Rusija tirs savo dainos „Eurovizijai“ „galimai nelegalius“ žodžius

Rusijos tyrėjai ketvirtadienį paskelbė, kad studijuos šalies „Eurovizijos“ konkursui pateiktos dainos žodžius, papiktinusius konservatyvias grupes.

Maniža Sangin šiemetiniame konkurse, kuris gegužę įvyks Nyderlanduose, turi atlikti dainą „Russian Woman“.

Joje giriama Rusijos moterų stiprybė, jos raginamos būti labiau nepriklausomos ir priešintis seksistiniam požiūriui į grožį, amžių ir vaikų gimdymą.

Tadžikistane gimusi, bet dabar Rusijoje gyvenanti 29 metų dainininkė, dažnai vadinama tik vardu Maniža, taip pat yra moterų ir pabėgėlių teisių aktyvistė.

Rimtus nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas pranešė gavęs vienos visuomeninės organizacijos prašymą tirti Manižos dainą dėl „galimai nelegalių pareiškimų“.

Tyrimo komiteto atstovė Svetlana Petrenko naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad prašymas bus išnagrinėtas pagal įstatymus. Rusijos ortodoksių moterų sąjunga ketvirtadienį paskelbė atvirą laišką, kuriuo ragino uždrausti Manižos dainos klipą ir neleisti jai dalyvauti „Eurovizijoje“.

Laiške sakoma, kad dainos žodžiais kurstoma „neapykanta vyrams, o tai pakerta tradicinės šeimos pamatą“. Anksčiau šią savaitę karo veteranams skirta svetainė „Veteranskije vesti“ paskelbė atvirą laišką Tyrimų komiteto vadovui Aleksandrui Bastrykinui ir paprašė jo inicijuoti kriminalinį procesą dėl minimos dainos. Ši organizacija vadina save nepriklausoma, bet yra Vidaus reikalų ministerijos, Gynybos ministerijos ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB) partnerė. Laiške ji nurodo mananti, kad Manižos daina „siekiama rimtai įžeisti ir pažeminti Rusijos moterų žmogiškąjį orumą“.


Rašyti komentarą...
A
Algirdas
2021-05-01 12:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nedalyvaus šį atlikėja. Kirkorovas pristatė kitą Ana Maruf.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų