Paprasčiausias galvos skausmas gali būti vienas iš smegenų vėžio simptomų

Nors smegenų vėžys laikomas reta liga, ši diagnozė daugelį gąsdina labiau nei krūties ar prostatos vėžys. Juolab, kad statistika – negailestinga: dėl kai kurių smegenų auglių, metus išgyvena vos 30 proc. pacientų. Tačiau smegenų vėžys nebūtinai yra mirtina diagnozė, nors taip ir gali nuskambėti. Labai svarbus žmogaus nusiteikimas ir, žinoma, tinkamas gydymas. Apie tai rytoj, šeštadienį, 11.00 val. kalbės TV3 televizijos medicinos laidos „Diagnozė: viltis“ herojai.

Panevėžietis Raimondas Šimiliūnas papasakos apie savo užsispyrimą bei optimizmą kovojant su galvos smegenų vėžiu. Kai prieš aštuonerius metus po rytinio pasitarimo darbe vyrui ėmė stipriai skaudėti galvą, jis nė nenutuokė, kad tai yra itin sudėtingos ligos pradžia.

Užčiuopęs guzelį galvoje R. Šimiliūnas į jį nekreipė dėmesio. Vyras buvo įsitikinęs, kad tai riebalinė sankaupa – tokią medikai kažkada jam jau buvo išoperavę. „Atsirado galvoje guzelis, kuris laikui bėgant – tikrai ne per mėnesį ir ne per du – šiek tiek didėjo. Po to pajaučiau skausmą jį liesdamas ir vis sakiau, kad reikia nueiti pas medikus, – laidoje „Diagnozė: viltis“ prisimins R. Šimiliūnas, kadaise savo vizitą pas gydytoją vis atidėdamas kitai dienai.

REKLAMA

Vilniaus Santariškių klinikų gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas perspėja – kreiptis į medikus reikia visada, kai pasidaro neramu: „Kartais simptomai yra, kartais jų nėra. Elementarus galvos skausmas gali būti labai rimtos problemos simptomas, todėl žmogui, kurį dieną iš dienos kažkas kankina, neramina, geriau reikia nueiti pas daktarą ir su juo pasišnekėti“.

Daugelis pacientų pratę besikarojančius skausmus malšinti vaistais. Jei galvos skausmai kartojasi pernelyg dažnai, piktnaudžiauti vaistais nepataria ir patys vaistininkai, mat medikamentai tik slopina skausmą, tačiau priežasties neišsprendžia. Tuomet jie pasiūlo kreiptis į gydytoją. Pagaliau apsilankius pas gydytojus panevėžiečio Raimundo ligos istorijoje buvo parašyta išvada – piktybinis auglys, kurio plitimas yra be pirminio židinio. „Pamenu, gydytojas padėjo ant stalo išvadas ir sako: „Tu esi stiprus žmogus, aš tau nieko nemeluosiu, skaityk“. Perskaitęs, kad tai – piktybinis navikas galvoje, nelabai supratau, dar kažką pajuokavau. O išėjus iš poliklinikos pagalvojau: „Dieve mano, čia gi vėžys“, – pasakoja vyras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų