• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės kino erdvėje „Hexa Cinema“ pristatytas pirmas Lietuvoje virtualios realybės (VR) muzikos vaizdo klipas. Juo tapo Donato Ulvydo režisuotas roko operos „Jūratė ir Kastytis“ finalinis kūrinys „Dievas davė“.

9

Sostinės kino erdvėje „Hexa Cinema“ pristatytas pirmas Lietuvoje virtualios realybės (VR) muzikos vaizdo klipas. Juo tapo Donato Ulvydo režisuotas roko operos „Jūratė ir Kastytis“ finalinis kūrinys „Dievas davė“.

REKLAMA

Vaizdo klipe nusifilmavo Marijonas Mikutavičius, Aistė Smilgevičiūtė, Kostas Smoriginas, Karina Krysko, Jeronimas Milius, Tadas Juodsnukis.

Klipas bus rodomas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje drauge su D. Ulvydo virtualios realybės filmu-patirtimi „Aš Lietuva“.

Į pristatymą susirinkusi visa „Jūratės ir Kastyčio“ solistų komanda ir kūrinio autoriai, kompozitorius Rokas Radzevičius ir poetas Rimvydas Stankevičius, buvo pirmieji išvydę klipo „Dievas davė“ VR versiją. Ji buvo nufilmuota „Etnokosmologijos muziejuje“ šalia Molėtų.

Paraleliai buvo kuriamas ir įprastas (dviejų dimensijų) dainos vaizdo klipas, kurį galite išvysti čia:

 

Virtualus klipas filmuojamas specialia visą aplinką fiksuojančia vaizdo kamera.

Filmavimo metu erdvėje neturi būti jokių pašalinių asmenų ar rekvizito.

Klipo žiūrovas, užsidėjęs virtualios realybės akinius, tarsi atsiduria „Etnokosmologijos muziejaus“ kupole.

REKLAMA
REKLAMA

Skamba muzika ir iš už kampo pasirodo Aistė Smilgevičiūtė. Ji artėja prie žiūrovo ir dainuoja savo partiją, tuomet iš už nugaros pasigirsta Marijono Mikutavičiaus balsas. Žiūrovas instinktyviai pasisuka į tą pusę ir pamato ateinantį dainininką.

REKLAMA

Potyris toks realistinis, jog norisi roko operos solistus pačiupinėti.

„Tikrai sunkiai nusakomas jausmas matyti savo virtualią versiją artėjančią tavęs link. Technologijos išties priverčia nustebti ir patirti dalykus, kokių dar visai neseniai net negalėjai įsivaizduoti esant“, – po klipo peržiūros sakė M. Mikutavičius.

„Etnokosmologijos muziejaus“ kupolas klipo filmavimui pasirinktas neatsitiktinai.

Pirmiausia tai itin švari, šviesi, minimalistinė, aukštai esanti erdvė, su nuostabiu peizažu už stiklinių sienų. O antra – šis išskirtinis statinys buvo filmuojamas ir  D. Ulvydo filmui „Aš Lietuva“.

REKLAMA
REKLAMA

Klipas „Dievas davė“ taip išmaniai sumontuotas su filmo kadrais, kad žiūrovas, skambant dainai, ne tik susitinka su visais solistais, bet ir realistiškai spėja atsidurti keliose įspūdingose Lietuvos vietose.

Klipą „Dievas davė“ „Hexa Cinema“ virtualios realybės kino erdvėse pamatys visi D. Ulvydo filmo „Aš Lietuva“ žiūrovai. Jis bus parodytas iškart filmui pasibaigus ir taps dar viena nauja patirtimi.

Virtualios realybės filmas-patirtis „Aš Lietuva“ – unikalus ir žavintis  kūrinys. Tai dvidešimties minučių virtuali kelionė po Lietuvą: skrydžiai šalia bažnyčių bokštų, virš didžiausių šalies miestų, unikalių gamtos kampelių, plaukimas jachta kanalais ir per marias, pabuvimas nuostabaus peizažo apsuptyje visais keturiais metų laikais.

Kaip po filmo peržiūros taikliai išsireiškė poetas R. Stankevičius: „Įprastai mes vaikštome po Lietuvą, bet čia – Lietuva vaikšto po tave.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų