REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Kalėdas sulaikytas vyras, Didžiojoje Britanijoje arbaletu grasinęs karalienei Elžbietai II. Vyras prieš sulaikymą spėjo nufilmuoti vaizdo įrašą, kuriame grasina karalienei.

Per Kalėdas sulaikytas vyras, Didžiojoje Britanijoje arbaletu grasinęs karalienei Elžbietai II. Vyras prieš sulaikymą spėjo nufilmuoti vaizdo įrašą, kuriame grasina karalienei.

REKLAMA

Policijos pranešime skelbiama, kad kaukėtas 19-metis jaunuolis vaizdo įraše, išsiųstame draugams likus keletui minučių iki suėmimo, grasino nužudyti karalienę. Neatmetama, kad vyras gali būti psichiškai nestabilus.

Vaizdo įrašas buvo išsiųstas draugams iš 19-mečio Jaswant Singh Chail „Snapchat“ paskyros likus 24 minutėms iki pareigūnams sulaikant užpuoliką. Jis buvo pastebėtas karalienės privačioje pilies teritorijoje nešinas arbaletu bandantis perlipti spygliuotą tvorą, juosiančią Vindzoro pilies teritoriją.

Vaizdo klipe, kuriuo pasidalino jis, vyras iškreiptu balsu kreipiasi į kamerą:

„Atsiprašau. Atsiprašau už tai, ką padariau ir ką padarysiu. Bandysiu nužudyti Elizabeth, britų karališkosios šeimos karalienę. Tai kerštas už tuos, kurie žuvo per 1919 m. Amritsaro skerdynes. Tai taip pat kerštas už tuos, kurie buvo nužudyti, pažeminti ir diskriminuojami dėl savo rasės. Aš esu Indijos sikas. Mano vardas – Jaswantas Singhas Chailas.“

REKLAMA
REKLAMA

Minėtos Amitsaro skerdynės, vykusios Indijoje – vienos kruviniausių žudynių Didžiosios Britanijos istorijoje. Metro.co.uk skelbia, kad jų metu nužudyti mažiausiai 379 taikūs protestuotojai, daugiau nei tūkstantis jų sužeista.

REKLAMA

Kartu su vaizdo įrašu jaunuolis rašė: „Atsiprašau visų tų, kuriuos įskaudinau, ar melavau. Jei skaitote šią žinutę, mano mirtis arti. Pasidalykite ja su visais ir, jei įmanoma, perduokite žiniasklaidai, jei juos domina.“

Portalas thesun.co.uk skelbia, kad detektyvai šiuo metu analizuoja vaizdo įrašo turinį.

Anksčiau užsienio žiniasklaida skelbė, kad 19-metis įtariamasis buvo pastebėtas pirmąją Kalėdų dieną 8 val. 30 min. Grinvičo (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Karalienė pirmąją Kalėdų dieną ramiai praleido šioje į vakarus nuo Londono esančioje pilyje. Minimas vyras buvo areštuotas įtarus jį įsibrovimu į saugomą objektą ir puolamojo ginklo turėjimu. Laikraštis „Sunday Mirror“ pranešė, kad stebėjimo kamerų operatoriai pastebėjo vyrą, kuris, regis, nešėsi arbaletą.

REKLAMA
REKLAMA

„The Mail on Sunday“ rašė, kad įtariamasis pasinaudodamas virvinėmis kopėčiomis perlipo tvorą.

„Galime patvirtinti, kad vyrui patekus į teritoriją per kelias akimirkas buvo inicijuotos saugumo procedūros ir jis nepateko į jokius pastatus“, – pranešė policija. „Karališkosios šeimos nariai buvo informuoti apie incidentą“, – priduriama policijos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų