Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Viktorijos Šaulytės ir Joringio Šato kolekcija (nuotr. Organizatorių)

Jau ketverius metus gyvuojantis stilistų Viktorijos Šaulytės ir Joringio Šato duetas „ŠaŠa“ daugelį gelbsti ne tik kuriant išskirtinius raudono kilimo įvaizdžius, bet ir atliekant spintos reviziją.

15

Jau ketverius metus gyvuojantis stilistų Viktorijos Šaulytės ir Joringio Šato duetas „ŠaŠa“ daugelį gelbsti ne tik kuriant išskirtinius raudono kilimo įvaizdžius, bet ir atliekant spintos reviziją.

REKLAMA

Duetas neslepia – dažnai spintose randa naujų, net su etiketėmis kabančių drabužių, todėl pataria sąmoningai vertinti naujų pirkinių įsigijimą ir neskubėti pirkti, to, kas galbūt bus nešiojama vos vieną kartą.

Tvari ir atsakinga mada – vis dažniau girdimas terminas drabužių industrijoje. Dizaineriai kasmet drąsiau ima kalbėti apie ekologiją ir savo kūriniams stengiasi rinktis kuo natūralesnes medžiagas, kurti juos gamtą tausojančiais būdais. Tačiau, kaip teigia žinomi stilistai Viktorija Šaulytė ir Joringis Šatas, prie tvarios mados prisidėti gali ne tik didieji mados industrijos verslai, bet ir eilinis vartotojas, tinkamai apgalvojęs ir įvertinęs savo naujų pirkinių sąrašą.

REKLAMA

„Ne paslaptis, jog drabužių pramonė yra viena labiausiai teršiančių gamtą. Neretai lankydamiesi parduotuvėse apie tai net nesusimąstome, dažnas vartotojas yra įsitikinęs, jog tai ne jo, o drabužių kūrėjų, mados pasaulio atstovų rūpestis. Tačiau pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnių, tad prieš įsigyjant naują pirkinį, verta apgalvoti, ar jis tikrai bus dažnai naudojamas, ar bus tik užsidėtas tai progai ir paliktas kabėti spintoje visam likusiam laikui“, – pasakoja stilistas J. Šatas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau kaip ketverius metus aktyviai stiliaus pasaulyje besisukantis duetas tikina, kad atlikdami spintos revizijas itin dažnai jose randa nepaliestų, dar su etiketėmis kabančių drabužių, kurie vos kartą, o gal net ir nė karto nebuvo užsidėti.

„Nereikia leistis į kraštitunumus, tačiau elementarus pagalvojimas ir sąmoningas mados vartojimas yra būtinas. Prieš perkant naujus drabužius, verta persižiūrėti savo spintą, įvertinti, ko tikrai joje trūksta. Kasmet atsirandančios naujos tendencijos prieštarauja tvarios mados sąvokai, skatindamos pirkėjus nuolatos įsigyti vis naujus drabužius, aksesuarus, kitas stiliaus detales. Atlikdami spintos revizijas mes dažnai randame jose drabužių su etiketėmis, nė karto nenešiotų“, – tikina stilistė V. Šaulytė.

Siekdami prisidėti prie tvarios mados vartojimo, stilistų duetas „ŠaŠa“ ėmėsi naujos veiklos. Jie ne tik užsiima drabužių siuvimu, teikia asmenines stiliaus konsultacijas, apsipirkimus, spintos revizijas ar kuria stilius fotosesijoms ir filmavimams, bet ir visai netrukus pristatys proginių suknelių nuomos paslaugą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai pradėjome šią veiklą, orientavomės į suknelių kūrimą, tačiau šis projektas išaugo į tvirtą stilistų duetą, teikiantį asmeninio apsipirkimo paslaugą, spintos revizijas. Tuo pačiu kiekvienas ir atskirai darome įvairiausius stiliaus projektus, taip suteikdami daugiau laisvės kūrybai. Neapsiribojame tik kolekcijų kūrimu, bet neriame į gilesnius mados vandenis. Ta nuoma galbūt padės kiekvienam lengviau apsispręsti ir savęs neapkrauti, jog būtinai reikia pasisiūti ar nusipirkti naują derinį tam, jog atrodyti stilingai. Tuo pačiu, žinoma, leis prisidėti ir prie gamtos tausojimo“, – pasakoja V. Šaulytė.

Pristatydami naująją savo veiklos kryptį stilistai suorganizavo išskirtinę fotosesiją, kurioje modelis pozavo išskirtinai tik su „ŠaŠa“ kurtomis suknelėmis. Tematiką padiktavo ne tik tai modernūs įvaizdžiai, kuriuos puikiai perteikė modelis Almantė Pociūtė, bet ir fotosesijai pasirinktas verslo centras „Pirklių klubas“. Jo modernus, su klasika susipynęs interjeras įnešė fotosesijai paslapties ir padėjo atskleisti moteriškumu dvelkiantį suknelių grožį.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi tai yra vakarinės, puošnios, elegantiškos suknelės, su Joringiu iš karto nusprendėme, jog norime, kad ir aplinka dvelktų elegancija, ištaigingumu. Čia esantys laiptai, liftas ir visa aplinka puikiai derėjo prie mūsų pačių kurtų kūrinių“, – teigia V. Šaulytė.

Stilistų duetas tikina, jog nors kasmet atsinaujinančios mados tendencijos turi įtakos ir vakarinių suknelių stiliui, tačiau daug svarbesnis yra asmeninis pasirinkimas ir žmogaus individualumas. Suknelę reikia rinktis pagal gyvenimo būdą, skonį, figūros tipą ar pačios šventės pobūdį, o norint atrodyti stilingai, nebūtina skubėti įsigyti naujų pirkinių.

„Vakarinė suknelė dažnai yra vienkartinis drabužis, tad jei nesinori išleisti daugybės pinigų, galima tais drabužiais dalintis ir nelaikyti jų spintoje. Tą pačią suknelę galima užsidėti ne vieną kartą. Pakeitus smulkias detales ar aksesuarus tas pats drabužis kaskart įgaus visai kitą įvaizdį“, – teigia J. Šatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų