• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žieminius drabužius ir avalynę jau tuoj bus galima slėpti į spintą. Pavasaris vis labiau ima viršų. Kaip tinkamai laikyti kailinius, pūkines striukes, batus, kad kitą žiemą jie vėl mums tarnautų.

REKLAMA
REKLAMA

Kailiniai

Kaip valyti?

Kailinius geriausia valyti cheminėse valyklose. Tai reikia padaryti pasibaigus šaltajam sezonui. Tačiau jei kailinius nešiojote retai, galite pabandyti valyti patys:

- nedidelius sutepimus galima atsargiai pavalyti tamponu, suvilgytu spiritu;

- seni kailiniai vėl blizgės, jei kailį ištepsite glicerinu arba actu ir kol šis nenudžiuvo, nuvalysite skudurėliu, suvilgytu spiritu;

- baigus valyti, kailį reikėtų iššukuoti metalinėmis tankiomis šukomis (karakuliui tai netinka).

REKLAMA

Kaip laikyti?

Kailinius būtina laikyti ant pakabos, plačiais pečiais. Geriausia temperatūra +5-20 0C. Patariama laikyti tankios medžiagos (jokiu būdu ne plastmasiniame) maiše. Prieš supakuodamos kailinius pirmiausia įsitikinkite, kad jie visiškai sausi. Jei kailiniai drėgni, leiskite jiems išdžiūti kambario temperatūroje. Į maišą, kuriame bus kailiniai, įdėkite priemonių nuo kandžių arba džiovintų aplesino žievelių, levandos, kvapiojo muilo. Jei kailinius laikysite ne maiše, šių priemonių dėkite į visas kišenes.

Specialistai pataria baltus ir pilkų atspalvių kailinius laikyti mėlynos spalvos maiše. Taip geriau bus apsaugota jų spalva.

REKLAMA
REKLAMA

Verstos odos paltai

Kaip valyti?

Į cheminę valyklą tokius drabužius būtina atiduoti vos pasibaigus šaltajam sezonui, nes kuo ilgiau jie kabės nevalyti, tuo mažiau šansų, kad išsivalys. Be to, ir kandys labiau mėgsta purvinius drabužius.

- jei valote namuose, naudokite specialias kempinėles, skirtas zamšui valyti;

- verstos odos rūbą galima valyti muilino vandens ir amoniako (1:4) tirpalu. Vatos tamponą suvilgykite tirpale ir nuvalykite suteptas vietas. Neleidžiant nudžiūti  pavalykite ir vata, suvilgyta vandenyje, į kurį įpilta acto (1 litrui vandens šaukštelis acto). Nusausinkite valytas vietas medvilniniu skudurėliu;

- šviesiems drabužiams galite naudoti pieno ir geriamojo vandens tirpalą (šaukštas vandens ir 250 ml pieno). Po to, kai valyta vieta išdžius, ją reikia pavalyti druska, o po to patrinti specialiai zamšui skirta kempine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip laikyti?

Versto odos paltus geriausia laikyti drobiniame maiše. Taip jie galės kvėpuoti. Į kišenes ir į patį maišą taip pat reikia pridėti priemonių nuo kandžių. Tinka tos pačios kaip ir kailiniams.

Pirštinės

Kaip valyti?

Odines pirštines rekomenduojama plauti šiltame muiliname vandenyje. Skalaujant paskutinį kartą derėtų įlašinti kelis lašus glicerino.

Zamšines pirštines galima valyti kaip ir verstos odos drabužius arba galima užsimovus ant rankų išplauti šiltame vandenyje, į kurį reikia įpilti vilnonių audinių skalbiklio, po to pirštines reikia nusausinti rankšluosčiu ir palikti džiūti kambario temperatūroje.

REKLAMA

Pūkinės striukės

Pūkines striukes galite bandyti skalbti skalbimo mašinoje, nustačius gležniems audiniams skirtą programą. Į mašinos būgną rekomenduojama įdėti keletą teniso kamuoliukų. Džiovinti tokią striukę reikia ant pakabos virš radiatoriaus. Laikas nuo laiko papurtant, galima net pakabinti “aukštyn kojom".

REKLAMA

Batai

Kad dingtų nemalonus kvapas, batų vidų rekomenduojama išvalyti kalio permanganato ir amoniako tirpalu. Specialistai taip pat rekomenduoja batus dezinfekuoti. Tam galima nusipirkti specialių priemonių, bet galima tai padaryti ir namų sąlygomis. Du vatos tamponus suvilgykite acto esencija ir įdėkite juos į bato vidų, batus įdėkite į polietileninius maišelius, juos užriškite. Taip avalynę reikia laikyti 10-12 valandų. Geriausia batus laikyti dėžutėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų