REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinę teatro dieną už 2012 metais Lietuvos teatrų scenose sukurtus darbus premijomis ir atminimo ženklais tradiciškai apdovanojami geriausi šalies teatro menininkai.

Tarptautinę teatro dieną už 2012 metais Lietuvos teatrų scenose sukurtus darbus premijomis ir atminimo ženklais tradiciškai apdovanojami geriausi šalies teatro menininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje dvylikos teatro meno kategorijų laureatams bus įteikiamos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir „Auksiniai scenos kryžiai“, taip pat už nuopelnus Lietuvos teatro menui tradiciškai bus įteiktas Boriso Dauguviečio auskaras.

REKLAMA

Geriausio režisieriaus kategorijoje į metų apdovanojimą pretenduoja Artūras Areima – už spektaklių „Plėšikai“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT)) ir „Julijus Cezaris“ (OKT – Vilniaus miesto teatras) režisūrą, Eimuntas Nekrošius – už spektaklio „Dieviškoji komedija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT)/ Meno fortas) režisūrą ir Jonas Vaitkus – už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (Lietuvos rusų dramos teatras, LRDT) režisūrą.

REKLAMA
REKLAMA

Teatro dailininko kategorijos pretendentai – Jonas Arčikauskas už spektaklio „Eglutė pas Ivanovus“ (LRDT) scenografiją, Adomas Jacovskis – už baleto „Tristanas ir Izolda“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) scenografiją, Gintaras Makarevičius – už spektaklio „Balta drobulė“ (NKDT) scenografiją ir Marta Vosyliūtė – už spektaklio „Kovos klubas“ („No Theatre“/Jaunimo teatras) scenografiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Muzikos spektakliui kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Vidmantas Bartulis – už muziką spektakliui „Teiresijo krūtys“ (Vilniaus teatras „Lėlė“), Antanas Jasenka – už muziką spektakliui „Katedra“ (LNDT) ir Algirdas Martinaitis – už muziką spektakliui „Eglutė pas Ivanovus“ (LRDT), „Sheep Got Waxed“ – už muziką spektakliui „Kovos klubas“ („No Theatre“/Jaunimo teatras).

REKLAMA

Geriausio pagrindinio vaidmens kategorijoje išskirti Rolandas Kazlas – už Dantės vaidmenį spektaklyje „Dieviškoji komedija“ (LNDT/Meno fortas), Valentinas Novopolskis – už Auklės vaidmenį spektaklyje „Eglutė pas Ivanovus“ (LRDT) ir Dainius Svobonas – už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (NKDT).

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje pretenduoja Saulius Bareikis – už Aklo smuikininko vaidmenį spektaklyje „Katedra“ (LNDT), Saulius Čiučelis – už Franco vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ ir Simučio vaidmenį spektaklyje „Balta drobulė“ (NKDT) ir Tomas Rinkūnas – už Karlo vaidmenį spektaklyje „Plėšikai“ (NKDT) ir Kasijaus vaidmenį spektaklyje „Julijus Cezaris“ (OKT).

REKLAMA

Operos meno srityje apdovanojimams pristatyti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai – Sandra Janušaitė už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“ ir Merūnas Vitulskis už Lenskio vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“.

Operetės ir miuziklo kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai: Akvilė Garbenčiūtė – už Rouzės vaidmenį muzikiniame reviu „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ ir Mindaugas Zimkus – už Barinkajaus vaidmenį operetėje „Čigonų baronas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šokio meno srityje į apdovanojimą pretenduoja Inga Cibulskytė – už Izoldos vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda“ (LNOBT), Petras Lisauskas – už vaidmenį spektaklyje „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ („Žuvies akis“) ir Agnija Šeiko – už spektaklio „Aikštelėje laisvų vietų nėra“ choreografiją („Žuvies akis“).

Teatro vaikams kategorijoje gali būti apdovanoti vienas iš šių trijų spektaklių: „Gaidelis pinigautojas“ (Menų spaustuvė), „Brangusis atrakcionų parko dėde“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) ir „Mozaika“ („Dansema“).

REKLAMA

Lėlių ir objektų teatro srityje išskirti spektaklio „Meteo“ kūrybinė komanda (Vilniaus teatras „Lėlė“), Gintarė Radvilavičiūtė – spektaklio „Šalia“ dailininkė (Klaipėdos lėlių teatras) ir Julija Skuratova – spektaklio „Teiresijo krūtys“ dailininkė (Vilniaus teatras „Lėlė“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų