Kaip ir kasmet, Radži karštas vasaros dienas praleidžia koncertuodamas muzikantų kurortu tapusioje Palangoje. Tiesa, portalui tv3.lt jis pasakojo, kad nors ir pastebi sparčiai kylančias kainas, susirinkusių žiūrovų gausa jis tikrai negali skųstis.
„Tikrasis darbymetis prasideda tik nuo birželio vidurio, nes žmonės dar dirba, vaikai dar eina į mokyklas. Taip kad dabar tie padainavimai tik kartais būna. Nuo Joninių intensyviau pradėsiu koncertuoti visoje Lietuvoje“, – kalbėjo vyras.
Pats Radžis teigia, kad vasaros koncertus jis pradeda planuotis dar prieš pusę metų – tik taip galima užsitikrinti, kad vasarą nesėdėtų ir tuščiai neleistų laiko.
„Vasaros koncertus visada pradedu dėliotis dar vasario pabaigoje. Juk niekada nežinai, kas gali nutikti. Turėsiu nemažai privačių renginių, miesto švenčių.
Negaliu šventei susitarti prieš savaitę ar mėnesį – iš anksto tokius dalykus reikia susidėlioti, nes jie planuoja pinigus ir tik tada sprendžia. Neturėčiau skųstis – sveikata gera, o viskas vasarai jau yra suplanuota“, – šypteli jis.
Populiarėja jaunimo tarpe
Scenoje 17 metų skaičiuojantis atlikėjas su metais, regis vis populiarėja – į jo koncertus norinčių vis daugėja, kartais atvykę žiūrovai net netelpa į sales.
„Su tuo populiarumu tai kaip ir gyvenime – amerikietiški kalneliai. Per 17 metų niekada nebuvo taip, kad į mano koncertą nebūtų susirinkę žmonės. Pas mane visada pilnos salės. Sakyčiau, kad populiarumą pasiekiau greitai, o dabar viskas tarsi stabilizavosi – žiūrovai visada sueina, būna maždaug panašus kiekis žmonių.
Labai džiaugiuosi, kad į mano koncertus renkasi vis daugiau jaunimo. Anksčiau maniau, kad jauni žmonės sumaišė koncertus, kad atėjo pasijuokti iš manęs. Turbūt iš savo kartos esu vienintelis atlikėjas, kuris atlieka senąją estradą.
Manau, kad mano populiarumas neblėsta dėl to, kad esu aktyvus socialiniuose tinkluose, kuriu turinį ten, reklamuojuosi“, – teigia pašnekovas.
Dabar Radžis koncertuoja ir jaunimo šventėse – tikina, kad jo paslaugas renkasi ir paaugliai, o tai daro nuoširdžiai mėgdami jo muziką.
„Neseniai koncertavau 18-mečio gimtadienio šventėje. Įsitikinau, kad jie kviečia ne dėl to, kad nori pasijuokti, o dėl to, kad jiems iš tiesų patinka mano muzika. Į tokius koncertus žiūriu labai atsakingai, kadangi mano publika daugiau – vyresnė.
Per savo vadybą ne kartą aiškinausi, kodėl mane kviečia jauni žmonės ir supratau, kad jaunimas bręsta, pradeda protauti. Pastebėjau, kad jauni žmonės pradėjo mėgti senąją muziką. Nors laikai keičiasi, vis grįžtama vis prie senosios muzikos, kultūros.
Geras to pabvyzdys yra Stasys Povilaitis – į jo muziką vėl yra kreipiamas didesnis dėmesys. Turbūt atėjo mano laikas sužibėti jaunimo tarpe. Tik galiu pasidžiaugti, kad į mano koncertus susirenka pilnos salės – šiemet po Lietuvą dariau turą. Ko dar norėti“, – dalijasi jis.
Žinomas vyras taip pat džiaugiasi ir pasauline tendencija – vis daugiau žmonių palaiko atlikėjus eidami į jų koncertus.
„Noriu pasidžiaugti už lietuvius, kurie vis labiau pradėjo eiti į lietuvių dainininkų koncertus, juos palaikyti. Taip pat jie daugiau lankosi ir užsienio atlikėjų koncertuose.
Tendencija keičiasi – žmonės pradėjo darytis sąmoningesni, palaikyti savo artistus. Užsienio artistai dažnai išveda iš mados – žmonės išpaikėja ir paskui net nežino, ko nori. Manau, kad mes, Lietuvos atlikėjai, tikrai nesame išpuikę.
Kartais parodome savo charakterį, bet tai tik „gėlytės“, palyginus su pasaulinio lygio žvaigždėmis. Jeigu mūsų pramogų pasaulis turėtų tiek pat investicijų, niekuo nesiskirtume nuo pasaulinio lygio žvaigždžių.
Mūsų tik valstybė mažesnė – kitaip eitume koja kojon. Manau, kad trūksta žmogiškumo, mažiau reiškiamo pavydo ir džiaugimosi vieni kitais“, – samprotauja R. Aleksandrovičius.
Kaip sako pats pašnekovas, scenoje jis –tikras ir be kaukių. Juk žiūrovai mato, kai yra apsimetinėjama ir kuriamas dar vienas personažas be mažai tikrumo.
„Publika nėra kvaila – žmonės tai jaučia. Kadangi dabar žmonės yra išmanūs, ir atlikėjai turi būti žingsniu į priekį. Jei nori sudominti publiką, neužtenka gražių dainelių ant kelių natų. Turi turėti balsą ir charizmos.
Dainuoti galima išmokti, bet charizmatišku išmokti būti negali. Atlikėjas pats iš savęs turi būti įdomus – jei esi nuobodus su gražiomis dainomis, ilgai gerbėjų neišlaikysi“, – teigė vyras.
Autoritetu laiko scenos grandus
Turbūt neretam žmogui vienas iš geriausių atlikėjų pavyzdžių yra ne kas kitas, o pats Radžis. Ne vienas žmogus dar iki šiol gali padainuoti jo dainas, žino visus žodžius ir netgi laiko jį savotišku autoritetu.
Pats vyras bendrauja su tikrais Lietuvos scenos grandais ir laiko juos savo įkvėpėjais.
„Man pavyzdys yra visi vyresni atlikėjai – nuo pat Birutės Dambrauskaitės iki Stasio Povilaičio. Manau, kad būti popmuzikos atlikėju nėra taip lengva. Negali nuolat dainuoti tų pačių dainų – visada reikia sugalvoti kažką naujo. Tai daug sudėtingiau nei dainuoti gali tą pačią dainą dainuoti 200 metų. Tuo mes ir skiriamės nuo tradicinių atlikėjų.
Mums pamatas yra senieji atlikėjai, scenos grandai, iš kurių galime mokytis. Mes, atėję jauni talentai, juos palaikome. Laikui bėgant prarandame geruosius atlikėjus. Charizmos žmogui neįdiegsi – arba ją turi, arba ne“, – tikina jis.
Kaip teigia žinomas vyras, muzika jam – gyvenimas.
„Aš dabar tikrai neičiau į Santaros klinikas operuoti žmonių. Aš gimiau tam, kad linksminčiau. Negali būti taip, kad vieną dieną esu atlikėjas, kitą – jau laidų vedėjas, žurnalistas ar statybininkas. Nelaikau tokių žmonių talentais.
Muzika yra kultūros nešimas, ypač šiais, sudėtingais laikais. Jeigu nebūtų stiprių muzikantų, turbūt vienas kitą mes sudraskytume į gabalus“, – sakė pašnekovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!