50
Lietuva – Jordanija  (Lukas Balandis/ BNS nuotr.)

Paskutinė proga parodyti save: kas prisijungs prie pagrindinės Lietuvos rinktinės?

Tiesioginė transliacija – jau šį vakarą

Lietuvos rinktinė tęsia pasiruošimą Pasaulio taurei, kuri trijose Azijos šalyse vyks rugpjūčio 25–rugsėjo 10 d. Pirmadienį Alytuje pirmojo etapo Lietuvos rinktinė susitinka su Jordanija. Rungtynių tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti nuo 19:30 val. TV3 kanale ir naujienų portale tv3.lt.

50

Tai bus jau trečioji Dariaus Songailos vadovaujamų lietuvių akistata su Jordanijos krepšininkais.

Pirmosios rungtynės vyko už uždarų durų ir jas mūsiškiai laimėjo 107:69.

Rezultatyviausiai pirmajame mače žaidė 16 taškų surinkęs Deividas Sirvydis.

Šeštadienį šios komandos jau žaidė rampų šviesoje – rungtynes transliavo naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija, o susitikimą 93:75 vėl laimėjo Lietuva.

Tiesa, šįkart Jordanija parodė, kad ne veltui yra tarp 32 geriausių pasaulio komandų ir yra verta žaisti artėjančioje planetos taurėje.

Po dviejų kėlinių D. Songailos auklėtiniai pirmavo net 23 taškais, tačiau  ketvirtajame kėlinyje skirtumas buvo ištirpęs iki vos 4 taškelių – 69:65. Vis tik lietuviai susikaupė ir iškovojo antrąją pergalę.

Prie jos taškais labiausiai prisidėjo Matas Jogėla, kuris pelnė net 20 taškų.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse lietuviai išmetė daugiau tritaškių nei dvitaškių.

Paklaustas, ko televizijos žiūrovai gali tikėtis pirmadienio rungtynėse, pirmojo etapo Lietuvos rinktinės treneris D. Songaila atsakė:

„Duodame daugiau laisvės žaidėjams, leidžiame improvizuoti, kad tobulėtų individualiai. Nėra tikslo šlifuoti derinius, norime tiesiog pagerinti žaidėjus. Varžovai padarė pokyčius po pirmųjų rungtynių ir turėjome prie to prisitaikyti. Žaidimo eigoje turi prie to prisitaikyti pats prie situacijos. Taip pats bus ir kitose rungtynėse. Žaidėjus turi perorientuoti jau rungtynių eigoje.“

Šioje pirmojo etapo Lietuvos rinktinėje krepšininkai kovoja dėl galimybės prisijungti prie pagrindinės komandos, kuri šiuo metu treniruojasi Palangoje.

Dėl šios galimybės varžosi šie krepšininkai: Augustas Marčiulionis, Einaras Tubutis, Deividas Sirvydis, Ignas Sargiūnas, Oskaras Pleikys, Gytis Nemeikša, Matas Jogėla, Danielius Lavrinovičius, Dovydas Giedraitis, Laurynas Beliauskas, Jonas Paukštė.

Paklaustas, ar rinktinėje jaučiama konkurencija, D. Songaila atsakė:

„Natūralu, kad pas visus yra konkurencija. Kai žaidi kieme su broliu ar draugu irgi ji yra. Konkurencija yra sveika ir ji yra naudinga. Tai iššaukia gerąją pusę iš mūsų. Visi žinojo, kad 2–3 žaidėjai praeis toliau.“

Čia pat treneris pasidžiaugė dalyku, kuris jį maloniai nustebino:

„Malonu, kad tie, kurie pakviesti paskutinę minutę atvažiavo ir maksimaliai atsiduoda treniruotėms ir žaidimui. Visa komunikacija komandos viduje mane jau teigiamai labai nustebino.“

Iš viso Lietuvos rinktinė besiruošdama Pasaulio taurei sužais 10 kontrolinių rungtynių, o visas jas galėsite stebėti TV3 televizijoje ir tv3.lt naujienų portale.

Artimiausia transliacija – jau šiandien, pirmadienį, 19:30 val.