Visų laikų geriausi kariniai filmai: ar išdrįsite ginčytis?

 „Aš ilgai mąsčiau, ar nereikėtų pradėti tinklaraštyje naujo ciklo, kur galėčiau parašyti keletą žodžių apie man patinkančius filmus. Bet kaip tokį tekstą parašyti, jeigu per savo gyvenimą mačiau daug gerų filmų, o ko nors praleisti labai nenorėčiau? Iš pradžių galvojau sudaryti kokį „TOP 20“ ar „TOP 30“ , bet kai ėmiausi darbo, per penkias minutes turėjau beveik septyniasdešimt filmų pavadinimų ir keliasdešimt laukiančių savo eilės, kad pakliūtų į mano sąrašą. Beprasmiška. Tada man kilo sumanymas suskirstyti juos į žanrus. Tad dabar pateikiu pirmojo žanro – karinius filmus“, – taip savo sudarytą sąrašą pristatė garsus lenkų tinklaraštininkas, slapyvardžiu Jackdaniels.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: visų laikų geriausi kariniai filmai

„Susidarė didžiulis filmų skaičius, tad turėjau apsispręsti, kokius traukti į ankštą „TOP 10“ , bet tuo pačiu pasistengsiu kiekvieno žanro filmų dešimtuką papildyti ir produkcija iš „laukiamojo“, kitaip tariant, paminėti tokius kūrinius, kurie nepakliuvo į „avangardą“, tačiau nusipelno, kad jų nepamirštume. O juos prisiminti tikrai verta“, – tęsia sąrašo autorius.

REKLAMA

Karinių filmų „laukiamasis“ atrodo taip.

11. „Amerikos snaiperis“ (angl. „American Sniper“)

12. „Gyvenimas yra gražus“ (angl. „Life is Beautiful“)

13. „Raudonoji aušra“ (angl. „Red Dawn“)

14. „Saulės imperija“ (angl. „Empire of the Sun“)

15. „Navaronos komandosai“ (angl. „The Guns of Navarone“)

16. „Šindlerio sąrašas“ (angl. „Schindler's List“)

17. „Pianistas“ (angl. „Pianist“)

18. „Elnių medžiotojas“ (angl. „The Deer Hunter“)

19. „Labas rytas, Vietname“ (angl. „Good Morning, Vietnam“)

20. „Karo aukos“ (angl. „Casualties of War“)

O dabar atėjo metas pirmajam dešimtukui.

10 vieta: „Rembo II“ (angl. „Rambo: First Blood Part II“) (1985)

Kaip didelis visos serijos filmų apie Džono Rembo (John Rambo) nuotykius gerbėjas negaliu neįtraukti į savo sąrašą šio filmo antrosios dalies. Kadaise tai buvo tikras hitas, kurį žiūrėjo visi, o VHS kasetės, kuriose jis buvo įrašytas, atrodė gerokai apsitrynusios ir sunešiotos. Daug sykių narsųjį Rembo buvo galima pamatyti ir per televiziją. Ir nors, prabėgus bemaž 30 metų, galima prikibti prie fabulos paprastumo, šį filmą neabejotinai galima laikyti kultiniu. Kiekvienas prisimena garsųjį lanką su sprogstamosiomis strėlėmis, kiekvienas žino sraigtasparnių mūšio sceną, kiekvienas žino ir tai, kuo Džoną prieš save nuteikė piktas CŽV agentas Murdockas. O kadangi kiekvienas žiūrėjo kiekvieną „Rembo“ dalį po šimtą kartų, nėra reikalo šia tema ilgai kalbėti, nes vietą pirmajame dešimtuke šis filmas gauna paprasčiausiai už nuopelnus ir mano didelę meilę!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų