„X faktoriuje“ lietuviškai dainavęs afganistanietis Abdullah neša svarbią žinią: mes nesame blogi žmonės

Jau šį sekmadienį „X faktoriuje“ – paskutinis „Kėdžių iššūkis“. Sau komandą rinksis projekto teisėjas Marijonas Mikutavičius. Ant scenos lips ir teisėjų širdis dar atrankose lietuviška daina pavergęs afganistanietis Abdullah Qiam.

Prieš trejus metus Abdullah į Lietuvą pabėgo iš karo krečiamo gimtojo Afganistano. Kurį laiką vertėju čia dirbęs vyras atviras – įsitvirtinti naujoje šalyje įsitvirtinti nebuvo lengva, o paklaustas, kas sekėsi sunkiausiai, tikina jog tai buvo visai ne itin sudėtinga laikoma lietuvių kalba.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „X faktoriuje“ lietuviškai dainavęs afganistanietis Abdullah neša svarbią žinią: mes nesame blogi žmonės

„Paskutiniai treji metai buvo kaip amerikietiškieji kalneliai – daug pakilimų ir nusileidimų. Žmonės man čia labai geri, turiu draugų. Nepatyriau jokios diskriminacijos. Man čia labai patinka. Kiekviena šalis turi nelabai gerų žmonių. Esu jau prie to pripratęs, tačiau Lietuvoje man kol kas neteko patirti nieko panašaus. 

Kalba sunkiausia. Lietuvių kalba man atrodo labai sunki. O šiaip didžiausias iššūkis man buvo viskas, kas susiję su imigracija – gauti leidimą gyventi kitoje šalyje tikrai nėra paprasta. Ypač tai pasunkino tai, jog aš atvykau iš Afganistano, o jūs juk žinote, kas toje šalyje vyksta. Mano tėvai ir geriausi draugai vis dar yra ten“, – pasakoja Abdullah. 

Vyrui mūsų šalyje jau yra tekę ir sėkmingai dirbti – ne vienerius metus vertėjo profesija užsiimantis Abdullah šią veiklą vykdė ir Lietuvoje. Tiesa, jis atskleidžia, jog šiuo metu to jau kuris laikas nebedaro.

„Verčiu iš Dari kalbos – ja kalbama Afganistane, taip pat iš kalbų, kurios panašios į turkų. Taip pat esu dirbęs su indų kalba“, – vieną po kitos kalbas, kuriomis geba bendrauti vardija A. Qiam.  

Aš pamaniau, kad tai bus kažkas naujo. Esu stebėjęs kitus „X faktoriaus“ sezonus, dažniausiai dalyviai dainuodavo angliškai arba prancūziškai. Pastebėjau, kad jie nedainuoja savo gimtąja – lietuvių – kalba, nors ji ir labai graži. 

„X faktoriaus“ atrankoje Abdullah nustebino visus uždainavęs lietuviškai – vyras atliko puikiai žinomą Gyčio Paškevičiaus dainą „Tu vėjo paklausk“. Afganistanietis atskleidžia, jog sprendimą dainuoti lietuviškai priėmė, nes norėjo iššūkio: 

„Man atrodė, kad žmonėms bus įdomu, jog užsienietis, ypač iš tokios tolimos šalies kaip Afganistanas, dainuoja lietuviškai. Jeigu Afganistane į panašų šou atvyktų užsienietis ir imtų dainuoti Dari kalba, aš būčiau labai maloniai nustebintas. Galėjau dainuoti angliškai – bet nebūtų buvę taip įdomu. 

Skaičiau komentarus – man buvo labai įdomu, negalėjau savęs sustabdyti. Žinoma, buvo ir negatyvių komentarų, bet didžioji dauguma tikrai buvo gražūs. Man atrodo, kad tai, jog mačiau daug gražių komentarų, ypač iš vyresnės kartos – nuostabus dalykas“, – džiaugiasi Abdullah Qiam. 

O kaip šis žavus afganistanietis apskritai atsidūrė „X faktoriuje“? Abdullah nusijuokia – paskutinę akimirką tai padaryti jį privertė draugai. Tiesa, vėliau surimtėjęs dainininkas paaiškino, jog savo dalyvavimu nori nešti rimtą žinutę apie jau kelis mėnesius vykstančią migrantų krizę ir toleranciją: 

REKLAMA

„Anksčiau dainuodavau prie draugų, ar mažuose renginiuose. Dalyvauti „X faktoriuje“ nebuvo labai ilgai planuotas sprendimas. Dalyvauti man pasiūlė draugė – jai ši idėja kilo likus vos dienai iki registracijos pabaigos. 

Niekada nesu dainavęs ant didelės scenos, ypač nacionalinėje televizijoje. Tai nebuvo mano vieno sprendimas – juokauju, kad mane privertė draugai. 

Kaip žmogus, kuris atvyksta iš visiškai kito pasaulio krašto, kuriame vyksta negeri dalykai, aš turėjau dar daugiau motyvacijos eiti į šį projektą. Norėjau parodyti, kokie žmonės esame, gal net pakeisti žmonių mąstymą, požiūrį į įvykius Afganistane. Mes nesame blogi žmonės“, – jautriai pokalbį užbaigia Abdullah.

Paskutinis „X faktoriaus“ „Kėdžių iššūkis“ – jau šį sekmadienį, 19:30 per TV3! 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų