Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Širdies ligoms priskiriami keli skirtingi sutrikimai, bet jų riziką didina ir kitų kūno dalių negalavimai. Burna yra viena iš tų kūno dalių, kurių tinkamai neprižiūrint galima rimtai pakenkti širdžiai.

Širdies ligoms priskiriami keli skirtingi sutrikimai, bet jų riziką didina ir kitų kūno dalių negalavimai. Burna yra viena iš tų kūno dalių, kurių tinkamai neprižiūrint galima rimtai pakenkti širdžiai.

REKLAMA

Didžiojoje Britanijoje per metus dėl infarkto ar kitų širdies veiklos sutrikimų į ligonines paguldoma 100 000 žmonių – tai maždaug vienas žmogus kas penkias minutes. Norint mažinti savo širdies ligų riziką neužtenka vien tik stebėti savo mitybą. Taip pat svarbūs yra kasdieniai įpročiai – čia dantys gali arba didinti, arba mažinti jūsų grėsmę.

Jei turite sveikus dantis ir dantenas, taip pat mažiau tikėtina, kad pradės kimštis arterijos. Burnos ir širdies bei kraujagyslių sveikatos sąsaja – uždegimai, kurie tiek sukelia dantenų ligas, tiek skatina arterijose kauptis nuosėdoms.

Net ir dantų valymas siūlu yra susijęs su kardiologija

Tai ne tik paveikia sveikus dantis ir dantenas – naujas tyrimas parodė, kad net ir dantų valymas siūlu yra susijęs su kardiologija. Šis tyrimas atskleidė, kad periodontitu sergantys žmonės dukart dažniau suserga ir širdies ligomis.

REKLAMA

Toks stiprus sąryšis tarp periodontito ir širdies bei kraujagyslių ligų reiškia, kad dantų valymas siūlu turi tapti jūsų įpročiu, jei norite sveikos širdies. Tyrėjai taip pat mano, kad burnos bakterijos gali patekti į kraujotaką ir prisidėti sukeliant sunkų visos sistemos uždegimą.

Dr. Richardas Marquesas sakė: „Jei periodontitas negydomas, jis didina visų širdies veiklos sutrikimų riziką – tai ir širdies ligos, ir insultas, ir diabetas, ir net demencija. Taip vėlgi nutinka dėl burnoje esančių kenksmingų bakterijų ar infekcijos dantenose, kuri patenka į kraują ir paveikia visą organizmą. Danties infekcijos taip pat gali sukelti širdies permušimus, nes visas organizmas kovoja su infekcija – tokiu atveju širdžiai reikia dirbti sunkiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Bakterijos patenka ir į kraujagysles

Dantenas užkrečiančios bakterijos, sukeliančios dantenų uždegimą ir periodontitą, taip pat patenka į kraujagysles ir sąlygoja kraujagyslių uždegimus ir pažeidimus, skatina formuotis smulkius kraujo krešulius, didina infarkto ir insulto riziką, rašoma express.co.uk.

„Harward Health“ tinklapyje rašoma: „Problemą sukelia ne pačios bakterijos, o organizmo imuninis atsakas – uždegimas, dėl kurio visame organizme, įskaitant širdį ir smegenis, prasideda kraujagyslėms kenksmingi procesai. Ryšys gali būti tiesioginis, netiesioginis ar atsitiktinis, bet sveika burna ir gera jos priežiūra padės užtikrinti, kad taip ir būtų – reikės nerūkyti ir prižiūrėti dantis. Tai jau pakankama priežastis, kad burnos sveikatą laikytume savo prioritetu.“

Geriausias būdas gydyti dantenų uždegimą, pasak Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos teikiamos informacijos, yra rūpintis savo burnos higiena. Ši institucija pataria:

„Kartais prireikia ir papildomo gydymo dantims ar dantenoms. Gera burnos higiena reiškia, kad dantis valotės vakare prieš pat eidami miegoti bent dvi minutes, ir dar vieną kartą dienos metu. Taip pat reguliariai dantis valykite dantų siūlu. Nerūkymas irgi padeda išvengti dantenų uždegimų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų