jordanija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jordanija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jordanija“.

JAV valstybės sekretorius pradeda vizitą Jordanijoje

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienį pradeda vizitą Jordanijoje, kur aptars būdus, kaip padidinti pagalbos tiekimą į Gazos Ruožą. Po derybų Saudo Arabijoje su Persijos įlankos arabų šalių vadovais A. Blinkenas išvyko į Jordaniją. Šis vizitas yra septintoji JAV valstybės sekretoriaus kelionė į Artimuosius Rytus nuo spalio 7 dienos, kai islamistų grupuotė „Hamas“ surengė išpuolį prieš Izraelį.
2024-04-30

Po Irano išpuolio Izraelis paprašė sušaukti JT Saugumo tarybos posėdį

Izraelis paprašė sekmadienį sušaukti neeilinį JT Saugumo tarybos posėdį, kuriame būtų pasmerktas Irano išpuolis prieš Izraelį, o Irano revoliucinės gvardijos korpusas (IRGC) būtų pripažintas teroristine organizacija. Izraelio ambasadorius JT Giladas Erdanas išsiuntė Saugumo tarybos pirmininkei Vanessa Frazier skubų raštą, kuriame prašo sušaukti posėdį.
2024-04-14

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas lankysis Jordanijoje ir Izraelyje

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas šeštadienį vyksta dviejų dienų vizito į Artimuosius Rytus. Jis lankysis Jordanijoje ir Izraelyje, informuoja naujienų agentūra dpa. Pirmiausia jis vyksta į Jordaniją, o iš ten keliaus į Izraelį. Apie tai pranešė Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas. Tai jau antrasis Vokietijos kanclerio vizitas regione po to, kai 2023 m. spalio 7 d. „Hamas“ įsiveržė į Izraelį.
2024-03-16

Izraelio kariai okupuotame Vakarų Krante nukovė Jordanijos pilietį

Izraelio pajėgos okupuotame Vakarų Krante nukovė Jordanijos pilietį, kaltinamą bendrininkavus su islamistų kovotoju, antradienį pranešė palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija. 25-erių Tawfiqas Aedas Fawazas Husseinas pirmadienį buvo pašautas Zeitos sankryžoje į šiaurę nuo Tulkaremo, pranešė palestiniečių pareigūnai.
2024-03-12

Bidenas sako apsisprendęs dėl atsako į išpuolį Jordanijoje

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė, kad apsisprendė dėl atsako į drono smūgį, per kurį Jordanijoje žuvo trys amerikiečių kariškiai, tačiau kartu pabrėžė, jog nenori platesnio karo Artimuosiuose Rytuose. Didėjantį spaudimą rinkiminiais metais patiriantis J. Bidenas nurodė, kad laiko Iraną atsakingu už ginklų tiekimą asmenims, surengusiems kruviną išpuolį prieš karinę bazę.
2024-01-31

Izraelis suderino veiksmus su Jordanija dėl medicinos reikmenų pristatymo į Gazos Ruožą

Izraelio kariuomenė pirmadienį paskelbė, jog praėjus daugiau nei keturioms savaitėms nuo karo su palestiniečių kovotojų grupuote „Hamas“ pradžios, ji suderino savo veiksmus su Jordanija, kad į vieną lauko ligoninę apgultame Gazos Ruože būtų pristatytos gyvybiškai svarbios medicininės priemonės. „Naktį, koordinuojant veiksmus su Izraelio gynybos pajėgomis (IDF), Jordanijos lėktuvas į Gazos Ruože esančią Jordanijos ligoninę numetė medicininės įrangos ir maisto.
2023-11-06

Blinkenas iš Jordanijos vyks į Turkiją

Artimuosiuose Rytuose viešintis JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį pradės dviejų dienų vizitą Turkijoje, tebesitęsiant „Hamas“ ir Izraelio karui, pranešė Valstybės departamentas.
2023-11-04

Siaučiant karui Gazos Ruože Blinkenas lankosi Jordanijoje

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas šeštadienį susitinka su Jordanijos karaliumi Abdullah II, be rezultatų atvykęs iš Izraelio, kur bandė užtikrinti humanitarines pauzes kare žydų valstybei siekiant sunaikinti „Hamas“. A. Blinkenas į Amaną atvyko vėlų penktadienio vakarą ir čia dalyvaus penkių arabų valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus ir „Hamas“ konkurento, Palestinos autonomijos (PA) prezidento Mahmudo Abbaso atstovas.
2023-11-04

Jordanija sako, kad atšauks savo ambasadorių Izraelyje

Jordanija trečiadienį pareiškė, kad nedelsiant atšauks savo ambasadorių Izraelyje, protestuodama prieš karą paskelbtą Gazos Ruožą kontroliuojančiai „Hamas“ grupuotei. Po to, kai spalio 7 dieną Gazos Ruožą valdantys „Hamas“ kovotojai įsiveržė į žydų valstybės teritoriją ir, pasak Izraelio pareigūnų, nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, bei paėmė mažiausiai 240 įkaitų, Izraelis pradėjo plataus masto anklavo bombardavimo kampaniją.
2023-11-01

Kairo susitikime arabų šalių vadovai išreiškė vis didėjantį pyktį dėl karo Gazos Ruože

Egiptas ir Jordanija Kaire šeštadienį surengtame aukščiausiojo lygio susitikime griežtai sukritikavo Izraelį dėl jo veiksmų Gazos Ruože, o tai yra ženklas, kad dvi Vakarų sąjungininkės, prieš kelis dešimtmečius sudariusios taiką su Izraeliu, praranda kantrybę dėl jau dvi savaites vykstančio karo prieš „Hamas“. Susitikimo šeimininkas Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi dar kartą atmetė bet kokias kalbas apie Gazos Ruože gyvenančių 2,3 mln.
2023-10-21
REKLAMA
REKLAMA

Tunise ir Jordanijoje – dideli protestai prieš Izraelį

Tunise ir Jordanijoje trečiadienį susirinko tūkstančiai palestiniečius remiančių protestuotojų, smerkiančių Vakarų paramą Izraeliui, kurį jie kaltina dėl mirtino smūgio Gazos ligoninei. Antradienį per smūgį Gazos Ruožo ligoninei žuvo nuo 200 iki 300 žmonių, kaip praneša „Hamas“ kontroliuojamo Gazos Ruožo sveikatos ministerija. „Hamas“ kaltina Izraelį dėl smūgio, kuris sukėlė pyktį visame arabų pasaulyje. Izraelis teigė, kad tai „Islamo džihado“ kovotojai neteisingai paleido raketą.
2023-10-18

Po smūgio Gazos Ruožo ligoninei atšauktas Bideno vizitas į Jordaniją

JAV prezidento Joe Bidenas vizitas į Jordaniją po smūgio Gazos Ruožo ligoninei, per kurį žuvo keli šimtai žmonių, buvo atšauktas.  Ši kelionė, per kurią planuoti sustojimai žydų valstybėje bei Amane, buvo laikoma rizikingiausia per visą J. Bideno prezidentavimo laikotarpį, jam stengiantis suderinti paramą Izraeliui po spalio 7 dieną „Hamas“ įvykdytų išpuolių su pastangomis užkirsti kelią humanitarinei katastrofai Gazos Ruože ir išvengti platesnio masto karo.
2023-10-18
REKLAMA
Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos   Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos

Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos

Jordanija – puiki vieta pažinti Artimuosius Rytus, o į keliones patirtis leistis rudenį ir žiemą bene geriausias laikas. Šlovinga senovės architektūra, ypatinga miestų atmosfera, giluminis nardymas, gardus vietinis maistas, įspūdingos šventos vietos, Raudonoji ir Negyvoji jūros – tai tik keletas priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį.
2023-09-19

Pasaulio taurei besirengianti Jordanija nugalėjo Venesuelą

Pasaulio taurės kovoms besirengiančios Jordanijos ir Venesuelos rinktinės sužaidė kontrolines rungtynes. Kinijoje vykusį mačą laimėjo Jordanija – 89:87. Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Ahmetas Duverioglu, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Venesuelos rinktinei Anthony Perezas įmetė 22 taškus (4 rez. per.), Edwinas Mijaresas pridėjo 14, Jose Ascanio – 13 (7 atk. kam.
2023-08-20

Pasaulio taurėje žaisianti Angola nusileido portugalams

Angola ruošiasi žaisti pasaulio čempionate, o prieš tai draugiškame turnyre Jordanijoje 67:72 (14:17, 17:21, 17:19, 19:15) nusileido Portugalijai. Angolai 17 taškų pelnė Eduardo Francisco (7/9 dvit., 6 atk. kam.), 11 – Childe‘as Dundao (3/4 trit.), 9 – Bruno Fernando (9 atk. kam.), 7 – Gersonas Goncalvesas 6 – Gersonas Domingosas. Portugalams 21 tašką pridėjo Diogo Brito (7 atk. kam., 4/7 trit.) 11 – Travante‘as Williamsas, 7 – Goncalo Delgado (6 atk. kam., 3 per. kam.
2023-08-07

Trys iš trijų – Lietuvos rinktinė be didesnių problemų dar kartą įveikė Jordaniją

Pirmadienio vakarą Lietuvos vyrų rezervinė rinktinė stojo į trečiąją ir paskutinę kovą su Jordanijos krepšininkais. Rezultatu 101:75 lietuviai dar kartą įveikė Jordanijos rinktinę.  Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidarė Danieliaus Lavrinovičiaus dvitaškis, o vėliau jis pridėjo ir taiklų metimą iš toli. Praėjus dviem kėlinio minutėms pirmą kartą pasižymėjo ir Jordanija su F. Ibrahimo dvitaškiu.
2023-07-24

Paskutinė proga parodyti save: kas prisijungs prie pagrindinės Lietuvos rinktinės?

Lietuvos rinktinė tęsia pasiruošimą Pasaulio taurei, kuri trijose Azijos šalyse vyks rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. Pirmadienį Alytuje pirmojo etapo Lietuvos rinktinė susitinka su Jordanija. Rungtynių tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti nuo 19:30 val. TV3 kanale ir naujienų portale tv3.lt. Tai bus jau trečioji Dariaus Songailos vadovaujamų lietuvių akistata su Jordanijos krepšininkais.
2023-07-24

Pirmoji galimybė pamatyti Lietuvos rinktinę: šį vakarą – dvikova su Jordanija

Jau šiandien, šeštadienio vakarą, Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė sužais kontrolines rungtynes su Jordanija, o jas nuo 19:30 val. galėsite stebėti naujienų portalo tv3.lt ir TV3 televizijos eteryje. Pirmojo etapo Lietuvos rinktinė, kuri ruošiasi rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. vyksiančiai Pasaulio taurei, jau sužaidė vienerias rungtynes su Jordanijos krepšininkais.
149
2023-07-22

Pareiškimas: Sirvydis vedė pirmojo etapo Lietuvos rinktinę į pergalę prieš Jordaniją

Ketvirtadienį Lietuvos rezervinė rinktinė pradėjo draugiškų rungtynių ciklą. Dariaus Songailos ir Mindaugo Noreikos vadovaujami krepšininkai net 107:69 (33:12, 29:18, 25:17, 20:22) sutriuškino Jordanijos ekipą, kuri rungtyniaus Pasaulio taurėje. Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo Deividas Sirvydis, kuris per 16 minučių pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.
80 2023-07-20
REKLAMA
Nakvynė po žvaigždėmis Jordanijos dykumoje: lietuvė pasidalijo išskirtinės patirties įspūdžiais  Nakvynė po žvaigždėmis Jordanijos dykumoje: lietuvė pasidalijo išskirtinės patirties įspūdžiais

Nakvynė po žvaigždėmis Jordanijos dykumoje: lietuvė pasidalijo išskirtinės patirties įspūdžiais

Ne kartą keliavusi į Jordaniją Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų doktorantė Gintarė Sereikaitė-Motiejūnė džiaugiasi atradusi šią smėlėtais horizontais ir Antikos paveldu turtingą šalį, kurios lankytinos vietos žavi viso pasaulio keliautojus. Moteris dalijasi savo kelionių įspūdžiais ir rekomendacijomis, ką nuveikti Jordanijoje, o norintiems tikro atokvėpio nuo rutinos siūlo rinktis nakvynę tūkstančio žvaigždučių viešbutyje – dykumoje.
2023-05-16
REKLAMA
Jordanija  Jordanija

„Novaturas“ pristato naujas kryptis: žiemos atostogoms skraidins į Jordaniją, Vietnamą ir Austriją

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ pristato pilną 2023–2024 m. žiemos atostogų programą ir naujas kryptis iš Lietuvos – Jordaniją, Vietnamą bei tautiečių mėgstamą slidinėjimo regioną Zalcburgą Austrijoje. Išankstinių pardavimų metu nuo gegužės 9 d. lietuviai poilsį gali rinktis iš 22-ų skirtingų krypčių, 19-oje šalių. „Tai, kad lietuviai atostogas planuoja iš anksto, jau galime vadinti tendencija.
2023-05-09

Po sprogimo Jordanijoje nukrito raketos nuolaužos

Jordanijos kariuomenė pranešė, kad šeštadienio vakarą sprogo raketa ir jos nuolaužos nukrito Jordanijos teritorijoje netoli sienos su Sirija, tačiau aukų ir žalos nepadarė. Izraelio kariuomenė pranešė apie artilerijos smūgius Sirijoje, atsakydama į Izraelio okupuotose Golano aukštumose paleistas raketas. „Šeštadienio vakare 22 val. 25 min.
2023-04-09

Jordanijos princesė ištekėjo: nustebino įspūdingos tradicijos

Jordanijos karališkoje šeimoje – ypatingas įvykis. Jordanijos princesė ištekėjo už Niujorke gyvenančio finansininko. Nors vestuvių ceremonija buvo jautri, privati ir gana kukli, nustebino ir įspūdingomis tradicijomis. Jordanijos sostinėje Amane – ilgai laukta, ypatinga diena. Karališkuose Beit Al-Urdon privačiuose Jordanijos monarchų rūmų soduose sosto įpėdinis lydi savo seserį – vyriausią monarchų dukrą Iman.
2023-03-14

Susituokė Jordanijos princesė: prabangias vestuves transliavo televizija

Kovo 12-ąją Jordanijos karaliaus Abdullah ir jo žmonos karalienės Rania vyriausioji duktė princesė Iman susituokė su graikiškų šaknų turinčiu Niujorke gyvenančiu finansininku. Privačioje ceremonijoje dalyvavo net kai kurie Persijos įlankos karališkosios šeimos nariai.
2023-03-13

Jordanijoje – prieglauda nukankintiems šunims: ten jie patenka visaip sužaloti

Niekam nereikalingi, benamiai ir sužeisti Jordanijos šuneliai pagaliau turi, kur prisiglausti. Vienas vyriškis įkūrė prieglaudą, skirtą nukankintiems šunims – ten jie patenka ir be kojų, ir sužaloti psichologiškai. Tačiau vietos visiems nepakanka, tad šis viliasi greitu metu atidaryti ir daugiau prieglaudų. Vienoje Jordanijos klinikoje veterinaras apžiūrinėja sužeistą, benamį šunelį.
2023-01-15

Neįtikėtina: iš griuvėsių po 26 valandų ištraukta mergytė – sveika ir gyva

Jordanijos sostinėje Amane praėjusią savaitę sugriuvus daugiabučiui gyvenamajam pastatui žuvo mažiausiai 14 žmonių ir dar mažiausiai 10 buvo sužeisti. Šią savaitę darbus nelaimės vietoje tesę ugniagesiai pranešė ir gerų naujienų – po 26 valandų praleistų griuvėsiuose, jiems pavyko išgelbėti keturių mėnesių kūdikį.  Pasak Jordanijos civilinės gynybos, mergytė buvo rasta „ramiai mieganti“ savo vežimėlyje po griuvėsiais. Iškėlus ją iš po griuvėsių, ji pradėjo verkti.
2022-09-21

Jordanijoje dėl dujų nuotėkio žuvo 10 žmonių, per 200 sužeisti

Jordanijos pietiniame Akabos uostamiestyje pirmadienį dėl nuodingų dujų nuotėkio žuvo mažiausiai 10 žmonių ir per 200 buvo sužeisti, pranešė valdžios institucijos. Kaip pranešė Visuomenės saugumo direkcija, nuotėkis įvyko iš nesandarios dujų cisternos, ją transportuojant. Kokios dujos buvo cisternoje, nenurodoma. Direkcija pranešė, kad pareigūnai uždarė rajoną, sužeistus žmones išvežė į ligonines, o į įvykio vietą pasiuntė specialistus nuotėkiui likviduoti.
2022-06-27

Jordanijoje – muštynės parlamente: viską transliavo valstybinė televizija

Pasirodo, parlamente kumščiuojasi ne tik mūsų seimūnai, bei ir Jordanijos politikai. Ir jei Lietuvoje ne visi seimo nariai patikėjo, kad Valkiūnas iš tiesų trenkė kolegai Tomilinui, tai abejonių neliko. Jordanijos parlamento pirmininkui belieka tik stebėti, kaip kolegos kimba vienas kitam į atlapus. Vertybinio konflikto sūkuryje bent keli politikai, tačiau matyti, kad vienas jų – labai aršus. Jei tik pasiektų, iš peties trenktų kolegai, tačiau gauna į veidą ir pats.
2021-12-29

Jordanijoje – didelė saugumo operacija: karaliaus netikram broliui skirtas namų areštas

Jordanijoje šeštadienį buvo surengta didelė saugumo operacija, suimtas vienas buvęs aukšto rango karališkosios šeimos padėjėjas, o kariuomenė perspėjo karaliaus Abdullah II (Abdulos II) netikrą brolį nemėginti kenkti šalies saugumui. Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti stiprios policijos pajėgos, sutelktos sostinės Amano Dabuko rajone netoli karališkųjų rūmų. Buvęs sosto įpėdinis princas Hamzah bin Husseinas (Hamza bin Huseinas) sakė esąs laikomas namų arešte.
2021-04-04

Jordanijos žiniasklaida praneša apie tragiškai žuvusius lietuvius

Trys žmonės žuvo ir dar du buvo sužeisti, kai du automobiliai susidūrė Jordanijoje, praneša vietos žiniasklaida. Patvirtinta, kad du žuvusieji – lietuviai – vyras ir jo nėščia mylimoji. Apie nelaimę Jordanijoje ir du žuvusiuosius portalui tv3.lt patvirtino ir Užsienio reikalų ministerija. Avarija įvyko viename Jordanijos greitkelių antradienį, sausio 28-ąją.

Jordanijos karalius perspėjo apie „Islamo valstybės“ sugrįžimą

Jordanijos karalius Abdullah pirmadienį perspėjo, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) persigrupuoja ir vėl aktyviai veikia Artimuosiuose Rytuose.
2020-01-13

Ataka Jordanijoje sukrėtė: ginkluotas vyras sužalojo 8 žmones, tarp jų – turistus

Pastaruoju metu lietuvių pamėgtoje, iki šiol vadintoje saugiausia Artimųjų Rytų valstybe turistams Jordanijoje įvyko kruvinas išpuolis. Peiliu ginkluotas vyras turistų lankomoje vietoje sužalojo aštuonis žmones, tarp jų – keturis turistus. Pareigūnai pranešė, kad įtariamasis sulaikytas. Vaizdai užfiksuoti iškart po siaubingo išpuolio Džaraše, Jordanijoje. Išpuolio metu vienas užpuolikas peiliu sužalojo aštuonis žmones. Tarp jų – keturis turistus: tris meksikiečius ir vieną šveicarę.
2019-11-07

Rusija planuoja Jordanijoje statyti mažos galios AE

Rusija ir Jordanija tęs aktyvias derybas dėl mažos galios atominės elektrinės statybos šioje arabų valstybėje, pareiškė „Rosatom“ vadovas Aleksejus Lichačiovas. Pasak jo, šio projekto perspektyvos aptartos Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Jordanijos karaliaus Abdullaho II derybose Valdajaus forumo metu. „Aktyvios derybos dėl šio projekto bus tęsiamos. Vertėtų pabrėžti, jog tai – ne vien tik diskusijos.
2019-10-04

Kanadiečiai pratrūko: varžovams suvertė 126 taškus

Dėl 17–32 vietų kovojančių ekipų akistatoje Kanados rinktinė (2/2) pasiekė triuškinamą pergalę ir P grupės mače 126:71 (31:13, 32:22, 36:15, 27:21) nušlavė Jordaniją (0/4). Kanadiečiams šis mačas tapo lengvu pasivaikščiojimu, kadangi vos kelias minutes jordanai priešinosi labiau.
2019-09-07

Pasaulio krepšinio čempionatas: Vokietijos atgimimas ir auksiniai prancūzų užmojai

Iki pasaulio krepšinio čempionato liko vos viena diena. Uždangą pakels vieni iš pirmenybių favoritų serbai, priimsiantys Angolos iššūkį – keturių grupių komandos pirmas rungtynes sužais rugpjūčio 31 d., likusių keturių rugsėjo 1 d. Antrą pirmenybių dieną pasirodymą pradės G grupė, kuri yra aktuali ir Lietuvai. Dvi savaites truksiančioje krepšinio šventėje viso varžysis 32 rinktinės. Jos sieks ne tik šlovės, bet ir bilietų į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.
2019-08-30
REKLAMA
Wadi Rum dykumoje, kurioje jautiesi tarsi mėnulyje  Wadi Rum dykumoje, kurioje jautiesi tarsi mėnulyje

Nakvynė tūkstančio žvaigždučių viešbutyje: šios nakties neužmirš visą gyvenimą

Istorikė, pilietinių projektų iniciatorė Luka Sinevičienė leidosi į dviejų savaičių nuotykį atrandant Jordaniją ir Kipro salą. Ne vienerius metus Luka užsiima aktyvia visuomenine veikla, organizuoja įvairius Lietuvos istoriją populiarinančius ir pilietiškumą skatinančius renginius ir projektus, taip pat dažnai keliauja po šalies mokyklas, kuriose organizuoja susitikimus su moksleiviais kalbėdama aktualiomis jaunimui rūpimomis temomis, stengiasi įkvėpti pozityvumo ir motyvuoti.
2019-08-19

Kelionių mėgėjai iš Lietuvos lėktuvu galės pasiekti dar vieną šalį

Oro linijų bendrovė „Ryanair“ nuo 2018 metų spalio pabaigos skraidys iš Vilniaus į Jordanijos sostinę Amaną. Bendrovė sekmadienį pranešė, kad skrydžiai į Amaną bus vykdomi dukart per savaitę. Tai bus pirmasis tiesioginis reguliarus skrydis iš Lietuvos į šią Artimųjų Rytų valstybę.
2018-02-04

A.Jolie metė Holivudo spindesį ir išvyko į kritinį tašką

Holivudo žvaigždė Angelina Jolie (Andželina Džoli) sekmadienį apsilankė sirų pabėgėlių stovykloje Jordanijoje ir paragino rasti politinį septintus metus Siriją krečiančio pilietinio karo sprendinį. Aktorė pažymėjo, kad „humanitarinė pagalba“ nėra ilgalaikis sprendinys. Aktorei atvykus į dykumoje įsikūrusią Zaatario stovyklą, kur šimtais eilių išrikiuotuose mobiliuosiuose nameliuose gyvena dešimtys tūkstančių pabėgėlių sirų, ją apsupo būrys vaikų.
2018-01-29

Stereotipus laužanti arabė vadinama „geležine mergina“: pamatę jos kojas – nepatikėsite

Dana Soumbouloglou – Jordanijoje gyvenanti 23-ejų kultūristė, kuri kasdien priversta laužyti nusistovėjusius arabiškos visuomenės stereotipus. Mergina kiekvieną dieną daug sportuoja, treniruoja kitus, o savo kūno pokyčiais ir treniruočių vaizdais nuolat dalijasi socialiniuose tinkluose. „Nuolatos girdžiu kritiką, blogus komentarus ir regiu keistus žmonių žvilgsnius.
2017-11-08

Teroristų išpuolis turistų lankomoje vietoje: nužudyta 10 žmonių, tarp jų – viena kanadietė turistė

Jordanijos pietuose ginkluoti užpuolikai nužudė 10 žmonių, tarp jų – vieną kanadietę turistę, kol saugumo pajėgos po kelias valandas trukusios apsiausties nukovė keturis užpuolikus. Ataka buvo įvykdyta Karake, kuris garsėja viena didžiausių kryžiuočių pilių regione ir į kurį atvyksta daug turistų. Miestas yra maždaug 120 km į pietus nuo sostinės Amano. Jordanijos bendrojo saugumo departamentas pranešė, kad žuvo septyni policininkai, kanadiečių turistė ir du civiliai jordaniečiai.
2016-12-19

Jordanijoje aviacijos bazėje nušauti du JAV instruktoriai, trečias – sužeistas

Jordanijos karinių oro pajėgų bazėje penktadienį per susišaudymą žuvo du JAV instruktoriai, dar vienas amerikietis – sužeistas, pranešė Jordanijos kariškiai. Susišaudymas kilo prie Al Džafro aviacijos bazės vartų, kai amerikiečių instruktorius vežęs automobilis nepakluso sargybinių reikalavimui sustoti; taip pat pranešta, kad sužeistas ir vienas Jordanijos karininkas.
2016-11-04

Lietuva į Jordaniją siųs karo medikus

 Lietuva planuoja siųsti į Jordaniją kelis karo medikus, siekiant padėti šiai šaliai dirbti su pabėgėliais, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Lietuva yra pasirengusi ir kitąmet padėti, nuo 2017 metų pradžios planuojame siųsti kelis karinius gydytojus. Taigi, ir toliau tęsime, savo supratimu, būtiną pagalbą, kad būtent migrantams pagalba būtų suteikta kuo arčiau regiono, kad po konflikto jie galėtų grįžti“, - prieš vizitą į Jordaniją LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.
Aktualijos 2016-05-03

Prezidentė Jordanijoje skatins moterų lyderystę

 Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta į Jordaniją, kur dalyvaus konferencijoje „Moterys politikoje: spartesnė pažanga“. Darbo vizitą prezidentė pradės trečiadienį, dviejų dienų vizito programoje numatytas susitikimas su Jordanijos karaliumi Abdulah II ir jo globojama aukšto lygio konferencija apie moterų teises. Tarp šios konferencijos organizatorių yra Pasaulio moterų lyderių taryba, kuriai pirmininkauja D.Grybauskaitė.
Aktualijos 2016-05-03

Jordanijoje nušauti du JAV karo instruktoriai

Jordanijoje vietos policijos pareigūnas pirmadienį nušovė du amerikiečius JAV finansuojamoje Irako ir palestiniečių saugumo pajėgų apmokymų centre, o paskui paleido kulką į save, pranešė saugumo šaltinis. Per incidentą, kuris įvyko Amano rytiniame priemiestyje Muakare esančiame centre, dar du amerikiečiai buvo sužeisti.
2015-11-09

Jordanijoje įstrigęs pabėgėlis irakietis: palikome viską, ką buvome užgyvenę per dešimtis metų

Hanna Yussefas svajoja sekti tūkstančių kitų Irako krikščionių pėdomis ir siekti prieglobsčio Europoje, atsisakius pavojingo egzistavimo Jordanijoje, kur jis apsigyveno pabėgęs nuo islamistų smurto savo šalyje. Bet kol kas jam tenka likti čia, nes neturi pinigų pavojingai kelionei per jūrą, o be to, ir tai svarbu, jis nemoka plaukti. Kaip ir daugelis kitų Irako krikščionių, šis 45-erių tėvas yra pabėgėlis iš Irako šiaurinio miesto Mosulo, kurį pernai rugpjūtį užėmė „Islamo valstybės“ grupuotė.
2015-09-26

Chirurgas paliko telefoną moters pilve

Balandžio 24-ąją 36-erių Hanan Mahmoud Abdul Karim atvyko į privačią Jordanijos ligoninę atlikti cezario pjūvio operaciją. Operacija pavyko sėkmingai, vaikas gimė sveikas, tačiau grįžusi namo moteris suprato, kad viskas nėra taip jau puiku – jos pilve ėmė kažkas vibruoti. Pasirodo, ten buvo užsiūtas chirurgo mobilusis telefonas. Hanan motina, Majeda Abdul Hamid, pasakoja, kad pirmiausia jos dukra namie pajuto didžiulį skausmą pilvo srityje, kuris vis kartojosi kas kažkiek laiko.
2015-05-23

Jordanija keršija islamistams už lakūno mirtį

 Jordanijos naikintuvai ketvirtadienį bombardavo „Islamo valstybės“ (IS) taikinius Sirijoje, o vėliau riaumodami praskrido virš miesto, kuriame gyveno pilotas, sučiuptas ir žiauriai nužudytas šio islamistų judėjimo kovotojų. Jordanijos ginkluotųjų pajėgų pranešime sakoma, kad dešimtys lėktuvų dalyvavo antskrydžiuose, per kuriuos buvo sunaikinta ginklų sandėlių ir IS kovotojų mokymų stovyklų.
2015-02-06

Jordanija vis dar pasirengusi paleisti kalinamą džihadistę mainais į savo pilotą

Jordanija sekmadienį nurodė, kad vis dar yra pasirengusi perduoti „Islamo valstybei“ (IS) kalinamą irakietę, jei bus paleistas sučiuptas Jordanijos pilotas, net jei ši džihadistų grupuotė nukirto galvą jau antram japonų įkaitui.
2015-02-01

TOP 10: žymiausi pasaulio griuvėsiai

Kadaise klestėję miestai, didingos šventyklos bėgant amžiams prarado savo svarbą ir šlovę. Tačiau šiandien tai – vieni lankomiausių pasaulio griuvėsių. Tai griuvėsiai, pasakojantys užmirštas, šlovingas, šiurpias ir mistikos kupinas istorijas, rašoma kelioniumanija.lt. Romos koliziejus, Italija Statinys, tapęs ne tik Romos, bet ir vienu iš visos Italijos simbolių – tai prieš 2000 metų iškilęs Koliziejus, arba Flavijaus amfiteatras.
2015-01-31

JT dėl lėšų stokos nutraukia maisto dalinimą 1,7 mln. Sirijos pabėgėlių

Dėl lėšų stokos Jungtinių Tautų (JT) Pasaulio maisto programa nutraukė maisto talonų dalinimą 1,7 milijonų Sirijos pabėgėlių Jordanijoje, Libane, Turkijoje, Irake ir Egipte, pirmadienį pranešė programos atstovai. „Be WFP (Pasaulio maisto programos) talonų daugelis šeimų pradės badauti. Pabėgėliams, kuriems ir taip sunku išgyventi atšiaurią žiemą, šios pagalbos nutraukimas bus niokojamas“, – nurodė Pasaulio maisto programa, kuriai pabėgėlių paramai gruodžio mėnesį trūksta 64 mln. JAV dolerių.
2014-12-01
Į viršų