Dovanojame sveikatą

Vaistinėse lietuviai masiškai graibsto šias prekes: paaiškino, kodėl

Pirmoji gruodžio savaitė jau spėjo pademonstruoti stipriai išaugusį peršalimo ligų skaičių. „Eurovaistinės“ duomenimis, vien per pirmąsias gruodžio mėnesio dienas žmonės įsigijo net 44 proc. daugiau nereceptinių vaistų nuo peršalimo ligų negu pernai tokiu pat metu. Taip pat visoje šalyje stebint augančius gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų skaičius, vaistinėse vis dažniau įsigijami receptiniai preparatai gripui, gyventojai skuba skiepytis.

Parkritote? Pasakė, kada sutrenktą kūno vietą šildyti, šaldyti, o kada kreiptis į mediką

Kartais paprastas pasivaikščiojimas žiemą gali baigtis netikėtu nugriuvimu paslydus ir vėliau jį lydinčiais skausmais. Vaistininkė Jovita Aleknienė dalinasi patarimais, kaip namų sąlygomis greičiau palengvinti raumenų patempimus, sutrenkimus ir kitas traumas, bei paaiškina, kokiais atvejais reikėtų gydytis šaldančiomis, o kokiais – šildančiomis priemonėmis.

Bičių pikis – geriausia dovana šaltuoju metų laiku

Mes vis labiau įninkame į sintetinių vitaminų vartojamą ir visai pamirštame apie natūralias, organizmui draugiškesnes alternatyvas. Šį kartą siūlome prisiminti bičių pienelį ir bičių pikį, juk tai – tikras auksas, kuris atras vietą ne tik jūsų namuose, bet ir Kalėdų senio krepšyje. Kas yra bičių pikis? Turbūt ne kartą esate girdėję apie bičių teikiamus produktus – medų, bičių pienelį, bičių duonelę, vašką ir, žinoma, bičių pikį, kuris dar vadinamas propoliu.

Kilnus artimųjų poelgis jaudina: leis išgelbėti kelių žmonių gyvybes

Kauno klinikose registruotas 45 efektyvus organų ir audinių donoras šiais metais. Donoro šeima netekusi mylimo žmogaus neliko abejinga kitų žmonių skausmui ir nusprendė organų donorystei ištarti „taip“. Tai – pati didžiausia ir gražiausia dovana, kurią galima padovanoti kitiems. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose (LSMUL KK) buvo registruotas efektyvus organų donoras.

Pavojingi vitaminų deriniai: pasakė, kurių negalima vartoti netgi su kava ir žaliąja arbata

Vitaminus geriame tam, kad pasirūpintume savo sveikata ir gera savijauta, tačiau kartais nežinodami, kaip vitaminus derinti tarpusavyje, galime sau labiau pakenkti negu padėti. Todėl vaistininkė Elvyra Ramaškienė įvardija pagrindines vitaminų ir maisto papildų poras, kurių nevertėtų drauge vartoti bei pataria, kokiu paros metu juos geriau vartoti.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų