Vilniuje iš atliekų – medžių apsaugos: gražu tikrai ne visiems

Nereikalingų automobilių padangų panaudojimas gali būti ir labai neįprastas. Sostinėje net kilo konfliktas, kai ant valstybinės žemės išdygo medeliai, dekoruoti senomis padangomIs. Vieniems tai medelių apsauga ir grožis, o kiti negali į tokį kraštovaizdžio elementą net žiūrėti. O dar kiti iš padangų sugalvoja gaminti vazonus, ar nuspalvinę dažais leidžia su jomis žaisti vaikams.

7

Jauni ąžuolai ir berželiai, pasodinti šalia vienos Vilniaus gimnazijų, užvirė tikrą karą. Tiesa, karo kaltininkai ne patys medžiai, o tai, kaip jie buvo „dekoruoti“. Kiekvienas jų įsodintas į seną ir nebereikalingą padangą. Toks vaizdas pievoje neįtinka ir žemės savininkams – Vilniaus savivaldybei.

„Nusprendė apsaugoti tokiu visiškai necivilizuotu ir žalingu būdu. Pirmiausia tai neestetiška, padangos tai atlieka, mes nežinome, kaip tai veikia, kokį blogumą daro aplinkai", – kalbėjo savivaldybės Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neįprastas atliekų panaudojimas: medeliai dekoruojami padangomis

Su skundais dėl neestetiškos aplinkos į savivaldybę kreipėsi ne vienas gyventojas. Pastaroji prašys medelių sodintojų pašalinti padangas. Praeiviai komentavo ar toks dekoravimo ir neva medelių apsaugos būdas atrodo tinkamas:

„Čia tikrai grožio nepriduoda šitiems medeliams, tikrai."

„Nelabai, taip sau. Ypač, jei dar nudažo jį. Taip, dar būna, kad nudažo, tai visai negražu", – tikino pilietis.

Pasidairius Vilniaus mieste, galime rasti ir dar įdomesnių sprendimų, kaip tautiečiai antrąkart panaudoja nereikalingas padangas. Padangos gėlėms, padangos eglaitėms. Jomis apstatyti daržai, kiemai. Ar augalams nekenkia toks jų dekoravimo būdas?

„Padanga turi svorį, ji spaudžia gruntą, ir medžiams tikrai ne į sveikatą, jie gal dabar nesupranta, kas su ja vyksta. Jie dar liauni ir nedideli, bet ateityje, vienas dalykas, jų net nebus įmanoma nuimti", – tikino G. Čeponytė.

Kiti tautiečiai griebiasi dar išradingesnių būdų. Padangos virsta net gulbėmis. Šalia vaikų darželio, spalvotai nudažytos padangos naudojamos pramogai – vaikų žaidimams ir laipiojimams. Tačiau padangos visgi priskiriamos pavojingoms atliekoms. Tad ar galima leisti su jomis žaisti vaikams?

REKLAMA

„Sudėtis jos pagrindinė yra guma, vulkanizuotas kaučiuko produktas. Tada būna kažkokios tekstilės, jeigu tai padanga, na ir tas vadinamas metalinis kordas ant kurio viskas uždėta. Tai šiaip, jei pavėsyje palikti, tai ji gali labai ilgai stovėti ir jai nieko neatsitiks. Na, nebent ją pradėti trinti ar pradėti kaitinti", – situaciją aiškino chemikas Albinas Žilinskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų