• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Renata Šakalytė-Jakovleva (nuotr. Organizatorių)

Apie cukraus daromą žalą organizmui žino daugelis. Saldumynai pakelia nuotaiką, laikinai apmalšindami stresą, tačiau neribotas jų vartojimas gali sukelti stiprių sveikatos negalavimų. 

4

Apie cukraus daromą žalą organizmui žino daugelis. Saldumynai pakelia nuotaiką, laikinai apmalšindami stresą, tačiau neribotas jų vartojimas gali sukelti stiprių sveikatos negalavimų. 

REKLAMA

Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie cukraus žalą organizmui, kokios natūralios priemonės gali mums padėti jo atsisakyti bei kaip pagerinti žarnyno veiklą ir kitas organizmo funkcijas, rašoma pranešime spaudai.  

Laidos komanda apsilankė Lietuvoje rengiamame projekte, kuriame buvo galima ne tik konsultuotis su specialistais, bet ir išbandyti mokslininko sukurtą unikalų natūralų funkcinį produktą. Projekte dalyvavo žmonės, pasirengę įveikti antsvorio, žarnyno problemas, priklausomybę saldumynams. 

Savo asmenine patirtimi apie sveikatos puoselėjimą pasidalino ir viena projekto finalo komisijos narių, televizijos laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva. Nors moteris prisipažino, kad pati traukos saldumynams niekada nejautė, tačiau kova su papildomais kilogramais jai nėra svetima. 

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo laikas, kai buvau gerokai apvalesnių formų. Tuomet pradėjau ankstinti vakarienės laiką ir pradėjau jaustis lengviau. O paskui nukrito ir papildomi kilogramai. Labai svarbu yra atrasti tai, kas tau iš tiesų tinka ir patinka, sau padėti siekiant vienų ar kitų tikslų be kančios. Man labai patinka pasakymas – „skubėk lėtai“. Aš to linkiu žmonėms, siekiantiems gyvenime bet ko – ar tai būtų mažesnis svoris, ar kažkokios kitos svajonės. Visko reikia pasiekti be kančios“, – kalbėjo Renata. 

REKLAMA

Moteris pasidalino mintimis ir apie patį projektą. Renata pripažino, kad projekto dalyvių atkaklumas ir gauti rezultatai ją labai nustebino. 

„Aš iš tiesų buvau labai sužavėta žmonių įsitraukimu ir atsidavimu tam, ką jie daro, dėl ko jie atėjo į šį projektą ir kaip sąžiningai buvo pasiryžę įvykdyti gautus iššūkius bei pasiekti savo užsibrėžtų tikslų. Ir, be abejo, mane nustebino rezultatai. Kai kurie norėjo šiek tiek padailinti figūrą, numesti svorio, kiti – turėjo problemų su žarnynu, dar kiti – buvo priklausomi nuo saldumynų“, – apie projektą kalbėjo R. Šakalytė-Jakovleva. 

REKLAMA
REKLAMA

Savo asmeninėmis istorijomis pasidalino ir projekto dalyviai, kurie džiaugėsi dingusia trauka saldumynams bei tirpstančiais kilogramais. 

„Išbandžiau visas dietas, kokias tik žinojau, bet visada pritrūkdavo valios. Saldumynai man visada pakišdavo koją numesti tuos kelis kilogramus, kurie man nepatinka. Su Colonwelliu poreikis visokiems pyragaičiams, sausainiams dingo visiškai be pastangų“, – apie savo svorio pokyčius pasakojo projekto dalyvė Martyna. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie cukraus priklausomybės įveikimo naudą antrino ir kita projekto dalyvė Rita. 

„Po gimdymo pamažu priaugau 15 kilogramų. Aš labai mėgstu valgyti saldumynus, galiu nieko daugiau ir nevalgyti. Tačiau išmokau mažiau valgyti, sumažėjo alkio jausmas. Dabar einu prekybos centre, sustoju prie pyragėlių, pasižiūriu, kaip gražiai jie atrodo ir paklausiu savęs, ar man tikrai to reikia. Tuomet apsisuku ir nueinu. Aplanko labai geras jausmas“, – apie įveiktą priklausomybę pasakojo Rita. 

REKLAMA

Kalbėdami apie įveiktą norą valgyti cukraus turinčius produktus, dalyviai taip pat pabrėžė, kad toks pokytis prisidėjo ir prie kitų organizmo veiklų sureguliavimo. 

„Labai susitvarkė virškinimo problemos, išsisprendė tuštinimosi bėdos. Atsirado režimas, pradėjau vartoti daugiau vandens, vaisių, riešutų. Dabar saldumynų visiškai nesinori“, – apie sveikatos pokyčius pasakojo projekto dalyvė Božena. 

Anot dalyvės Agnės, saldumynų atsisakymas labai prisidėjo ir prie organizmo energijos sureguliavimo. 

REKLAMA

„Labai pasikeitė mano gyvenimo ritmas, kai su šeima persikėlėme į priemiestį. Per metus priaugau apie 5 kilogramus. Vandenį iškeisdavau į kavos puodelį ir būtinai šalia jo suvalgydavau kokį saldainį ar gabaliuką torto. Man trūko energijos, todėl ją kompensavau tokiais būdais. Collonwellis labai daug pakeitė mano gyvenime. Pradėjus jį vartoti, pradėjau prisižiūrėti mitybą, dingo potraukis saldumynams, atsirado daugiau energijos. Kas mane labai nustebino – labai pagražėjo mano veido oda“, – pasakojo Agnė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vykęs projektas dalyviams padėjo ne tik atsikratyti papildomų kilogramų bei pagerinti žarnyno veiką, bet ir atsisakyti saldumynų potraukiui. 

„Į projektą mane atvedė noras sulieknėti. Tuo metu, kai laukiausi, dėl diabeto reikėjo laikytis labai griežtos dietos, todėl per visą nėštumą priaugau viso labo 1 kilogramą, bet po to per metus kilogramai sugrįžo dvigubai. Blogiausias dalykas, ką aš darydavau – valgydavau bet kokiu metu. Šis produktas man padėjo susitvarkyti su savimi. Leido sau įrodyti, kad vis dėlto aš galiu pakeisti save ir savo įpročius. Noriu numesti 20 kilogramų. Tikiuosi, šio tikslo pasieksiu“, – apie pokyčius kalbėjo dalyvė Dovilė. 

REKLAMA

Apie projektą laidoje kalbėjo ir funkcinio produkto kūrėjas, vaistininkas, mokslininkas Mantas Jakimavičius. Anot vyro, dalyvių rezultatai kalba patys už save. 

„Projekte dalyvavę asmenys neturėjo nutukimo problemų. Net jei kalbame apie antsvorį, jis buvo visiškai nedidelis. Tačiau rezultatai, kurių pavyko pasiekti per pusantro mėnesio, yra fantastiški. Visos moterys įvardino tą patį – jos suvaldė trauką saldumynams, o dėl to susitvarkė žarnyno veikla ir pavyko atsikratyti papildomo svorio“, – apie projekto dalyvių laimėjimus kalbėjo mokslininkas M. Jakimavičius. 

REKLAMA

Anot mokslininko, yra viena pagrindinė priežastis, nulemianti svorio augimą.  

„Esminis dalykas, kodėl mes priaugame svorio, kodėl mes jaučiamės pavargę – suvartojame daug greitųjų angliavandenių. Tai yra ne tik miltiniai produktai – pyragėliai, sausainiai ar saldumynai. Mes gyvename pasaulyje, kurį aš vadinu „linksmaisiais kalneliais“. Kai mes suvalgome produktą, kuriame daug angliavandenių, insulinas ir cukrus kyla aukštyn ir paskui greitai krenta žemyn. Ir po to, kai jis krenta žemyn, sukyla nežmoniškas apetitas ir mes vėl valgome tą patį. Žinoma, vertėtų paminėti, kad atsiranda ir įprotis tuos saldumynus valgyti“, –kalbėjo M. Jakimavičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus,  naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.  

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica“ grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą. 

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją! 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų