Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
TOP 8 vietos, ką pamatyti Kaune: kodėl miestą verta aplankyti dar šią vasarą? (nuotr. Organizatorių)

Jau visą mėnesį TV3 eteryje rodoma kelionių po Lietuvą laidą „Sveiki atvykę“ kas kartą pakviečia apsilankyti vis kitoje mūsų šalies vietoje. Kai kurias jų žinome kone mintinai, tačiau neapsigaukite – visuomet galima atrasti kažką naujo! Būtent tokio iššūkio ėmėsi laidos komanda, šįkart nusprendusi vykti į Kauną.

7

Jau visą mėnesį TV3 eteryje rodoma kelionių po Lietuvą laidą „Sveiki atvykę“ kas kartą pakviečia apsilankyti vis kitoje mūsų šalies vietoje. Kai kurias jų žinome kone mintinai, tačiau neapsigaukite – visuomet galima atrasti kažką naujo! Būtent tokio iššūkio ėmėsi laidos komanda, šįkart nusprendusi vykti į Kauną.

REKLAMA

Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste muzikos gimnaziją baigęs projekto vedėjas, kelionių žurnalistas ir keliautojas Žygimantas Barysas-Žygis, pristatydamas lankytinas šios savaitės šou vietas, neslepia nuostabos – Kaunas ir kauniečiai iš tiesų gerokai pasikeitė.

REKLAMA

Ką laidos „Sveiki atvykę“ komanda siūlo pamatyti Kaune? Ž. Barysas-Žygis išskiria savo TOP 8:

1. „Art Deco“ muziejus. Jei reikėtų rinkti Kauno miesto ambasadorius, jais drąsiai galėtų tapti „Art Deco“ muziejaus įkūrėjai Karolis ir Petras. Butą sau pačiame Kauno centre nusipirkę jaunuoliai, prieš metus jį pavertė „Art Deco“ muziejumi. Jame surinkti Lietuvoje net ir prieš 85 metus naudoti daiktai: nuo skrudintuvo iki namų dekoro detalių tik suaugusiems. Čia vyksta ekskursijos, kurias veda patys muziejaus įkūrėjai – jie tikina, kad kauniečiai tarpukario metu gyveno ne prasčiau nei niujorkiečiai.

REKLAMA
REKLAMA

2. Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas. Vieta, kuri traukia augalų mėgėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Tūkstančiai išpuoselėtų gėlių priverčia pasijusti tarsi kitame pasaulyje. Kitąmet 100-ąjį gimtadienį švęsiančiame Botanikos sode dažnai vyksta ir fotosesijos: tiek įprastos, tiek jaunavedžių. Laidos vedėjas Žygis taip pat nepraleido progos išbandyti sodo fotogeniškumo...

3. S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas. Tai išskirtinis bei seniausias tokio tipo aerodromas visoje Europoje, įkurtas kone miesto viduryje. Čia galima tiek užsisakyti skrydžius įvairaus dydžio lėktuvais, tiek ir išmokti pilotuoti vieną transporto priemonių. Įdomu tai, kad jau pirmojo skrydžio metu galima pamėginti pilotuoti orlaivį! Pakilus į pramoginį skrydį, keleiviai dažniausiai žavisi Kauno senamiesčio stogais, Kauno mariomis, Pažaislio vienuolyno kompleksu, o kiti paprašo nuskraidinti iki... nuosavų namų.

4. Pažaislio vienuolynas ir viešbutis jame. Kaunas išsiskiria tuo, jog čia gausu ypatingų, vienetinių objektų. Pavyzdžiui, Laikinojoje sostinėje galima apsigyventi viešbutyje, kuris įkurtas vis dar veikiančiame vienuolyne. „Monte Pacis“ jau 10 metų suteikia galimybę pernakvoti

REKLAMA
REKLAMA

unikalioje vietoje, menančioje istorinius laikus. Be to, čia viena iš vietų, kur galima paragauti gardaus maisto, ir, tuo pat metu, grožėtis Pažaislio vienuolynu.

5. Kauno jachtklubas ir vandens pramogos. Kauniečių pasididžiavimas – Kauno marios, kurios yra itin vaizdingoje vietoje. Čia galima išbandyti įvairias vandens pramogas, o laidos komanda filmavimo metu nusprendė pasiplaukioti specialiu greitaeigiu kateriu, kurį vairavo efektinga kapitonė Jurgita.

6. M. K. Čiurlionio Dailės muziejus. Kadangi Kaunas šiemet yra Europos kultūros sostinė, daugelis muziejų stengiasi pristatyti kuo įdomesnes parodas. Į M. K. Čiurlionio Dailės muziejų laidos komanda siūlo atvykti ir dėl lietuvių dailės bei muzikos genijaus, kurio ekspoziciją visada rasite muziejuje, ir dėl specialių ekspozicijų, kurios yra nuolat keičiamos.

7. Gatvės menas Kaune. Kad Kaunas nuolat keičiasi ir tampa spalvingesnis, geriausiai paliudija gatvės menas. Čia, kone kiekviename centro ar senamiesčio kieme, apstu spalvingų piešinių, įamžintų ant sienų. Daugelis turi ir savo istorijas, kurias geriausiai gali papasakoti miesto gidai. Laidai filmavimo metu talkino gidas Linas Žabaliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

8. Italija pačiame Kauno centre. Jei papramogavę išalksite, laidos komanda kviečia paragauti itališkos picos, apie kurią Kaune kalbos sklinda iš lūpų į lūpas. Kaip buvo patikinti laidos kūrėjai, čia picos paragavęs italas patvirtino, kad skonis toks autentiškas ir gardus, tarsi jo tėvynėje. Beje, nors daugeliui tai nėra žinoma, bet „Bless Pizza“ picerijos įkūrėjas – dainininkas ir verslininkas Igoris Jarmolenka su žmona Dženeta. Su žavia šeima – interviu laidoje.

Laida „Sveiki atvykę“ iš Kauno miesto – jau šį šeštadienį, 11 val. tik per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų