Š. Marčiulionio skulptūrai panaudota per 12 tūkst. chrizantemų žiedų

Garsaus Lietuvos krepšininko Šarūno Marčiulionio 3,5 m aukščio skulptūrai, vaizduojančiai kamuolio metimą, sukurti panaudoti net 12 665 chrizantemų žiedai.

Keturios Verkių gėlių turgaus darbuotojos šį skaičių gėlių žiedų ant iš anksto parengto ir specialia kempine apdėlioto karkaso susmeigė per 9,5 val. iš rugsėjo 5-osios dienos į rugsėjo 6-ąją. Jų darbą fiksavo advokatų kontoros Kručkauskas ir partneriai „ConsulTax“ advokato padėjėjas Vytautas Geležinis bei bendrovės „Kokybės valdymas“ direktorius Adomas Dusevičius - jų patvirtinimas reikalingas registruojant skulptūros iš daugiausiai gyvų gėlių rekordą.

Daugiausia - beveik pusšešto tūkstančio - buvo panaudota skaisčiai žalios spalvos žiedų, vaizduojančių krepšininko aprangą, taip pat daugiau nei penki tūkstančiai geltonų žiedų kūnui. Beveik du tūkstančiai baltų ir pusantro šimto tamsiai raudonos spalvos chrizantemų buvo panaudotos sportiniams bateliams ir aprangos detalėms sukurti. Dekoratyvinės chrizantemos idėjai įgyvendinti pasirinktos ne tik dėl tinkamų natūralių spalvų, bet ir dėl to, kad esant vėsesniam ir nevėjuotam orui, išsilaiko apie savaitę.

REKLAMA

<a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis' target='_blank'><a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis' target='_blank'><a class='top500' href='/top500/sarunas-marciulionis' target='_blank'>Šarūnas Marčiulionis</a></a></a> (nuotr. Elta)Šarūnas Marčiulionis (nuotr. Elta)

Idėjos autorius Verkių gėlių turgaus vadovas Andrius Plesevičius sakė, kad ypatingo šalies krepšinio gerbėjams įvykio - Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato - metu svarbu ne tik palaikyti šalies rinktinę, bet ir pagerbti tuos krepšininkus, kurie nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetį prisidėjo prie solidžių šalies pozicijų krepšinio pasaulyje ir tapo įkvėpimu daugeliui jaunų sportininkų, kurie šiandien ar rytoj kovos dėl pergalių krepšinio aikštelėje.

Šarūnas Marčiulionis yra ne tik vienas pirmųjų europiečių, pradėjusių žaisti NBA ir vienas geriausių krepšininkų šalies istorijoje - jis pirmasis Vilniuje atidarė krepšinio mokyklą, taip tiesiogiai prisidėdamas prie jaunųjų talentų ugdymo. Taigi tikiu, kad ne tik mums, vilniečiams, jis yra simbolinė figūra“, - sakė A. Plesevičius.

Įgyvendinti šį sumanymą Verkių gėlių turgus ruošėsi tris mėnesius - buvo atliekami skaičiavimai, rengiami eskizai, tariamasi su architektais, virinamas karkasas, lipdoma galva, ruošiamas pagrindas gėlėms smeigti. Investicija į skulptūrą, prie kurios kūrimo dirbo net 15 žmonių komanda, siekia apie 30 tūkst. litų.

Š. Marčiulioniui dedikuota skulptūra Verkių gėlių turguje bus eksponuojama iki rugsėjo 13 dienos.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2011-09-06 12:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
galima buvo ir nuotrauka ideti
Atsakyti
0

q
qesa
2011-09-18 21:57:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
galejo ir koki zaidzianti rinktinej krepsininka padaryti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų