Tragiška princesės Dianos gyvenimo istorija: faktai, kurių galbūt nežinojote

Nuo pat princesės Dianos sužadėtuvių su Didžiosios Britanijos princu Charlesu, šios drovios merginos, tapusios rūpestinga motina, humanitarinių projektų aktyviste ir pasauline garsenybe, jos neramus gyvenimas vis dar žavi žmones visame pasaulyje

Šis jauna, graži ir linksma moteris neprarado savo įdomaus neformalumo, po to, kai 1981-aisiais, būdama vos 20-ies, ištekėjo už sosto įpėdinio. Žiniasklaida ir rūmų pareigūnai jųdviejų romaną vaizdavo lyg pasaką.

(47 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Princesės Dianos gyvenimo akimirkos

Tačiau jų skyrybos sudrebino monarchiją ir smarkiai paveikė Dianą, o kiekvieną intymią šio skandalo detalę narstė tarptautinė žiniasklaida.

Daugelio žmonių galvose tebėra įstrigęs Dianos portretas iš išskirtinio 1995-ųjų interviu, kuriame ji kalbėjo apie savo jausmus dėl sutuoktinio romano su Camilla Parker Bowles, vėliau tapusia Charleso žmona, savo pačios neištikimybę bei patirtas vidines kančias.

Ji atskleidė gausybę paslapčių, nuplėšdama nuo monarchijos paslapties šydą, ir abejojo Charleso sugebėjimu būti karaliumi, o šis atvirumas kėlė siaubą kai kuriems Britanijos isteblišmento sluoksniams.

Tačiau visuomenėje ji dar labiau išpopuliarėjo dėl savo problemų, kurios vėl aptarinėjamos neseniai paviešintuose interviu bei dokumentiniuose filmuose.

„Kaip kad Marilyn Monroe, ji yra įstrigusi laike. Ji buvo lyg padarėlis, įstrigęs gintaro gabalėlyje. Amžinai graži, jauna, pažeidžiama ir sugniuždyta“, – sakė karališkosios šeimos biografė Penny Junor.

13 pasimatymų iki vedybų

1961-ųjų liepos 1-ąją gimusi Diana užaugo aristokratiškoje Spencerių šeimoje, palaikiusioje artimus ryšius su monarchais. Dianos tėvas dirbo velioniui karaliui George‘ui VI ir karalienei Elizabeth II.

Mergina užaugo su dviem seserimis ir broliu, o paauglystėje jai teko išgyventi skaudžias tėvų skyrybas.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ryškiausios princesės Dianos gyvenimo akimirkos

Būdama 16-os ji metė mokyklą, o išsilavinimą įgijo Šveicarijoje. Vėliau atvyko į Londoną, kur susirado darbą vaikų darželyje.

Tačiau nuo tos akimirkos, kai ji susipažino su princu Čarlzu, Dianos gyvenimas pasikeitė.

Tuo metu 32 metų princas buvo spaudžiamas susirasti nuotaką ir netrukus Dianai pasipiršo – galbūt pernelyg skubotai.

REKLAMA

Diana sakė, kad iki vedybų jiedu buvo susitikę vos 13 kartų.

Praėjus metams po vedybų, porai gimė pirmoji jųdviejų atžala – princas Williamas, o dvejais metais vėliau – princas Harry.

Diana buvo atsidavusi ir mylinti motina. Ji taip pat pasižymėjo didele empatija, todėl žmonės ja žavėjosi. Be kita ko, moteris turėjo ir puikų stiliaus jausmą, tad jos dėka karališkoji šeima tapo itin mylima žiniasklaidos.

Naudodamasi savo populiarumu, ji atkreipė dėmesį į kai kurias atskirtas visuomenės grupes: spaudė rankas AIDS ligoniams ir raupsuotiesiems.

Tačiau viduje ji jautėsi sugniuždyta: kovojo su bulimija ir abejonėmis, kad jos vyras jos nemyli, o karališkoji šeimyna tuo nesirūpina.

Peržengta riba

Kalbos, kad Dianos ir Charleso santuoka atsidūrė ant iširimo slenksčio, pasklido 1992-aisiais, kai biografas Andrew Mortonas išleido itin atvirą knygą, paremtą pokalbių su princese garso įrašais.

Tų pačių metų pabaigoje buvo paskelbta, kad karališkoji pora skiriasi.

Skandalas dar pagilėjo, kai Charlesas, o vėliau ir Diana, prisipažino buvę neištikimi vienas kitam.

1995 metais per interviu BBC laidoje „Panorama“ Diana papasakojo savo įvykių versiją. Ji prisipažino turėjusi romaną su kariškiu Jamesu Hewittu, bet kritikavo ir karališkąją šeimą bei abejojo, kad Charlesas gali būti Britanijos karaliumi.

Tąkart ji peržengė ribą. Keliomis savaitėmis vėliau karalienė Elizabeth, jau anksčiau išreiškusi savo liūdesį dėl susidariusios situacijos, paprašė savo sūnaus ir Dianos oficialiai išsiskirti.

1996-ųjų rugpjūčio 28 dieną jiedu galutinai išsiskyrė, o iš Dianos buvo atimtas jos karališkosios didenybės titulas. Pasaka baigėsi.

Tačiau Velso princesė iš visuomenės akiračio neišnyko.

„Žmonių širdžių princesė“

Diana kartu su savo draugu Dodi Al Fayedu žuvo per automobilio katastrofą Prancūzijos sostinėje 1997 metų rugpjūčio 31-ąją. Jųdviejų automobilis, persekiojamas paparacų, įsirėžė į betoninę pertvarą tunelyje Paryžiaus centre.

REKLAMA

Jos tragiška žūtis visuomenę sukrėtė ir supykdė.

Prie jos namų Kensingtono rūmuose žmonės padėjo gausybę gėlių, o per jos laidotuves Londono gatves užplūdo daugiau kaip milijonas žmonių.


Rašyti komentarą...
b
butent
2017-08-30 18:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir rašo, kad buvo neištikima ir tai pirma pradėjo ir velnias žino kiek turėjo tų meilužių, čia išminėjo jau apie 10
Atsakyti
-1

b
butent
2017-08-31 20:47:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinome, kad buvo kekšė, kiek tų meilužių turėjo ir karališkai šeimai tik gėdą darė, gerai dar kad ''muslime'' nesuspėjo tapti
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų