Režisieriaus Oskaro Koršunovo ir W. Shakespeare'o vardai skamba po žymiausius Ispanijos dienraščius. Prieš kelias dienas teatro festivalyje „Temporada Alta“ Žironoje buvo parodytas naujausias O. Koršunovo spektaklis „Miranda“ ‒ inscenizacija pagal W. Shakespeare'o „Audrą“ ir kitus jo kūrinius, nuo šiol sėkmingai suvaidintas jau trijuose užsienio festivaliuose ir daug dėmesio bei pagyrų sulaukęs ne tik iš vengrų, lenkų, bet dabar ir iš ispanų žiūrovų.

Oskaro Koršunovo teatro gastrolės Ispanijoje (nuotr. Dovilės Zelčiūtės)Oskaro Koršunovo teatro gastrolės Ispanijoje (nuotr. Dovilės Zelčiūtės)

Dar prieš premjerą, kuri buvo numatyta spalio 14 dieną, ispanų žurnalistai nerimo: O. Koršunovui siuntė klausimus elektroniniu paštu, Barselonoje specialiai „Mirandai“ buvo surengta spaudos konferencija, žiniasklaida aktorius kalbino ir prieš pat spektaklį. Per spaudos konferenciją aktorius Povilas Budrys žurnalistams pasakojo, kad žiūrovai spektaklyje pamatys visai kitokį W. Shakespeare'ą.

„Čia atgimsta mūsų senelių, tėvų ir mūsų pačių gyvenimai. Tai ir nuostabiausia, kad W. Shakespeare'as gali būti aktualus ir dabar“, ‒ teigė P. Budrys. Aktorė Airida Gintautaitė pridūrė, kad nors dauguma mūsų pamename, kaip atrodė tie laikai, tačiau stebėdamas spektaklį žiūrovas gali ieškoti anų laikų sąsajų su šiandiena. „Atėjo momentas, kai pradeda aiškėti praeities paslaptys“, ‒ mįslingai pasakojo A. Gintautaitė, atkartodama citatą iš W. Shakespeare'o „Audros“.

REKLAMA

Oskaro Koršunovo teatro gastrolės Ispanijoje (nuotr. Dovilės Zelčiūtės)Oskaro Koršunovo teatro gastrolės Ispanijoje (nuotr. Dovilės Zelčiūtės)

Žiūrovų įtikinėti ateiti pažiūrėti spektaklio nereikėjo ‒ tą vakarą visą Salto teatro salę užpildę žiūrovai savo entuziazmu nustebino spektaklio kūrybinę grupę. Dar daugiau nuostabos sukėlė žiūrovų reakcija po spektaklio ‒ girdėjosi ne vienas „bravo“, o aktorius P. Budrį ir A. Gintautaitę nusilenkti savo aplodismentais jie kvietė net penkis kartus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų