• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TV3 kelionių projekto „Maisto kelias“ vedliai Jurijus Smoriginas, Darius Petkevičius ir Dominykas Kupčinkas kiekvienoje šeštadienio laidoje siekia ne tik pristatyti įdomiausius kelionių maršrutus po Lietuvą, bet ir įkvėpti žiūrovus pažinti mūsų šalies miestų ir miestelių istoriją, atrasti neeilines gastronomines vietas, veiklas bei pramogas ir nepakartojamai praleisti likusią vasarą. O šįkart jie nusitaikė į Žemaitijos sostinę – Telšius.

69

TV3 kelionių projekto „Maisto kelias“ vedliai Jurijus Smoriginas, Darius Petkevičius ir Dominykas Kupčinkas kiekvienoje šeštadienio laidoje siekia ne tik pristatyti įdomiausius kelionių maršrutus po Lietuvą, bet ir įkvėpti žiūrovus pažinti mūsų šalies miestų ir miestelių istoriją, atrasti neeilines gastronomines vietas, veiklas bei pramogas ir nepakartojamai praleisti likusią vasarą. O šįkart jie nusitaikė į Žemaitijos sostinę – Telšius.

REKLAMA

Aštuntoji Jurijaus, Dariaus ir Dominyko kelionė žiūrovus pakvies pažinti vieną charakteringiausių Lietuvos regionų – Žemaitiją.

Tai – etnografinis Lietuvos regionas, žavintis savo autentiškumu, išraiškingu charakteriu ir gamtos grožiu. Būtent Žemaitijoje sužibo pirmoji elektros lemputė Lietuvoje, o šalia kunigaikščių Oginskių dvaro lentpjūvės buvo pastatyta ir pirmoji šalies elektrinė.

Įdomiai kalbama ir apie Žemaitijos sostinę – Telšius. Sakoma, kad Telšiai yra panašūs į Italijos sostinę Romą, mat abu miestai stovi ant septynių kalvų. Tokia pat neeilinė bus ir laidos herojų kelionė po šį miestą – jau pačioje jos pradžioje Jurijus, Darius ir Dominykas gaus smagią užduotį. Visiems teks sau išsirinkti po žemaitišką rezidenciją!

REKLAMA
REKLAMA

„Aš jau žinau – šis viešbutis su restoranu bei SPA turi tapti mano rezidencija!“ – jau pirmame aplankytame objekte, viešbutyje bei restorane „Sinchronas“, pareikš D. Petkevičius.

REKLAMA

Telšių miestu ypatingai susižavės ir vyriausias laidos vedėjas J. Smoriginas. Baleto šokėjas stebėsis, kodėl jo kolega, baleto primarijus Nerijus Juška, kilęs būtent iš Telšių, visgi išvyko gyventi į sostinę. 

„Aš tiesiog stebiuosi – kodėl Nerijus Juška išvažiavo iš Telšių? Tokiame nuostabiame mieste gi galima padaryti visą karjerą!“ – svarstys Jurijus.

Jurijus teisus – Telšiai išties yra ypatingas miestas, o ir veiklų bei pamatyti vertų objektų čia nestinga. Laidos vedėjai čia ne tik išvys miesto apylinkes ar lankytinus objektus, bet ir užmegs naujų pažinčių bei apsilankys geriausiuose miesto restoranuose, kuriuose išbandys įvairiausius patiekalus – nuo levandomis gardintų midijų iki tradicinio žemaitiško kastinio. Taip pat Telšiuose laidos vedėjų laukia pasijodinėjimas žirgais, romantiškas pasiplaukiojimas laivu, SPA malonumai ir pažintis su vietos meru.

REKLAMA
REKLAMA

Ką dar laidos vedėjai siūlys pamatyti Telšiuose?

Harmony SPA & Lounge. Šiandien čia – gerai Telšiuose žinomas ir išpuoselėtas SPA centras su viešbučiu ir gardžios europietiškos virtuvės restobaru. Tačiau dar ne taip seniai nieko panašaus čia nebuvo. Šias patalpas prieš tris metus atrado ir savo širdimi, siela bei idėjomis užpildė Ona Juškienė. O pastato savininkas Remigijus ne tik patikėjo iniciatyvios moters vizija, bet ir nejučia ją įsimylėjo. Šiandien jiedu – vienas kitam atsidavę sutuoktiniai, valdantys sėkmingą verslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiai vietai komplimentų negaili nei vietiniai, nei miesto svečiai. SPA centras siūlo įvairiausias grožio ir sveikatinimo procedūras, atpalaiduojančias vonias bei galimybę užsiimti joga. Jaukūs viešbučio apartamentai su virtuvėlėmis ir terasomis visada atviri svečiams, o gastrobaro meniu sudaryti padėjo pats Alfas Ivanauskas, tad skoniai – išties daug žadantys.

Jojimo centras „Topolis“ Telšiuose veikia jau 15 metų. Viskas prasidėjo nuo vieno vienintelio žemaituko – anuomet jojimo centro savininkas Saulius Lečkauskas jį nupirko savo žmonai, o dabar čia – didelis ir žinomas žirgynas, kuriame vyksta ir sportiniai užsiėmimai profesionalams, ir užsiėmimai su vaikais bei pradedančiaisiais, ir varžybos.

REKLAMA

Restoranas ir viešbutis „Sinchronas“ gali pasigirti itin patogia vieta senamiestyje. Iš šiuolaikiškos ir modernios viešbučio bei restorano terasos atsiveria pasakiška panorama – Masčio ežeras ir Telšių senamiestis tarsi ant delno. Viešbutis siūlo kambarius, atitinkančius visų – šeimų, turistų, miesto svečių, atvykusių darbo reikalais – lūkesčius. Taip pat viešbutyje galima rasti SPA, o trečiame pastato aukšte yra restoranas, siūlantis A la Carte meniu su gardžiais europietiškais patiekalais.

REKLAMA

Restoranas „Lavander Inn“. Tai – Prancūzijos Provansu dvelkiantys svečių namai ir kavinė, nuo Telšių centro nutolusi 7 kilometrų atstumu. Tyras ir šviežias oras bei kerintis dvelksmas, kurį skleidžia levandų žiedų jūra, sukuria pakilią nuotaiką kiekvienam, pasiilgusiam natūralumo ir svaigaus prisilietimo prie gamtos.

Čia taip pat galima pasimėgauti ekologiškai įrengtu SPA, kuriame – ir moderni sauna, ir baseinas. SPA zona pritaikyta maloniam poilsiui, su per langus atsiveriančiu nepakartojamu vaizdu į tvenkinį. O štai pats restoranas garsėja patiekalais, kurių gamybai naudojamos levandos. „Maisto kelio“ trijulė čia mėgausis midijomis su levandomis, naminiu levandų limonadu bei kokteiliais ir levandų tortu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kavinė „Senamiestis“ – viena unikaliausių kavinių visuose Telšiuose. Vietos šeimininkė Vaiva kiekvieną pasitinka tarsi išsiilgtą svečią. Kavinė garsėja ne tik svetingumu ir ypatinga autentiška aplinka, bet ir tradicinių žemaitiškų valgių degustacijomis ar gardžiais europietiškais dienos pietų patiekalais. „Senamiestis“ – tikras Telšių traukos centras, mat čia vyksta šeimos ar įmonių šventės, maisto bei gėrimų degustacijos, gedulingi pietūs, akustinės muzikos vakarai bei protų mūšiai.

REKLAMA

Aplankius tiek įdomių ir skirtingų vietų, vedėjai pačiame Telšių centre – Turgaus aikštėje – nuspręs surengti pikniką. Jo metu visi jie sukurs savo interpretacijomis grįstą Žemaitijos receptą iš dienos įspūdžių.

Trys muškietininkai ant „Kamado bono“ kepsninės gamins itin sotų ir nuodėmingai gardų patiekalą – bulvinius blynus su šonkaulių mėsa, kuriuos pagardins... levandomis. O jų patiekalo įvertinti atvyks net Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus.

Kelionių ir kulinarinių atradimų laida „Maisto kelias“ – šeštadieniais, 9.30 val. tik per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų