Vilnietė laimėjo tarptautinių dizaino apdovanojimų bronzą

Italijos Komo mieste organizuotame tarptautiniame dizaino konkurse „A'Design Award“ grafikos dizainerės Rūtos Mickienės sukurtas unikalus projektas „Aqua Lingua: Matyk ką girdi“ Grafikos ir vizualiosios komunikacijos kategorijoje pelnė bronzinį „A'Design“ apdovanojimą. Tai – ne vienintelis lietuvių laimėjimas šiųmečiame konkurse.

Šį prestižinį apdovanojimą (Bronze A' Design Award), suteiktą Rūtai Mickienei, tegauna 10 procentų dizainerių, kurie sugeba išpildyti ir pateikti konkursui savo darbus. Juos vertina žiūri, kurią sudaro trijų skirtingų dizaino lygmenų – akademinio, profesinio ir rinkodaros (tikslinių grupių) – žinovai. Konkursui pristatyti dizaino kūriniai vertinami pagal šiuos aspektus: funkcionalumą, ergonomiškumą, inovatyvumą, pritaikomumą, technologiją, pristatymą, netikėtumą ar patrauklumą.

Laimėjo ir daugiau lietuvių

Šiais metais konkursui pateikta 12 536 paraiškų iš viso pasaulio. Darbai vertinti 105 kategorijose. 77 šalių dizaineriams išdalyta 758 skirtingų lygių apdovanojimų.

REKLAMA

Konkurso įkurtoje šalių reitingavimo sistemoje ( www.worlddesignrankings.com ) Lietuva šiemet pakilo į 35 vietą.

Kiti lietuvių grafikos dizainerių laimėjimai „A' Design“ konkurse: kolektyviniai studijų „Creata“ ir „PrimPrim“ darbai pelnė tris aukso, vieną sidabro ir pažymėjimą Pakuotės bei Grafikos ir vizualiosios komunikacijos kategorijose.

Apie apdovanojimus ir jų reikšmę

„A'Design“ (http://www.designaward.com) apdovanojimų konkurso idėja kilo Milano politechnikos instituto studentui, rašiusiam daktaro disertaciją ir tyrinėjusiam per 800 dizaino konkursų ir apdovanojimų. Ši patirtis panaudota kuriant naujus „A' Design“ apdovanojimus. Jo misija ir tikslas viešinti geriausias dizaino idėjas ir produktus, padėti dizaineriams susirasti partnerius, kompanijas, kurie padėtų įgyvendinti ar plėtoti jų idėjas. „A'Design“ konkurso ir apdovanojimų organizatorius yra „OMC Design Studios SRL“. Ši kompanija (jos šūkis skamba: „Geras dizainas yra geras verslas“) yra ergonomiškų baldų gamintoja ir dizaino tarpininkė, padedanti dizaineriams ir jų produktais susidomėjusioms kompanijoms bendrauti kaip lygus su lygiu, pasirašyti teisingas ir abipusiai naudingas sutartis.

„A'Design“ apdovanojimus globoja Komo kultūros departamentas, Europos dizaino asociacija.

„A'Design“ statulėlė arba trofėjus, kuris teikiamas laimėtojams, yra unikalus. Jis atspausdintas iš metalo trimačiu spausdintuvu.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų