Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienio vakarą Turine, Italijoje vyko „Eurovizijos“ finalas, prie televizijos pritraukęs daugybę žmonių. Laimėtoja tapo Ukraina. Po šios žinios savo atstovų suskubo pasveikinti ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. 

Šeštadienio vakarą Turine, Italijoje vyko „Eurovizijos“ finalas, prie televizijos pritraukęs daugybę žmonių. Laimėtoja tapo Ukraina. Po šios žinios savo atstovų suskubo pasveikinti ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. 

REKLAMA

„Mūsų drąsa daro įspūdį pasauliui, mūsų muzika užkariauja Europą! Kitais metais Ukrainoje vyks „Eurovizija“! Trečią kartą istorijoje. Manau, kad tai nebus paskutinis kartas. Darysime viską, kad vieną dieną „Eurovizijos“ dainų konkurso dalyviai ir svečiai atgautų Ukrainos Mariupolį. Laisvą, taikų, atstatytą! Ačiū už Kalush Orkestra pergalę ir visiems, kurie atidavė savo balsus už mus!

Esu tikras, kad mūsų pergalingas akordas kovoje su priešu yra tiesiog už kampo.

Slava Ukraini!“ - socialiniuose tinkluose rašė jis. 

Jau šeštadieno vakarą paaiškės, kas laimės „Euroviziją“. Daugiau nei du mėnesius karo siaubiamos Ukrainos prezidentas kreipėsi į Europą ir paragino gyventojus balsuoti už Ukrainos atstovus konkurse – „Kalush Orchestra“.

Ukrainos atstovai „Eurovizijoje“ šiemet pasirodys 12 numeriu.

Raginimą palaikyti ukrainiečius V. Zelenskis įkėlė savo „Telegram“ kanale.

„Netrukus „Eurovizijos“ finale žemynas ir visas pasaulis išgirs mūsų gimtąjį žodį. Tikiu, kad galiausiai šis žodis bus „Pergalė“!

Europa, balsuok už „Kalush Orchestra“ – Nr. 12! Palaikykime savo tautiečius! Palaikykime Ukrainą!“ – žinutėje rašė jis.

Ukrainos atstovams „Eurovizijoje“ buvo uždrausta rodyti vieną pasirodymą: jame – žinutė apie karą

Kiek anksčiau pranešta, kad tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija 2022“ Ukrainos atstovams „Kalush Orchestra“ grupei buvo uždrausta rodyti numerį, turintį aiškią žinią apie karą Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pirminis ukrainiečių grupės numeris buvo pavadintas politizuotu, nacionalinio teletono eteryje sakė jos direktorius Mykola Kucheryavy. Pasak jo, Europos konkurse yra gana daug draudimų, strana.news.

„Iš pradžių mūsų numeris turėjo gana tvirtą ir aiškią išraišką apie karą Ukrainoje ir aiškią žinią. Bet mums tai buvo uždrausta, turint omenyje mūsų numerio politizavimą...“ – sakė grupės narys.

Kucheryavy taip pat paaiškino, kad draudimas „Eurovizijoje“ buvo pateisinamas tuo, kad tai visų pirma dainų konkursas, o ne politinis renginys, „Didysis septynetas“ (tarptautinis septynių valstybių – Didžiosios Britanijos, JAV – vyriausybių klubas), Vokietija, Kanada, Japonija, Prancūzija ir Italija).

Be to, jis pasakojo, kaip islandų grupės „Systur“ narė lipo į sceną su mėlynai geltona vėliava ant rankos. Pasak Kucheryavy, atlikėjas norėjo pasirodyti su didele vėliava, tačiau to neleido konkurso organizatoriai.

Ukrainiečiai dainų konkurse „Eurovizija 2022“ atliko repo dainą „Stefania“ su liaudies elementais. Jis skirtas frontmeno Olego Psiuko motinai. Šiandien, gegužės 14 d., įvyks lemiamas finalas. Jame dalyvaus 25 dalyviai: po 10 iš kiekvieno finalo ir „didžiojo penketuko“ – Vokietijos, Prancūzijos, JK, Ispanija ir Italija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų