• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad garsiausia visų laikų Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko atliks pasirodymą Sočyje.

5

Praėjusią savaitę pasklido žinia, kad garsiausia visų laikų Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko atliks pasirodymą Sočyje.

REKLAMA

Pora, panašu, užmerkė akis prieš šios šalies agresiją ir sukeltą karą Ukrainoje. Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalino informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių – ir P. Vanagas su M. Drobiazko.

Buvę Lietuvos ledo šokėjai raginimų nedalyvauti Sočyje, Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos organizuojamame ledo šou, nepaklausė. Dėl šio sprendimo iš sportininkų Prezidentūra atėmė valstybinius apdovanojimus, taip pat yra svarstoma atimti Lietuvos pilietybę iš ją išimties tvarka gavusios Drobiazko. 

Poros sprendimas pasirodyti Sočyje sukėlė pasipiktinimų bangą, viešai nuomonę reiškė ne tik garsūs Lietuvos žmonės, bet ir po poros nuotraukomis socialiniuose tinkluose plūsta lietuvaičių komentarai.

REKLAMA
REKLAMA

„Geriau į Lietuvą niekada negrįšk“, – po Drobiazko nuotrauka rašė internautas.

„Gėda“, „Šiukšlė“, „Atimkite iš jos pilietybę“, – rašė kiti.

Primename, kad kritikos sulaukusi M. Drobiazko dalinosi rusų poeto eilėmis.

„Pasmerkite iš pradžių save patį, išmokite tokio meno. O tik tuomet pasmerkite ir kaimyną žemės rutulyje. Išmokite iš pradžių sau neatleisti nė vienos klaidos. O tik tuomet savo priešui šaukite, kad jis priešas, o nuodėmės jo sunkios. Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, o kada tame bus pasiekimų neteks daugiau volioti durniaus – štai ir tapsite jūs žmogumi“, – sakartvelų kilmės rusų poeto Bulato Okudžavo eilėmis M. Drobiazko dalinasi savo „Instagram“ paskyroje.

REKLAMA

Arūnas Valinskas: „Žmogus, kuris taip pasityčioja iš Lietuvos pilietybės, turi jos netekti“

Laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas Arūno Valinsko nuomone, Margarita Drobiazko už tokius poelgius turėtų netekti Lietuvos pilietybės: „Dėl Margaritos Drobiazko aš visiškai pritariu Stasio Šedbaro nuomonei. Žmogus, kuris taip pasityčioja iš Lietuvos pilietybės, kaip tai dabar padarė Margarita Drobiazko, tos dovanos turi netekti. 

REKLAMA
REKLAMA

Ją visai nesunku atimti, tegu gyvena ji ten, kur nori ir taip, kaip nori. Lietuvos pilietis negali elgtis taip, kaip dabar elgiasi ji.“

Pašnekovas turėjo ką pasakyti ir apie Margaritos partnerį Povilą Vanagą, taip pat – ir šio mamą bei poros trenerę Liliją Vanagienę bei Lietuvos dailiojo čiuožimo federaciją. 

„Jis puikiai mato, kas vyksta. Aš suprasčiau, jei jis gyventų izoliacijoje ir nežinotų, kas vyksta. Internetas juk Lietuvoje neuždraustas, o jis su vieno iš pagrindinių Peskovo propagandonų dalyvauja tokiame projekte“, – kalbėjo vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Valinskas prisiminė ir į Baltarusijoje vykusį festivalį „Slavianski Bazaar“ išvykusią Birutę Petrikytę, pasak A. Valinsko, moteris padarė didžiulę klaidą. Pašnekovas įsitikinęs – karo metu negali būti meno ir politikos atskyrimo. 

„Apie tokius dalykus būtų gerai išvis tylėti. Čia yra tų žmonių pasirinkimas ir jei jie įsivaizduoja, kad gerai daro, aš turiu nusivilti ir nuvilti tą pačią Birutę, su kuria mes dirbome kartu.

REKLAMA

Aš manau, kad kiekvienas žmogus turi teisę klysti ir jie tikrai daro didžiulę klaidą. Birutė sako, kad ji nieko neatstovauja, tik dainuoja, taip negali būti. Karo metu yra tik juoda ir balta, nėra taip, kad padainuosim truputi Lukašenkai, iš kurio teritorijos apšaudomi taikūs gyventojai“, – mintis dėstė A.Valinskas,

Pasidalijo žinute „Ne karui“

Informaciją apie poros pasirodymą pirmasis paskelbė žurnalistas Andrius Tapinas.

„Ech, Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“ Sočyje, kai į Ukrainą lėks rusų raketos, šypsositės ir lankstysitės plojančiai rusų publikai, nes karas kažkur toli ir jūsų tai neliečia. 

REKLAMA

Dar vienas ech dėl susimetimo su Tatjana Navka – Kremliaus ruporo Peskovo žmona, nuo kovo mėnesio pakliuvusia po JAV sankcijomis. Jums tai, matau, visiškai nekliūna. 

Kaip rašo pati Navka sveikindama Vanagą – būk sveikas ir laimingas, ir kad gyvenime viskas būtų taip, kaip panorėsi. Kokia laimė bus pamatyti jus Sočyje. 

Šokit ant to savo ledo pagal Kremliaus muziką, šokit ir kerėkit RuZZijos širdis, tik nepamirškit, kad karma yra žiaurinė kalė“, – savo paskyroje rašė A. Tapinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Vanagas ir M. Drobiazko Lietuvai atstovavo net penkeriose olimpinėse žaidynėse, bet baigę karjerą įsikūrė Rusijoje, netoli Maskvos. Čia gimė ir augo M. Drobiazko, vėliau gavusi Lietuvos pilietybę.

Per savo karjerą jie yra iškovoję Europos ir pasaulio čempionatų bronzos medalius, o aukščiausias pasiekimas olimpinėse žaidynėse – penktoji vieta.

Po vienu iš savo įrašų „Instagram“, kuriame gegužės mėnesį ji pasidalijo džiaugsmu „vaikščiojant po savo gimtąją Maskvą“, M. Drobiazko pabendravo su savo gerbėjais. Vienai jų pastebėjus, kad Rusija dabar visame civilizuotame pasaulyje yra vertinama itin blogai dėl to, kad žudo taikius gyventojus ir vaikus, todėl tylėjimas apie karą ne visada yra išeitis, bei palinkėjus M. Drobiazko „nuoširdžiai daug sėkmės ir taikos mums visiems“, tituluota čiuožėja atsakė: „Aš taip pat linkiu visiems gėrio, taikos ir meilės“.

REKLAMA

M. Drobiazko vasario 24-ąją – kai Rusija užpuolė Ukrainą, savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo žinute „Ne karui“.

Atėmė apdovanojimus

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo šokėjus Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą dėl jų pasirodymo Rusijoje, tęsiančioje invaziją Ukrainoje.

Rekomendaciją tai padaryti pateikė tos pačios dienos rytą posėdžiavusi Valstybės apdovanojimų taryba, pranešė Prezidentūra.

REKLAMA

M. Drobiazko ir P. Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais.

„Neabejoju, kad šokių ant ledo pora buvo puikūs sportininkai, tačiau nuopelnus Lietuvos valstybei, už kuriuos buvo įvertinti dar 2000-aisiais, jie nutrynė cinišku poelgiu – dalyvaudami komerciniame reginyje Sočyje tuo metu, kai Ukrainos karo verpetuose liejasi nekaltų žmonių kraujas“, – vaizdo komentare teigė G. Nausėda.

„Geriausiu atveju tai – politinis vištakumas, blogiausiu – spjūvis nukautų kūdikių, vaikų, moterų ir senelių atminimui“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra anksčiau šią savaitę teigė, jog svarstys atimti iš M. Drobiazko ir P. Vanago apdovanojimus, jeigu šie pasirodys rusų ledo šokėjos Tatjanos Navkos organizuojamame šou Sočyje.

Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

T. Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona.

M. Drobiazko ir P. Vanagas gyvena Rusijoje.

Ragina keisti įstatymą

M. Drobiazko 1993 metais išimties tvarka gavo Lietuvos pilietybę.

Kai kurie visuomenininkai ir politikai po šokėjų poros planų pasirodyti Sočyje paragino atimti iš M. Drobiazko ją atimti, tačiau ekspertai teigia, kad šalies įstatymai nenumato tokios galimybės.

REKLAMA

Pasak prezidento, sportininkei suteikta Lietuvos pilietybė „dabartiniame kontekste atrodo kaip apgailėtinas farsas“.

„Įstatymai nenumato reverso, pilietybės atėmimo už Lietuvos vardo suteršimą, vadinasi, turime inicijuoti teisės aktų pakeitimus. Gana yra gana. Demokratija privalo mokėti gintis, kitaip tai nėra demokratija“, – sakė G. Nausėda.

Kaip BNS nurodė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis, šalies vadovas inicijuos konsultacijas su Teisingumo, Vidaus reikalų ministerijomis ir Seimu dėl Pilietybės įstatymo pataisų.

REKLAMA

Išbraukė ir V. Jakuniną

Šalies vadovas atskiru dekretu, pažeminus apdovanotojo vardą, iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi sąrašo išbraukė buvusį KGB darbuotoją, ilgametį „Rusijos geležinkelių“ vadovą, diplomatą Vladimirą Jakuniną.

Jam šis apdovanojimas buvo suteiktas 2002 metais.

2010 metais Konstitucinis Teismas nusprendė, kad V. Jakuninui skirtas Lietuvos valstybės apdovanojimas prieštarauja Konstitucijai. 

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra tuo metu tvirtino neturinti teisinio pagrindo buvusį KGB darbuotoją išbraukti iš šio sąrašo. V. Jakuninas oficialiai nepripažintas žeminančiu apdovanotojo vardą, nes ordino skyrimas jam paskelbtas neatitinkančiu Konstitucijos ir įstatymų keltų reikalavimų.

Vis dėlto 2014-aisiais, kai Kremlius įžiebė konfliktą tarp Ukrainos pajėgų ir prorusiškų separatistų šalies rytuose, o Europos Sąjunga pritaikė sankcijas Rusijai, šios šalies diplomatas galiausia buvo išbrauktas iš apdovanotųjų sąrašo, tačiau tuometė prezidentė Dalia Grybauskaitė atskiro dekreto dėl to nepasirašė.

V.Adamkus 2002 metais V. Jakuniną apdovanojo už nuopelnus skatinant Rusijos ir Lietuvos dialogą.

Nukvako musu valdžia avinu banda. Vagiu kompanija priima istatymus kam ka kaip.daryti. Atrodo kad mes jau nebegalime turėti savo nuomones. Kas ne taip mes jau priesai mes uz rusus durniu salis.
Spėju, bus kokio tapinuko užsiundyti. Patys kažin ar taip sugalvotų.
Valinskui po to kai liepė šaudyti į žmones prie seimo irgi turi būti atimta pilietybę. Atsirado gudrutis nei tu ja davei nei tu atimsi zioply.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų