• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai Lietuvai puikiai žinomas aktorius bei TV3 laidos „Maisto kelias“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas ilgą karantino laikotarpį leido užsiimdamas nuo vaidybos itin atitolusia veikla – statybomis. Įsirenginėdamas sodybą Arklėnų kaime ir remontuodamas butą Paupyje, vyras pats mielai į rankas ima plaktuką ir pluša ištisas dienas. 

Visai Lietuvai puikiai žinomas aktorius bei TV3 laidos „Maisto kelias“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas ilgą karantino laikotarpį leido užsiimdamas nuo vaidybos itin atitolusia veikla – statybomis. Įsirenginėdamas sodybą Arklėnų kaime ir remontuodamas butą Paupyje, vyras pats mielai į rankas ima plaktuką ir pluša ištisas dienas. 

REKLAMA

Laimei, šią vasarą jis atrado dar vieną aistrą, kuri padėjo Leonardui prasiblaškyti ir ištrūkti iš užsistovėjusios rutinos.

Visą vasarą kartu su TV3 televizijos kulinarinių kelionių projektu „Maisto kelias“ po gimtąją Lietuvą keliaujantis aktorius Leonardas Pobedonoscevas džiaugiasi, jog sulaukęs pasiūlymo tapti vienu iš laidos vedėjų, neatsisakė šios avantiūros. Drauge su ištikimu bičiuliu Audriumi Bružu po gražiausius gimtinės kampelius keliaujantis aktorius neslepia kiekvienoje ekspedicijoje atrandantis naujų dalykų, kurie nustebina kelionių išsiilgusią Leonardo sielą.

„Dievinu keliones, jų žavesį, suteikiamus naujus potyrius. Visgi karantinas yra toks sudėtingas laikotarpis, kad nepakeliausi laisvai, be baimės po pasaulį. Tačiau nėra ko nukabinti nosies, mat tai puiki proga pažinti tai, kas yra arčiausiai mūsų. Lietuva – nuostabaus grožio kraštas ir vargu ar tie, kurie sako jau viską čia matę, iš tiesų nemeluoja. Kiekvienoje ekskursijoje net ir aš atrandu vis kažką naujo, nematyto, neragauto. Tai tikra atgaiva mano kelionių ir įspūdžių išsiilgusiai sielai“, – atvirauja aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Leonardas pasakoja pasiilgęs gimtųjų kraštų ir tradicinių lietuviškos virtuvės skonių, mat kurį laiką antruosius namus buvo susikūręs egzotinėje Balio saloje. Visgi, kulinarinėse kelionėse laikyti įprasto mitybos režimo aktoriui pavyksta itin sunkiai. Pasirodo, dėl noro paragauti pagal senolių receptūras kurtų kulinarinio turizmo šedevrų, Leonardui tenka nusižengti ilgai puoselėtai mitybos praktikai.

REKLAMA

„Iš pradžių pats laidos pavadinimas man skambėjo metaforiškai, lyg tai būtų gurmaniškas prieskonis, atskleidžiantis Lietuvos skonį. Tačiau nė velnio: įpusėjus filmavimams supratau, kas yra tas kulinarinis turizmas. Kad ir kur besisvečiuotume, visuomet nuo stalo pakylame pilnais pilvais. Jau dešimtmetį labiau vertinu vegetarišką maistą, tačiau šiose kelionėse tenka užmerkti prieš tai akį, nes būnant vis kitame šalies regione, norisi paragauti tik tam kraštui būdingų patiekalų. Juk ne kasdien Žemaitijos krašte iš tikros, kaip jie patys sako, gaspadinės rankų, sulauksi naminių kraujinių vėdarų ar legendinės šiupininės su kiaulės uodega“, – pasakoja aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Leonardas neslepia ir pats mėgstantis pasisukioti bei paimprovizuoti virtuvėje gamindamas gardžius patiekalus. Vis tik šiam malonumui kartais pritrūksta laiko, mat aktorius karantino laikotarpiu savyje pažadino dailidės gyslelę ir visa galva pasinėrė į statybas.

„Kiekvienas vyras anksčiau ar vėliau išgyvena šį statybų laikotarpį. Pirma plušau prie sodybos Arklėnų kaime Vilniaus rajone, o dabar visas laisvas dienas praleidžiu Paupyje, kur remontuoju butą. Žinoma, turiu pagalbos – kartu pluša ir statybininkai – tačiau džiaugiuosi galėdamas savo kūrybines mintis ir idėjas pats realizuoti ir įprasminti tokiu būdu“, – tikina Leonardas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroji Leonardo ir Audriaus kelionė po Lietuvos širdį – Kauną ir aplink jį

Jau šį šeštadienį kone linksmiausias Lietuvos aktorių duetas –Leo ir Bružas – leisis į antrąją ekspediciją po Lietuvą, aplankydami Kauno miestą ir jo regioną. Rytą jie pradės vasaros rezidencijoje, Druskininkuose esančiose „Eglės sanatorijoje“, kur prieš kelionę kūnus išjudins rytinės mankštos baseine pagalba.

Žvalūs ir sukaupę jėgas, jie nieko nelaukdami išvyks į Kauno rajone esančią Kačerginę. Persėdę ant dviračių pasieks atnaujintą Šaltinių aikštę, kur susitiks su Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadove Raminta bei Kačerginės seniūne Aiste.

REKLAMA

„Pats Kačerginės vietovardis turi net tris kilmės legendas: kadaise čia gyveno pirmasis ūkininkas Kačergis, taip pat čia augančios pušys priminė žarsteklius, o trečioji legenda byloja, jog šalia kelio kažkada stovėjo smuklė, traukusi vietinius gyventojus, ūkininkus, žvejus. Jų moterys, nesulaukusios namo grįžtančių vyrų, su žarstekliais eidavo jų parsivesti“, – laidoje šios vietovės paslaptis atskleis Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė.

REKLAMA

Praalkę vedėjai užsuks į čia pat veikiančią kavinę „Kačerga“, kur vos tik prisėdus jaukioje terasoje ant stalo jau garuos firminė kavinės sriuba bei gardi kepta žuvis. Numalšinę gurgiančius pilvus, Leo ir Bružas susipažins su šiame kurorte kadaise gyvenusiais, atostogavusiais ir kūrusiais žymiais Lietuvos rašytojais: aplankys Prano Mašioto pasakų parką, Vinco Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parką, namą, kuriame ilsėjosi Jonas Biliūnas ir užsuks į vieną populiariausių tarpukario vilų, kuri priklausė inžinieriui ir mokytojui Viktorui Rėklaičiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pušų paunksmėje esanti vila yra įrašyta į kultūros vertybių sąrašą ir būtent čia „Maisto kelio“ bičiuliai nusikels į pokario Lietuvą. Jų jau laukiančios, pasipuošusios vasarotojos, pakvies paragauti tarpukario populiarių vietinių šeimininkių keptų spurgų – „pončkų“.

„Leonardas kartais savo drauges vadina „pončkomis“, matyt nuo to, „kokia tu skani“, bet jos ne visos tuo apsidžiaugia“, – laidoje kolegą draugiškai pašieps Audrius.

REKLAMA

Tačiau tuo malonumai Kauno rajone nesibaigs: bičiuliai naujutėlaičiu katamaranu „Zapyškis“ pasiplaukios po Nemuną, pasigrožės pakrančių grožiu ir pasieks Vilkijos miestelį. Čia įkurtoje amfiteatrinio stiliaus estradoje yra bareljefas, skirtas džiazo genijui Luisui Armstrongui ir jo įtėviams, kilusiems būtent iš Vilkijos. Aikštės pakraščiuose sumontuoti ir specialūs muzikos automatai, kurių dėka galima pasiklausyti net 13-os šio džiazo virtuozo kūrinių.

REKLAMA

„XIX a. antroje pusėje susituokę jauna litvakų šeima, gyvenę Vilkijoje, emigravo į Ameriką, gyveno Niujorke, susilaukė šešių vaikų, o persikėlę į Naująjį Orleaną – susilaukė dar keturių. Būtent ten jie susipažino su mažuoju Luisu Armstrongu ir ėmė jį globoti. Pastebėję jo sugebėjimus muzikoje, paskatino jį sekti šiuo keliu ir net padėjo nusipirkti pirmąjį instrumentą“, – gražia istorija laidoje dalinsis Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Raminta Popovienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tęsdami kelionę Leonardas su Audriumi užsuks ir į Nemuno slėnyje įkurtą Kulautuvos kurortą. Pasak legendos, šis pavadinimas siejamas su žodžiu „kultuvė“, mat čia nuo seno moterys Nemune su kultuvėmis triukšmingai velėdavo skalbinius. Na, o Audrius su Leonardu čia aplankys mineralinio vandens biuvetę.

Pažinę Kauno rajoną, bičiuliai toliau tęs savo kelionę: kita jų stotelė – Kauno miestas. Naujai pažinti šį miestą jiems padės gidas Linas Žabaliūnas. Pasidžiaugę senamiesčio panorama, atsiveriančia nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės, trijulė patrauks prie seniausio pastato mieste – Kauno pilies ir pasilepins kava bei veganiškais desertais kavinėje „Chaika“.

REKLAMA

Užkandusius keliautojus gidas pakvies surasti Kauno senamiestyje pasislėpusį gatvės meną, „Kiemo galeriją“ bei „Rožinio dramblio“ piešinį. Pasidarę keletą nuotraukų prie rožinio jausmų dramblio, vedėjai suks link statinių komplekso, kuris apjungia Vytauto Didžiojo karo ir Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus. Žinoma, nutrūktgalviai vedėjai negalės praleisti progos ir Vienybės aikštėje trumpam pasivažinės riedlentėmis.

Bičiulių diena lėks nepastebimai, ir įpusėjus dienai, jie pravers Pažaislio vienuolyno vartus. Šio ansamblio viena dalimi rūpinasi vienuolės, o kitoje įsikūręs viešbutis-restoranas. Vedėjai, žinodami, kad pasaulyje minimi tik keli šimtai tokio tipo viešbučių ir restoranų, kurie veikia vienuolynuose, nepraleis progos aplankyti svetingumo komplekso „Monte Pacis“, kur pasimėgaus gastronominio baroko šedevrais.

REKLAMA

„Šios vietos pavadinimas reiškia „taikos ir ramybės kalną“, todėl būtent tokią aurą ir stengiamės sukurti. Net mūsų auginamos daržovės yra ne tik šviežios ar natūralios, bet ir truputėlį šventos, mat auga greta bažnyčios skambant jos varpams“, – paslaptis išduos svetingumo komplekso šeimininkė Indra Ramanauskienė.

Pasisotinę laidos keliautojai būtinai norės pamatysi ir restorano vidaus erdves, nes jos gaubia savas paslaptis. Ypatingai aktoriams bus įdomu sužinoti visas istorijas apie čia filmuotą keturių dalių mini serialą „Jekaterina Didžioji“. Atsisveikinę su Pažaislio vienuolyno pastatų ansambliu, laidos vedėjai suplanuos trumpą sustojimą prie Kauno marių, kur jų geri draugai, vandenlenčių meistrai „Party Cruiser“, jau bus paruošę ypatingą staigmeną – vandensparnį.

REKLAMA
REKLAMA

Nepabijoję pasileisti plaukų vandens mūšoje, ekskursiją po Kauno miestą vedėjai pratęs „Art Deco“ muziejuje, įkurtame viename ryškiausių modernizmo stiliaus pastatų Kaune – Prano ir Vandos Gudavičių daugiabutyje. Čia prasidės tikra Leo ir Bružo kelionė laike, kai prieš jų akis atsivers išlikusios originalios buto interjero detalės, autentiški baldai, indai, gausybė mažų, bet labai artimų tarpukariui smulkmenų, kurios tik dar labiau intriguoja.

„Užeikite į 1929-uosius metus. Visos durys – net jų stiklai ir spynos – yra išlikusios autentiškos. Visi baldai taip pat autentiški, tarpukariniai, atkeliavę iš Kauno arba jo apskrities. Ekskursijų metu svečius ne tik kviečiame pasivaikščioti po butą, bet ir prisėsti prie baldų, patirti tai, ką jautė žmonės, gyvendami tais metais“, – pasakos unikalaus muziejaus įkūrėjas Karolis Banys.

Palikdami tarpukario Lietuvos atsiminimus Gedimino gatvėje, vedėjai kelsis į paskutinę šios kelionės stotelę, kuri yra įsikūrusi Kauno centre, prie Švento arkangelo Mykolo bažnyčios, kur stovi ir abejingų nepaliekanti skulptūra bei jos įkvėptas azijietiškų patiekalų restoranas „Nuogas“.

„Dienos metu mes visuomet sulaukiam žmonių, kurie renkasi mūsų virtuvę dėl skanaus maisto, na, o savaitgalio vakarais mes pakeičiam savo veidą, pritemdom šviesas, pagarsinam muziką ir tampame namais, kur žmonės mėgaujasi skaniais kokteiliais ir daro startą prieš naktines pramogas“, - pasakos restorano šeimininkas Daivaras Judinas.

REKLAMA

Po ilgos, sočios ir įspūdžių kupinos kelionės sugrįžę į vasaros namus Druskininkuose „Eglės sanatoriją“, vedėjai dar apsilankys mineralinėje perlinėje vonioje, kurioje pajaus lengvo atpalaiduojančio masažo poveikį.

Žiūrovų pamėgta kulinarinių kelionių po Lietuvą laida „Maisto kelias“ sėkmingai pradėjo ketvirtąjį sezoną. Prie laidos vairo stojusių užkietėjusių keliautojų, egzotinius kraštus skersai ir išilgai išmaišiusių charizmatiškų ir humoro jausmo nestokojančių bičiulių Audriaus Bružo ir Leonardo Pobedonoscevo širdys ištroškusios nuotykių. Jų gausu ne tik užsienyje, bet ir gimtojoje Lietuvoje, tad vyrai pasiryžę tai įrodyti!

„Maisto kelias“ – šeštadienį, 9:30 val. per TV3 televiziją!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų