aplinkos apsaugos komitetas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aplinkos apsaugos komitetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aplinkos apsaugos komitetas“.

Seimo komitetas siūlo nedidinti valstybinių miškų kirtimo normos

Parlamentinis Aplinkos apsaugos komitetas siūlo nedidinti valstybinių miškų kirtimo normos. Tokį sprendimą komitetas priėmė trečiadienį, pasvarstęs Aplinkos ministerijos inicijuojamas naujas miško kirtimų normas 2024-2028 metams.  Komiteto vadovė Aistė Gedvilienė sako, jog komitetas prašo ministerijos nekeisti miškų kirtimo normos, kuri buvo nustatyta praėjusiems penkeriems metams.
Aktualijos 2023-09-06

Gedvilienė apie vis nepasirašomą Nacionalinį miškų susitarimą: „Kai kurie sektoriai ir nenori, jog miškų įstatymas keistųsi“

Liepos pradžioje prie Seimo skambėjo benzopjūklo garsai, kuriais Lietuvos žaliųjų partija ragino parlamentinių partijų atstovus pasirašyti jau ilgiau nei metus politikų marinuojamą Nacionalinį miškų susitarimą. Apie tai, kas trukdo pasirašyti susitarimą ir kaip sekasi saugoti Lietuvos miškus, laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė. Pernai buvo baigtas derinti Nacionalinis susitarimas dėl miškų, bet jis vis dar nepasirašytas.

Atidžiai pažiūrėkite, ką perkate: štai, kokioje nepavydėtinoje situacijoje atsidūrė gyventojai

Vieno namo gyventojai liko apgauti nesąžiningo nekilnojamojo turto (NT) vystytojo. Nebaigtame statyti pastate gyventojai įsigijo butus, o vėliau liko ant ledo. Statybos inspekcija ir savivaldybė spaudžia taisyti statybų broką, tačiau statytojas dingo „į krūmus“, tad pažeidimus šalinti raginami apgauti gyventojai. O jie netveria pykčiu – nuo kitų metų pasikeičianti tvarka gali juos ilgam palikti situacijos įkaitais.

Aiškėja valdžios planai dėl taršos: ką stabdys gatvėje, kam brangs degalai

Aplinkos ministerija pavasarį ketina imtis dviejų su automobiliais susijusių projektų. Pirmiausia, ministro Simono Gentvilo ir komandos žvilgsnis krypsta į kuro akcizus ir taikomas lengvatas, kurių turėtų nebelikti. Antra, ketinama suteikti daugiau galių aplinkosaugininkams, kad šie galėtų tiesiog gatvėje stabdyti įtarimą keliančius taršius automobilius ir pasiųsti juos pakartotinai atlikti techninę apžiūrą.

Pasiruoškite: ruošia apynasrį nesąžiningiems NT vystytojams – išsisukti nepavyks

Valdžia ruošia pakeitimus, kurie turėtų sutramdyti nesąžingus nekilnojamojo turto (NT) vystytojus, kurie komercines patalpas pardavinėja kaip gyvenamuosius būstus. Jei būtų priimti ruošiami pasiūlymai, nebeturėtų atsitikti tokių atvejų, kai biurai, viešbučiai ar kavinės staiga tampa daugiabučiais be jiems pritaikytos infrastruktūros. Rudenį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas organizavo ne vieną diskusiją ir patikrinimą statybų srityje.

Ruoškitės: nuo gruodžio sąskaitos už vandenį gali augti 40 proc.

Gyventojams dažniau ir greičiau brangs vanduo. Seimas uždegė žalią šviesą reformai, kuri leis bendrovėms dažniau nei vieną kartą per metus kelti geriamojo vandens kainą ir pradėti tai daryti jau gruodį. Kokios kainos bus, priklausys nuo dujų, elektros kainų ir nuo to, kiek bendrovės išleis pinigų savo infrastruktūrai gerinti, vamzdynams atnaujinti ir kitiems darbams.

Ruošiamos naujovės taromatams: verslas aiškina, kad tai „pražudys“

Politikai nori plėsti taromatų tinklą. Grupė parlamentarų nori, kad gyventojai į taromatus galėtų priduoti stipriuosius gėrimus ir vyno butelius, Aplinkos ministerija siūlo pradėti nuo mažesnių užmojų. Visgi verslas būsimų reformų kratosi. Verslo atstovų teigimu, jeigu būtų plečiama taromatų sistema, kaštai, kurių pareikalautų šie pokyčiai, gali pražudyti verslus.

Sumažino vartotojų piniginę naštą: pakeisti elektros oro linijas bus pigiau

Seimas sumažino savivaldybių bei vartotojų finansinę naštą, keičiant elektros oro linijas kabelinėmis, taip sudarydamas sąlygas plėsti skirstomąjį tinklą.  Parlamentarai antradienį priėmė prezidento Gitano Nausėdos parengtas trijų – Elektros energetikos, Energetikos ir Atsinaujinančių išteklių energetikos – įstatymų pataisas.
2020-10-20

Skandalingos medžioklės vadovas: stumbrę tikrai nušovė Slapšinskas

Antradienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas surengė neeilinį posėdį dėl sausio pradžioje sumedžiotos stumbrės ir tos medžioklės aplinkybių. Medžioklei vadovavęs girininkas patvirtino, kad stumbrę sumedžiojo valstietis Jonas Slapšinskas, tačiau aplinkosaugininkai kol kas taško šioje istorijoje nededa. Komiteto nariai domėjosi ir konkrečia – sausio 3 dieną vykusia – medžiokle, ir visų komercinių medžioklių vykdymo tvarka bei valstybės gaunama nauda.

Perbraižo Lietuvos žemėlapį – daugiau miškų ir saugomų teritorijų

Toliau tęsiamos diskusijos dėl naujojo Lietuvos bendrojo plano – dokumento, kuris turėtų numatyti šalies kryptį artimiausius 30-imt metų į priekį. Plano rengėjai Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariams pristatė viziją padidinti Lietuvos miškų ir saugomų teritorijų plotą, tačiau politikams kyla klausimų, ar tai nekliudys žmonių gyvenimo.
Aktualijos 2019-09-18
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų