ikimokyklinis ugdymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ikimokyklinis ugdymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ikimokyklinis ugdymas“.

Diana Nausėdienė apsilankė nykstančiame miestelyje: spindėjo elegancija

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį lankėsi Vilniaus rajono Pagirių lopšelyje-darželyje „Pelėdžiukas“. Pirmoji ponia apžiūrėjo įstaigos erdves ir aplinką, vėliau su darželio administracija ir pedagogais aptarė ikimokyklinio ugdymo aktualijas, dvikalbio ugdymo iššūkius bei šeimų poreikius. „Ankstyvasis ugdymas pripažįstamas kaip vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių vaikų ugdymosi pasiekimo rezultatus, taip pat sprendžiantis socialinės atskirties kuriamus iššūkius vaikų gyvenime.
108 2023-11-23

Pakaunėje kaimynai neleidžia prieiti prie privataus darželio: „Lenkiamės ir vaikutį kišam, kaip kokį daiktą“

Pakaunėje, Ringauduose, duris atvėręs privatus darželis susidūrė su kaimynų priešprieša. Šie darželio lankytojų ir darbuotojų nenori įleisti į teritoriją, tad norėdami patekti į įstaigą tėvai su vaikais priversti lįsti pro užkardas. Dėl konfliktinės situacijos teko įsikišti ir policijai, o Kauno rajono savivaldybė, sako, kad darželis veikia pagal visas taisykles ir tikisi, kad kaimynai bus supratingi, nes mažiesiems labai trūksta vietų darželiuose.

Tokio akibrokšto nesitikėjo: reformą patvirtino, pinigų normaliai neskyrė, o kentės vaikai ir jų tėvai

Seimas yra nutaręs, kad nuo 2025 metų į darželius turės eiti iš esmės beveik visi vaikai nuo dvejų metų, bet sprendimas bus įgyvendinamas etapais, todėl jau kitąmet į ikimokyklinio ugdymo įstaigas turėtų galėti patekti visi vaikai nuo ketverių metų. Bet pristatydama, kaip vyksta pasiruošimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šokiravo parlamentarus – sprendimo įgyvendinimui trūksta lėšų, todėl politikams susidarė įspūdis, kad reforma bus įgyvendinama, kaip išeis.

Valdžia ruošiasi didžiulei pertvarkai: savivaldybė nebegalės pasakyti, kad nėra vietos darželyje

Po 3 metų keisis tvarka vaikų darželiuose – ikimokyklinis ugdymas taps visuotinis, žada Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Įsigaliojus naujam įstatymui valstybė kiekvienam vaikui nuo 2 metų skirs vietą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Ar bus išspręstas vietų darželiuose trūkumas? Ministrė Jurgita Šiugždinienė pristato, kokie pokyčiai laukia. Planuojama, kad nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. ikimokyklinis ugdymas taps visuotinis vaikams nuo 2 metų amžiaus.

Ryškios ikimokyklinio ugdymo sistemos spragos: vietos darželyje tenka laukti, verkiant trūksta ir pedagogų

Prasidėjus rudens sezonui, į paviršių iškilo eilę metų trunkanti problema – darželiuose stinga laisvų vietų, o priėmimo procesas neretai gali užtrukti. Kai kurie tėvai piktinasi paskutinę minutę gavę pakvietimą į darželį, o štai kitiems tenka tuštinti piniginę, kad leistų vaiką į privatų darželį arba samdytų auklę. Pasirodo, ikimokyklinio ugdymo sistema stokoja ne tik laisvų vietų vaikams, bet ir pedagogų.

Vilniaus rajonas taip sparčiai plečiasi, kad vietos darželyje negavusios jaunos šeimos persiregistruoja į miestą

Vilniaus rajono savivaldybėje labai sparčiai auga jaunų šeimų skaičius su mažamečiais vaikais. Norėdamos turėti savo privačią erdvę ir kiemą, šeimos keliasi už miesto ribų, tačiau susiduria su kita problema – sunku mažyliams gauti darželį, todėl šeimos juos perregistruoja į miestą. Vilniaus rajono savivaldybė pripažįsta, kad ši problema yra žinoma, jie teigia nuolat gerinantys gyventojų ikimokyklinio ugdymo prieinamumo galimybes ir plečiantys ikimokyklinių įstaigų tinklą.

Mamai nepavyksta gauti darželio vietos dukrai Vilniaus rajone: „Jaučiamės diskriminuojami“

Jauna šeima Vilniaus rajone savo jauniausiai dukrai neranda vietos darželyje lietuvių kalba. Šeima sako, kad jaučiasi diskriminuojama, nes darželių lietuvių kalba rajone esą dvigubai mažiau nei lenkų kalba. Kad darželių trūkumas rajone, – didelė problema, sutinka ir vietos politikai. Tačiau Vilniaus rajono savivaldybė tvirtina, kad darželių lietuvių kalba yra gerokai daugiau, todėl problemos nemato. Į portalą tv3.lt kreipėsi Vilniaus rajone gyvenanti Justina.

Nauja pamokų realybė: mokiniai sėdi klasėse – mokytojas jiems dėsto iš namų

Po žiemos atostogų moksleiviai grįžta atgal į mokslus, didžioji dalis jų – nuotoliniu būdu. Išimtis taikoma tik kai kuriems pradinukams, kurių tėvai neturi galimybės dirbti iš namų. Visgi, tokių esą nėra daug – apie tūkstantį visoje Lietuvoje. Mažiau ir darželinukų – nuo sausio daugiau tėvų pasirinko pasinaudoti ligos išmoka ir vaikus prižiūrėti namuose.

Darželiai imasi iniciatyvos ir patys nurodo, kurių vaikų nenori priimti: tėvai atkerta – vaikų namie neuždarysim

Nuo trečiadienio įsigaliojus naujiems karantino ribojimams, darželinukus auginantiems tėvams buvo pateikta rekomendacija – į ikimokyklinio ugdymo įstaigas vaikus vesti tik tiems, kurie neturi galimybės dirbti iš namų. Nors tai kol kas nėra privaloma, kai kurių valstybinių darželių auklėtojos imasi iniciatyvos ir esą pačios nusprendžia, kuriuos vaikus reikėtų išsiųsti namo.

Rekomendacija nevesti vaikų į darželius kai kur jau virto ribojimu: reikalauja pažymos

Pagal naujausius Vyriausybės priimtus karantino sugriežtinimus, ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti namuose. Tačiau kai kuriose šalies savivaldybėse ši rekomendacija jau spėjo virsti ribojimu – vaiką darželyje palikti galima tik su specialiu prašymu ir pažyma iš darbdavio.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų