kongresas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kongresas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kongresas“.

Nepale ketvirtą kartą valdžią perėmė komunistų premjeras

Pirmadienį ketvirtai kadencijai buvo prisaikdintas Nepalo premjeras Khadga Prasadas Sharma Oli. Jo Komunistų partija sudarė koalicinę vyriausybę su centro kairiuoju Nepalo Kongresu. Anksčiau 72 metų K. P. Sh. Oli, antros pagal dydį parlamento partijos vadovas, maždaug 30 mln. gyventojų turinčioje Himalajų respublikoje, gožiamoje milžiniškų kaimynių Indijos ir Kinijos, puikiai išlaikė pusiausvyrą tarp varžovių.
2024-07-15

Zelenskis atvyko į JAV Kongresą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vizito Vašingtone metu atvyko į JAV Kongresą susitikti su abiejų partijų vadovybe aukštuosiuose rūmuose, praneša naujienų agentūros „Ukrinform“ korespondentas. Kaip teigiama, vėliau V. Zelenskis abiejų partijų lyderiams Senate įteikė Ukrainos apdovanojimus. Valstybės vadovas turėtų tiesiogiai pabendrauti su demokratų lyderiu, senatoriumi Chucku Schumeriu ir respublikonų lyderiu, Senato nariu Mitchu McConnellu.
2024-07-10

Ukraina pasaulį įspėja dėl Trečiojo pasaulinio karo: „Pinigų mums reikėjo dar vakar, ne rytoj, ne šiandien“

Ukrainos ministras pirmininkas BBC pareiškė, kad jei Ukraina pralaimės karą su Rusija, kils Trečiasis pasaulinis karas. Ministras pirmininkas paragino JAV Kongresą priimti ilgai stabdytą užsienio pagalbos įstatymą. Denisas Šmyhalis išreiškė „atsargų optimizmą“, kad JAV įstatymų leidėjai patvirtins 57 mlrd. eurų paramos paketą Ukrainai. Šis paketas sukėlė nepaprastai daug priešiškų nuotaikų JAV kongrese. Atstovų Rūmai dėl šio paketo turėtų balsuoti šį šeštadienį.
93 2024-04-18

JAV Kongrese pasklido melagiena, kad Zelenskis už paramą perka vilas ir jachtas: agituojama neberemti Ukrainos

Paskleista propaganda apie neva milžiniškus Volodymyro Zelenskio turtus. Šia melagiena patikėję Jungtinių Valstijų kongresmenai puolė agituoti prieš paramos Ukrainai skyrimą, nes esą taip švaistomos JAV lėšos.  Prorusiški portalai skelbė, jog Zelenskis Floridoje pirko vilą už 20 mln. dolerių. Viena respublikonų partijos atstovių Lauren Witzke socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“) paskelbė, jog šis pirkinys „patuštino Jungtinių Valstijų“ iždo kasą. Įrašas sulaukė 10 mln. peržiūrų.
2024-03-09

JAV Kongresas patvirtino laikiną priemonę skirtą išvengti vyriausybės uždarymo

JAV Kongresas ketvirtadienį patvirtino laikiną priemonę, kuria siekiama užkirsti kelią vyriausybės uždarymui ir pratęsti keleto pagrindinių federalinių agentūrų finansavimą po termino šį savaitgalį. Praėjus penkiems fiskalinių metų mėnesiams, Kongresas vis dar nėra patvirtinęs 12 metinių išlaidų sąskaitų, sudarančių federalinį biudžetą, nors jo laukė penktadienio vidurnakčio bei kovo 8-osios terminai.
2024-03-01

JAV Kongresas vėl bando išvengti gresiančio vyriausybės uždarymo

 JAV Kongreso demokratai ir respublikonai trečiadienį iš principo susitarė dėl federalinio biudžeto pratęsimo kelioms dienoms, taip atitolindami vyriausybės įstaigų uždarymo grėsmę. Atstovų Rūmų ir Senato respublikonų bei demokratų lyderių susitarimu galimo vyriausybės uždarymo pradžia nukeliama iš penktadienio į kovo 8 dieną. Tai suteikia politikos formuotojams šiek tiek laisvės bandant susitarti dėl vyriausybės finansavimo.
2024-02-29

Bidenas įspėjo Kongreso lyderius, kad Ukrainos pralaimėjimo kaina būtų labai didelė

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas antradienį Baltuosiuose rūmuose vykusiose svarbiose derybose perspėjo aukščiausius Kongreso vadovus, kad nesugebėjimas užtikrinti karinės pagalbos Ukrainai gali kainuoti labai brangiai.
2024-02-27

JAV pagalbos Ukrainai paketas Kongrese nebus priimtas – Atstovų Rūmų pirmininkas

JAV Atstovų Rūmų pirmininkas respublikonas Mike'as Johnsonas penktadienį pareiškė, kad Kongresas nėra pasirengęs pritarti Ukrainos kovai su Rusijos invazija lemiamai svarbios JAV karinės pagalbos Kyjivui atnaujinimui.
2024-01-26

JAV įstatymų leidėjai užkirto kelią vyriausybės uždarymui

JAV Kongresas ketvirtadienį suteikė laikinąją finansavimo priemonę, kad užkirstų kelią brangiai kainuojančiam daliniam vyriausybės uždarymui, kėlusiam grėsmę kelių pagrindinių federalinių agentūrų veiklai. Atstovų Rūmai nubalsavo už tai, kad dar bent šešias savaites būtų išlaikyta veikla, patvirtindami priemonę, kurią anksčiau patvirtino Senatas. Aukštųjų parlamento rūmų vadovai pasiūlė žūtbūtinę tęstinę rezoliuciją, valstybės tarnautojams ruošiantis būti išsiųstiems namo be darbo užmokesčio.
2024-01-19

Bidenas pakviestas kovo 7 d. JAV Kongrese perskaityti metinį pranešimą

JAV prezidentas Joe Bidenas buvo pakviestas kovo 7 d. Kongrese perskaityti metinį pranešimą, šeštadienį paskelbė Atstovų Rūmų pirmininkas. „Esu didžiai įpareigotas pakviesti jus 2024 m. kovo 7 d., ketvirtadienį, kreiptis į bendrą Kongreso sesiją, kad galėtumėte įvykdyti savo įsipareigojimą pagal JAV Konstituciją pranešti apie mūsų sąjungos padėtį“, – pareiškime cituojamas Mike‘as Johnsonas. Šįmet pranešimas bus skaitomas vėliau nei įprastai.
2024-01-06
REKLAMA
REKLAMA

Cameronas JAV Kongresui: patvirtinkite pagalbą Ukrainai

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas ketvirtadienį paragino Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjus pritarti naujai paramai Ukrainai ir taip padėti finansuoti Kyjivo kovą su Rusijos pajėgomis. „Aš nesijaudinu dėl Ukrainos žmonių stiprybės, vienybės, sutarimo ir drąsos [...]. Aš nerimauju, kad mes nepadarysime to, ką turime padaryti, – sakė D. Cameronas Aspeno saugumo forume JAV sostinėje.
2023-12-08

JAV Kongresui priėmus susitarimą dėl skolos „lubų“, šalis išvengė įsipareigojimų nevykdymo

JAV senatoriai ketvirtadienį nubalsavo už federalinės skolos limito sustabdymą, taip panaikindami pirmojo istorijoje katastrofiškų pasekmių galėjusio turėti skolinimosi įsipareigojimų nevykdymo grėsmę likus vos keturioms dienoms iki Iždo nustatyto termino. Aukštieji Kongreso rūmai patvirtino dieną anksčiau Atstovų Rūmų priimtą įstatymo projektą, kuriuo šalies skolinimosi įgaliojimai pratęsiami iki 2024-ųjų.
2023-06-02

JAV pasiektas susitarimas dėl skolos „lubų“, Kongresas balsuos trečiadienį

JAV prezidentas Joe Bidenas ir respublikonų lyderis Kevinas McCarthy šeštadienį paskelbė apie susitarimą dėl skolos „lubų“ padidinimo. Tai Jungtines Valstijas išgelbėjo nuo itin skaudžių padarinių visai pasaulio ekonomikai galėjusio turėti skolinių įsipareigojimų nevykdymo. Trečiadienį Kongresas balsuos dėl susitarimo pratęsti vyriausybės skolinimosi įgaliojimus.
2023-05-28

Parlamentiniame kongrese Vilniuje – raginimai užtikrinti pagarbą tarptautinei teisei

Seimo rūmuose Vilniuje penktadienį prasidėjusiame parlamentiniame kongrese skambėjo raginimai užtikrinti pagarbą tarptautinei teisei. Kongreso „Pasaulio ateitis“ dalyvius vaizdo įrašu pasveikinęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą primena, jog pasaulio ateitis priklauso nuo „mūsų kolektyvinio gebėjimo paremti ir užtikrinti pagarbą tarptautinei teisei“. Jis kvietė parlamentus ir jų narius konsoliduoti pastangas stiprinant ir įgyvendinat parlamentinę de...
Aktualijos 2023-05-12

Bidenas sugėdino respublikonus už tai, kad menkina sausio 6 dienos Kapitolijaus šturmą

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad respublikonams turėtų būti gėda remti televizijos „Fox News“ pastangas sumenkinti 2021 metų sausio 6 dienos buvusios šalies vadovo Donaldo Trumpo šalininkų minios išpuolio prieš Kongresą rimtumą. „Sausio 6 dieną buvo sužeista daugiau kaip 140 pareigūnų.
2023-03-09

Brazilijos policija atgavo Kongreso ir prezidentūros pastatų kontrolę

Brazilijos saugumo pajėgos sekmadienį atgavo Kongreso, prezidentūros ir Aukščiausiojo Teismo pastatų, kuriuos buvo užėmę eksprezidento Jairo Bolsonaro šalininkai, kontrolę. Riaušininkams anksčiau sekmadienį užplūdus centrinės valdžios pastatų kompleksą, sostinėje kilo chaosas – savaitė po prezidento Luiso Inacio Lulos da Silvos inauguracijos.
2023-01-09

Šimtmečio drama baigėsi: JAV Atstovų rūmai turi naują pirmininką

Net savaitę Atstovų rūmus drebinusi politinė drama pagaliau baigėsi. 57-erių respublikonas Kevinas McCarthy'is vargais negalais, net po penkiolikos balsavimų, išrinktas Atstovų rūmų pirmininku. Nors ir pažemintas savo paties partijos kolegų, jis tapo įtakingiausiu Jungtinių Valstijų politiku po šalies prezidento ir viceprezidentės. K. McCarthy'čio kelias į šį postą buvo tikrai ne rožėmis klotas.
2023-01-07

Po įnirtingų respublikonų ginčų Kevinas McCarthy paskirtas JAV Atstovų Rūmų pirmininku

Respublikonų favoritas Kevinas McCarthy šeštadienį buvo paskirtas Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininku ir pagaliau numalšino įnirtingą sukilimą savo partijos gretose, kuris kelias dienas buvo paralyžiavęs žemųjų Kongreso rūmų darbą. K. McCarthy visada favoritas vadovauti respublikonų vadovaujamiems Atstovų Rūmams, tačiau jo pergalę anksti ryte vos nesužlugdė dešiniojo sparno sukilimas partijoje, dėl kurio varžybos užsitęsė iki istorinių 15 balsavimo turų.
2023-01-07

Joe Bidenas respublikonų chaosą Kongrese vadina gėdingu

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį respublikonų nesėkmingas pastangas išrinkti JAV Atstovų Rūmų daugumos pirmininką pavadino gėdingomis. Kalbėdamas su žurnalistais prieš kelionę į Kentukio valstiją, J. Bidenas sakė, kad visas pasaulis stebi chaotišką situaciją Kongrese, tačiau pabrėžė, kad jo dėmesys sutelktas į tai, „kad viskas būtų padaryta“. „Tai ne mano problema, – sakė demokratas apie balsavimą dėl pirmininko. – Aš tik manau, kad tai tikrai gėdinga, kad tai užtrunka taip ilgai.
2023-01-04

McCarthy toliau sieks JAV Atstovų Rūmų pirmininko posto, sako turintis Trumpo paramą

JAV Atstovų Rūmų respublikonai trečiadienį antrą naujos sudėties Kongreso darbo dieną pradės panašiai kaip ir pirmąją, jų lyderiui Kevinui McCarthy bandant tapti Atstovų Rūmų pirmininku. Antradienį Kongrese įsivyravo sumaištis, nes dešiniojo sparno respublikonų grupė neleido favoritui K. McCarthy tapti Atstovų Rūmų pirmininku per kelis žeminančius balsavimus, vadinamus priekaištu partijos vadovybei.
2023-01-04

Tyrimai, susiskaldymas, aklavietė – ko tikėtis JAV Kongrese 2023-iaisiais

Po dvejus metus trukusios vienpartinės kontrolės antradienį į JAV Kongresą, padalytą tarp demokratų vadovaujamo Senato ir respublikonų valdomų Atstovų Rūmų, renkasi nauji įstatymų leidėjai. Nepaisant itin trapios daugumos, 2021–2023 metais demokratų kontroliuotas Kongresas buvo vienas produktyviausių šiuolaikinėje istorijoje. Buvo priimta daug įvairių – nemaža jų dalis sulaukė abiejų partijų paramos – teisės aktų, susijusių su gamyba, infrastruktūra, ginklų kontrole, klimato krize ir kita.
2023-01-03

Zelenskis apie ateities vizitus užsienyje: dabar neturiu nei galimybių, nei laiko

Šiuo metu kitiems vizitams užsienio valstybėse nėra nei laiko, nei galimybių, sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Šią savaitę jis lankėsi JAV ir Lenkijoje, kur susitiko su abiejų šalių prezidentais. Apie tai jis penktadienį kalbėjo su Ukrainos diplomatais, rašo UNIAN. „Neturiu galimybės vykti į užsienį. Tiesiog neturiu jos – galimybės. Ir nėra laiko. Kaip jau buvo daroma anksčiau kitomis sąlygomis“, – sako prezidentas.
2022-12-23

Po kalbos JAV Iranas pasiuntė įspėjimą Zelenskiui

Iranas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui pasiuntė įspėjimą. Kaip rašo CNN, Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasseras Kanaani pareiškė, kad V. Zelenskio kalboje, skaitytoje JAV, buvo kartojami kaltinimai Iranui ir „nepadorūs pareiškimai“. „Mes visada gerbėme šalių, įskaitant Ukrainą, teritorinį vientisumą, ir ponas Zelenskis turėtų žinoti, kad Irano strateginė kantrybė nepagrįstiems kaltinimams yra ribota“, – cituojamas jis.
2022-12-22

JAV Aukščiausiasis Teismas leido Kongresui peržiūrėti Trumpo mokesčių deklaracijas

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas antradienį leido eksprezidento Donaldo Trumpo mokesčių deklaracijas perduoti demokratų kontroliuojamų JAV Kongreso Atstovų Rūmų komitetui.  76-erių D. Trumpas, kuris praėjusią savaitę paskelbė, kad 2024 metais vėl sieks JAV prezidento posto, jau daug metų stengiasi užkirsti kelią savo mokesčių deklaracijų paviešinimui. Nuo XX a. septintojo dešimtmečio tai darė kiekvienas į valdžią atėjęs prezidentas.
2022-11-23

Amerikiečiai apie Trumpo sprendimą kandidatuoti prezidento rinkimuose: „Tai juokinga“

Dvejus metus trukęs demokratų karaliavimas Kongrese baigėsi. Po savaitę trukusio balsų skaičiavimo paaiškėjo, kad demokratai, nors ir labai menka persvara, tačiau prarado Atstovų rūmus. Dabar juose daugumą turės respublikonai, kurie žada gerokai atidžiau skirti paramą Ukrainai ir apsunkins Bideno iniciatyvas. Nuo šiol Jungtinių Valstijų Atstovų rūmuose, nors ir minimali, tačiau respublikonų valdžia.
2022-11-17

Respublikonų žadėta raudonoji banga JAV neįvyko: „Amerikos žmonės atmetė“

Oficialu – Trumpo ir respublikonų žadėta raudonoji banga Jungtinėse Valstijose neįvyko, mat demokratai išlaikė Kongreso Senato kontrolę. Tai paaiškėjo suskaičiavus rinkėjų balsus Arizonos ir Nevados valstijoje. Tiesa, Atstovų rūmuose demokratams sekasi ne taip gerai, tačiau prezidentas Joe Bidenas mano, kad jie vis dar turi šansų nugalėti.
2022-11-14

Buvęs Trumpo patarėjas nuteistas kalėti dėl nepagarbos Kongresui

Buvęs JAV eksprezidento Donaldo Trumpo patarėjas Steve'as Bannonas, pripažintas kaltu dėl nepagarbos Kongresui už tai, kad nepaisė šaukimo atvykti duoti parodymų specialiajam įstatymų leidėjų komitetui, tiriančiam praėjusių metų Kapitolijaus šturmo aplinkybes, penktadienį buvo nuteistas keturis mėnesius kalėti.
2022-10-21

Neramumai prie JAV Kapitolijaus: vyras automobiliu įvažiavo į barikadą ir šaudė į orą

Netoli JAV Kapitolijaus pastato ankstų sekmadienį žuvo vyras, kuris automobiliu įvažiavo į barikadą ir paleido šūvių į orą, o paskui ginklą nukreipė į save, pranešė policija. JAV Kapitolijaus policijos pareiškime nenurodoma vyro tapatybė ir nekalbama apie galimus jo motyvus.
2022-08-14

Bidenas paragino Kongresą patvirtinti 52 mlrd. JAV dolerių paramą lustų gamintojams

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį paragino Kongresą priimti įstatymo projektą, numatantį vietos puslaidininkių gamintojams 52 mlrd. JAV dolerių paramą subsidijų pavidalu, siekiant sumažinti priklausomybę nuo šio svarbaus elemento gamintojų užsienyje.
2022-07-26

Prezidentas atidarys Pasaulio lietuvių jaunimo kongresą Punske

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį atidarys XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresą Punske, pranešė Prezidentūra. Ketvirtadienį G. Nausėda vyks darbo vizito į Lenkiją, Suvalkų kraštą, kur Punsko lietuvių kultūros namuose atidarys XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresą. Jis vyksta liepos 21-26 dienomis.  Šalies vadovas kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene taip pat lankysis Seinuose ir Punske, susitiks su vietos valdžios atstovais ir Lenkijos lietuvių bendruomene.
Aktualijos 2022-07-21

Ukrainos pirmoji ponia prašo JAV Kongreso sustabdyti Rusijos terorą

Ukrainos pirmoji ponia trečiadienį emocingai paragino JAV įstatymų leidėjus atsiųsti jos šaliai daugiau ginklų kovai su agresore Rusija, pabrėžusi, jog kalba milijonų tėvų, bijančių dėl savo vaikų, vardu. Sekdama savo vyro prezidento Volodymyro Zelenskio, kuris virtualiai kreipdamasis į Kongresą pasitelkė vaizdinę medžiagą, pavyzdžiu, Olena Zelenska rodė įstatymų leidėjams linksmų vaikų, kuriuos nužudė ar suluošino rusų pajėgos, nuotraukas.
2022-07-20

Rusijos desperacija: keršydama paskelbė sankcijas 398 JAV Kongreso nariams

Rusija trečiadienį pranešė įvedusi sankcijas 398 JAV Kongreso nariams, keršydama už Vašingtono baudžiamąsias priemones dėl karo Ukrainoje, ir teigė, kad bus įvesta daugiau sankcijų. „Atsižvelgiant į JAV nuolat įvedinėjamas sankcijas, artimiausiu metu planuojama paskelbti apie tolesnes Rusijos atsakomąsias priemones“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kuriame priduriama, kad sankcijos apima draudimą atvykti į šalį.
2022-04-14

Rusija įvedė sankcijas 398 JAV Kongreso nariams

Rusija trečiadienį paskelbė sankcijas 398 JAV Kongreso nariams, atsakydama į Vašingtono baudžiamąsias priemones dėl Maskvos invazijos Ukrainoje, taip pat nurodė, kad bus įvesta tolesnių suvaržymų. „Atsižvelgiant į sankcijas, kurias nuolat skelbia JAV, tolesni pranešimai apie Rusijos atsakomąsias priemones planuojami artimiausioje ateityje“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime. Institucija nurodė, kad sankcijos apima draudimą asmenims atvykti į Rusiją.
2022-04-13

JAV teisėjas: „labiau tikėtina nei netikėtina“, kad Trumpas trukdė Kongresui

 JAV federalinis teisėjas pirmadienį nusprendė, jog „labiau tikėtina nei netikėtina“, kad buvęs valstybės vadovas Donaldas Trumpas užsiėmė nusikalstamu elgesiu, kai bandė užginčyti 2020 metų prezidento rinkimų rezultatus. Teisėjas Davidas Carteris iškėlė šį šokiruojantį kaltinimą nutartyje dėl šaukimų liudyti, išduotų Kongreso komiteto, tiriančio 2021 metų sausio 6 dieną D. Trumpo šalininkų surengtą Kapitolijaus šturmą.
2022-03-29

JAV Kapitolijaus policija evakuoja Kongreso pastatą dėl pranešimo apie bombą

JAV Kapitolijaus komplekse ketvirtadienį vyksta didelė saugumo operacija, vienam vyrui pagrasinus detonuoti jo pikape neva esantį sprogstamąjį įtaisą, pranešė teisėsaugos tarnybos. Policija evakavo keletą pastatų, pareigūnams pastabėjus vyrą, sėdintį juodame pikape ir laikantį daiktą, panašų į bombos sprogdiklį sužadinantį mygtuką, sakė Kapitolijaus policijos viršininkas J. Thomas Mangeris. Įtariamojo vardas kol kas nebuvo paskelbtas.
2021-08-19

JAV mirė koronavirusu sirgęs Kongreso narys

Jungtinėse Valstijose mirė Kongreso narys respublikonas iš Teksaso, kuris buvo gydomas nuo koronavirusinės infekcijos, pirmadienį pranešė jo biuras.  Atstovų Rūmų narys 67 metų Ronas Wrightas tapo pirmuoju pareigas einančiu Kongreso nariu, pralaimėjusiu kovą su COVID-19.  R. Wrightas, pastaraisiais metais taip pat sirgęs vėžiu, mirė sekmadienį Dalaso ligoninėje, į kurią buvo paguldytas kartu su žmona, kai abu užsikrėtė pandeminiu koronavirusu.
2021-02-09

Audringa savaitė, atvedusi prie balsavimo dėl apkaltos Trumpui

JAV Atstovų Rūmai trečiadienį turėtų pritarti apkaltai prezidentui Donaldui Trumpui už minios kurstymą šturmuoti JAV Kapitolijų savo melagingais pareiškimais apie suklastotus rinkimų rezultatus. Žemiau chronologine tvarka pateikiami įvykiai, atvedę iki istorinio balsavimo demokratų kontroliuojamuose Kongreso žemuosiuose rūmuose.
2021-01-13

Trumpas ruošimąsi jo apkaltai pavadino „absoliučiai juokingu“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pavadino pasiruošimą jo apkaltos procesui JAV Kongrese „absoliučiai juokingu“ ir pareiškė, kad juo keliamas „milžiniškas pyktis“. Prie Baltųjų rūmų lipdamas į prezidentinį sraigtasparnį „Marine One“ prieš kelionę į Teksasą D. Trumpas trečiadienį jam gresiančią apkaltą  Atstovų Rūmuose pavadino „didžiausios raganų medžioklės politikos istorijoje tęsiniu“....
2021-01-12

JAV Kongresas atmetė Trumpo veto dėl gynybos finansavimo

JAV Kongresas penktadienį pasiuntė žeminamą smūgį prezidentui Donaldui Trumpui paskutiniosiomis jo kadencijos dienomis, triuškinama balsų daugumą atmetęs jo pastangas blokuoti plačios apimties gynybos finansavimo įstatymą. Prezidento veto buvo atmestas pirmąkart per D. Trumpo kadenciją. Per balsavimą respublikonų kontroliuojamame 100 vietų Senate 740,5 mlrd. dolerių (606,2 mlrd.
2021-01-02

JAV kovai su koronavirusu meta pajėgas: skyrė milijardinį finansavimą

JAV Kongresas ketvirtadienį priėmė nutarimą skirti 8,3 mlrd. dolerių (7,4 mlrd. eurų) finansavimą kovai su koronaviruso krize, šiai ligai išplitus mažiausiai 14-oje valstijų ir nusinešus 11 žmonių gyvybių. Per balsavimą Senate abi partijos palaikė siūlymą skirti nepaprastąjį finansavimą šioms priemonėms, ankstesnę dieną priimtą Atstovų Rūmų, kad teisės aktą būtų galima skubiai pasiųsti pasirašyti prezidentui Donaldui Trumpui.
2020-03-06

JAV valdžiai neradus susitarimo įsigaliojo vyriausybės uždarymas

JAV vyriausybinėse įstaigose šeštadienį prasidėjo kalėdinis uždarymas, Kongresui nepriėmus federalinių išlaidų projekto ir neradus sprendinio dėl prezidento Donaldo Trumpo reikalavimo skirti lėšų sienos statybai pasienyje su Meksika. Kelios svarbios agentūros nutraukė darbą šeštadienį 0 val. 1 min. Vašingtono (7 val. 1 min. Lietuvos) laiku, nors Kapitolijuje tęsėsi paskutinės minutės derybos tarp Baltųjų rūmų pareigūnų ir abiejų partijų Kongreso lyderių.
2018-12-22

„Facebook“ vadovas pasakė, kas laukia jo socialinio tinklo

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas trečiadienį per apklausą JAV Kongrese pareiškė manąs, kad socialinių tinklų veiklos reglamentavimas yra „neišvengiamas“ dalykas, tačiau perspėjo, kad tai gali pakenkti šios industrijos augimui.  JAV įstatymų leidėjai tikrina jo kompanijos privatumo politiką ir kokį vaidmenį atliko „Facebook“, kai prasidėjo Rusijos kišimasis į 2016 metų Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus.
2018-04-11

Kolumbija žengia istorinį žingsnį – to nebuvo 50 metų

Kolumbijos piliečiai sekmadienį rinks savo Kongresą – naująjį parlamentą, kai laimėjimų tikisi atsigaunantys dešinieji, kurie griežtai priešinasi taikos sutarčiai, leidžiančiai rinkimuose dalyvauti kairiesiems buvusiems sukilėliams. Rinkimų apylinkės atsidarys 8 val. (15 val. Lietuvos laiku) ir užsidarys 16 val. (23 val.
2018-03-11

Prognozė 2018-iesiems: kaip sustabdyti Kremliaus vykdomą demokratijos puolimą

Rusijos išpuoliai prieš demokratiją ir demokratinių politikos sistemų pakirtimas reikalauja ryžtingo atsako. JAV ir jos sąjungininkės privalo didinti savo gebėjimą sulaikyti Rusijos karinę agresiją, ir glaudžiau bendradarbiauti siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę bei gynybą nuo nekarinių gąsdinimo būdų iš Rusijos.

JAV skirs milijonus Rusijos atbaidymui nuo Europos

JAV 2018 metų finansinių metų gynybos biudžete, kurį patvirtino abeji Kongreso rūmai, numatyta skirti 4,6 mlrd. dolerių (4 mlrd. eurų) Rusijos sulaikymo iniciatyvai Europoje. „Leisti išskirti 4,6 mlrd. dolerių sulaikymo iniciatyvai Europoje, kad būtų padidintas sąjungininkių NATO užtikrintumo laipsnis ir ... užtikrintos JAV pozicijos Europoje sulaikymo ir gynybos klausimais“, – sakoma dokumente. Biudžete „Rusijos grėsmės atsvėrimas“ pirmą kartą išskirtas atskiru straipsniu.
2017-11-09

JAV nurodė, kokioms įmonėms Rusijoje taikys sankcijas

JAV Valstybės departamentas ketvirtadienį pateikė įstatymų leidėjams su kariuomene ir žvalgybos tarnybomis ryšius palaikančių Rusijos įmonių, kurioms gali būti taikomos sankcijos, sąrašą. Departamento atstovė Hether Nauert sakė, kad šis sąrašas bus paviešintas artimiausiomis dienomis, kad JAV kompanijos ir fiziniai asmenys turėtų laiko nutraukti bet kokius verslo ryšius su subjektais Rusijoje.
2017-10-27

Pasaulis bando įtikinti D.Trumpą nemesti metų metus siekto susitarimo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį ruošiasi išdėstyti naują griežtesnę šalies strategiją Irano atžvilgiu, bet tikriausiai nesiryš pasitraukti iš daugiašalės sutarties dėl Teherano branduolinės programos arba paskelbti įtakingos Islamo Revoliucinės gvardijos teroristine organizacija. Tikėtina, kad D. Trumpas 12 val. 45 min. vietos (19 val. 45 min.
2017-10-13

D.Trumpas toliau veržia kilpą imigrantams

JAV prezidentas Donaldas Trumpas Kongresui sekmadienį pateikė savo pasiūlymus dėl imigracijos įstatymo, įskaitant prieštaringai vertinamos sienos pasienyje su Meksika statybas, deportacijos spartinimą ir teisėsaugos pareigūnų pajėgų išplėtimą.
2017-10-09

Amerikiečiai nerimsta: kas nutiks sveikatos apsaugos sistemai?

Policija pirmadienį suėmė 80 žmonių prie JAV Kongreso pastatų per protestą prieš įstatymų leidėjų naujausius bandymams išjudinti įstrigusį sveikatos apsaugos sistemos reformos įstatymą.
2017-07-11

NATO pajėgų vadas: Rusija galbūt ruošiasi naujam puolimui Ukrainoje

Rusijos kariškiai galbūt naudojasi pastaruoju metu aprimusiais susirėmimais Ukrainos rytuose, kad pasiruoštų naujam kariniam puolimui, NATO pajėgų vyriausiasis vadas ketvirtadienį pareiškė JAV Kongresui. JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove'as (Filipas Bridlavas), NATO sąjungininkų pajėgų vyriausiasis vadas, sakė, kad Rusijos pajėgos siekė „persigrupuoti ir pakeisti pozicijas“, tačiau išsaugoti per kautynes pasiektus laimėjimus, nors vasarį buvo paskelbtos trapios paliaubos.
2015-05-02
Į viršų