Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 11 dieną sostinės muzikos klube „Tamsta“ įvyko „Vilnius Jazz Young Power 2011“ konkurso respublikinis turas.

REKLAMA

Šį konkursą, siekdamas paskatinti džiazo jaunimo kūrybingumą, jau šeštus metus rengia festivalis „Vilnius Jazz“. Jis iš esmės skiriasi nuo kitų konkursų, paprastai orientuotų į atlikėjų meistriškumą, dažniausiai vertinamą pagal tradicinių džiazo standartų interpretacijas. „Vilnius Jazz Young Power" konkurse šalia savitai aranžuoto modernaus džiazo standarto iš rengėjų pateikto temų sąrašo, jaunieji džiazo kūrėjai pristato originalias jų pačių kompozicijas. Respublikiniame ture autoritetinga komisija išrenka tris kolektyvus, kurie dėl Didžiojo prizo varžosi tarptautinio festivalio „Vilnius Jazz“ specialiame koncerte, o nugalėtojas renkamas drauge su festivalio publika.

REKLAMA
REKLAMA

Per šešerius gyvavimo metus „Vilnius Jazz Young Power" į džiazo scenas jau atvedė gražų būrį kūrybingo jaunimo. Jį neabejotinai papildys ir šiųmečio konkurso laureatai.

Šiųmečiame „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse pasitvirtino praeitų metų pastebėjimas, kad kolektyvų gausą keičia kokybės siekis. Kaip ir pernai, konkurso scenoje išdrįsto susikauti vos 4 kolektyvai. Jau po pernykščio konkurso svarstyta, kad tai galėtų būti sunkmečio atspindžiai, ar užgriuvusios švietimo reformos ženklai, tačiau, vienaip ar kitaip, tolydžio mažėjantis konkurso dalyvių skaičius - nekokia šiandieninio džiazo jaunimo būklės simptomatika. Tačiau galima pasidžiaugti, kad skirtingai nuo penktojo konkurso, kuriame buvo atstovaujama tik viena mokymo institucija, šiųmečiame konkurse išgirdome skirtingų mokymo įstaigų atstovus: po vieną grupę iš pagrindinių šalies džiazo muzikantų „kalvių“ - Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos bei Vilniaus kolegijos Menų fakulteto, o taip pat dvi grupes iš muzikos mokyklų – Kėdainių ir Vilniaus.

REKLAMA
REKLAMA

LMTA atstovavo jau pernai konkurse pažymėtas kaip geriausias instrumentininkas saksofonininkas Simonas Šipavičius, šį sykį pasirodęs su trio „Sheep Got Waxed" (Simonas Šipavičius, Adas Gecevičius, Paulius Vaškas), išsiskyrusiu energija, kūrybingumu ir meistrišku įvairių priemonių valdymu.

Kitos trys grupės – festivalio naujokai. Vilniaus kolegiją atstovavęs šmaikštus trio „Retired Musicians Social Club" (Linas Karaliūnas, Gediminas Svilas, Viktoras Krasauskas), įtikino meistrišku džiazo klasikos atlikimu; mainstreamo dvasia sklandė ir jų atliktoje Lino Karaliūno kompozicijoje „Netikra ramybe".

Savitumu ir muzikine intriga išsiskyrė savarankiškai konkursui pasiruošusio „Out-let-go" trio (Viktoras Olechnovičius, Deividas Jakavičius, Augustas Baronas) originali kompozicija „I-spam". Deja, kelią į finalą šiemet jiems užkirto meistriškumo stoką atskleidusi standarto interpretacija.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurso rengėjus šiemet ypač pradžiugino kvartetas „Jazz 4" (Dovydas Sagaitis, Matas Čerenkovas, Paulius Vaicekauskas, Kasparas Naujokas) iš Kėdainių muzikos mokyklos. Kvartetas žavėjo ansambliškumu, meistriškumu, o nuo scenos trykštanti jaunuolių energija vertė pamiršti konkurso batalijas - ryškias, įspūdingas kvarteto narių improvizacijas lydėdavo ovacijos. Po konkurso vykusiose aistringose diskusijose komisijos nariai negailėjo epitetų ir atskiriems šio kolektyvo nariams, ir visai komandai, vadindami jį unikaliu reiškiniu Lietuvos džiazo padangėje. Kėdainiuose, mieste, kurio niekaip nepavadintum vienu iš Lietuvos džiazo centrų ir vargu ar rastum ankstesniame Lietuvos džiazo žemėlapyje, per trejus metus užaugo kolektyvas, kuris nepaisant jauno amžiaus gali drąsiai varžytis su “be penkių minučių" profesionalais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų