Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Vitalija Katunskytė (nuotr. asm. archyvo)

Legendinė lietuviškos estrados dainininkė Vitalija Katunskytė savo charizma ir optimizmu žavi tikrai ne vieną. 

19

Legendinė lietuviškos estrados dainininkė Vitalija Katunskytė savo charizma ir optimizmu žavi tikrai ne vieną. 

REKLAMA

Po kalbų, kad Palangos Basanavičiaus gatvės pažiba nutraukia veiklą, Vitalija tik juokiasi. Anot atlikėjos, tai tik kalbos, o ji pati nežada sustoti.

Stebina kalbos

„Nenoriu nieko įžeisti, bet nesuprantu, kodėl pasklido kalbos, kad aš jau nebekoncertuosiu. Komedija gaunasi, praėjusiais metais ėjo kalbos, kad už dvidešimt eurų galiu padainuot, šiemet, kad nebekoncertuosiu. Arba aš neįsigilinu, ar kiti mato, ką nori matyti. Man pasipylė žinutės, žmonės galvoja, kad nekoncertuosiu.

Aš juk viename interviu pasakiau, kad man jau 65-eri ir negaliu po keturis mėnesius sėdėti Palangoje, kaip prasėdėjau virš dvidešimt metų. Tai taip išeina, kad jei negaliu ir nebenoriu sėdėti po kelis mėnesius Palangoje, tai reiškia aš netraukiu savo veiklą? Juk aš noriu dėl savęs ramiai pagyventi, 40 metų esu „ant bangos“, už tai dėkoju Dievui ir visiems savo gerbėjams. Dabar esu pristatyta kaip didžiausia ligonė, juk normalu, kad tokių metų man paskausta kažką. Juk automobilio detales reikia pakeisti, tai tas pats ir žmogui. Ne paslaptis, keičiau klubo sąnarius, kojas paskausta, bet tai natūralu, jokia čia naujiena“, – į gandus reagavo atlikėja.

REKLAMA

„Atrodytų, esu atvira, viską nuoširdžiai pasakoju, bet žmonėms nusispjauti. Jei pasakiau, kad man nebe jaunystė, noriu pailsėti, dėl savęs pagyventi, tai iškart išpūtė burbulą, kad aš ligonė ir negaliu koncertuoti. Po šitokių kalbų man skambina užsakovai, klausia, ar aš nebedainuosiu. Aš nustebus, kaip taip įmanoma, labai nemalonu, juk aš nieko panašaus nesu niekam sakiusi. 

Šitiek metų dirbau kiekvieną dieną, koncertavau su tokiu viršsvoriu, juk jis irgi daug problemų sukelia. Ką padarysi, taip jau yra, vieni valgo naktimis tortus ir nestorėja, o aš badavau, sportavau, dietų laikiausi, labai išgyvenau, galiausiai ryžausi skrandžio operacijai ir vos nenumiriau. Dariau viską, bet vis vien niekas nepadėjo. Dabar juokiuosi, kad norėjau būt „Olialia pupytė“, bet likau Katunskytė“, – juokėsi Vitalija. 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, po tokių kalbų Vitalijai skambino ne vienas užsakovas: „Klausė, ar aš nebedainuosiu. Aš nustebusi, kaip taip įmanoma, labai nemalonu, juk aš nieko panašaus nesu niekam sakiusi.“ 

Apkaltino rasizmu

Primename, kad prieš mėnesį peticijos.lt tinklapyje buvo sukurta peticija, kurioje skatinama žmonės pasirašyti prieš dainininkės Vitalijos Katunskytės atliekamą dainą „Robinzonas“. Kaip rašoma peticijoje, klausytojams užkliuvo dainos kontekstas. Anot jų, kūrinys yra rasistinis ir skamba gėdingai.

„Prašome Vitalijos Katunskytės viešai daugiau nebeatlikinėti kūrinio „Robinzonas“. Šių dienų kontekste kūrinys skamba siaubingai ir gėdingai, jo tekstas ir potekstė smarkiai rasistinė. Prie peticijos taip pat prisegti ir dainos žodžiai. Prašome neklausyti kūrinio muzikos platformose, nes taip remiame atlikėją ir šį siaubingą, deja, netikėtai šiemet išgyvenantį renesansą, muzikos takelį“, – rašoma peticijos.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt V.Katunskyte prisipažino esanti labai nustebusi ir nesuprantanti, kodėl žmonėms užkliuvo ši daina. 

„Aš nesuprantu, kas su žmonėmis darosi. Ta dainą dainuoju jau dvylika metų, kažkam pasirodė, kad aš juokiuosi iš juodaodžių, mat Robinzonas buvo juodaodis. 

Pirmiausia, žvelgiant į istoriją, Robinzonas buvo anglas. Tauta baigia išprotėti, ar čia pilnatis. Aš visą gyvenimą gerbiau žmones, buvau tolerantiška, tiek aš, tiek mano artimieji niekada nesityčiojo iš kitų. Aš visus myliu ir visus gerbiu. Man svarbiausia, kokia žmogaus širdis, dušia, bendravimas, o ne odos spalva“, – tikino moteris.

Atlikėja neslėpė nuostabos: „Ar toje dainoje aš tyčiojuosi iš juodaodžių? Nei vienu dainos žodžiu ar mintimi aš neįžeidžiu kitataučio. Nesuprantu, galbūt Palangos konkurentai iš pavydo bando mane sužlugdyti. Kai vis į Palangą koncertuoti atvažiuoju, tai vis kažkas įvyksta. 

Man neįdomu, kiek žmonių renkasi pas mano konkurentus, šiandien daug pas mane, rytoj pas juos, aš džiaugiuosi. Bet panašu, kitiems tai kliūna, nori man pakenkti. Kuo aš kalta, kad mane tauta myli, aš nieko nenoriu įžeist, ar pažeminti, su visais sutariu ir visus gerbiu. Nesuprantu, kodėl kažkam užkliuvau.“

REKLAMA
REKLAMA

„Su savo dainomis užauginau ne vieną kartą, net jaunimas renkasi į mano koncertus, man labai gera, kad vis dar pritraukiu publiką ir esu dėkinga visiems savo gerbėjams“, – džiaugėsi Vitalija.

Džiaugiasi gyvenimu

Anot atlikėjos, tautiečiams užkliuvo ir tai, kad Vitalija sėdi dainuodama: „Juk 40 metų atstovėjau ant scenos, gal turiu teisę pagaliau prisėsti ant kėdės. Kiekvieną vakarą po keturias valandas trunka koncertai, mano dukra pati stebisi, kaip aš anksčiau galėdavau tiek valandų išstovėti. Jai jaunai jau valandą laiko sunku ant scenos striksėti. Mūsų tautiečiai mane tikrai kartais stebina.

Man gera, kad žmonės mane myli, supranta mano humorą, nebijau pasijuokti iš savęs. Daug metų stengiausi patekti į sceną, nors ir sakė, kad neatitinku išvaizdos, bet aš vis tiek su savo gabaritais dainuoju daugybę metų ir manęs klausosi įvairios amžiaus grupės. Svarbiausia būti pozityviai nusiteikusiai ir susigyventi su savo bėdomis. Džiaugiuosi, kad esu sveika, o tie sąnariukai, viršsvoris nėra tokia didžiulė problema.“

REKLAMA
REKLAMA

Vitalijos teigimu, negražios apkalbos yra dėl konkurencijos: „Aš su niekuo neatsisveikinu, vis dar koncertuoju. Tiesiog noriu ramybės, pagyventi dėl savęs, vasarą kažką nuveikti, o ne po visą Lietuvą važinėti. Buvo laikai, kai šeštadienį atidainuodavau Vilniuje du koncertus ir lėkdavau į Palangą toliau dainuoti, kitą dieną pramiegodavau, o vakare vėl lėkdavau koncertuoti, Tokiame tempe gyvenau visą gyvenimą, dabar nesistebiu, kad mano nugara ir sąnariai manęs nebeklauso. Savęs tada neprižiūrėjau, dabar jau noriu sumažinti krūvį, tausoti sveikatą, juk visų pinigų visų neuždirbsiu.“

„Dabar esu laiminga, gyvenu viena ir su draugėmis juokauju, kad man tik pavydėti reikia. Grįžtu po koncertu namo, esu viena, laisva, ką noriu darau ir niekam nieko neturiu atsiskaitinėti. Mane taip pat supa geri ir nuoširdus žmonės, esu labai dėkinga ir linkiu kitiems šalia savęs turėti tokius žmones“, – džiaugėsi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų