Teisme – Valentaitės ir Rediko byla: pagaliau pasirodė ir posėdžių vengęs krepšininkas

Vilniaus miesto apylinkės teisme įvyko dar vienas posėdis dėl krepšininko Dovydo Rediko ir stilistės Astos Valentaitės bylos.

Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo nagrinėjamas prokuratūros prašymas dėl D.Redikui skirtos laisvės atėmimo bausmės atidėjimo panaikinimo. 2018 m. jam už vagystes buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, atidedant ją trejiems metams. A.Valentaitei padaryta žala vertinama beveik 90 tūkst. eurų.

Prie teismo posėdžio galiausiai prisijungė ir D.Redikas, teisėjas išnagrinėjo bylos pateikimą, o nuosprendis bus paskelbtas kovo mėnesio viduryje.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kaltinamasis padarė 6 iš 7 nusikalstamų veikų, už kurias jam buvo skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvusį mylimąjį D. Rediką vagystėmis apkaltinusi A. Valentatė norėjo prisiteisti 147 tūkst. eurų, tačiau teismas priteisė 89 tūkst. 420 eurų turtinei žalai bei 4 tūkst. eurų neturtinei.

Dar kiek anksčiau, pirmame posėdyje, A. Valentaitės advokatas teigė, kad patirta turtinė žala siekia įspūdingas sumas, tačiau teisme įvertinta ir emocinė skriauda.

„Atstovaujamoji Asta Valentaitė per nepilnus du metus nukentėjo nuo Dovydo Rediko pastarajam pagrobus ypač vertingus Astos asmeninius daiktus, papuošalus, kurių bendra vertė siekia 146 tūkstančius eurų. Tarp iš nukentėjusiosios pasisavintų daiktų yra prabangių prekės ženklų laikrodžiai, auskarai, žiedai, kaklo papuošalai ir net kompiuteris“, – tąkart teigė A.Valentaitės atstovas, advokatų kontoros COBALT Prevencijos ir baudžiamosios teisės grupės vadovas, advokatas Mindaugas Bliuvas.

Pati Asta pasakojo, jog jai ypatingai skaudu buvo dėl to, kad ji, net pastebėjusi pirmuosius Dovydo vagysčių faktus, neskubėjo kreiptis į teisėsaugą bei vis suteikdavo šansą Dovydui pasitaisyti. Nepaisant to, tai nedavė jokių rezultatų ir priešingai, D. Redikas, pasinaudodamas Astos patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.

REKLAMA

A. Valentaitė teisme siekė, jog D. Redikas jai atlygintų turtinę, virš 146 tūkstančių eurų siekiančią žalą, bei neturtinę žalą, kurią ji įvertino 15 tūkstančių eurų suma.

„Jaučiuosi labai nemaloniai. Dabar matau, kad liko tik teisinės priemonės ir esu įsitikinusi, jog teismas kuo greičiau išnagrinės šią bylą. Kaip moteris, nei vienai nelinkėčiau patekti į panašią situaciją“, – anksčiau dėstė A. Valentaitė.

Krepšininkas teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 178-ojo straipsnio 3 dalį, kurioje nurodoma: „Tas, kas pagrobė didelės vertės svetimą turtą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes arba pagrobė svetimą turtą dalyvaudamas organizuotoje grupėje, baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų“.


Rašyti komentarą...
J
Ja
2021-03-09 19:23:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesiseka tai vis kas nors pavagia. Namų tvarkytoja buvo pavogus dabar krepšininkas. Gal paranoja jei.?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų