Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
6
Clara Giambino (nuotr. Facebook)

Šis „X faktoriaus“ sezonas – pilnas netikėtumų ir staigmenų. Vienas iš projekto šio sezono atradimų – prancūzė Clara Giambino. Mergina Lietuvoje gyvena jau ketverius metus ir sako, jog lietuviai prieš prancūzus turi vieną ryškų pranašumą. 

6

Clara tikina, nesitikėjusi, jog „X faktoriuje“ jai taip seksis ir patiks. Dainininkė ir šokėja į projektą atėjo nesitikėdama laimėjimo – pasak jos, čia ją atvedė noras išbandyti save ir pasirodyti lietuviškai publikai: 

„Kas dieną vis labiau stebiuosi tuo, kas vyksta. Kai pildžiau anketą, neturėjau visiškai jokių lūkesčių. Tai nereiškia, kad ėjau ten kaip turistė, ne. Tiesiog ėjau ten ne laimėti, kažko pasiekti, bet norėjau parodyti save, išlipti iš savo komforto zonos, išbandyti kažką naujo.

Kartais teisėjai dalyvių klausia, kodėl jie atėjo į projektą. Kiti atsako, kad atėjo nugalėti, būti žvaigžde. Man tai – asmeninis iššūkis pačiai sau, o taip pat ir būdas prisistatyti Lietuvos publikai dideliu mastu. Juk šis projektas – vienas žiūrimiausių šalyje, jį stebi tūkstančiai žmonių. Kad ir kaip baisu, noriu kurti didesniam kiekiui žmonių. 

Man labai patinka, nors ir nesitikėjau, kad galėsiu taip atrasti save šiame projekte. Kol kas džiaugiuosi, kad galiu būti itin kūrybinga, galiu siūlyti savo idėjas, dirbti komandoje“, – kalbėdama apie savo patirtį projekte džiūgauja C. Giambino. 

Švelnaus balso prancūzė į Lietuvą atvyko prieš ketverius metus. Pasak jos, į šią šalį iš šilto ir saulėto Marselio ją atvedė netikėta galimybė – mergina čia rado darbą: 

„Esu šokėja, mokiausi šokio, tai mano pagrindinė profesija. Pradėjus ieškoti darbo galimybių, pamačiau šokio teatro „Aura“ skelbimą. Nusprendžiau užsirašyti į atranką Berlyne, nes man viskas ten labai patiko. Atranka praėjo puikiai, patekau. Tada perėjau atranką Kaune ir gavau darbą. Taip ir atsikrausčiau čia – tik dėl darbo. 

REKLAMA
REKLAMA

Man čia labai patinka. Nesitikėjau, kad bus taip gera – tai mano pirmas kartas, kai kitoje šalyje gyvenu taip ilgai. Esu gyvenus metus Londone, metus Izraelyje. Nepasilikau ten ne dėl to, kad man nepatiko – tiesiog buvo per mažai galimybių, arba atsirado kitose šalyse. 

Lietuvoje jaučiu pilnatvę, tiek profesine, tiek asmenine prasme. Visada randu įdomių dalykų, ką galiu nuveikti. Turiu čia ir draugų, su jais jaučiuosi puikiai“, – gražių žodžių mūsų šaliai negaili Clara. 

Paprašyta palyginti Lietuvą ir Prancūziją, mergina atsidūsta ir kaip mat išvardija net kelis dalykus. Pasak jos, nors teko prisitaikyti prie kelių dalykų, viską atperka čia sutikti žmonės: 

„Pagrindinis skirtumas – klimatas. Aš atvykau iš pietų Prancūzijos. Ten visada saulėta, beveik nelyja. Taip pat tai yra pajūris. Lietuva irgi jį turi, bet tai toli gražu nėra Viduržemio jūra, čia žymiai šalčiau. 

Antras skirtumas – čia neturiu savo šeimos, turėjau prie to prisitaikyti. Žinoma, esu pratusi gyventi ne Prancūzijoje, bet ten, kur nėra šeimos, žymiai sunkiau surasti žmonių, kuriais gali pasitikėti. 

Apskritai, skiriasi patys žmonės. Man lietuviai patinka labiau. Mano būdas labai panašus į jų – prie žmonių čia sunkiau prieiti, užmegzti stiprų ryšį. Lietuviai – drovesni, uždaresni, turi daugiau paslapčių. Kai susidraugauji su lietuvių – tada gali juo pasitikėti šimtu procentų. Lietuviai tikri – jie neapsimetinėja. Su lietuviu gali būti tikras, kad jūsų draugystė bus tikra“, – svarsto Clara. 

Clara Giambino jau šiek tiek pažįstama lietuviškai publikai – mergina metų pradžioje išleido dainą „Širdis“, kurios žodžiai paimti iš Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščio. Mergina sako, norėjusi, kad jos prisistatymas lietuviams būtų ne jos gimtąja – prancūzų, bet lietuvių kalba: 

REKLAMA
REKLAMA

„Pradėjau dirbti su grupės „Royce“ nariais Klaipėdoje – Ilja Gun ir Justu Katauskiu. Juos pažinojau ir anksčiau – Ilja dainavo šokio pasirodyme, kuriame šokau aš. Kai jis sužinojo, kad aš dainuoju, jis ėmė domėtis mano balsu, padarėme keletą testų studijoje ir nusprendėme, jog galime dirbti kartu. 

Pirmajai dainai rinktis lietuvių kalbą atrodė savaime suprantama. Man atrodo, kad jeigu jau esu čia – turiu parodyti iniciatyvos ir išmokti kalbą. Ėmiau domėtis, kadangi lietuviškai kalbu tik tiek, kad galėčiau susikalbėti su dešimtmečiu vaiku, ir toks kalbos lygis toli gražu nėra tinkamas kurti dainoms. 

Negalėjau parašyti žodžių pati ir nenorėjau, kad juos rašytų jie. Internete ėmiau ieškoti poezijos ir tiesiog radau šį eilėraštį, jį išverčiau ir supratau, kad šie žodžiai man kalba“, – dainos atsiradimo istoriją pasakoja Clara. 

„Man išmokti šalies, kurioje gyveni, kalbą atrodo privaloma. Ir mokytis kalbų man patinka, įdomu. Gyvenau Izraelyje metus ir šiek tiek pramokau hebrajų – žinoma, nekalbu ja laisvai, bet susikalbėti su žmonėmis galėjau“, – kalbos mokėjimo svarbą pabrėžia mergina.

Prieš metus Clara Lietuvoje sutiko ir meilę – Arūną. Paklausta, kaip susipažino su mylimuoju, kuris jai talkins ir ant „X faktoriaus“ scenos, mergina nusijuokia – viskas įvyko atsitiktinumo dėka: 

„Arūnas pernai pradėjo šokti šokio teatre „Aura“, o aš visai šalia studijos, toje pačioje gatvėje turiu kavinukę. Aš pati nebedirbu šokio teatre, bet turiu daug pažįstamų. Taigi, mes ir susipažinome toje gatvėje. Esame kartu jau daugiau nei metus“, – šypsosi prancūzė.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų