„Žvaigždžių kelio“ aktorius W. Shatneris skrenda į kosmosą su „Blue Origin“

Aktorius Williamas Shatneris, vaidinęs 7-ojo dešimtmečio mokslinės fantastikos seriale „Žvaigždžių kelias“, trečiadienį drąsiai keliaus ten, kur dar nėra buvęs nė vienas 90-metis – skris į kosmosą su antrąja kompanijos „Blue Origin“ pilotuojama misija.

Kanadiečių aktorius, kurį didžiulė „Žvaigždžių kelio“ gerbėjų armija amžinai prisimins kaip kapitoną Džeimsą Tiberijų Kirką, iš privačios JAV aerokosminių technologijų bendrovės, priklausančios milijardieriui Jeffui Bezosui, bazės Teksaso vakaruose pakils 9 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku.

Misijoje, kuri dėl stiprių vėjų buvo atidėta parai, drauge su W. Shatneriu dalyvaus „Blue Origin“ misijų ir skrydžių viceprezidentė Audrey Powers, buvęs NASA inžinierius, bendrovės „Planet Labs“ vienas iš įkūrėjų Chrisas Boshuizenas ir Prancūzijos IT bendrovės „Dassault Systemes“ valdomos įmonės „Medidata“ vienas iš įkūrėjų Glenas de Vriesas.

Skrydis raketa „New Shepard“ užtruks maždaug 11 minučių. Jo metu raketa iškels keleivius aukščiau Karmano linijos, tarptautiniu mastu pripažįstamos kosmoso riba, pakildama daugiau nei 100 km virš žemės, o paskui su parašiutais nusileis dykumoje.

Panašiai vyko ir pirmasis „Blue Origin“ pilotuojamas kosminis skrydis liepos mėnesį, laikomas vienu iš besikuriančio kosmoso turizmo proveržių. Toje misijoje dalyvavo pats J. Bezosas.

Šį kartą didžiausias dėmesys tenka 90 metų W. Shatneriui, tapsiančiam vyriausiu per visą istoriją kosmose pabuvojusiu asmeniu, nors pagal išvaizdą jam būtų galima duoti gerokai mažiau metų.

„Žvaigždžių kelio“ laivo „Enterprise“, kuriam vadovavo kapitonas Kirkas, tarpgalaktinės kelionės padėjo atkreipti Amerikos dėmesį į žvaigždes, kai JAV dar tik pradėjo vykdyti savo kosmoso programą.

„Kapitonas Kirkas... kelioms kartoms JAV ir pasaulyje galbūt labiau nei bet kas kitas simbolizuoja „paskutinę ribą“, – naujienų agentūrai AFP sakė scenaristas ir „Žvaigždžių kelio“ istorikas Marcas Cushmanas.

W. Shatneris, taip pat garsėjantis tokiais vaidmenimis, kaip teisininko Denio Kreino iš serialo „Boston Legal“, praeityje yra kalbėjęs apie sunkius santykius su „Žvaigždžių keliu“ ir jo gerbėjų bendruomene.

Tačiau pastaraisiais metais aktorius, regis, susitaikė su garsiausio vaidmens atnešta šlove.

„Atrodo, kad yra didelis susidomėjimas šio išgalvoto veikėjo, kapitono Kirko, skrydžiu į kosmosą, – sakė jis antradienį „Blue Origin“ paskelbtame vaizdo įraše. – Tad keliaukime su juo ir mėgaukimės kelione.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų