Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įrodymus, kad Rusijos kariai neteisėtai ir žiauriai elgėsi su mažais vaikais pagal Vladimiro Putino įsakymą, neseniai vykusiame Jungtinių Tautų susitikime pateikė Dame Barbara Woodward, rašo „Daily Star“.

Įrodymus, kad Rusijos kariai neteisėtai ir žiauriai elgėsi su mažais vaikais pagal Vladimiro Putino įsakymą, neseniai vykusiame Jungtinių Tautų susitikime pateikė Dame Barbara Woodward, rašo „Daily Star“.

REKLAMA

Pasak britų diplomatės, yra „patikimų įrodymų“, kad Rusija fronto linijoje vykdo neapsakomus veiksmus prieš nepilnamečius ukrainiečius. 3 Didžiosios Britanijos ambasadorė Jungtinėse Tautose Dame Barbara Woodward teigė, kad Rusijos kariai Ukrainoje „prievartavo“ mažus vaikus. Kalbėdama per posėdį apie tariamus Putino karo nusikaltimus, ji sakė: „Rusija karo metu įvykdo keturis iš šešių Saugumo Tarybos rimtų pažeidimų prieš vaikus.

Dabar yra labai reali prarastos kartos ir smurto ciklo, kurį sukėlė Rusijos invazija ir jos sukeltų niokojimų, tęsimosi rizika.“ Nors ji nesigilino į tikslias detales, kokie įrodymai buvo rasti, patvirtinantys teiginį, ji taip pat apkaltino Rusiją už tai, kad ji sukėlė „vaikų teisių krizę“.

REKLAMA

Didžiosios Britanijos ambasadorius Jungtinėse Tautose ketvirtadienį pareiškė, kad yra „patikimų“ teiginių, kad Rusijos pajėgos Ukrainoje vykdė seksualinį smurtą prieš vaikus, nes JT agentūros nurodė, kad dėl Vladimiro Putino invazijos iš šalies pabėgo daugiau nei 6 mln. žmonių.

JT pabėgėlių agentūra pranešė apie niūrią statistiką, kuri kartu su maždaug 8 milijonais ukrainiečių, kurie buvo perkelti savo šalyje, reiškia, kad trečdalis Ukrainos žmonių buvo priversti palikti savo namus. Karo poveikis Ukrainos jaunimui buvo ypač pražūtingas, o Didžiosios Britanijos ambasadorius JT sakė, kad tai gali apimti ir seksualinį smurtą, kurį prieš vaikus įvykdė įsiveržusios pajėgos.

JAV pristato Ukrainos pabėgėlių rėmimo programą Didžiosios Britanijos ambasadorė Barbara Woodward, remdamasi JT humanitarinės pagalbos agentūra, sakė, kad tarp tūkstančių civilių, žuvusių nuo Rusijos karo pradžios, manoma, kad mažiausiai 238 vaikai, o dar 347 buvo sužeisti. „Yra patikimų įtarimų dėl Rusijos pajėgų seksualinio smurto prieš vaikus“, – pridūrė Woodwardas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip kiti sakė, dėl masinio perkėlimo vaikai susiduria su prekyba žmonėmis ir seksualiniu išnaudojimu. Praėjusį mėnesį Ukrainos įstatymų leidėja Kira Rudyk televizijai CBS News sakė, kad seksualinis smurtas buvo sistemingai naudojamas „visose teritorijose, kurias okupavo rusai“.

„Prievartavimas naudojamas kaip karo įrankis Ukrainoje, siekiant palaužti mūsų nuotaiką, pažeminti mus ir parodyti, kad galime būti bejėgiai, kad apsaugotume savo moteris, vaikus ir jų kūnus“, – CBS sakė Ukrainos parlamento narė Kira Rudyk.

Ketvirtadienį Saugumo Taryboje JT vaikų agentūros (UNICEF) vykdomojo direktoriaus pavaduotojas Omaras sakė, kad „vaikai ir tėvai pasakoja apie savo „gyvąjį pragarą“, kur jie buvo priversti badauti, gerti iš purvinų balų ir prieglobstį nuo nuolatinių apšaudymų ir bombardavimus, vengdami bombų, kulkų ir minų jiems bėgant.

UNICEF gegužės 13 dienos duomenimis, patvirtintas Putino pajėgų nužudytų vaikų skaičius yra 239, o dar 355 buvo sužeisti nuo invazijos pradžios vasario 24 d. O ketvirtadienį vakare Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasakė: „Praėjusią naktį jie (Rusijos pajėgos) smogė Černigovo regionui, įskaitant mokyklas.

REKLAMA
REKLAMA

Bet ką galima pasiekti naikinant Ukrainos mokyklas? Visi Rusijos vadai, duodantys tokius įsakymus, yra tiesiog visiški ligoniai.“

Teigiama, kad praėjusį mėnesį viena ukrainietė mama buvo pririšta prie kėdės ir priversta stebėti, kaip ištvirkę Rusijos kariai prievartauja jos 11-metį sūnų. Pranešama, kad Rusijos kariai išprievartavo berniuką Bučos mieste, kuriame, kaip manoma, buvo plačiai paplitę žiaurumai.

Ukrainos parlamento žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova sakė, kad penki kariai taip pat seksualiai prievartavo 14-metę mergaitę, kuri dėl to pastojo. Ukrainos pareigūnas Oleksandras Vilkulas neseniai prisipažino, kad mūšio lauke rado dalykų, dėl kurių „jo gyslose įkaito kraujas“.

Jis sakė: „Atkurdami taikų gyvenimą Chersono regiono išlaisvintuose kaimuose – šią užduotį šiuo metu atliekame, susiduriame su vis daugiau siaubingų istorijų. „Pavyzdžiui, 16-metės nėščios mergaitės ir 78-erių močiutės išžaginimas viename iš kaimų link Inguletų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų