Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lauke toliau spaudžiant šaltukui ne vienam norisi leisti laiką šiltuose namuose, tačiau elektros kainoms didėjant, šiluma jau tampa prabanga. Kainoms pakilus daugiau nei 30 procentų, ne vienas žymus Lietuvos žmogus išreiškė savo nuomonę.

Lauke toliau spaudžiant šaltukui ne vienam norisi leisti laiką šiltuose namuose, tačiau elektros kainoms didėjant, šiluma jau tampa prabanga. Kainoms pakilus daugiau nei 30 procentų, ne vienas žymus Lietuvos žmogus išreiškė savo nuomonę.

REKLAMA

Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano atskleidžia, kad investavęs į elektromobilį tikėjosi ne tik padėti ekologiškai, bet ir padėti sau finansiškai. Dabar pamatęs elektros kainas vyras su apmaudu teigia, kad iš naujo svarsto, ar iš tiesų pasirinko gerą investiciją.

„Šeimoje turime elektromobilį, stengiamės gyventi taupiai, bet pasižiūrėjus į dabartines tendencijas kyla klausimas, ar iš to elektromobilio liks kažkokia nauda finansiškai, nekalbant apie ekologinę naudą. Finansiškai išlaikyti elektromobilį yra tiesiog absurdas. Aš elektromobilį nusipirkau tam, kad galėčiau pigiau važinėti, bet dabar panašu, kad dyzelis tuoj pasieks tą kainą elektros.

Mane ši situacija siaubingai liūdina ir raginu atsakingus valdžios žmones maksimaliai padidinti galimybę žmonėms įsigyti kitus alternatyvius elektros energijos šaltinius. Labai stengiuosi būti žalias, ekonomiškas ir ekologiškas, bet labai norėčiau, kad man kas nors padėtų tai padaryti“, – į valdžios atstovus kreipiasi muzikos prodiuseris.

REKLAMA

Taip pat jis priduria, kad valdžia galėtų žmogiškiau žiūrėti ir į tuos, kurie patys gamina elektros energiją: „Valdžia turi turėti žmogišką požiūrį ir į elektros supirkimą ir nekaitalioti tų kainų kasmet pagal naudą sau.“

„Nuolat kalbame namuose, kad einami dalykai, maisto produktai pabrangę ne 10-20 procentų, bet tikrai daugiau. Tą patį jogurtą vaikams dabar perkame už žymiai didesnę kainą. Į Lenkiją iš solidarumo ir iš principo niekada nevažiavau apsipirkti, bet nežinau, kiek aš čia iš to principo ir solidarumo išgyvensiu“, mąsto jis.

REKLAMA
REKLAMA

Ne vienintelis atlikėjas išreiškė nuomonę apie sparčiai didėjančias šildymo kainas. Štai nors ir TV laidų vedėja Gerda Žemaitė sako, kad ji taip stipriai kylančių kainų nejaučia, aplinkinių istorijos ją verčia iš nuostabos išsižioti.

„Pastebėjau, kad kiek didesnė paskutinė šildymo sąskaita, nes šildomės dujomis. Tačiau kol kas ta sąskaita nėra šokiruojančiai didelė ir mes asmeniškai nelabai pajutome tą kainų šuolį. Už praeitą mėnesį sumokėjome 106 eurus už dujas, bet tikrai labai šilta namuose. Nors tikrai matau ir girdžiu, kad žmonės tikrai labai skundžiasi, kad gauna kosmines sumas ne tik už šildymą, dujas bet ir už elektrą.

Kolega man sakė, kad anksčiau gaudavo sąskaitą 70 eurų už šildymą, o šį mėnesį ta sąskaita padidėjo iki 180, nors ir buto kvadratūra išliko tokia pati juk. Neįsivaizduoju, kodėl kai kuriems daugiau nei dvigubai padidėjo ta kaina. Baisu... nepamenu, kada kainos augo taip kaip ant mielių“, – stebisi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji prisiminė neseniai skaitytą muzikanto, laidų vedėjo Marijono Mikutavičiaus postą facebooke, kur jis dalijosi tikrai kurioziška situacija. Gavęs sąskaitą už elektrą, vyras nustėro – joje įrašytas suvartotos elektros skaičius stačiai prilygsta didžiausių šalies arenų elektros sąskaitoms.

Sąskaitoje įrašyta, kad M. Mikutavičius per mėnesį sunaudojo 11376 kWh, kurios jam atsiėjo daugiau nei 4000 eurų. 

„Mačiau žmonės piktinasi elektros sąskaitomis. Bet aš tai laimingas. Ne visi turi galimybę šviesti namus deginant deimantus, Rubenso paveikslus ir siunčiant elektrą platinininiais kabeliais. 

Čia už 80 kv/m, kuriuose nebuvom tris mėnesius. Vivat rinkos liberalizavimas ir žalioji energija. Pagaliau mes biškį Kardashian!“ – juokavo Marijonas Mikutavičius.

Įrašo komentaruose vyras pasakojo, bandęs susisiekti su elektros tiekėjais (tiesa, kol kas nesėkmingai) ir esantis įsitikinęs – tai klaida: 

„Manau, kad klaida, aišku. Bet kai tiekėjas pusė valandos nekelia rago, taip norisi pasiūbuot“, – rašė M. Mikutavičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Portalui tv3.lt atlikėjas sakė, neskubantis ieškoti kaltų: „Nenoriu žmonių melagingai pakišinėti, greičiausiai kažkur įsivėlė klaida. Aiškinamės situaciją dar“, – sakė M. Mikutavičius.

Taip pat žymioji scenos žvaigždė Larisa Kalpokaitė sutiko pasidalinti, ką pati mano apie dabar susidariusią situaciją:

„Neįmanoma nepastebėti, kad elektros kainos padidėjo. Per kišenę labai kerta, bet aš iš tokių žmonių, kurie galvoja, kad tai laikina ir kad viskas susitvarkys ir kad valdžia turi suprasti, kad jei kainos kyla, tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau jos turi kristi ir čia nebus jiems visad naudos. Yra kaip yra, bet kaip nors pratrauksim – blogiau, nei blokados metu tikrai nebus, – šypteli moteris. – Vakar nuėjus į parduotuvę norėjau nusipirkti savo mėgstamų sausainių – o jie beveik euru brangesni nei buvo! Nusprendžiau, kad apsieisiu be tų sausainių.

Jei kitur tos kainos kyla po 30 centų, tai čia net euru. Na, aš vis dėlto gyvenu ne tik iš pensijos, bet ir iš teatro algos, kad ir kokia ji būtų maža, taip pat ieškau darbo pagal individualią sutartį, todėl man tas kainų šuolis nėra toks skausmingas.“

Ji tikina, kad tokiomis sąlygomis žmogus yra verčiamas suprasti, kad reiktų pradėti keisti savo įpročius: „Jei vienintelė galimybė žmogui išgyventi yra pirkti prieinamos kainos burokėlius, o jų kaina staiga ima ir šokteli, tai aš pradedu suprasti tuos žmones ir kaip jiems yra sunku. Tikrai ir patys pajutome šildymo kainų didėjimą. Kyla noras pereiti prie biokuro, kietojo kuro, nes čia darosi per brangu“, – susirūpina ji.

Ką norėjo tą ir gavo ir nėra ko čia verkti ir dejuoti. Mažiau lakstys po užsienį ir mėtys pinigus. Žinos jų vertę.
Tik gaila tų žmonių kurie dirba kaip jaučiai ir gauna ubagišką atlyginimą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų