Renata Norvilė ryžosi pokyčiams: mėgstama veikla atvėrė naujus kelius

Dainininkė Renata Norvilė jau ne vienerius metus puoselėja neįprastą hobį – dirbinių iš epoksido dervos gamybą. Moteris šiandien džiaugiasi – mylima veikla po truputį virsta nauju verslu. 

9

Renata pasakoja, supratusi, jog žmonėms patinka jos kuriami darbai jau tada, kai pirmą kartą ėmė jais dalintis socialiniuose tinkluose. Neilgai trukus, ėmė sulaukti ir užsakymų. 

Paklausta, ko dažniausiai prašo klientai, moteris atskleidžia – žmonėms patinka jau matyti ir jų poreikiams pritaikyti dalykai: 

„Kai tik įdėjau pirmus savo kūrinius į socialinius tinklus, iškart prasidėjo įvairūs gražūs komentarai, žinutės. Tai labai paglostė širdį, apsidžiaugiau, kad galiu gaminti ne tik sau, bet ir kad žmones džiugina. 

Žmonės prašo to, ką mato. Nori tarkim tokio pat laikrodžio, tik kitos spalvos, ar skaidraus, bet didesnio. Vazelė kitos spalvos, bet irgi su akmenukais. Kai kurie žmonės yra siuntę nuotraukų, kokios spalvos vyrauja jų namuose ir prašę sukurti laikrodį su tomis spalvomis“, – pasakoja R. Norvilė. 

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Renatos Norvilės darbai

Žinoma moteris atskleidė, kodėl niekada klientui nerodo nebaigto darbo – pasak jos, pusiau atliktas dirbinys neparodo tikrojo savo grožio: 

„Niekada negali žinoti, kad tas darbas bus toks pat. Jeigu laikrodis skaidrus, tai jis ir bus skaidrus. Bet jei maišai spalvas, niekada negali žinoti, koks gausis raštas, kaip jis atrodys. Atrodys gražiai bet kokiu atveju, bet negali nuspėti. 

Gali garantuoti žmogui, kad jo kūrinys bus unikalus ir vienetinis. Visada sulauki staigmenų. Kartais net nusifotografuoju kaip atrodo tik užpylus, ir jau baigtas darbas. Būna du skirtingi dalykai. 

Jei žmogui parodysi, ne garantija, kad rytoj jis atrodys taip pat. Stengiuosi darbo metu niekada nerodyti žmogui proceso“, – tikina Renata. 

Kiek toks darbas kainuoja? R. Norvilė nuo atsakymo išsisuka – kainos gali labai skirtis. Moteris paaiškino, kad nors atrodo paprastas, šis hobis atima nepaprastai daug laiko ir reikalauja kruopštumo: 

„Vienas dalykas yra lieti ant medžio, kitas – lieti permatomą, skirtingais spalvotais sluoksniais – vėl naujas. Skiriasi paruošimas – jei medį lieji, jis turi būti išdžiovintas, nušlifuotas, impregnuotas, kraštukai turi būti apdirbti. Visa tai užima laiko. 

Kai kas sako, kad kas čia yra, va paimi medžio gabaliuką ir rytoj bus gatava. Tai tikrai taip nebus. Ką bedaryčiau, kad ir paties ploniausio sluoksnio liejimas būtų, užtrunka mažiausiai dvi dienas. Jeigu epoksido sluoksnis storesnis – ir savaitę ar net dvi. 

Jeigu nori užklijuoti skaitmenis, juos irgi lieju iš dervos. Laikrodį reikia šlifuoti, poliruoti, lyginti. Gali užtrukti net ir mėnesį laiko, tai tikrai nėra paprasta“, – pasakoja Renata Norvilė. 

R. Norvilė prisipažino, ketinanti paversti šią veiklą verslu – norėtų daryti daugiau darbų ir galėti legaliai priimti užsakymus. Pasak jos, pirmieji žingsniai link svajonės – jau žengti: „Jau susitvarkiau dokumentus, galiu žmonėms pardavinėti, priimti užsakymus“, – džiaugiasi Renata Norvilė.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2021-10-05 08:26:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Devyni amatai - dešimtas badas!
Atsakyti
0

x
xio
2021-10-05 09:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia nesąmonė - laikrodis be valandų. Kaip nori taip kabink :D
Atsakyti
0

x
xio
2021-10-05 09:10:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia nesąmonė - laikrodis be valandų. Kaip nori taip kabink :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų