Vokietijos teismas ketvirtadienį nusprendė, kad prekyba antinacistiniais gaminiais nėra baustina, net jei ant tų daiktų vaizduojamas draudžiamas naudoti svastikos simbolis.
Karlsrūėje posėdžiavęs Federalinis teisingumo teismas palaikė skundą pateikusio vyro pusę. Pernai Štutgarto teismas minėtajam asmeniui skyrė 3 600 eurų (apie 12 400 litų) baudą už tai, kad jis pardavinėjo įvairius antinacistinius marškinėlius ir ženklelius su svastika, užbraukta storu raudonu brūkšniu.
Vokietijos įstatymai numato, kad už sveikinimąsi hitlerininkų maniera, nacių uniformų vilkėjimą ar svastikos rodymą asmuo gali būti baudžiamas pinigine bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Teisėjas Walteris Winkleris (Valteris Vinkleris) nusprendė, kad svastikai taikomas draudimas negalioja aiškiai antinacistinėms ar antifašistinėms reikmėms skirtiems daiktams.
Vokietijos politikai visuotinai pasmerkė Štutgarto teisėją Wolfgangą Kuellmerį (Volfgangą Kiulmerį), praėjusių metų rugsėjį skyrusį piniginę baudą vyrui, prekiavusiam antinacistine atributika paštu ir internetu.
W.Kuellmeris nurodė konfiskuoti 16 500 vienetų prekių, du brošiūrų padėklus ir apie 8 400 informacinių skrajučių, paženklintų raudoname apskritime įstriža linija perbraukta nacių emblema.
Pasak W.Kuellmerio, praėjus 60 metų po Antrojo pasaulinio karo, kuriam pasibaigus svastika buvo uždrausta, šis nacių simbolis imamas vis dažniau naudoti ir taip rizikuojama, kad jis vėl taps priimtinas visuomenei. Svastika ypač populiari tarp Vokietijos kairiųjų pažiūrų aktyvistų ir antineonacistinio judėjimo dalyvių.