Vasiljevas pristatė tarpukario madą paplūdimiuose – pasakė, kaip šiais laikais atkreipti vyrų dėmesį

Kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas Juodkrantėje pristato rūbų parodą „Tarpukario mada kurorte“. Joje ir maudymosi kostiumai, be kurių esą neįsivaziduojama paplūdimio mada. Anuomet jie buvo siuvami iš vilnos ir dengdavo kone visą kūną. Parodos lankytojai suskubo juos lyginti su dabartine pliažo mada.

Mados istorikas, kolekcininkas Aleksandras Vasiljevas pristatydamas sukneles, skrybėlaites, kurios buvo itin madingos tarpukariu pajūryje, nepamiršo ir maudymosi kostiumėlių. Be kurių esą neįsivaizduojama paplūdimio mada ir kurie iki mūsų dienų pasikeitė labiausiai. Maudymosi kostiumėliai ėmė plisti tik antrojoje 19 a. pusėje ir buvo itin uždari, gana sunkūs, primenantys kombinezonus, siuvami iš mėlynos vilnos.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paplūdimio mada

„Na, anksčiau maudėsi su labai daug rūbų, eidavo net su pėdkelnėmis, batais, galvos apdangalais. Tuo metu buvo manoma, kad moteris turi turėti iš daug dalių sudėtą maudymosi kostiumą. Na, ir vyrai maudėsi uždarais kostiumais, tai buvo „Art deco“ mados principas 1920-1930 metais“, – pasakoja mados istorijas Aleksandras Vasiljevas.

Beveik 90-us metus skaičiuojanti parodos lankytoja Danutė apžiūrinėdama sukneles jautėsi tarsi grįžusi į vaikystę. Ir prisiminė, kad iš tiesų anuomet į vandenį brisdavo su viršutiniais rūbais: marškiniais ar suknelėmis.

„Tiesiog nebūdavo tų maudymosi kostiumų. Tiesiog gal ir su marškiniais lįsdavo į vandenį, su trumpom kelnėm. Ypač vyrai. Ir moterys taip pat. Su suknelėm“, – pasakoja parodos lankytoja Danutė.

Apžiūrinėdami rūbų kolekciją, lankytojai ją lygino su šių dienų mados tendencijomis. Labiausiai keitėsi maudymosi kostiumai. Dauguma lankytojų atkreipė dėmesį, kad kuo toliau, tuo mažiau kūno paplūdimiuose bandoma pridengti.

„Pirkite maudymosi kostiumėlį kūno spalvos. Būtinai kūno spalvos viršutinę ir apatinę dalis. Kada jūs vilkėsite juo, vyrams, žiūrintiems iš toliau, atrodo, kad esate nuoga. Visi vyrai pliaže bus jūsų“, – pataria A. Vasiljevas.

Mados istorikas tikina, kad į madą grįžta ir vientisi bei „Retro“ stiliaus maudymosi kostiumėliai. šie kasmet patenka į populiariausių sąrašus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų