Princas Charlesas įtariamas ryšiais su anksčiau teistu Rusijos oligarchu

Škotijos reguliatoriaus teigimu, pradėtas tyrimas dėl Didžiosios Britanijos princo Charleso kuriamos labdaringos organizacijos, kuri neseniai iš Rusijos gavo šešiaženklę paramos sumą.

Laikraštis „The Sunday Times“ skelbė, kad princas Charlesas Dmitrijui Leusui parašė padėkos laišką ir pasiūlė susitikti po to, kai gavo didelę paramą pinigais.

Jis dėkojo Leusui už „neįtikėtiną dosnumą“.

Laikraštis skelbia, kad Leusas Rusijoje anksčiau buvo teistas už pinigų plovimą, bet sprendimas dėl to vėliau buvo pakeistas.

Manoma, kad Leusas pinigus labdaringai organizacijai paaukojo tam, kad užsitikrintų Didžiosios Britanijos pilietybę. Jis net buvo susitikęs su princu Charlesu vienoje Škotijos pilyje.

Leuso atstovas spaudai patvirtino, kad jo teistumas buvo panaikintas dar 2007-aisiais.

Neigė žinoję apie bankininko tikslus

„The Sunday Times“ skelbia, kad nėra jokių įrodymų, kad Charlesas žinojo apie Rusijos bankininko apgaulę. Kita princo Charleso organizacija „Children & the Arts“, į kurią buvo nukreiptos piniginės aukos, neigė žinojusi apie pinigus bei bankininko siekius, rašo CNN.

Leuso atstovas spaudai teigė, kad labdaringoms princo organizacijoms rusas paaukojo 500 tūkst. svarų sterlingų (586 tūkst. eurų).

„Aukos buvo skirtos jų švietimo ir paveldo tikslams paremti“, – sakė Leuso atstovas spaudai ir pridūrė, kad vienintelis papildomas „Leus“ tikslas – ​​viltis, kad galiausiai bus pradėtas bendradarbiavimas siekiant sukurti Nacionalinį fechtavimo centrą“.

CNN kreipėsi į „Burke's Peerage“, kad pakomentuotų. „The Prince's Foundation“ pirmininkas Douglas Connell teigė, kad į šiuos kaltinimus žiūri „labai rimtai“.

„Paskelbus pradinį kaltinimą, susijusį su tarpininkais ir donorais, patikėtiniai, padedami vienos iš didžiųjų keturių buhalterinės apskaitos įmonių, padėjo teismo medicinos apskaitininkams atlikti išsamų ir griežtą tyrimą“, – sakė jis CNN.

„Šis tyrimas vyksta ir šiuo etapu negaliu komentuoti daugiau“, – sakė jis ir pridūrė, kad tikimasi, kad visa peržiūra užtruks kelias savaites. Pasak šaltinio, žinančio apie aukas labdarai, 2020 m. gegužės mėn. fondas Leuso vardu gavo 100 tūkst. svarų sterlingų (117 tūkst. eurų).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų