REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
378
Arminas Lydeka, Ieva Zasimauskaitė, Marija Palaikytė (tv3.lt fotomontažas)

Ant M.A.M.A. 2023  muzikos apdovanojimų raudonojo kilimo pirmą kartą po vaikelio gimimo pasirodžiusi atlikėja Ieva Zasimauskaitė dėl savo įvaizdžio sulaukė ne vieno pašaipaus komentaro. Į kritiką ji atsakė socialiniuose tinkluose, o susiklosčiusią situaciją pakomentavo protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka bei stilistė, mados ekspertė Marija Palaikytė.

378

Ant M.A.M.A. 2023  muzikos apdovanojimų raudonojo kilimo pirmą kartą po vaikelio gimimo pasirodžiusi atlikėja Ieva Zasimauskaitė dėl savo įvaizdžio sulaukė ne vieno pašaipaus komentaro. Į kritiką ji atsakė socialiniuose tinkluose, o susiklosčiusią situaciją pakomentavo protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka bei stilistė, mados ekspertė Marija Palaikytė.

REKLAMA

M.A.M.A. 2023 raudonuoju kilimu žengusi Ieva Zasimauskaitė neišvengė kritikos strėlių dėl savo aprangos pasirinkimo ir po gimdymo pakitusio kūno formų.

Atsakydama į neigiamus komentarus, moteris socialiniuose tinkluose paviešino žinutę. Įrašu ji pasidalijo ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.

„Tiesiog negaliu priprasti prie šito pasaulio žiaurumo ir man skauda. Žinokit tokiomis akimirkomis, aš iškart galvoju ne tik apie save, bet ir apie kitas moteris, mergaites, merginas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidaro taip aišku, kodėl Lietuva pirmose vietose savižudybių skaičiuje, pogimdyvinėje depresijoje, kodėl vasaros gatvėje eilės patekti pas specialistus, bulimija, anoreksija ir taip toliau. Ir baisiausia, kad kitos moterys visiškai nebejaučia ribos, ką ir kada ir svarbiausia KAIP pasakyti.

REKLAMA

Toks jausmas, kad po tokių renginių nuotraukomis, žmonės tik ir laukia „prasinešti“ ir išlieti susikaupusią vidinę tuštumą ir pyktį ir tai irgi yra problema, kaip mes iki tokio žmogaus užaugam?

Komentuoti moters kūną yra begalo neetiška ir apskritai traumuoja. Negerai. Negalima. Todėl mes pradėjom maskuoti savo „trūkumus“ operacijomis, dietomis ir nebeleidžiam sau tiesiog būti ir vietoj to, kad būti laimingu ir džiaugtis, mes praleidžiam tiek daug laiko kritikuodamos save, nes kažkas kala į galvą, kokie tie grožio standartai.. kaip gerai ir kaip negerai. Nukarusi krūtinė, baisi, papai pažastyse. Moterys... 

REKLAMA
REKLAMA

Tikrai norėčiau palinkėti Jums laimės, bet tiesiog palinkėsiu, kad jus kas nors apkabintų ir mylėtų ir vertintų jus ne už papus.

O mano krūtinė man irgi šiuo metu nėra gražiausios formos, bet ji maitina mano dukrą, atlieka svarbiausią darbą ir dėl to aš esu dėkinga sau, kad nepasiduodu ir esu ten kur esu, tokia kokia esu, su tokiom vertybėm, kokios man yra gražiausios ir atneša man vidinę laimę, ramybę ir svarbiausia pilnatvę.

Visas moteris apkabinu. Aš šiandien džiaugiausi, kiek gražių žmonių aplink… kartu ir nesupratau, kur tas pasaulis keliauuja... Ir svarbiausia, tokios dienos man primena, kodėl prieš 10 metų aš pradėjau ieškoti alternatyvos ir ačiū Dievui ją radau“, – rašė ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susiklosčiusią situaciją sutiko pakomentuoti protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka bei stilistė Marija Palaikytė.

„Šioje situacijoje buvo per daug sureikšminamas šis dalykas ir neatsižvelgiama į visą aplinkybių skalę. Modeliai, spalvos, įsiuvų suknelėje ir palaidinėje kiekis yra tokios smulkmenos, lyginant su visa renginio esme, pačiais žmonėmis, jų pasiekimais.

Tad tie vertinimai ir kritikos kabinėjimai prie vieno ar kito dalyvio aprangos tikrai yra ir neskoningi ir demonstruoja tam tikrą paviršutiniškumą, socialinio sugyvenimo prasmės nesupratimą. Turiu omenyje, kad mes, individai, žmonės, turime sugyventi viename sociume, būdami totaliai skirtingi, tiek fiziškai, tiek dvasiškai, tiek moraliai, darbo profesionalumu ir pasiekimais. Manau, kad tie komentarai yra nereikalingi“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Arminas Lydeka.

REKLAMA

Jis dar kartą pabrėžė, kad kitų reakcija šioje situacijoje buvo visiškai nereikalinga.

„Ievos apsirengimo nekomentuosiu ir manau, kad tai komentuoti yra neteisinga, nes neatsiželgiama į visą esmę ir mūsų, kaip individų skirtingumą“, – tęsė A. Lydeka.

Marija Palaikytė komentavo, kad Ievos Zasimauskaitės atveju žmonės kritikavo ne tiek aprangą, stilių, kiek jos kūną. Ji pabrėžė, kad po gimdymo yra normalu, kad moters kūnas pakinta ir tai neturėtų stebinti visuomenės.

Be to, Marija pripažino, jog vis dėlto tai nebuvo geriausias atlikėjos įvaizdis.

„Manau, kad vis dėlto nėra tokios ryškios atskirties tarp kritikos aprangai ir visuomenės nepateisinto lūkesčio kūno grožio standartams. Tai yra neatsiejami dalykai. Sekiau šią situaciją, mačiau, kad žmonės bando pasakyti, jog kritika yra nukreipta ne į kūną, o į aprangą, bet tai nėra tiesa. Mes esame be galo pririšti prie kūno kulto. Skirtingas taisykles taikome skirtingo kūno žmonėms.

REKLAMA

Tai susiję ir su globaliąja kritikos kultūra. Visame pasaulyje raudonuoju kilimu žengiantys žmonės yra narstomi iki kaulelio – aptariama ne tik apranga, bet ir manikiūras, pedikiūras ar panašiai. Tai čia yra visuotinis klausimas.

Kaip mados pasaulio atstovė, turiu poziciją, kad raudonasis kilimas priklauso nuo to, kur jis veda. Muzikos pasaulio renginiai nėra formali erdvė, čia yra daug erdvės aprangos kodo interpretacijai. Ant raudonojo kilimo matome ir žmones, besirengiančius pagal atliekamą žanrą. Savitumas ir išskirtinumas yra pliusas.

Ievos atveju negalėčiau sakyti, kad ji nesipuošė. Ar tai buvo tinkamas pasirinkimas jos kūno proporcijai – kitas klausimas. Iš principo, teisingai parinktas drabužis gali parodyti kūną tokį, koks yra, arba, sėkmės atveju, padaryti žmogų patrauklesniu. Nesėkmės atveju – sugadinti. Ieva savo aprangą pasirinko neatsitiktinai. Ar ji turi visiems patikti? Nebūtinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stiliaus klaida yra menkutė gyvenimo ar karjeros kontekste. Esmė, kad mes nesupainiotume stiliaus kritikos su kūno kritika. Be  to, turime atkreipti dėmesį, kad ji yra mama. O mes globaliai tikimės, kad moterys po gimdymo turi atrodyti taip, lyg nieko nenutiko. Nesuprantu, kodėl turėtų taip atrodyti, juk nutiko vienas sakraliausių dalykų, koks gali nutikti moters gyvenime.

Drabužis turi padėti būti gražiausia mūsų pačių versija. Ar čia buvo jos sėkmingiausias įvaizdis? Ne. Ar aš manau, kad žmonės painioja kritiką rūbui ir kritiką žmogaus kūnui? Taip“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Marija Palaikytė.

REKLAMA

„Muzikos apdovanojimų ceremonija – tai dinamiškas, kupinas netikėtumų ir nesuvaidintų emocijų vakaras. Kiekvienais metais žiūrovus stengiama pradžiuginti įspūdingais pasirodymais ar net netikėtais sugrįžimais“, – intrigavo organizatoriai.

Pasirodymai užbūrė visų širdis

Ceremonijoje pasirodė visas būrys atlikėjų, tarp kurių ir legendinės grupės „Hiperbolė“ nariai, Vaidas Baumila, Rokas Yan, Evgenya Redko, Inga Jankauskaitė, viena garsiausių šalies indie pop muzikos grupių „Sisters On Wire“, vienas garsiausių šalies didžėjų – Jonas Nainys-Jovani, scenoje savo hitus pristatė atlikėjai Remis Retro bei Jurijus.

Ugningą šou pirmą kartą didžiojoje scenoje surengė roko grupė „Mėlyna“, reperis Proflame. Taip pat scenoje žiūrovai išvydo išskirtinį alternatyvios muzikos kūrėjos Rūtos MUR pasirodymą, grupę „Žemaitukai“ bei kitus.

Kūnas kaip kūnas, tik reikia tinkamai pasirėdyti kai išeini į viešumą, kad po to netektų aimanuoti ir vaidinti apkalbėta. Panašu, kad labai reikia dėmesio, visada buvo trenkta, tokia ir liko. Maitinanti motina nėra didvyrė, galinti plaikstytis su naktiniais baltiniais be liemenuko viešame renginyje. Apsirenk tinkamai tinkamoje vietoje ir nebus problemų. Šiaip vyras galėjo patarti kaip pasirėdyti, o ne postringauti apie pavydą. Nors tai ne pats blogiausias vakarėlio variantas palyginti su priplaukusia Jazzu neužsegtu dvišakumu, vnž dvi mamytės sujudino vakarėlį, panašu dar hormonai po gimdymo nesugrįžo į normą.
Atrodė prastai ir baigta kalba, nėra ko teisintis
Nemanau kad tos kurių pro suknelės prakirpimus matėsi trusikai atrodė deramai ir etiškai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame