas streso hormono kortizolio lygis beveik 2 000 paauglių kraujyje. Jų kraujas buvo tiriamas tam tikrais laiko tarpais bei praėjus vieneriems metams po pirmojo tyrimo.
2014-02-18

Skyrybos su mylimu žmogumi gali palaužti sveikatą

Išsiskyrimas su mylimu žmogumi gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tvirtinama „The Times of India“. Pavyzdžiui, skyrybos gali iššaukti chronišką stresą. Ilgo skyrybų proceso metu organizmas nuolatos gamina streso hormoną kortizolį, kuris pakelia spaudimą ir paspartina širdies ritmą. Neretai panašios problemos sukelia nemigą (dėl to irgi kaltas kortizolis). Miego trūkumas alina organizmą.
2013-06-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų